התעוררות בחמישה שלבים

מאת עמיר כהן

פברואר 2018

אהובים יקרים, בימים אלו רמת התודעה בעולמכם עולה ואתם משתנים: הידע שלכם על עצמכם ועל הסובב אתכם מתרחב, תחושותיכם מתחדדות, אתם ערים יותר ויותר למתרחש סביבכם, רמת אהבתכם עולה, תמונת חייכם משתנה. 

רבים שואלים את עצמם אם ישנם סימנים לטיבו של השינוי ולאופיו. האם קיימת דרך לדעת שאתם אכן מצויים בנתיב ההתעוררות? האם אתם יכולים לסייע לתהליך? תשובתנו היא שאכן אפשר להתכוונן לשינוי, לתרגל אותו ולהפנימו. 

במסר המצורף תרגול קל בהתרחבות שדה הראייה והסבר על מהות תהליך השינוי. ככל שתתרגלו יותר, ככל שתתכווננו יותר לשינוי, כך תהליך ההתעוררות יהיה קל יותר והשינוי יהיה זמין לכם יותר.

את התרגול תוכלו לבצע בכל מקום שתבחרו ובכל קצב שתבחרו, ברצף או שלב אחד בכל פעם. אומנם המסר כתוב בלשון רבים, אך הכוונה גם ליחידים.

שלב 1: שינה 

תרגול

שבו בצורה נוחה על כיסא או על כורסה. עצמו את עיניכם כשהראש מונח בטבעיות בין הכתפיים, נוטה מעט כלפי מטה.

 
הסבר

כשעיניכם עצומות אתם מצויים בעולם אחר, ובהקבלה לחיי היום-יום נאמר שאתם שקועים בשגרת חייכם. אתם ממוקדים במחשבות השוטפות, אתם קולטים כל שינוי במרחב הפיזי סביבכם, דעתכם מוסחת בקלות, אתם חושבים הרבה ועסוקים בדיבור. אתם ממוקדים בעולמכם ועיוורים לשאר היבטי הבריאה, המצויים מעבר לכאן ועכשיו.

מדובר במצב הוויה בסיסי, מצב תודעתי שבו כולכם מצויים בצורה זו או אחרת. ממצב הוויה זה נובעים עיקר שיעורי החיים שבחרתם לחוות בעולם זה, והוא מסייע בהישרדותכם. 

אומנם רבים מבקשים לגעת בעולמות הרוח, ברבדים העדינים יותר של הבריאה, אך לעיתים אתם שוכחים שבחרתם להתגלם כבני אנוש במרחב הפיזי כדי שתוכלו לחוות חוויה ייחודית מאוד של חיים בגוף חומר.

עם זאת, אתם חיים בתקופה ייחודית של התעוררות. עולמכם משתנה ואתם משתנים עימו,  והשינוי – תהליך ההתעוררות, ההתעלות – מבוצע ממצב של הוויה פיזית.

חיפוש הרוח בחומר אינו מנוגד לעולם החומר אלא משלים אותו, שכן הממד הרוחני הקיים בחומר הוא רובד נוסף על זה המתקיים כאן ועכשיו. 

שלב 2: התעוררות

תרגול

לאחר כדקה פתחו את עיניכם באיטיות רבה לכדי חרך קטן מאוד, הרימו במעט את ריסי העיניים. אל תזיזו את גלגל העין לכיוון כלשהו אלא אך ורק צפו דרכו במתרחש, באותו הכיוון שהוא מכוון אליו. דמו שאתם צופים במקווה מים קטן (כמו זה שבתמונה).

הסבר

למרות מצב השינה שאתם נתונים בו, אצל חלקכם, ובעיקר אצל אלו החיים כיום בתרבות המערב, אלו הטובלים בשפע חומרי, נוצר רצון לפתוח מעט את העיניים. השפע החומרי שאתם נתונים בו הוא זרז היוצר רצון פנימי להרחיב את שדה הראייה, וחלקכם מקשיב לרצונכם הפנימי.

הקשבה אינה דבר מובן מאליו בעולמכם, ולכן בשלב זה אתם עשויים להזדקק לעזרה. אתם עשויים להשתתף בסדנאות המסייעות להעלות את המודעות העצמית, לקרוא ספרים בתחום אחר ושונה מזה שהורגלתם לו בעבר, להימשך לשיחות ולדיונים בנושאים שרבים תופסים כאזוטריים, לשנות את אורחות חייכם העירוניים ולבקש לעצמכם מעט זמן לשהות בחיק הטבע, למצוא את עצמכם מדברים פחות ומקשיבים יותר ועוד. נוצר בכם רצון פנימי לבחון את דקויות הבריאה.

שלב 3: מעשה

תרגול

הרימו את הריסים, פקחו את העיניים לכדי גודלן הרגיל. המשיכו בצפייה באותו כיוון בדיוק, בלי להזיז את גלגל העין. צפו במתרחש. שדה ראייתכם מתרחב, אתם צופים בדברים נוספים.

הסבר

וכך הוא שאלו המתמידים פוקחים את עיניהם עוד. שדה הראייה שלכם מתרחב, מבטכם הופך מעמיק יותר. יש בכם רצון להמשיך ולחקור את אמת הבריאה, ואתם מגלים פרטים נוספים על עולמכם ועל הסובב אתכם.

בשלב זה הקשבה הופכת להיות תכונה דומיננטית שלכם. אתם עשויים לאהוב יותר, אם כי לעיתים תלווה אתכם תחושת בדידות לצד שקט ושלווה עמוקים. אט-אט עולמכם הופך להיות בעיניכם מורכב מעוד ועוד פרטים. ההבחנה שלכם הופכת להיות דקה יותר, ואתם צופים וחשים באופנים שונים ובנדבכים נוספים המרכיבים את הבריאה. 

אפשר שתרגישו צורך לשנות חלק מאורחות חייכם. תחליפו את סוג המזון שאתם צורכים, תשנו חברה וחברים תוך שאתם מקרינים אהבה וחמלה רבה יותר לעצמכם ולסובב אתכם. אתם משתנים והופכים ממוקדים בצדדים המוארים יותר של הבריאה.

המשפט “אמור לי היכן המחשבות שלך נמצאות ואומר לך היכן אתה נמצא” מציין שאם תחשבו טוב יהיה לכם טוב יותר, ובשלב זה של התפתחותכם, כשתודעתכם ממוקדת בטוב, אתם חווים טוב. אתם מחפשים וממוקדים יותר ויותר בפלא שבכלא, מחפשים את המתנה המוענקת לכם גם במצבי החיים הקשים יותר שהחוויה בעולמכם מציעה לכם.

שלב 4: שינוי

תרגול

הרימו את ראשכם, הישירו מבטכם.הסבר

בדרך כלל בשלב זה של התפתחותכם מתרחש אירוע שאותו תכנו “מכונן”, אירוע שגורם לכם לשנות באופן קיצוני את זווית ראייתכם על עולמכם. בשלב זה הבנתכם את מרקם חייכם משתנה באחת, בהבזק קצר.

כשם שבתמונה הרמת הראש גורמת לכם לגלות באחת את מפל המים שבקצה האגם, כך גם אצל רובכם, נתיב ההתעוררות יוביל אתכם לנקודה שבה “תרימו ראש” ותשתנו. מדובר בהארה, בהבנה רחבה מאוד של תובנה עמוקה, באירוע מכונן שישנה אתכם לעד.

הארה היא התנסות במציאות רחבה המצויה מעבר לכאן ועכשיו. כמו צפייה בספקטרום של צבעים הנפרס אל מעבר לקשת הצבעים המוכרת, מדובר באירוע שתחושו בו את אמת הבריאה באופן בלתי אמצעי, אירוע מערער יסודות, ומשום כך תחושו אחריו מעט מבולבלים.

אט-אט, כשתחזרו לעצמכם, הקרובים לכם יבחינו בשינוי שעברתם. תקרינו אור רב יותר, הפנים שלכם, ובעיקר ליבכם, יקרנו באור חזק. תקרינו רמת אהבה גבוהה יותר, ומשום כך רבים יחפצו לרחוץ באורכם ויבקשו את קרבתכם.

שלב 5: הנהגה

תרגול

הזיזו את ראשכם באיטיות מעט ימינה ואחר כך מעט שמאלה. תוך כדי הזזת הראש הזיזו גם את גלגל העין בנוחות. שדה ראייתכם ממשיך להתרחב.


הסבר

משעה שחוויתם את “פני המפל” הקוסמוס פתוח לשירותכם עוד יותר. באשר תפנו את ראשכם תגלו עוד ועוד אמיתות. אמת הבריאה סמוכה לשולחנכם. 

מכאן תמשיכו לשרת באהבה את הכלל, בהבנה עמוקה יותר של עקרונות הבריאה ובראשם עקרון “האחד”. תמשיכו להתפתח ולהתפקח, כשאתם מעבירים את הידע שברשותכם לסובבים אתכם.

תבקשו לתאר את יופייה של הבריאה אך רבים לא יבינו את הדברים. בתחילה תדברו גבוהה אך בהמשך תתאימו את הדברים לסובבים אתכם. תסגלו לעצמכם יכולת להעלות ולהנמיך את התדר בהתאם לשומע. המסר יישאר זהה אך המלל ישתנה מעת לעת.

באופן פרדוקסלי, בשלב זה חייכם אינם צפויים להיות קלים יותר, משום שתערערו יסודות מחשבה המקובלים על רבים. ככל שתטביעו חותם עז יותר הסובבים אתכם יתחלקו למחנות ברורים של תומכים ומסתייגים. חלק מהציבור יראה בכם נֶכֶס וחלק אחר יראה בכם “נָחְס”.  אתם הופכים להיות ממובילי השינוי בתודעת עולמכם.

שאלה: באיזה שלב של התעוררות מצויה האנושות כיום?

להבנתנו אתם כעת מתעוררים ומתחילים למצמץ, פוקחים את עיניכם אט-אט, בין שלב 1 לשלב 2.


שאלה: מה אנו יכולים לעשות בעצמנו כדי להתעורר?

הקשבה היא מפתח. הקשיבו לעצמכם רוב קשב, הקשיבו לאשר ליבכם מורה לכם. זכרו שהלב הוא הנווט של ספינת חייכם, ולכן גם נמליץ לכם לשנות את המשפט: “סוף מעשה במחשבה תחילה” ל“סוף מעשה בהרגשה תחילה”. חושו את הדברים, הרגישו אותם, אל תחשבו אותם.


אור ואהבה,

הבית, אתם עצמכם בזמן ובממד אחר

 

*~*~*~*~*~*~*

אתר זה קיים כבר כעשרים שנים. אין עוד כמוהו בארץ. הוא משמש כספריית עצומה של תרגומים וחומרים מקוריים, הנגישה לכל מי שמעוניין להיכנס ולקרוא. הכניסה חופשית. יכולתי לשים בכניסה עמדת תשלום, למכור מנויים… אבל זה לא מרגיש לי נכון. אולם, כדי להמשיך להעניק לכם שירות זה, אני זקוקה לתמיכה ולעזרה שלכם – הקוראים.
לחצו על הלב ותנו מהלב. ~ סמדר