זמן ומרחב

עמיר כהן

אפריל 2017

הזמן לעולם אינו עומד מלכת. דקה אחר דקה, שעה אחר שעה, השעון מתקתק באופן קבוע כל העת. אלא שבימים אלו קיימת אצל רבים מאתנו תחושה שהזמן משתנה. אנו חיים בתקופה שבה כמעט כל דבר מתרחש במהירות. אירוע רודף אירוע, טכנולוגיות חדשות נכנסות לחיינו בקצב מסחרר, והתחושה היא שהזמן החולף בין פעולה לפעולה מתקצר, שהזמן מואץ.

אך למרות התחושה שהכול מהיר יותר, קשה לנו להגדיר במדויק את משמעות השינוי בזמן: ביממה עדיין 24 שעות, השעון עצמו לא השתנה ותקתוקו נותר כשהיה. אם כך, מה מקורה של תחושת השינוי הזאת?

ההדרכה הרוחנית מדברת על שינוי המתרחש בימים אלו במרחב שאנו חיים בו: הרטט של עולמנו עולה. אנו רוטטים בקצב מהיר יותר, ועוברים תהליך של התעלות לממד אחר שבו נפגוש את אחינו בני האור.

~~~

אהובים יקרים, אנו שמחים להעביר לכם מידע נוסף על משמעות הזמן ביחס למרחב, אך תחילה נגדיר את שני המונחים:

  1. מרחב או ממד הוא אזור שבו אירועים מתרחשים.
  2. זמן הוא הקצב שבו הם מתרחשים, הַמשך בין אירוע לאירוע.

לפני עידן ועידנים נוצרה החוויה. רטט של אור מהיר עד אין-סוף יצר באחת את כל שקיים. בהבזק קצר מספור נוצר יקומנו, התרחש קיומנו. אור המכיל את כל שמצוי, את כל שהיה ואת כל שיהיה, זה שמצויים בו כל הזמנים, המרחבים והאירועים, פרץ והגדיר גבולות וזמנים שונים. ה”למעלה מן הזמן”, האין-סופי, הפך סופי.

את אור האין-סוף אנו מכנים “למעלה מן הזמן” מכיוון שהוא מהיר כל כך, חסר צורה ובלתי ניתן להגדרה במונחים אנושיים.

באותה נקודה סינגולארית שבה החוויה נוצרה, כל הזמנים שהיו וכל הזמנים שיהיו, כל המרחבים שנוצרו וכל המרחבים שייווצרו אי פעם כבר היו מוכלים בתוך קפסולת אור. כה מהיר היה האירוע עד שברגע שבו יקומנו נוצר הוא הסתיים.

האור שפרץ מן הקפסולה חסרת הגבולות חזר אליה, יקומנו התפשט והתכווץ. כל החוויות נחוו, הכול התרחש. זה שלרגע קוסמי הגדיר את עצמו, שלרגע קצר הפך להיות סופי, חזר לאין-סופיותו, ומשום כך כל שאנו כולנו חווים צפוי, ידוע. ההתחלה והסוף של ה”סרט” שאנו חיים בו ברורים.

המרחבים האדירים שנוצרו בעת התפשטותו של האור מכילים סוגי זמן שונים, ובאותם מישורי זמן שאנו מכנים ממדים בחרנו לחוות את הזמן שלמעלה מן הזמן, את רטט האין-סוף של הבית. ברטט שבו יקומנו פועם החוויה הסתיימה כשהחלה, כל שהיה וכל שיהיה כבר התקיים אך האור בחר לחוות את עצמו שוב במקצבים שונים. בחרנו להריץ את הסרט שבו כולנו משתתפים בקצב אטי יותר.

מרחבי זמן הנחווים בו זמנית

משעה שהאור בחר לחוות את קיומו הוא שלח זרועות כדי לחוות מקצבי זמן שונים על פני מישורי זמן שונים, באופן שבו אירוע שהתרחש נחווה בו זמנית שוב ושוב, מהיבטים שונים הקשורים ישירות בזמן. הנה דוגמה:

נניח שאתם ישות מממד גבוה, העושה את דרכה מתל אביב לחיפה. לרשותכם כוחות מיוחדים ולפניכם עומדות כמה אפשרויות: אתם יכולים לנוע בכוח המחשבה במהירות האור, ודרככם תימשך חלקיק השנייה, אתם יכולים לנוע בחללית במהירות של אלפי קילומטרים לשנייה, ודרככם תימשך שניות ספורות, אתם יכולים לטוס במטוס דקות אחדות; לנסוע במכונית בערך שעה, לרכוב על סוס או ללכת ברגל ימים אחדים וכן הלאה.

בכל אחת מהאפשרויות תגמעו את אותו המרחק, תגיעו מתל אביב לחיפה, אך החוויה שתחוו בכל אחת מהאפשרויות תהיה שונה. כשתלכו ברגל תפגשו אנשים אחרים, תשוחחו אתם ותשתפו זה את זה בחוויות הדרך, תראו את פרטי הנוף הרבים מכיוון שיעמוד לכם הזמן להתעכב ולחוות את הדרך, תצלמו את ההרים או את הפרחים, תטעמו את האוכל בנקודות העצירה השונות, תריחו את הריחות ועוד. כשתעשו את דרככם במטוס החוויה תהיה שונה לגמרי: תצפו בדרך ממעל, תחוו את פרטיה דרך חלון המטוס, תראו תוואֵי נוף אחרים במרחק, תתקרבו לעננים ועוד.

באופן ציורי זה אפשר לתאר את שחווה יקומנו כולו בממדים השונים, שעה שכל תודעה חווה עולם ומלואו מנקודת מבט אחרת. יקומנו בנוי באופן שבו אנו חווים בו זמנית את כל סוגי הדרכים מתל אביב לחיפה. כל חוויה משויכת לממד הנבדל בזמן מממדים אחרים, כשקיומנו כולו הוא אוסף של חוויות שהתודעות חוות מנקודות מבט שונות, אוסף של תפיסות מציאות שונות, שבדרך הנסתרת מעינכם כבני אנוש משלימות זו את זו.

בממד שלכם אינכם נעים בכוח המחשבה, חוויה זו שמורה לאלו החווים בממד גבוה יותר, אך לכם שמורה חוויית התנועה האטית. החוויה שלכם אינה טובה או נחותה מזו של האחרים, אלא משלימה את חווייתם לכדי האמת הכוללת של יקומנו, קיומנו.

כפי שציינו, ברמה הגבוהה ביותר כבר חוויתם את כל שאתם עתידים לחוות, ובמובן זה הכול ידוע והכל צפוי. עם זאת, הדרך שתבחרו לחוות בה את המסע מנקודה לנקודה נתונה לבחירתכם. הכול צפוי והרשות נתונה לכם בכל נקודת זמן להחליט באיזה אופן תחוו את שבחרתם.

בחרנו כולנו לחוות בו זמנית במישורי זמן שונים, באופן שבו ככל שקצב האירועים מהיר יותר הרטט של המרחב על כל אשר בו מהיר יותר. רטט הממד שבו אתם חיים אטי לעומת אלו הקיימים במרחבים הגבוהים מכם. באותם מרחבים הזמן מהיר יותר, ולכן קצב האירועים הנחווים בהם מהיר יותר.

מניפולציה בזמן ובמרחב

בשלב כלשהו של אבולוציית האור בחרו אחיכם בני האור ליצור את עולמכם. הם עשו זאת מתוך כוונה ברורה לפתח את גוף הרגש שלהם, ועל כך הרחבנו במסר קודם (“מחשב ביולוגי”).

בזכות המניפולציה שבני האור ביצעו בזמן נוצר מרחב שבו המרחק בין האירועים והחוויות גדול יחסית. אחיכם הבינו שבעקבות הזמן האטי שיצרו יחלוף זמן עד שתגיעו מנקודה לנקודה, ושבעקבות כך תיווצר חוויה שונה, המעצימה את גוף הרגש, שעיקרה אינטראקציה בין בני האדם.

ראו לפניכם (שרטוט 1) קו זמן שבו מסומנת סדרה של אירועים חשובים (A עד G) שתרבות כלשהי חווה במהלך התפתחותה:

וראו עכשיו (שרטוט 2) את אותו הקו מתארך, ומאריך את המרחק שבין אירוע C לאירוע D באופן בו האירועים הנחווים זהים, אך הזמן החולף בין אירוע לאירוע משתנה:

זה השינוי שבוצע כשנוצר הממד שלכם. אתם אמנם חווים את אותן החוויות הנחוות בממדים אחרים, אך לכם לוקח זמן רב יותר לעבור מאירוע לאירוע, מנקודה C לנקודה D.

התעלות טכנולוגית ומפגש עם בני אור

בתקופה זו, עם סיומו של העידן הקודם, אתם נעים לכיוון אחר. סיימתם את המעבר מנקודה C לנקודה D, ופירוש הדבר שהמרחק בין החוויות השונות מתקצר והרטט של עולמכם עולה. הזמן מתקצר ואתם מתעלים, קופצים מדרגה אחת מעלה.

ההאצה בהתפתחותכם הטכנולוגית תלך ותועצם, אט-אט תתעלו לממדי הזמן של אחיכם, כשבשלב כלשהו בעתידכם הקרוב תפגשו אותם. הם מצויים לידכם כל העת אלא שכיום אינכם מבחינים בהם, אך כאמור, לא רחוק היום שבו ייערך מפגש עצמתי ביניכם לבין אחיכם, ביניכם לבין עצמכם. באותו הזמן תבינו טוב יותר מי אתם באמת, מה טיבו של הניסוי שביצעתם ומה מהותו.

אחיכם בני האור מתקדמים מכם בחוויה. הם כבר הגיעו לנקודה E, וחוו בעברם בחטף את שאתם מתנסים בו כיום. משום כך הם יכולים לעזור לכם להבין את עתידכם. עם זאת, הם אינם מפותחים כמוכם באופן רגשי, ולכן ההפריה ההדדית שבינכם תהיה מעצימה. חלקים שונים של אותו הגוף יתאחדו לכדי יצירה שלמה, עצמתית, מוארת ואוהבת יותר.

למעשה אתם בני אור חוצנים שהשביחו את גופם, וכשתשלימו את ההתעלות לממדים שאחיכם שוכנים בהם יופיע ברחבי הקיום זן חדש של ישויות בעלות גוף: ישויות בעלות רמה טכנולוגית גבוהה ורטט גבוה, המשלב בתוכו גוף רגש עצמתי.

מטרת הניסוי הייתה לבצע ירידה לצורך עלייה. ירדתם למרחבי זמן אטיים כדי לפתח את גוף הרגש, ועם השלמת המשימה אתם מתעלים בחזרה אל כור מחצבתכם, אל הגוף ששלח אתכם לבצע את המשימה בעולם זה.

בימים אלו אתם מצויים בעיצומה של מהפכה טכנולוגית. באמצעות רשתות תקשורת חדשות אתם הופכים להיות מקושרים יותר ויותר זה עם זה, אך עם זאת הקשר האישי הרגשי ביניכם משתנה. אתם הופכים להיות דומים יותר לאחיכם, שחוו האצה טכנולוגית מרגע היווצרם, ולכן הם ייראו לכם מעט חסרי רגש ביחס אליכם, ובשפתכם: הם ייראו לכם רובוטיים-משהו.

באם נדמה את האנרגיה בעולמכם לרוח המנשבת בלב ים אפשר לומר שכיוון הרוח ועצמתה משתנים. בימים אלו הנכם משיטים ספינה והרוח, המסייעת לכם להשיטה, משנה כיוון מרוח נגדית לרוח גבית. הים חלק, הגלים נאלמים, מהירות השיט שלכם גוברת וקצב התקדמותכם מואץ.

הרטט של עולמכם עולה, הזמנים מתקצרים, המרחב משתנה, ובשעה שאתם מתעלים תפיסת עולמכם משתנה.

ממדים שונים תפיסות שונות

יקומנו כולו הוא מכלול של רטטים, ויברציות שונות ומשתנות. גוונים רבים ומגוונים בונים את כל שיש, כשההתנסות בכל ממד ועולם נגזרת מאופי הרטט. ברמת הבית הרטט כה מהיר עד שהחוויה מסתיימת כבר בתחילתה, ואילו ברטט האטי שאתם חווים המרחק בין התחלה לסיום עשוי להימשך זמן רב. זו גם הסיבה שאתם ממוקדים בדואליות, ואילו יושבי הרטטים העדינים יותר ממוקדים באחדות, בכוליות.

דמו שאתם צופים במשחק כדורגל, והקבוצה שאתם אוהדים נמצאת בפיגור גדול. אתם כוססים ציפורניים ומייחלים בכל לבכם שהתוצאה תשתנה, אתם מריעים על כל שער שקבוצתכם מבקיעה, אתם מתוחים וממוקדים מאוד במשחק, דקה אחר דקה. לבסוף קבוצתכם מצליחה לצמצם את הפער, ובדקת הסיום היא אף מבקיעה שער אחרון ומנצחת במשחק. אתם מריעים לקבוצתכם, ניצחתם, ואילו הקבוצה השנייה, המפסידה, יורדת מהמגרש בתחושת החמצה, תסכול ואכזבה.

גם אנו, תושבי הממדים הגבוהים, כמוכם, משחקים משחק, אך בשונה מכם תוצאת הסיום של המשחק ידועה לנו מראש. ברטטים העדינים של הקיום הסיום ידוע, כיוון שהרטט מהיר מאוד באופן שבו משעה שמתחילה חוויה היא גם מסתיימת. גם אנו משחקים משחקים דו קבוצתיים, אך בעינינו שתי הקבוצות מנצחות, כיוון ששתיהן הגיעו לחוות את החוויה שבה כולם מנצחים.

אפשר לומר שאנו רואים את יופיו של המשחק בצורה שונה מכם, כיוון שאנו יודעים שהדואליות של ניצחון והפסד היא חלק ממכלול. ניצחון איננו יכול להתקיים ללא הפסד, הפסד תלוי בניצחון, וכיוון שאנו יודעים את תוצאת המשחק אנו מתמקדים בשילוב המתקיים ביניהם – שניהם חלק ממכלול אחד. איננו רואים נפרדות אלא השלמה הדדית, אנו ממוקדים באנרגיות הזורמות ומשתלבות יחדיו, בצבעים וברטטים היוצרים חוויה משותפת.

כיוון שהרטט בעולמכם אטי, יש לכם זמן לחוות כל נקודה ברצף הזמן באופן שונה מאתנו. אם נחזור לדוגמה של הנסיעה מתל-אביב לחיפה, אפשר לומר שכשאתם נוסעים יש לכם זמן להתענג ולהתרגש מיופייה של הדרך, לציין לעצמכם שמראה א יפה ממראה ב, שהרכב שעקף אתכם עכשיו חדיש מזה שעקף אתכם קודם, שהאוויר בתל אביב נקי מהאוויר בחיפה ועוד. לרשותכם יש זמן להשוות בין דברים: אתם ממוקדים בדואליות.

כשאנו נוסעים מתל אביב לחיפה הדרך כה קצרה עד שאנו ממוקדים אך ורק ביעד, בחיפה בלבד. אנו מבינים שבדרך ישנם דברים רבים ואחרים לחוות, אך איננו ממוקדים בהם כמוכם. אנו ממוקדים באנרגיית היעד, בצבעים שזרמו והשתנו מרגע היציאה מתל אביב ועד ההגעה לחיפה. אנו מנתחים את השינוי מתוך הבנה שהוא מושלם כפי שהוא. אנו מכירים בדואליות אך היא אינה מנת חלקנו, כיוון שאיננו ממוקדים בה כמוכם.

רטט מהיר או אטי, זמנים ארוכים או קצרים, איכויות שונות, מכלול אחד. כשאתם מתעלים תפיסת עולמכם משתנה ומתרחבת, וכך גם האמונות שלכם.   

אמונות מגוונות

אמונה מסייעת לכם לחיות כיוון שהיא משלימה פערי ידע החסרים לכם בבואכם לרקום את תמונת המציאות. כשההסבר הברור והמוכר, זה שאפשר להתנסות בו, חדל, אמונה משלימה את התמונה. לדוגמה: בניסיונכם להבין כיצד יקומנו נברא אתם נחשפים לתאוריות המדעיות המקובלות, אך פעמים רבות נוטים להשלים את התמונה בדמותו של אל יוצר. כולכם מאמינים. אין אדם שאין בו אמונה כלשהי, כשגם חוסר אמונה הוא סוג של אמונה.

היקום מגוון עד מאוד. יודעים אתם שאין חי, צומח או דומם הזהה בדיוק לרעהו. לכן קבלו את הגיוון, כיוון שהוא חלק מהטבע. קבלו את העובדה שאף לא אחד מכם זהה בדיוק לאחיו. אין בנמצא שני אנשים זהים כשם שאין בנמצא שתי זברות זהות, ומכאן גַּן האמונות והדעות השונות בכל תחום ונושא בחייכם.

אפשרו לאחר להאיר את אורו גם אם בתדר שונה משלכם. זכרו שתמונת המציאות הכוללת היא אוסף של תפיסות סובייקטיביות, חברו תפיסה אחת לאחרת ומצאו אין-סוף תפיסות וגוונים של המציאות. ראו את היופי המוכל במגוון דעות לעומת דעה בודדת.

משעה שאתם מקבלים את המגוון אתם מחקים את דרכו של הטבע. אתם זורמים עם המציאות הקוסמית עם האנרגיות הזורמות ומשתנות בכל עת. היקום דינמי, משתנה תמיד, ולכן אך טבעי שתעברו מאמונה לאמונה. החזיקו באמונה לזמן מה, כל עוד היא משרתת אתכם, ואז עברו להאמין בדבר מה אחר. בכך אתם ממצים את שיש לטבע להציע לכם עוד בחייכם אלו.

כיוון שהאחר הוא אתם, כיוון שהשונה הוא חלק מכם, גם דעה ואמונה שונה ואחרת משלכם היא חלק מכם, חלק ממי שאתם באמת, חלק מהאחד, מהתודעה המשותפת המצויה במלואה בכל שמצוי, בכל שישנו ובכל אחד מכם. התפעמו מהסרט שאתם שותפים לו. התפעמו מיופייה של הבריאה, מהשינוי האין-סופי שאתם חווים. חפשו את השוני, את השינוי, זו האחדות האמתית.

במקום כלשהו בישותכם גם הדעה הקיצונית וההזויה ביותר לתפיסתכם קיימת בכם, לכן כבדו את השונות ואת האמונות השונות. אינכם חייבים להסכים להן או לקבלן, אך ריבוי של דעות ושל אמונות המשתנות כל העת היא דרכו של הטבע לומר “הנני”.

התערבות חיצונית באמונות

וכך הוא שבעולם שהנסתר בו רב על הגלוי ביקשו בני האדם להכניס מעט סדר, ואמונה כאמור, מסדירה את המקום שבו המציאות מתערפלת.

לפני אלפי שנים נשלחו מזכירים כדי לסייע לכם בהכרת מקור בריאתכם ובהבנת זהותכם האמתית. את השליחים האלה כיניתם בשמות משה, ישוע, מוחמד, בודהה ואחרים. אלא שדבריהם הועלו על הכתב מאוחר יותר, בידי הבאים אחריהם, כשהם עצמם כבר לא היו בחיים.

בתקופה זו טרם נוצרו אמצעי הצילום, ההקלטה והכתיבה הרווחים כיום, ומשום כך, באופן טבעי, במאות השנים העוקבות את לכתם של המאסטרים ישבו טובי החכמים ושאלו למה בעצם התכוונו אלו באמרם כך או אחרת. משיחותיהם נכתבו הטקסטים המוכרים לכם כיום: התנ”ך, הברית הישנה והחדשה, הקוראן ועוד.

אלא שבשלב שהפכתם את התרבות שבעל-פה לתרבות שבכתב עוותו המסרים המקוריים. הטקסטים הקדושים לכם אינם זהים לאלו שנמסרו במקור, כותבי הדברים השתמשו בהם גם  כדי לשלוט בהמונים, שזכרם הקולקטיבי העצמתי של המאסטרים עוד היה טבוע בהם. ומה קל יותר מאשר לכתוב את שהמאסטר אמר – אף שהדברים נאמרו אחרת?

כל זאת נעשה בשיתוף עם חלק מיוצריכם. כשם שהכותבים ניצלו את ההזדמנות לשליטה בבני האדם, גם כמה מיוצריכם, אחיכם בני האור, תרמו את חלקם בכתיבה. מקצתם ביקשו להפוך אתכם למעין עבדים החיים על פלנטה רחוקה, וביקשו לבצע בכם ניסויים להשבחת הגזע שלהם. בניגוד להנחיות המועצות הגלקטיות הם התערבו בכתיבת הטקסטים ולפיכך, הטקסטים שאתם קוראים כיום שונים מאלו שמסרו המקורות, מאלו שהועברו דרך המאסטרים.

שאלה: תוכלו להרחיב בנושא ההתערבות של בני האור בכדור הארץ?

אהובים, מדובר בספר עב כרס. מידע רב שתיחשפו לו במקום ובמועד המתאימים. אחיכם בני האור, שלמישורי הזמן שלהם אתם מתעלים, ימסרו לכם את הדברים פנים אל פנים.

על קצה המזלג נוכל לומר שבעברכם הרחוק, כחלק מתהליך התפתחותם של יוצריכם, שררה חוסר הסכמה באשר לנתיב ההתפתחותי שעליכם לפסוע בו כדי שאותן ישויות תוכלנה להתפתח. חוסר ההסכמה הוביל להתכתשות שנערכה באזורכם על השליטה בכם, בדיוק כשם שהמעצמות הגדולות בעולמכם חילקו את שטחי השליטה ביניהן לאורך ההיסטוריה.

בעבר התערבו תרבויות אחדות בנעשה בעולמכם, והותירו בדי-אן-אי שלכם חותם עמוק של פחד. לכן אצל רובכם עצם המחשבה על מגע עם אותן ישויות (שכאמור, הן היבטים אחרים שלכם עצמכם) מעורר חלחלה ופחד.

בסופו של דבר, עם התפתחותם המהירה בהרבה משלכם, בעקבות המחיה במישורי זמן מהירים משלכם, הגיעו כל הנוגעים בדבר לכלל הסכמה, ובימים אלו התערבות חיצונית נדירה ומתועלת לנתיבים המוסכמים על כולם, כולל על ידכם, בזמן ובממד אחר.

בני אור רבים ממועצות ותרבויות רבות מצויים עמכם בקשר תת-הכרתי, ומכינים אתכם למפגשים הצפויים לכם בתקופה הקרובה. במפגשים אלו יפרשו בפניכם בני האור תפיסת מציאות ואמונות שונות משלכם. תפיסת העולם של אחיכם שונה משל רובכם כיוון שהם מתקדמים מכם בחוויה.

בכלליות נאמר שבבוא הזמן תקבלו מסר טלפתי ברור באשר למקומות שהמפגשים ייערכו בהם. בתחילה יהיו אלו מפגשים עם מספר מועט של אנשים, והם ישאו גוון טקסי בלבד. מטרת המפגשים הראשונים אחת היא: בני האור יציגו את עצמם.

המפגשים הללו נועדו להציג את עובדת קיומם של חיים מעבר למוכר לכם בעולמכם, לא יותר. בהמשך ייפגשו מומחים משני הצדדים כדי שאחיכם יוכלו לסייע לכם בהליך ההתעלות שאתם מצויים בו, עד שבסופו של דבר יהפכו המפגשים והמגעים עם בני האור לשגרת יומכם.

לאחר שתדווחו על מפגשים רבים שכאלו, המציאות הארצית ותפיסת עולמכם הקולקטיבית תשתנה ללא הכר. בתחילה יהיו מי שילעגו, שיתנגדו ושיכחישו, אך כשעוד ועוד מפגשים יתקיימו במדינתכם ובמדינות אחרות האמת תתקבל כמובנת מאליה. לבסוף המפגשים יהיו כה שגרתיים עד שלא יגיעו כלל לדפי העיתונות. מפגשים וחיים משותפים עם בני האור יהיו חלק מחיי היום-יום שלכם.

אך היו סבלניים. כל דבר בעתו, זמן ועת לכל מועד.

תודה, באהבה רבה,

הבית, אתם עצמכם בזמן ובממד אחר