יחסי אהבה

מאת  ישוע

מאנגלית: סמדר ברגמן

חברים יקרים, אני ישוע. אני מברך את כולכם בכנות. אני נמצא כאן בלב מלא. אני רוצה לשתף אתכם, כיוון שאתם אחיי ואחיותיי ואני חש אליכם קרבה עמוקה. איני חשוב או נעלה מכם, אנו אחד.

יצאנו יחד לזרוע את זרע אנרגיית המשיח על כדור הארץ, זרע שעם הזמן יצמח וישגשג לכדי פרח בוגר לגמרי. זמן זה על כדור הארץ הוא זמן של השלמת המסע הזה. זהו זמן שבו נבטים רבים מתחילים להתפתח, ובדרכים רבות אתם הניצנים. יחד אנו יוצרים יחידה, קולקטיב של נשמות שמקדישות את עצמן להולדת מודעות חדשה. לכן אל תראו בי עוד מאסטר שניצב מעליכם, אלא ידיד שאוחז בידכם ושרוצה לחלוק את אהבתו אתכם, כיוון שאני אכן אוהב את כולכם אהבה עמוקה.

יש לכם תשוקה עזה לאהבה. אתם מחפשים אחריה במערכות יחסים עם אחרים, וכמו כן באמצעות חיבור עם האלוהי. אבל לאמתו של דבר, הדבר שאתם עורגים אליו טמון בכם; זהו טבעכם האלוהי, החלק שלכם שמאוחד עם האהבה הבלתי מותנית ועם השמחה. כאשר אתם חווים חלק זה שלכם, אתם חשים ששבתם הביתה. כל שאר הדברים בחייכם נראים קלים, מוארים ושמחים. אתם מאוחדים בתוך עצמכם ואינכם צריכים שום דבר מחוץ לעצמכם שיגרום לכם להרגיש טוב. אתם יחידה בפני עצמה – ואף על פי כן אתם מרגישים מחוברים לכל הדברים האחרים בדרך אינטימית ועמוקה.

מה שפרדוקסלי בקשר למערכות היחסים הוא שאתם יכולים להיות מחוברים באופן אינטימי עם אדם אחר רק אם אתם מסוגלים לאמץ את האחדות שבתוככם. אם אתם מוכנים לקבל את עצמכם, עם נטל העבר, עם נקודת השיא והשפל שלכם – אז יש מקום לאדם אחר עם האינדיבידואליות הייחודית שלו/שלה. אז שוב אינכם משתמשים באותו אדם כדי לחזור הביתה. במקום זאת, אתם חולקים את הבית שאתם נושאים בתוך לבכם עם אותו אדם. סוג זה של מערכת יחסים הופך לחגיגה יחד, לשיתוף, וזוהי מערכת יחסים מרפאה, בין אם היא עם בן או בת זוג, עם ידיד או ילד; אין הבדל מהותי. אולם, יחסי אהבה – מערכת יחסים בין בני זוג – הם יחסים שדורשים מכם הכי הרבה. הם נוגעים בכם עמוקות ומעוררים רגשות עמוקים, כיוון שדומה שהם מחזיקים בהבטחה לשוב הביתה באופן שבו לא עושה זאת שום מערכת יחסים אחרת.

לפני שאדבר על יחסי אהבה, ברצוני להזכיר לכם שהבית שאליו אתם משתוקקים, אותה אחדות מקורית שממנה נולדתם כנשמה, אינם רחוקים. תוכלו לומר שבממלכת הזמן היה זה לפני זמן רב מאוד כאשר עזבתם, מבחינה סמלית, את גן העדן. כשיצאתם למסע בנתיב שלכם כנשמה בגוף ובחרתם בצורה מסוימת בה לגלם את עצמכם, לחוות חוויות ולבקר במקומות שונים ביקום.

כאשר נולדתם כנשמה אינדיבידואלית ויצאתם למסעכם, ויתרתם על אותה אחדות קדומה, אותה תוכלו לדמיין כשמיכה חמה של אור ואהבה שהייתה כה מוכרת לכם. אחדות שבה חשתם תמיד את הנוכחות הבטוחה של האלוהים-האב-האם, וכך לעולם לא פחדתם להיות לבד ולא פחדתם מפני דחייה. תפיסות “שליליות” אלה לא נכללו כלל בהבנתכם, ואף על פי כן, כוח ראשוני פעל באלוהים שהוליד אתכם מרחם אחדות אלוהים-אם-אב זו.

מה הייתה מטרת לידה זו? כדי שתוכלו כולכם להפוך לאלים עצמאיים! כדי שתוכלו בעצמכם להפוך לנקודת ההתחלה של מקור אלוהים-אב-אם של חום ואהבה ממנו נבראות ויוצאות אינסוף ישויות. אך פרידה ראשונית זו הייתה לכם כהלם. הבנתם שעם הפרדה זו מן האחדות מגיע הידע שכדי לחוות באמת את תהליך ההתפתחות, אינכם יכולים לדעת מראש שום דבר. הבנתם שיכולתם רק להיפרד מהאחדות הראשונית על ידי התנסות עצמאית מוחלטת כנשמה אינדיבידואלית, שזו הפעם הראשונה חוותה את הפחד, החורבן והחשכה המתלווים לאי ההבנה ולאי הידיעה.

אתם נושאים עדיין חוויה מקורית זו של חורבן ובדידות, שעשויה להתחדש בכם בעוצמה רבה בתחום יחסי האהבה. אבל לפני שאעסוק ביחסים אלה, ברצוני להזכיר לכם שיש לכם אפשרות לחוות את אותו חיבור ראשוני בכל עת. כאשר אתם שוקעים בשינה עמוקה, חסרת חלומות, אתם עוזבים את גופכם ומתחברים עם המקור העמוק ביותר שממנו באתם, עם אלוהים, אם תרצו לכנות זאת בשם זה, או עם הליבה העמוקה ביותר בעצמכם: החלק שלכם שלעולם לא עזב את גן העדן ושעדיין נמצא שם. אף על פי שעזבתם לפני מיליארדי שנים, האחדות עדיין טמונה בכם; היא חלק בלתי נפרד מהתודעה שלכם. בעת לילה, אם המחשבות שלכם אינן פעילות יתר על המידה ואתם נכנעים לשינה ולממלכות הלא גשמיות אליהן אתם נכנסים, אז, כאשר אתם עוזבים את גופכם, אתם שואפים מקור זה וכך מרעננים את עצמכם. כמו כן, בחיי היום-יום שלכם, אתם יכולים להתחבר למציאות זו של הרוח האלוהית, שהיא חלק אינטימי מכם. אם אתם שקטים ורגועים מאוד, אתם יכולים להרגיש נוכחות זו כאן ועכשיו. אני מזמין אתכם להרגיש כיצד יחד, כאחד, כולנו מהווים חלק מפני האלוהים המקוריות.

דמיינו שבמרכז החזה שלכם, בצ’אקרת הלב, נמצא קריסטל בוהק ויפהפה. דמיינו אותו שם וחושו בעוצמתו: קריסטל טהור וצלול שכל פאותיו משקפות בו זמנית את ההתנסויות הרבות שלכם. לב-קריסטל זה מחובר גם לכל הסובב אתכם. הוא יכול לשקף את הרגשות שאתם מקבלים מאחרים, וכך על ידי קבלת מצבי הרוח והרגשות שלהם באמצעות הקריסטל הזה, אתם יכולים להבין אחרים. באמצעות לב-קריסטל זה אתם מבינים את התנסויות האחרים: הכאב והאכזבות שלהם ברורים לכם.

לב-קריסטל זה מחובר ללבבות כל הישויות החיות האחרות, כיוון שכולנו אחד. ואף על פי כן אתם יכולים גם להרגיש שלב זה, שאתם נושאים בתוך החזה, שייך לכם: זהו לב הנשמה שלכם. הרגישו כיצד שני ההיבטים מתקיימים בצוותא. אתם מחוברים ברמת הלב – שדה אופקי שמחבר אתכם אל כל החי – כך שאין הפרדה משום שכולנו אחד. אך אתם גם מרגישים שאתם “אחד”, זאת אומרת שאתם מי שאתם, ושאין אף אחד אחר שזהה לכם. אתם ישות אינדיבידואלית ויש קו אנכי שמחבר אתכם ישירות אל המקור שלכם, אל אלוהים. אתם נמצאים בתוך גוף פיזי זה, שהוא נושא את לבכם, את חלק תודעת האלוהים שלכם.

הרגישו בהיקפו העצום של קריסטל זה: התודעה האינסופית ששייכת לכם ואף על פי כן יכולה ללכת לכל מקום שהיא רוצה. היא אינה קשורה לגוף זה, אף על פי שהיא נמצאת בגוף זה עכשיו, באופן זמני, אך זו אנרגיה שהיקפה כה גדול שבסופו של דבר היא אינה קשורה לשום צורה. אתם התודעה הזאת; אתם הבאתם חלק מהמארג האלוהי של האלוהים-האב-האם יחד אתכם לכאן, לכדור הארץ. אתם שלמים ומושלמים בתוך עצמכם, ואתם שומרי לב-הקריסטל. זכרו זאת, בעת שאנו בוחנים עתה את יחסי האהבה.

כאשר אתם מתאהבים באדם אחר, בתחילת היחסים תכופות מתלווה לכך חוויה עזה של הנאה ושמחה. דומה שמשהו בתוככם נפער לרווחה, משהו שהיה מוסתר זמן רב ושיכול עתה להיפתח בשל מבטו של האדם האחר. דומה שאנשים אחרים לא יכולים לראות “דבר מה” זה שבתוככם, אבל האהוב שלכם מעורר את היופי העירום של מהותכם. התשוקה וההתלהבות שלכם לחיים חוזרת, אתם מרגישים, נראים ואהובים, ואתם הולכים לחקור את העומק שלכם – את הפלא שהוא אתם. זה מה שאתם חווים בשלב ההתאהבות. ואף על פי שנראה שהחוויה קשורה לאדם האחר, למעשה היא קשורה אליכם. התחושה שהאדם השני מעורר בכם, היא נהדרת, בגדר נס! דומה שאתם מתעוררים רק אז ומרגישים כמה יש לכם לתת וכמה אתם יכולים להיות אהובים.

באותו רגע, בדרך כלל אנשים הופכים שיכורים בשל ההתלהבות והפלא של התאהבות זו שהם חווים, והם קושרים את עצמם באופן עיוור לאדם שעורר בהם תחושות אלה. הוא או היא מחזיקים ב”מטה הקסמים” בידיהם, ומה שהוביל תחילה לגילוי ולתחושה אוהבת כלפי עצמכם כמו גם כלפי האחר, מוביל בהדרגה לבריחה מעצמכם, שעה שאתם הופכים ממוקדים לגמרי באדם האחר.

אז מתחיל מאבק עם האחר. אתם רוצים לרכוש בעלות על החלק שבו שגורם לכם לחוש טוב כל כך. ותכופות כך עושה גם האדם האחר לכם, ושניכם הופכים מבולבלים מאוד בשל “משיכת חבל” זו מצד לצד. בדרך זו, הנעלה ביותר שאתם מסוגלים לתת זה לזה מזמן בסופו של דבר את הנמוך ביותר, משמע את הקנאה, התלות ואת מאבקי הכוח. זוהי נפילה כואבת מאוד שכמעט כולם חווים בחייהם.

כיצד מתרחשת נפילה זו? יש בכם שני חלקים. בלב-קריסטל שתיארתי, קיימת אהבה שמאפשרת לכם לראות את האדם האחר בדיוק כפי שהוא, ושיכולה לחוות את היופי שקיים בו. ממרחב זה שבלבכם, אתם יכולים ליצור חיבור שווה ומאוזן זה עם זה, חיבור שבו אתם מכירים באלוהות שקיימת בכל אחד מכם ושבו גם אינכם עיוורים למהות האנושית זה של זה. אתם מאפשרים לאדם האחר את כאביו, חוסר האמון שלו, האכזבות וההתנגדות. אבל מאזור הבטן שלכם פועלת אנרגיה אחרת, אנרגיה שיכולה להיות כוח מפריע חזק מאוד בשלב ההתאהבות. אני מכנה אנרגיה זו בשם “הילד הפנימי המוזנח”, שנושא כאב עמוק וחזק מאוד בתוכו, שמקורו באותו כאב לידה קוסמי מקורי של עזיבת אחדות האלוהים-האם-האב. ילד זה מתעורר גם הוא כאשר אתם מתאהבים, ולילד זה יש רגשות רבים שיכולים לערפל את לבכם. רגשות אלה יכולים לעטוף את לב הקריסטל ולהסתיר את העובדה שאתם מקור ההנאה והאושר שאתם חווים בשלבים ההתחלתיים של האהבה הרומנטית. רגשות אלה קשורים אליכם ולמרחב שנתתם לעצמכם, שהתאפשר בזכות האדם האחר, אך שעדיין קשור אליכם.

אולם, הילד שבכם, שכואב ובוכה לתשומת לב, לאהבה ולהכרה אליה ערג זמן כה רב, עשוי להתפתות לאחוז אחיזת חנק בבן הזוג; הוא רוצה להחזיק בו בכל מחיר כדי להעניק לעצמו את שחסר לו. מה שבתחילה נראה כמערכת יחסים יפה מאוד, הופך למערכת יחסים הרסנית שבה אתם מתחילים להילחם זה עם זה ולהתחיל במאבק שבו לא רוצה אף אחד, אבל שמתרחש בכל זאת.

בזמן שבו דומה שהקסם מתחיל להיעלם, אתם עלולים להפוך נואשים. אתם רוצים להיאחז בבן הזוג בכל מחיר, כיוון שפעם חשתם תחושה של אהבה מוחלטת עם אותו אדם. אתם תילחמו כדי להיאחז בו, והכאבים הישנים ביותר שלכם, רגשות הכעס, פחדי הנטישה, השנאה אפילו, יכולים להיכנס למשחק. קשה מאוד אז לשחרר את האדם האחר, כיוון שאתם נדחפים על ידי הזיכרון עד כמה אהבתם כאשר הכול היה עדיין בהרמוניה.

בשלב זה, חשוב מאוד שתדעו כיצד לשחרר. ברגע שאתם מרגישים שמערכת היחסים מסתחררת מטה, ושאתם עומדים להתחיל להאשים אחד את השני, זה הזמן לצעוד צעד לאחור. אתם יכולים לפגוע אחד בשני פגיעה קשה מאוד, בדיוק משום שנגעתם זה בזה כה עמוק, ואת הכאב הזה קשה לרפא. לכן העזו, וצעדו לאחור כאשר אתם מרגישים שהדברים יוצאים מכלל שליטה, שאתם נסחפים על ידי הרגשות שמונעים מכם לתקשר עם בן הזוג שלכם בלב פתוח.

אתם עשויים להרגיש פחד עמוק מפני נטישה, או פשוט את ההפך: פחד מפני חיבור עמוק למישהו, חיבור שאתם הולכים לאיבוד בתוכו. יכולים להיות גם רגשות אחרים כגון כעס או קנאה, אך מה שחשוב הוא שתבחינו כיצד הרגשות האינטנסיביים ביותר קשורים יותר אליכם מאשר למערכת היחסים. מערכת היחסים הפעילה את הרגשות, אך הרגשות עצמם נובעים מגורמים עמוקים יותר. מה שחשוב עכשיו הוא שתטפלו בילד הזנוח והפגוע שבכם, שהוא הגורם האמיתי לחוסר האיזון הרגשי שלכם. טיפול בו אינו נמצא באחריותו של בן הזוג שלכם. הפיכת אדם אחר לאחראי כלפי הכאב שלכם והציפייה שהוא ירפא אתכם מובילים לבלבול עצום במערכת היחסים.

כיצד אפוא תוכלו לראות מתי מערכת היחסים, שהייתה בתחילה קשר אוהב, פונה לכיוון לא טוב והופכת לא מאוזנת? למעשה, ישנם סימנים ברורים, ואחת הדרכים באמצעותן תוכלו לגלות זאת היא על ידי תרגיל סמלי עם הילד הפנימי שלכם. דמיינו שאתם ניצבים מול בן הזוג שלכם ברגע זה. או בחרו באדם שחשוב לכם מאוד, אם אין לכם כרגע בן זוג, ואפשרו לילד הפנימי שלכם לעמוד לשמאלכם. פשוט דמיינו את עצמכם כילד שגילו מתחת לגיל עשר, ועמדו עם ילד זה לשמאלכם מול בן הזוג. כעת ראו כיצד הילד מגיב לאהוב שלכם. הביטו בתגובה הראשונה של הילד. שאלו את הילד: “מה משך אותך אליו/אליה? מה היה הדבר שלא יכולת לעמוד בפניו? מה נגע בלבך, מה קסם לך?” וכאשר אתם שואלים: “כיצד אתם מרגישים עכשיו?”

האם משהו קרה לאותה תכונה מקורית? האם הילד יכול עדיין לחוש באותה אהבה? במערכת יחסים מרפאה, אותה איכות מקורית נוכחת עדיין במידה רבה מאוד. היא עדיין מזינה אתכם, מחממת אתכם, ובו בזמן בן הזוג שלכם קיבל צורה אנושית יותר, עם בעיותיו והעליות והמורדות שלו. אולם, משהו מאותו קסם מקורי עדיין קיים שם, ובגלל הקסם הזה, ניתן להתגבר על בעיות. אם אתם מרגישים שהקסם חסר, אם הילד הפנימי שלכם מרגיש למעשה לא אהוב או שלא מתייחסים אליו בהגינות, אזי משהו קורה שעליכם לתת לו את תשומת לבכם. הקדישו זמן וגלו זאת עם הילד הפנימי שלכם.

כדי להבהיר את המצב, שחררו את דימוי הילד הפנימי, ועכשיו דמיינו שאתם ניצבים מול בן הזוג שבחרתם וראו כיצד אנרגיית הנתינה והקבלה זורמת ביניכם. ראשית, ראו מה אתם נותנים לבן הזוג והרגישו זאת, והדבר לא חייב לבוא לביטוי במילים, כל עוד אתם חשים בו. ראו מה זורם מכם אל בן הזוג, וחושו כיצד אתם חשים ברגע זה. האם אתם הופכים אנרגטיים יותר בשל נתינה זו, או האם אתם מרגישים מרוקנים ותשושים? האם הנתינה מביאה לכם השראה, או האם היא מרוקנת אתכם? החזיקו באותה תחושה ראשונית.

לאחר שבחנתם מה אתם מעניקים לבן הזוג, ראו את הצד השני של האינטראקציה. מה אתם מקבלים מבן הזוג או האדם האחר? פשוט סמכו על התחושה הראשונה שלכם בשעה שהיא צצה ועולה. האם מה שאתם מקבלים גורם לכם לתחושה טובה? האם לבכם נפתח עוד יותר? האם אתם מרגישים מאושרים יותר ביחס לעצמכם כתוצאה ממה שאתם מקבלים? מהות מערכת יחסים מרפאה היא שהאחר מעניק לכם משהו שמביא שמחה ללבכם. לבסוף, יש סימן נוסף למערכת יחסים הרסנית. ממקלעת השמש שלכם – נקודה הקרובה לבטן שלכם – חושו ב”חוט” של אנרגיה שמחבר אתכם ואת האדם שלמולכם. אם אתם רגישים, אולי אתם יכולים לחוות חוט זה. אתם מחפשים את התחושה שאתם רוצים בעלות על האחר; שאתם נבהלים מהמחשבה שהאדם האחר שוב לא יהיה שם; שמשהו מושך בחוט זה. אם אתם חשים בכך, אזי זהו באופן מהותי חבל טבור אנרגטי שמחבר אתכם עם האדם האחר, ושמעניק לכם את התחושה: “אני זקוק לו, איני יכול בלעדיו!” אותה תחושת בהלה מראה לכם שאינכם פועלים באופן עצמאי, או לכל הפחות, אתם חושבים שאינכם יכולים להסתדר בלעדי האדם האחר, ותלות שכזו יכולה להוביל למערכת יחסים הרסנית.

במערכת יחסים מרפאה, טבעי שתתגעגעו זה לזה אם מסיבה כלשהי נפרדתם זמנית. טבעי ליהנות ואי לכך לרצות בנוכחות האחר. אתם יכולים לרצות את האדם האחר, אך אל לכם להזדקק לו. אבל במערכת יחסים הרסנית, יש משהו ממאיר בפעולה. קיימת תחושה שאינכם יכולים לעשות או להיות ללא האחר, שתחושות הרווחה שלכם תלויות בו – אולי אפילו חייכם! – ותחושה זו מחלישה אתכם במידה רבה. קיים פחד גדול מדחייה אפשרית מצד האדם האחר, שגורמת לכם לחוש קטנים ומוגבלים, ומערכת היחסים כולה שוב אינה כוללת את אותה תחושת מרחב וחירות שמחה שהייתה לה בהתחלה.

נסו לחוש דברים אלה, בשלווה, בדרככם שלכם. ואל תפחדו לפנות מקום במערכת היחסים, מקום שיאפשר לכם לחוש תחושות מסוג זה. כיוון שברגע שאתם מבינים שאתם נמצאים בסחרור שלילי במערכת יחסים, תכופות על בני הזוג להתרחק זה מזה, פיזית ורגשית, כדי להבין היכן הם עומדים. בזמן שכזה, תכופות לא יועיל לנסות וללבן את הדברים באמצעות שיחה. חשוב ששדות האנרגיה שלכם יתנקו תחילה זה מנוכחות האחר כדי שתוכלו לקבל מרחב מספיק כדי לחזור למרכז לב הקריסטל שלכם. הפנו את המודעות שלכם אל אותו קריסטל צלול ויפהפה שהוא המהות שלכם. אל תסמכו על אחרים שיחוו אותו בכם; הוא קיים שם למענכם – תמיד. זוהי לחישת האלוהים שאתם יכולים לשמוע בדממה.

הרגישו אז כיצד, מקריסטל זה, קרני אור זוהרות על הילד שבכם שסובל עדיין מכאב ושמחפש עדיין בתוך עצמו את הקבלה, האהבה והביטחון. הניחו לקרני האור שלכם להאיר את הילד, ותוכלו לראות, ממש, את אור הקריסטל שדומה שמעגן את עצמו בכך שהוא זורם עמוק יותר ויותר מטה, דרך הבטן שלכם וכל הדרך מטה אל רגליכם ואל האדמה.

זהו האור שלכם, אור הנשמה הייחודי שלכם! אתם כאן כדי לחוות אור זה בגוף על כדור הארץ. האור המסוים שלכם הוא ייחודי, זהו אור המלאך שלכם, ואם תשמרו עמו על קשר, אז תמשכו מערכות יחסים מרפאות אל תוך חייכם. אין לכם “צורך” במישהו אחר. וכמו כן, אינכם צריכים להפוך מישהו אחר ל”מושלם”: מישהו שסוף סוף רואה אתכם כפי שאתם רוצים, שמבין ללא תנאי ושמאמץ אתכם אל לבו כפי שאתם רוצים שיעשה.

אהבה וקבלה בלתי מותנות תוכלו למצוא רק בלבכם שלכם – על ידכם ובשבילכם. אל תכבידו על אדם אחר עם חובה זו. אותה אהבה מוחלטת היא משהו שביניכם לבין עצמכם. רק אתם יכולים להעניק אותה לעצמכם, וכאשר תעשו זאת, תהפכו למעין של אהבה עבור אחרים, כיוון שאז תהיו כנים ואמיתיים לגמרי עם עצמכם. אתם תאהבו את עצמכם, כולל את החלק האפל: אותו ילד מעונה שבכם שנאבק לפעמים.

כאשר תאהבו את עצמכם, יקל עליכם לראות את האדם האחר בפרספקטיבה אמיתית. שוב לא תיקחו באופן אישי כל כך את הדברים הפוגעים או המעליבים לפעמים הוא או היא עשויים לומר או לעשות. הפעולות והתגובות שלהם שייכות להם, ויקל עליכם לא להגיב באופן רגשי מדי. האדם האחר שוב אינו אחראי לגאולת נשמתכם – אתם האחראים. אתם המאסטר של עולמכם, של המציאות שלכם.

כולכם צועדים בנתיב זה של הגשמה עצמית, ואתם כבר נוגעים באנשים אחרים באמצעות לב הקריסטל שלכם: אתם מעניקים להם ניצוצות אהבה ותקווה. אני מודה לכם על שבאתם לכדור הארץ בזמן הזה, בתקופת שינוי ומעבר זו. אני עמכם. אתם אחיי ואחיותיי, ואני אוהב אתכם.