הנאה, פחד ואמונה – חמישה שלבים לשמחה

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

מה המשותף להנאה, לפחד ולאמונה? למעשה, די הרבה, משום שהם קשורים להתנסות חיינו. איננו יכולים ליהנות ללא אמונה, איננו יכולים להאמין אם אנו מפחדים, ואנו מפחדים כאשר אין לנו אמונה ואיננו נהנים. ואנו יכולים ליהנות מדברים מהם אנו מפחדים, כגון קפיצת בנג׳י, נסיעה ברכבת הרים, צניחה חופשית וספורט ״אקסטרים״ אחר שמפחיד ומלהיב בעת ובעונה אחת. הנאה, אמונה ופחד הם חלק מהפוטנציאל שלנו ואם אתם רוצים לדעת כיצד להשתמש באמונה שלכם כדי ליהנות למרות הפחד שלכם, ולחיות חיים נטולי-פחד, מלאי-הנאה ושמחה, תמצאו חמישה שלבים במסר זה שיעזרו לכם ללמוד היכן למקד את האמונה שלכם כדי שתוכלו להשתמש בה בדרך הטובה ביותר.

אמונה היא המפתח שמאפשר לאמונות שלנו להפוך למציאות, לברוא תוצאות מתוך כוונה, ומאפשר לנסים לזרום. כדי שתהיה לנו אמונה, לעתים הפחד הכרחי – חשבו על מצב שבו כה פחדתם, שהייתם חייבים להאמין שהוא ישתנה וכך היה. אך בשעה שאנו מאמינים שזו האמונה באלוהים או ביקום שמוציאה אותנו מצרה, למעשה זה האמון שפתרון על-טבעי (פתרון שנמצא מעבר למה שאנו יכולים לראות באותו רגע) נגיש ושאנו יכולים להתחבר אליו ולמשוך אותו אל תוך המציאות שלנו. אף על פי שדרוש אמון ביקום נדיב, מה שאנו באמת צריכים זה להאמין בעצמנו.

היקום הוא נוכחות תמידית, הוא תמיד שם כדי לתמוך בנו ולהזין אותנו. האם התעוררתם אי פעם בבוקר ותהיתם האם השמש תזרח באותו יום? קרוב לוודאי שלא – יש לנו אמונה רבה שהשמש תזרח בכל יום, שאיננו מפקפקים בכך כלל. אך אותו כוח שגורם לשמש לזרוח, הוא הכוח שאליו אנו מתחברים כדי לברוא את המציאות שלנו. קיימת אנרגיה אחת ביקום, אותה אנרגיה בדיוק. היא ניטרלית ולא שופטת, ומשמעות הדבר שהיא אינה בוחרת במה היא תומכת ומה היא מעצימה, היא תומכת בכול באופן שווה. אך עלינו להאמין, וזה עלול להיות עניין מפחיד, כיוון שבשעה שיש לנו את אנרגיית האמונה, אנו ממקדים את האמונה שלנו בכיוון הלא נכון.

אם איננו מקבלים את התוצאות הרצויות לנו, אנו מאשימים את אלוהים, את היקום וגורמים אחרים, והם אינם אשמים. כיוון שהאנרגיה אינה שופטת, היא פשוט מגיבה לכל דבר שאנו מבקשים, ואין זה משנה מה הוא הדבר, והיא תמיד נוכחת, כמו הזריחה, תומכת בנו בכל דרך. עלינו להאמין בעצמנו, ביכולות שלנו ופוטנציאל שלנו. כאשר אנו מאבדים את האמונה בעצמנו, אנו מפסיקים את תהליך הבריאה. בין אם אנו מפחדים או לא בטוחים, או רוצים הבטחה בנוגע לתוצאה לפני שנסכן את לבנו, ברגע שאנו מאבדים אמונה בעצמנו, אנו יורדים מנתיב הפוטנציאל שלנו. ואין צורך שניפטר מהפחדים שלנו, כיוון שתמיד נפחד ממשהו, עלינו להאמין מספיק כדי שנוכל לגבור על הפחד, ואנו זקוקים למספיק תשוקה ורצון ליהנות שיעודדו אותנו לברוא הנאה זו, ואין זה משנה עד כמה אנו מפחדים.

הנה חמישה שלבים שיאפשרו לאמונה לעבוד עבורכם, שיאפשרו לכם להפוך חסרי פחד וליהנות מחייכם:

  1. הפחד יהיה שם בכל פעם שנהרהר במשהו חדש. לכן, צפו לו, היו מוכנים אליו עם מנת אמונה מעט רבה יותר כדי לבטלו, ושמרו על האמונה עד אשר תתחילו לראות התקדמות. זכרו שהפחד תמיד מבוסס בעבר – אינכם יכולים לפחד ממשהו שעדיין לא קרה, רק ממה שכבר חוויתם.
  2. בטחו שהיקום תמיד לטובתכם, תומך בכם. כמו נהיגה במכונית – אם לא תלחצו על דוושת הגז, לא תזוזו. האמונה היא כף הרגל שעל דוושת הגז, שמניעה את המכונית קדימה ועל פני המהמורות שבכביש. שטף קבוע של אמונה יוודא שתמשיכו לנוע קדימה לקראת הפוטנציאל שלכם. חיים באמצעות אמונה בעצמכם הם חיים על ״בקרת שיוט״.
  3. הנאה משמעותה תחושת שמחה והנאה מהחיים. היא לא מחייבת עבודה קשה, היא מחייבת את האמונה שמגיע לכם ליהנות בחייכם, את האמונה שיודעת שאתם יכולים לברוא אותה, את האמונה בעוצמה ובפוטנציאל שלכם. אם אתם מאמינים שהיא נבראת רק בעזרת עבודה קשה, כך יהיה. אבל למה לא להפוך אותה לחסרת מאמץ, לזורמת ולקלה?
  4. פוטנציאל ללא אמונה לעולם לא יתגשם לדבר כלשהו. אין זה משנה עד כמה אנו חושבים שמשהו אפשרי, אם לא נאמין בעצמנו, הוא לא יתרחש, כיוון שלא קיים כוח שיתמוך בו. האנרגיה זקוקה למכל פתוח אליו תוכל לזרום, ואמונה היא ששומרת את המכל פתוח כדי שהאנרגיה תוכל לזרום אל תוכו בזרם קבוע ויציב.
  5. אמונה אינה מוגבלת לאמונה באלוהים או במקור או ביקום, אף על פי שזה מקום טוב להתחיל בו. משמעותה אמונה באלוהות שלנו, גילום איזון מושלם של בן האנוש הרוחני, העצמי האנושי והעצמי הרוחני, שדואג להמשך זרימת האנרגיה שעה שאנו מאמצים את הפוטנציאל שלנו ומעניקים לעצמנו הזדמנות לברוא אותו. תחושת אמונה תלויה ב״עצמי״ שאנו מכירים, העצמי המפוחד המבוסס על האגו או העצמי השמח, חסר הפחד המבוסס על האלוהי.

האם נדמה לכם שזו עבודה קשה מדי? אמונה היא המפתח והיא פשוטה כמו לזכור שממש כפי שאיננו מפקפקים בכך שהשמש תמיד תזרח, כך לעולם איננו צריכים לפקפק בכך שהיקום יוודא שהשמש האישית שלנו תזרח באור זוהר בחיינו, כל עוד נאמין ונדע שכך היא תעשה.