הסדר הכאוטי

תמר קפואנו והרוח

פילוסופית תיאוריית הכל והתעוררות

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

לפני מספר שבועות פנתה אלי אישה וביקשה להגיע אלי לפגישה, כיוון שרצתה להיוועץ עם “מגדת עתידות”. חייכתי בלבי למשמע ההגדרה. האם יש אדם בעולם שהוא יומרני עד כדי להצהיר על עתידו של אחר? לזהות פוטנציאלים? ודאי. אך הצהרה על פוטנציאל כזה או אחר, כמוה כבחירה מהפוטנציאלים עבור אחר!

“תקשור” הוא העברת מסר, יצירה של קשר. הקשיבו למילים מלבכם: “קשר” ו”יצירה”. השראה, אמנות ביחסים. אין מעבר לכך בחירה עבור אחר או זיהוי רצון עבור אחר. למרות שהמושג הפך להיות מזוהה עם סמכות רוחנית, אין לאדם סמכות רוחנית מלבד הרצון שלו עצמו. ההצמדות למושגים הופכת אותנו למסיחי דעת עצמנו ולקורבנות של ידענים.

הקריאה בשמות של מושגים המוכרים כרוחניים, נותנת לנו תחושה רוחנית, אך זו אינה אלא אשליה. ניתוח שכלי, טקסים, סדנאות או קריאות נרגשות של מילים, אינם יוצרים תודעה מתעוררת ומתפתחת אל עצמה. העבודה הרוחנית שלנו היא עבודה של ריפוי רגשי, שינוי האמונות שלנו והגשמה של חיים יצירתיים, ביחסים שלנו עם עצמנו ועם אחרים.

הזינו את עצמכם באהבה עצמית, יחסים מיטיבים, חמלה ויצירה.

פיתוי, תשוקה והתפשטות ~ תכונה קוונטית

ספירלת היחסים של קריסה, כיול מחדש, פיתוי, תשוקה והתפשטות היא מעגל חיים בעל תכונות קוונטיות של האנרגיה השחורה, החומר השחור והאור. ספירלת יחסים בין החומרי לרוחני, בין האנרגיה הנשית לאנרגיה הגברית סביב העץ הפילוסופי, עץ התודעה, הנחש הספירלי של הדנ״א.

החומר השחור מפתה, האור מקרין וכך מתרחש מפגש של תשוקה, מיזוג והתפשטות בחלל הבריאה, התרחקות וחוזר חלילה.

כל מחזור מעגלי מייצר שינוי ולכן השינוי מייצג תודעה של חיים. התשוקה היא ביטוי של אהבה והיא תכונה המעוררת יצירה. אם כן, אתם מבינים מדוע מניפולציות כה רבות מתחוללות סביב מוטיב התשוקה? התשוקה היא הכוח החזק ביותר על הפלנטה וביקום, היא מניעה תהליכים, מייצרת חומר, בוראת התפתחות, מחוללת שמחה, בריאות ושפע.

החומר השחור הוא רטט של תשוקה מפתה המושכת לתוכה את האור, מתמזגת איתו ומתרחבת. זהו הסבר מופשט וליניארי על כוח ההתפשטות שביקום. החומר השחור המכיל את בועות הפוטנציאלים, מושך לתוכו את האור, מתמזג איתו ויצירות חדשות בעלות מאפייני אור והצל שלו (החומר השחור) מושלכות על רשת התודעה הקוונטית ומתגלות בעולם החומר.

יחידות החומר: גלקסיות, מערכות שמש, כוכבים, תאים, מולקולות ואטומים, אינן גדלות ומתפשטות עד אין סוף, משום שהן מוצקות ויש להן כוח כבידה השומר עליהן מפני פירוק בחלל.

כך קורה גם בהתפתחותו של העובר. התאים מתחלקים, אך המסה שלהם אינה מתפשטת ללא פרופורציה אף שהגוף גדל כיחידה! במקום זה, כמות היחידות גדלה ובעיקר החלל שבין המולקולות המרכיבות את היחידות!

הכוח הגורם להתפשטות הוא כוח קוונטי ולכן טרם נצפה ונמדד. זהו כוח התשוקה, הרצון לחיים. הרצון שלכם להכיר את עצמכם ולהתפתח, והרצון שלכם להתמזג וליצור הוא הכוח המפעיל את קיומו של המסר, כיוון שאתם מבקשים להתקרב אל עצמכם, אל קיומה של הרוח בתוככם, אל קיומו המודע של הכוח הקוונטי. אתם נעים פנימה והחוצה. פנימה אל התשוקה שלכם והחוצה אל הגשמה והשלכה שלה על העולם החומרי. כיחידות אנושיות, כמערכות כוכבים, כגלקסיות. בבחירה שלכם בהתעוררות אתם נעים פנימה אל תוככם, כי שם מצפה לכם ההארה; זאת אומרת הגילוי שלכם את תשוקתכם ואינטואיטיבית אתם יודעים זאת.

רבים מכם קופצים אל עבר שער התעוררות התודעה שלכם בהתרגשות, באמון ובאמונה. רבים מכם עדיין עומדים לידו, מהססים, פוחדים מהבלתי נודע. המעבר במנהרת התודעה של עצמכם אל עבר התשוקה והרצון שלכם אינו מעבר פשוט. זהו מסלול מאתגר דרך האמונות שלכם, החסימות הרגשיות שלכם, הפחדים שלכם, כל מה שעוצר אתכם מלבטא את התשוקה שלכם, לסמוך על עצמכם בבחירות החיים שלכם.

יחד עם האתגר, אתם משתוקקים להתמזג עם הרוח שאתם. חישבו לרגע על המסע של האטום מקיומו בתא הזיגוטה ועד לאדם בוגר המתעלה להוויה של תודעה קוונטית. הגודל שלו לא משתנה, אך הוא נע במהירות הולכת וגוברת, כיוון שהוא קשוב לתשוקה הפועמת חיים ביקום. התשוקה הזו היא המארג שמחזיק את הרקמה הקוסמית מחוברת. תשוקת האהבה המבקשת להתרחב, להתפתח.

הרצון להתפתחות, הרצון הרוחני, הוא האלמנט המפעיל את האנרגיה הקוונטית. התשוקה שלכם, אם כן, היא המניע והמנוע של כוח הבריאה, הכוח המוביל להתפתחות ולהתפשטות. ככל שהנשמה נמזגת לגופכם הביולוגי ומתמזגת אתכם, התשוקה שלכם גדלה, אתם מתפתחים והתודעה שלכם מתפשטת, עד לאיחוד מלא. אז תהפכו להוויות קוונטיות הבוראות במודעות מלאה. זוהי ההתעוררות והיא מבטאת בחירה חופשית ללא סייגים וספקות.

אתם נמשכים אל תכנים רוחניים כיוון שאין לכם ברירה, אתם אינטואיטיביים. יחד עם זאת, אתם מטילים ספק בחומר אזוטרי, מתוך הרגלים של תפיסה מותנית ושל עולם המחשבות והאמונות הליניארי. גם כאשר אתם חווים מידע באופן אינטואיטיבי, אתם מטילים ספק, קטן או גדול, כיוון שכך מעוצבת המערכת הליניארית המבוססת על היגיון ומחשבה. אם ברצונכם להתעורר אל תשוקתכם, עליכם להמשיך ולבחור באינטואיציה שלכם, למרות הספקות, למרות הקולות ההגיוניים הרבים שאתם שומעים סביבכם ובתוככם ובחירה זו אינה פשוטה.

זהו ביטוי נוסף של המתח בין פירוד לאחדות. בין סטגנציה להתפתחות. אך זהו גם מתח המאפשר בחירה, גילוי וגדילה. אתם מתפתחים מעצם קיומו של המתח הפרדוקסלי. הכוח הליניארי של המוח האנליטי מונע מכם להיכנע אל האזוטרי. הוא גם מונע מהמדענים לחבר את הידע האזוטרי עם המדע. אך הרי האנושות כמהה להתפתחות וכוח התשוקה מתרחב וחובר עם התפיסה הליניארית ועל כן, כאשר המדע יכלול את מרכיב התשוקה בחישובים המתמטיים, יתקבלו משמעויות אינטגרטיביות וסינכרוניות של קיום קוונטי.

המדענים עדיין נעים בין שתי אפשרויות קוטביות של תפיסת היקום והאנרגיה השחורה. בין אפשרות שהיקום יקרוס אל תוך עצמו ויתכווץ משריפה, לבין האפשרות שהוא יתפשט עד לקיפאון הכול. אך הנדידה כפעימה בין הקוטב החם לקוטב הקר נמשכת עד לרגע של איזון ומיזוג. לא מתרחשת קריסה השורפת את החומר או התפשטות אין סופית המקפיאה אותו. בזמן שבו הקטבים מתאזנים, הם מתאחדים ומתעלים למצבם הקוונטי. כזוהי ההתעוררות, כזוהי האמנות, כאלו הם היחסים.

כוח ההתפשטות ויחסים

כאשר אתם מרצים אחרים ביחסים, ומספקים את רצונו של האחר, אתם נמנעים מהתפתחות. בנוסף, בדרך כלל האדם אותו אתם מרצים לא יהיה מרוצה מכך לעולם, כיוון שאין סיפוק רוחני, אלא במיזוג של שני ערכים שוויוניים ויצירה. כך קורה שבמקום לרצות ולבטא את התשוקה שלכם, אתם מתכווצים. כאשר אתם רוצים ומבטאים את תשוקת הרוח שבכם, אתם מתפתחים.

מדוע שתמנעו האחד מהשני את ביטוי התשוקה היצירתית? משום שלימדו אתכם שאדם המתרחק מכם אל עצמו כדי ליצור (בין אם במעבדה, מול כן ציור, בחווה אורגנית וכן הלאה), הוא מתבודד ואנוכי, אך בעיקר אינו מבטא את אהבתו כלפיכם. כאשר למעשה ההפך הוא הנכון, ככל שתצרו יותר מתוך התשוקה שלכם, המפגשים שלכם עם האנשים הקרובים אליכם יכילו אנרגיה אוהבת ומסופקת, ללא תחושת מרירות הנובעת ממחסור בביטוי רוחני יצירתי, עליה תנסו לפצות בקבלת אנרגיה מאחר.

אינכם ניזונים רק מחמצן, אוכל ושתייה, אתם ניזונים מאנרגיה קוסמית רוחנית ואם אינכם לוקחים אחריות כלפי ההזנה של עצמכם, אתם נוטים לקבל אותה מאחרים דרך מניפולציות ביחסים. אך באופן זה, אתם מתישים את עצמכם ואת האחרים, בניסיון נואש לקבל הזנה רוחנית. היצירה שלכם מעניקה לכם את כל האנרגיה הנדרשת לכם ולא תהיו זקוקים לדרמות ביחסים כדי להזין את עצמכם. אתם יקום שלם וחוקי היקום תקפים גם עבורכם ועבור מערכות היחסים שלכם. כאשר תאהבו את עצמכם, תתפתחו. כאשר תיצרו מתוך האהבה שלכם לעצמכם, תתרחבו ותבטאו קוונטיות, תזינו את מערכות היחסים שלכם ואת עצמכם. תמרונים ביחסים הם מורכבים. האמת היא פשוטה. וכך היא האהבה.

פוטנציה ופוטנציאלים

התבוננו במעגל חיים המורכב מריצוי ותמרונים ביחסים: הריצוי, שאתם משתמשים בו כהסחת דעת מפחד הבדידות, מתיש את כוחכם. אתם מתחילים את מחול השדים הזה מלאים באנרגיה, בפוטנציה, בתחושת כל יכולים, לוקחים על עצמכם עוד ועוד מטלות, פותחים את עצמכם החוצה, עד שאתם קורסים. אז אתם נתקלים בחוסר אונים, באימפוטנציה, בחרדה ובדיכאון. הדיכאון אינו אלא מצב מתמשך של חרדה שאינה שוכחת ותחושה של חוסר אונים. הפסיקו לנתח את חוויות הפחד והדיכאון שלכם. שנו את הגורמים היוצרים אותן.

מתוך תנועת הפעימה, אתם נחים, מתאוששים, אך שוב שבים אל המרוץ המטורף. לא די בזאת שאתם מכלים את כוחכם בשדות רצונותיהם של זרים, אתם חיים בדרך שסוטה מהדרך שלכם, מהתשוקה שלכם ומהפוטנציאלים היצירתיים שממתינים לכם בסבלנות אין קץ. הפוטנציאלים היצירתיים הם ביטוי האהבה לעצמכם ואהבת היקום אליכם, המשתוקק להגשים את התשוקות שלכם.

אתם זקוקים ליחסים, זהו צורך אנושי מוחשי ואמיתי. אתם זקוקים לחפצים המשרתים את הנוכחות הפיזית שלכם. אך אם אתם הופכים לעבדים של הצרכים הרלוונטיים שלכם, אינכם נהנים ומסופקים מקיומם בחייכם, אתם מאוכזבים וכועסים עליהם, כיוון שרגשית הם מסמלים עבורכם את המרחק שלכם מעצמכם, וכך כסמל לבגידה שלכם בעצמכם, אתם עוברים מחפץ לחפץ, מאדם לאדם, מחפשים את החוויה המושלמת של סיפוק ואהבה, אך היא איננה מתגלמת, כיוון שאתם חוזרים על התנהגותכם שוב ושוב.

לא מדובר בחפץ מסוים, בשטרות של כסף, בקירות בית, בנוף אורבני או טבעי. לא מדובר באדם זה או אחר. אלה אתם, המבקשים מעצמכם באמת ובתמים לחיות מתוך הדדיות, בשיתוף פעולה ולא בעבדות, ופשוט לא יודעים איך לעשות את זה, כיוון שאין לכם דוגמה למבנה פשוט ומאוזן.

אינכם קורבנות ומעולם לא הייתם. אפילו לא של תודעת ההמונים. אתם יצירתיים וחכמים, רגישים ואמנותיים ומסוגלים להמציא את המבנים המאוזנים, גם אם מעולם לא פגשתם בקיום פיזי שלהם. אתם מכירים אותם אינטואיטיבית ואתם יכולים להגשים אותם אם רק תבחרו.

אם תפסיקו את הנקמה, תודו בצער המרחק שלכם מעצמכם, בפחד המחולל את טלטלת הקצוות ותאחלו לעצמכם להפסיק לרצות ולהתרצות. לנוע בקצב סבלני לקראת עצמכם, לא לכבוש את כל מה שניתן, כדי שהדשא שלכם יהיה ירוק יותר, כיוון שהדשא הזה לא יהפוך אתכם למאושרים, אלא כמעט מבלי לשים לב, דרך תחרות ומושגי הצלחה ריקים, אתם עוזרים לבנות את הפירמידה התחרותית הבנויה משלשלאות של עבודה יצרנית, במקום להיות המארג היצירתי שהוא הטבע האנושי.

הצרכנות ממכרת וגורמת לכם להתנהג באופן תחרותי, מתיש, שאינו שבע לעולם ומנוגד למהות היצירתית שלכם. ומנגד הקורבנות ממכרת אף היא, וגורמת לכם לחוש חסרי אונים באופן שמנוגד לטבע היצירתי שלכם. כל אחד מכם מכיל בתוכו ידע יצירתי של בניית מערכות מאוזנות. אם תסמכו על הידע שלכם ותשתפו פעולה, תחושו סיפוק אישי ותיצרו מערכות חברתיות וכלכליות מאוזנות ובריאות, התומכות בחיים.

השדות האלקטרומגנטיים והיחסים

שימו לב, שכל כוח ביקום, משליך על ההבנה של מערכות היחסים בחייכם. הנכם הוויות אנרגטיות, חשמליות ומגנטיות. כאשר אתם חוברים אחד לשני, הנכם שני שדות מגנטיים המחוללים שדה מגנטי רחב יותר ומייצרים חשמל ושדה מגנטי בעל תדר חדש ושונה מהשדה האישי שלכם. וכיוון שכוח אלקטרומגנטי מתמרן אור, זאת אומרת, פעולה וחומר, הוא המייצר ומציג את השפע, השמחה והתשוקה בחייכם.

התבוננו בעצמכם, ובחייכם, כפי שהנכם מכירים אותם כאשר אתם לבד, וכפי שאתם מכירים אותם כאשר אתם ביחסים עם אחרים ושימו לב: האם השדה המגנטי של היחסים שלכם מפרה אתכם או מעכב אתכם? האם הוא מכוון אתכם כמצפן המצביע על כיוון, בשל המגנטיות? האם השדה האלקטרומגנטי שלכם מכוון להגשמת התשוקה שלכם?

הרפו מניתוחים והשערות, מתהיות של מדוע ולמה. ממבחני אשמה ואחריות. אל תסבכו את עצמכם בפלונטר תודעתי עם המחשבות שלכם. התבוננו בסקרנות ובפשטות.

השדה המגנטי שלכם מחולל גם את כוח הכבידה, אף שאינכם יכולים לראותו. אינכם יכולים לראות בקלות הילות, כיוון שהן כוח השדה האלקטרומגנטי שלכם. אינכם יכולים לראותו, כיוון שכך צעיף התודעה הקולקטיבית מתומרן.

דעו שתנועה משפיעה על תדר השדה המגנטי והחשמלי שלכם. זהו שדה המשדר וקולט, מייצר חשמל ותנע. ככל שתנועו מתוך התשוקה שלכם, תטענו את השדה המגנטי שלכם ותמשכו אליכם כמגנט חזק של תשוקה, שפע של בריאות, חומר ויחסים מיטיבים.

כוחות חיצוניים הדוחפים אתכם, כמו מערכים אסטרולוגיים ומפגשים מסונכרנים, דוחפים אתכם מתוך חמלה ואהבה, גם אם לעתים זו אינה התחושה שלכם. כל דחיפה מייצרת תגובה של תנועה. תנועה מייצרת שינוי והתפתחות. כגודל הדחיפה, גודל פוטנציאל התגובה. זהו חוק פיזיקלי פשוט למדי. שדה של חומר ואור, משמר בדיוק את ערך כוח הדחיפה שהוא מקבל, אל פוטנציאל ערך התנופה. אין משברים בחייכם שנועדו לפגוע בכם. יש דחיפות קוסמיות שמובילות אתכם להתעורר אל עצמכם, לצאת מאזורי הפחדים שלכם, אל אזורי התשוקה שלכם.

השילוש הקדוש; האור, החומר השחור והאנרגיה השחורה

צורת פרח החיים, אף על פי שהיא נצפית בצורה התלת-ממדית שלה, ממחישה את ההוויה הקוונטית באופן שניתן להבין אותו. אשכולות של מעגלי תודעה נפרדים ומחוברים. יש להם קיום עצמאי וממשק מחבר וממזג. מעגלים אנרגטיים היורים שדות קוונטיים בעלי פולסים של פעימה, התפשטות למרחב והתכנסות. זהו כוח הבריאה. והשדה האנושי האנרגטי הוא לב פועם תודעה.

דמיינו את אשכול הבועות מקבל עומק של צבעים ותנועה במרחב, ללא הגבלה של מקום וזמן. כאשר כל בועה של פוטנציאל או של הוויה אנרגטית, יכולה להתממש בכל רגע ובכל מקום ובכמה מקומות בו זמנית. כזה הוא השדה הקוונטי וזוהי המציאות הטבעית ביותר עבורכם.

אשכולות התודעה של פרח החיים הם מיזוג בין האור לחומר השחור בתוך שדה של אנרגיה שחורה. וזהו השילוש הקדוש המייצג את התודעה הקוונטית. אנרגיית האם, האב והילד. משיכה, דחיפה ויצירה.

המדע מכנה את אנרגיית האב – אור, ואת אנרגיית האם הכלי – החומר השחור. את החלל – האנרגיה השחורה. האנרגיה השחורה היא חלל הנושא בתוכו את קורי פרח החיים המורכב מהאור המושלך על החומר השחור של הפוטנציאלים היצירתיים. האנרגיה השחורה איננה הגורם להתפשטות החומר או המטריצה המייצרת את ההתפשטות. היא התודעה הקוסמית, התודעה המתרחבת מפעימת האהבה בין האור לחומר השחור, הדוחפים את רשת החלל, או באבחנה פיזיקלית יותר, האור המתמזג עם התכונות החומר השחור עד למיזוג והתעוררות אל הטבע הקוונטי.

המדענים מזהים את החומר ביקום כמחולק באופן הבא: החומר: כוכבים וגז מהווים כחמישה אחוזים ממסת היקום, החומר השחור מהווה כעשרים וחמישה אחוזים ממסת היקום, האנרגיה השחורה מהווה כשבעים אחוזים ממסת היקום. האנרגיה המהווה את מרבית המסה של היקום, היא אנרגיה של תודעה ולא של חומר. זוהי תודעה קוונטית והתכונות שלה שונות מתכונות החומר.

הסדר הכאוטי

על מנת לתפוס את “החלקיק האלוהי” יש צורך לגשת אל קיומו מתוך תפיסה אלוהית מאוחדת, שאינה רק מדידה, היא גם הפוכה מערכים מוחלטים. כיוון שתודעת אלוהים היא תודעה פרדוקסלית, אין דרך לחוות אותה בשלמותה, ללא קבלה והכלה של הפרדוקס. הדבר נכון לגבי הגישה המדעית, אך גם לגבי התפיסה שלכם את עצמכם ואת החיים. ברגע שהמדענים יסכימו לגשת במחקרים שלהם, משוכללים ככל שיהיו, אל תפיסה של אלמנטים שמתנהגים בניגוד גמור לכל הגיון פיזיקלי, הם יובילו לפריצות דרך, מדעיות ורוחניות.

האנרגיה השחורה היא רקמת תודעה שזורה. היא מכילה את כל אשר היה, הווה ועתיד להתרחש מיחסי הגומלין בין האור לחומר השחור וניתן לראות את השפעתה על תבניות ההתנהגות ברצף היחסים בין האור לחומר השחור. היא איננה קיימת במובנים של חומר, אך היא נמצאת בכל מקום. היא איננה מדידה, אך ניתן לערוך תצפיות על עצם קיומה, אם משתמשים בה בחישוב המתמטי כאלמנט משפיע משתנה ובלתי צפוי. זהו הכאוס המשתלב ביחסים הדדיים עם התבנית. האלוהות איננה כאוטית או פרגמטית. היא כאוטית ופרגמטית ומערכיה צפויים ואינם צפויים, סבירים ואינם סבירים. חפשו את הכאוס שבתבניות. את ההיגיון הרוחני שבכאוס.

צאו מדעתכם היומיומית, תוך כדי שאתם שוזרים בתודעתכם מושגים סותרים כמו כאוס וסדר. נשמו עמוק כדי לעזור להבנה להתרחש, כיוון שהתחושה שתעלה בכם תהיה מסעירה ומרגשת. אם לא תשתמשו באורכם ותקרינו אותו, תסבלו מחוויות של ריקנות ואיבוד טעם חייכם. אם לא תכירו בכלי החושך שבכם הבולע ומושך אתכם פנימה, לאינטימיות והכרה עם עצמכם, תשכחו את את קיומכם הרוחני. הסכימו להשפיע, הרשו לעצמכם להיות מושפעים. בחרו עבור עצמכם בחירות אינטואיטיביות. כיוון שהמצפן הפנימי הוא מגנטי. הוא רוחני. זהו את הידע הקוסמי בכם, שאתם נושאים עמכם. גופכם הביולוגי הוא הכרכרה הנושאת את סוסי התודעה. שתפו את עצמכם, כיוון שהפלנטה זקוקה לאורכם. כאן. עכשיו.

חזרו הביתה, אל תשוקתכם, כיוון שזוהי הרוח וכזה הוא הבית.

שלכם, תמר קפואנו.