חכמה עתיקה ואינסופית: נשמות עתיקות ואינטואיציה

מטאו סול

www.lonerwolf.com

תורגם מאנגלית על ידי סמדר ברגמן

 

עבורי, למילה אינטואיציה (intuition) יש משמעות ניכרת ויפה. היא מורכבת משני חלקים: ״in״ שמפנה את תשומת הלב שלנו פנימה, ו-״tuition״ שמשמעותה לימוד או הוראה. אי לכך, ״אינטואיציה״ היא קול החכמה שעולה בישותכם פנימה, שהוא הפוטנציאל שלכם, המדריך הפנימי שלכם.

האינטואיציה מראה לכם שחכמה לעולם לא יכולה להגיע באמצעות ידע שאול מאנשים אחרים, אלא באמצעות הבנה אישית ועמוקה שלכם.

התעוררות רוחנית וגילוי גיל הנשמה מתאפשרים באמצעות האינטואיציה שלכם. ראשיתה אינה כמסקנה לוגית המאשרת שאתם נשמה עתיקה, אלא במקום זאת, אתם חשים איטואיטיבית שקיים ״חיכוך״ בין הגיל שלכם לבין האופן שבו אתם תופסים את העולם, ויום אחד אתם נתקלים במונח שמסביר תחושה זאת באופן מתקבל על הדעת.

האינטואיציה שלנו היא גשר אל הפוטנציאל הגבוה שלנו, אל העצמי הגבוה שלנו, אבל אף אחד לא מלמד אותנו כיצד להקשיב לה. אף על פי שאנו יכולים לזהות אותה כ״תחושת בטן״, ״חוש שישי״ או ״אינסטינקט״, רבים מאיתנו לא למדו כיצד לבטוח או להשתמש בה.

שלושת המדריכים הפנימיים

הציניקן ישאל תכופות: ״האם ניתן להסביר את האינטואיציה?״ לא, לא ניתן.

הניסיון להסביר את האינטואיציה באמצעות לוגיקה ומילים דומה לניסיון לדחוק משהו רחב ממדים באופן אינסופי למדיום הסופי של התקשורת: הדבר מגביל לחלוטין את הבנתכם אותה.

תוכלו לתאר את האינטואיציה באופן אינטלקטואלי כהצצה חטופה וקטנה למרחב העצום של באר חכמה נסתרת, שנמצאת במעמקי השכל הלא מודע, אבל זהו פשוט תיאור של תהליך נוירולוגי, ולא מתאר את מהותה באופן מדויק.

כאשר אני מלמד את התלמידים שלנו כיצד להקשיב לאינטואיציה שלהם, אני מציע להם פשוט ללמוד כיצד להבחין בינה לבין שני המדריכים הפנימיים המולדים האחרים, שאף הם מתחילים ב״אינ״ ושקיימים אצל כולנו: אינסטינקט, אינטלקט ואינטואיציה. שלושת המדריכים הפנימיים הללו מתוארים להלן.

אינסטינקט

הוא הפרימיטיבי ביותר מבין המדריכים הפנימיים שלנו, אך הכרחי להישרדותנו. הוא אחראי הן לתגובות האינסטינקטיביות שלנו והן לתפקוד הכללי של גופנו. הנשימה, תחושת הרעב והצמא, פחדים מפני איומים מסכני חיים והדחפים המיניים שלנו כולם נשלטים באופן אוטומטי ולא מודע על ידי מדריך זה.

אינטלקט

השכל שלנו, או האינטלקט, נמצא שלב אחד מעל לאינסטינקט החייתי והוא הכלי שמאפשר לנו לברוא מבנה וארגון. האינטלקט הוא כלי מעשי ונהדר בתחום המדע, המתמטיקה, הגאומטריה, הטכנולוגיה, הארכיטקטורה וכן הלאה. אבל האינטלקט שלנו נשלט על ידי השכל ולא על ידי הלב, והוא עיוור ללא עצה חכמה, עד כדי כך שהוא מסוגל לברוא נשקים של השמדה המונית, אמונות מפרידות קיצוניות ועוד. לא רק זאת, באופן כלשהו אפשרנו לאינטלקט שלנו להפוך לאדון הווייתנו, ובאמצעות אידיאולוגיות פנטיות, האינטלקט שלנו הביא אותנו למקום של הרס עצמי, גרם לנו להדחיק רבים מהאינסטינקטים הטבעיים והאותנטים המולדים שלנו.

אינטואיציה

זה המדריך הגבוה ביותר מכל השלושה. ניתן לחשוב על האינטואיציה כעל הלא מדוע הקולקטיבי, תחושת הבטן, העצמי האלוהי שלנו, או כל כינוי אחר שתבחרו. מדריך זה מגיע מרמה רוחנית, מהנשמה שלנו, ומביא לנו חכמה ותובנה אדירות אם נאזין לו הקשב היטב. בעוד שהאינטלקט שלנו הוא כלי יעיל, אלה שיודעים כיצד להרחיק לכת אל מעבר לאינטלקט, יכולים להשתמש בו כדי לגשר בין האינסטינקט שלהם לבין רמות האינטואיציה הרוחניות שלהם. לתהליך זה אנו יכולים לקרוא ״חכמה אמיתית״.

רוב האנשים נתקעים באמצע; בעולם של אינטלקט טהור, של הגיון מנתח והשערתי ששולל מאיתנו את הכוליות, מעוור אותנו לאלוהי.

חכמת הנשמות העתיקות

יש אנשים שיטענו שחכמה היא תוצאה של אינטליגנציה גבוהה, אך מניסיוני זה רק צד אחד של המשוואה. אדם חכם ידע אינטואיטיבית כיצד להשתמש בידע שלו כדי לקבל החלטות טובות. מצד שני, אדם המסתמך בראש ובראשונה על האינטלקט עשוי להיות בעל ידע, אך בדרך כלל אינו יכול להשתמש בו כהלכה.

במילים אחרות, אדם חכם הוא מישהו שלמד להקשיב למדריך הפנימי שלו, ואז משתמש בידע שלו כדי לבחור או להחליט.

באמצעות צבירת ידע מותנה אנו בוראים עצמיים מזוייפים, התוצאה של כל האמונות והערכים שנכפו עלינו ושאליהם חונכנו. עצמיים מזוייפים נוצרים כאשר אנו מאמינים מנטלית שאנו מהות כלשהי, ושוכחים את המהות והתחושות האותנטיות שלנו. כאשר אדם הוא חכם, הוא מאזין ללבו, לא לראשו. הוא מכבד את גופו, הוא מכבד את שכלו, הוא מכבד את נשמתו.

בעולם שמובנה סביב יעילות וארגון, מועיל להיות אינטליגנטים. אך שליחת כל האנרגיה שלכם מהמרכז האינטואיטיבי שלכם, שהוא לבכם, אל המרכז המנטלי, שהוא השכל שלכם, בוראת דיסהרמוניה רבה בתוככם.

כיצד להתחבר לאינטואיציה שלכם

הירגעו. קל ליצור קשר עם הלב כאשר אתם עושים זאת בדרך פעילה. ציירים, משוררים, מוזיקאים, רקדנים ושחקנים יודעים כולם את סוד מתן הרשות לאינטואיציה לזרום דרכם. מצאו פעילות שבה תוכלו להשקיע את עצמכם כליל, עד כדי עצירת המחשבות. דוגמאות לכך יכולות להיות ריצה, נגינה, תפילה, ריקוד, כתיבה, ציור או שירה.

ברגעים אלה שהשכל שקט, נפתח מרחב שממנו יכול הקול האינטואיציה העדין להישמע. התחברות לאינטואיציה לא חייבת תמיד להיות באמצעות פעילות אמנותית; דברים פשוטים כמו מדיטציה או הקפצת כדור (חשבו על דמותו של יו לורי ב״האוס״), מסלקים את ראיית המנהרה מהשכל שלנו, מאפשרים לראייה המרחבית של האינטואיציה להתגשם.

האינטואיציה לא מופיעה לפתע פתאום – היא לא תהליך של הסקת מסקנות אינטלקטואלי של שלב אחר שלב – אלא מה שאנו מכנים ״התגלויות״ שמופיעות משום מקום.

חלמו. העניקו תשומת לב רבה לחלומות שלכם לאחר שהשקעתם אנרגיה מנטלית רבה בניסיון לפתור בעיה כלשהי. מאדאם קירי פתרה מספר בעיות מתמטיות באמצעות החלומות שלה, כמו גם זוכה פרס הנובל אלברכט קוסל שחלם על מבנה הפנימי של התא.

השכל הלא מודע שלכם זקוק לשינה כדי לעבד את חלקי המידע שנצברו ושהשארתם מפוזרים בראשכם במשך היום, ולפעמים בעזרת תהליך זה אתם זוכים בהתגלויות. גם בשעה שאתם ערים, מגיע רגע שהשכל שחשב הרבה כל כך, ויתר בשל תשישות ועייפות. באותו מרחב של עייפות, האינטואיציה שלכם, החכמה שלכם, מחברת את הנקודות שלא הצלחתם לחבר אינטלקטואלית.

הקשיבו. לפעמים אתם יכולים ממש להרגיש את האינטואיציה שלכם: חמימות, זרימה, שמגיעה מאזור הבטן ועולה מעלה. לכן היא מכונה ״תחושת בטן״. אתם תלמדו להבדיל בין המדריך הפנימי האינטואיטיבי שלכם לבין השכל, כיוון שהאינטלקט ממורכז בראש, על פני השטח, וההדרכה הפנימית מעודנת יותר.

האינטלקט שלכם עוסק ביעד, אפילו לפני שקיבלתם החלטה. לכן אנשים רבים חוזרים על אותן טעויות שוב ושוב, כיוון שהם מקשיבים לראשם שחוזר על הנחות העבר, או על מערכי ציפיות לעתיד. אולם האינטואיציה שלכם עסוקה יותר בכיוון, בהבנה עמוקה של ההווה, של כאן ועכשיו, של הנסיבות הסביבתיות, כמו גם באותנטיות שלכם, ובהתבסס על אלה, היא מקבלת החלטה חכמה.

***

המדריך הפנימי האינטלקטואלי שלכם מפצל את העולם למה שהוא יודע ולמה שאינו יודע. המדריך הפנימי האינטואיטיבי שלכם מבין שיש משהו אחר, משהו שנמצא מעבר למה שניתן לראות ולהבין אינטלקטואלית.

תחושה זו היא ששולחת את שכלנו לחיפוש רוחני, למסע שמטרתו מציאת מהות ״לא ידועה״ זו, שאינטואיטיבית, אנחנו יודעים שהיא האלוהות שכבר קיימת בנו.

החכמה היא לברוא הרמוניה בין הלב, הראש והגוף, או בין האינטואיציה, האינטלקט והאינסטינקטים שלכם. באמצעות הרמוניה זו נולדת התגלות מקור חיי האדם, הליבה עצמה, הנשמה.

הביוגרפיות שלנו

אלת׳יאה לונה

אלת׳יאה לונה היא כותבת רוחנית רבת השפעה שעבודתה שינתה את חייהם של אלפי אנשים ברחבי העולם. לאחר שנמלטה מכת דתית בה גדלה, לונה חוותה משבר קיומי עמוק שהוביל להתעוררותה הרוחנית. כיועצת פסיכורוחנית וסופרת מקצועית, המשימה של לונה היא לסייע לאנשים אחרים להפוך מודעים למלכודת בה הם חיים, ולמצוא שמחה, התעצמות וחירות בכל הנסיבות. ראו עוד מעבודתה באתר: www.lonerwolf.com

מטאו סול

מטאו סול הוא יועץ ומנטור פסיכורוחני ידוע שעבודתו השפיעה על חייהם של אלפי אנשים ברחבי העולם. משום שנולד למשפחה בעלת היסטוריה של התמכרות לסמים, סכיזופרניה ומחלת נפש, מטאו למד על קשיי המצב האנושי מגיל צעיר. כיועץ ומנטור רוחני, משימתו של מטאו היא לסייע לאנשים אחרים לחוות חופש, שלמות ושלווה בכל שלב בחיים. ראו עוד מעבודתו באתר: www.lonerwolf.com