המשמעות של נסיגת מרקורי

מלאני בקלר

נובמבר 2018

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

משמעות נסיגת מרקורי – האם יש לה צד חיובי?

שוב אנו נמצאים בתקופה של נסיגת מרקורי, התקופה השלישית לשנת 2018 מתרחשת עתה, מה-16 לנובמבר ועד ה-6 לדצמבר. הנה מה שעליכם לדעת. נסיגת מרקורי נודעת לשמצה כתקופה של אתגרים ותקלות בתקשורת, שבה החיים משתבשים. אנשים אומרים בבדיחות הדעת שיש להישאר בבית במשך נסיגת מרקורי, להימנע מנסיעות, משיחות עם אנשים, לא להתחיל פרוייקטים חדשים, לא לחתום על חוזים או לקבל החלטות. אף על פי שיש בכך מעט מן האמת, נסיגת מרקורי הפכה למושא של דעה קדומה רבה וסטיגמה תרבותית שלמעשה נוטלות מאיתנו את עוצמתנו.

האסטרולוגיה אמורה להאיר את ההשפעות האנרגטיות המתרחשות, כדי שנוכל לדעת מה עומד להתרחש ולהגיב בהתאם – ולהשתמש באנרגיות כדי לשגשג! לא כדי לומר: ״נו, מילא, החודש הבא יהיה מאתגר, באסה״. בכנות, מרקורי נסוג בין שלוש לארבע פעמים בשנה, ולכן הגישה האומרת: ״הימנעו מאנשים והישארו בבית״ אינה באמת גישה מציאותית. בנוסף לכך, יש נקודות חיוביות רבות מאוד לנסיגת מרקורי, כאשר אתם מודעים להשפעה הארכיטיפית שלו ובוחרים במודע להפיק את המירב מתקופות הנסיגה הארוכות הללו. זכרו, השפעות אסטרולוגיות כגון נסיגת מרקורי מבוססות על ההנחה הבסיסית שכל אחת מהפלנטות אשר בשמים משפיעה עלינו באופן פיזי. מיקום הפלנטות, התנועה שלהן ומערכות היחסים ביניהן ובינינו משפיעים על הכול, מהאישיות, מצב הרוח, מערכות היחסים, ועד לאירועים אישיים וגלובליים.

באסטרולוגיה, מרקורי מושל בתקשורת, באינטליגנציה, בזיכרון, בביטוי העצמי, בטכנולוגיה ובתחבורה. לכן, בהתחשב במקום שבו ממוקם מרקורי במפת הלידה שלכם, ניתן להבין רבות על האופן שבו אתם מתקשרים עם העולם שסביבכם, כיצד אתם תופסים אותו ומתייחסים אליו.

אז מהי באמת נסיגת מרקורי?

מרקורי סובב את השמש בקצב מהיר יותר מזה של כדור הארץ, ולכן כמה פעמים בשנה, מרקורי ״משיג״ את כדור הארץ, וחולף אותנו במסע שלנו סביב השמש. כאשר מרקורי חולף על פנינו, מנקודת המבט שלנו, דומה שהוא מאט, נעצר לחלוטין ואז נע לאחור. תנועה זו אחורה היא תקופת הנסיגה. כמובן שהוא לא באמת נע לאחור, זו רק אשליה אופטית, כיוון שמרקורי חולף את כדור הארץ בתנועתו, בין כדור הארץ והשמש.

שלוש פעמים בשנה, מרקורי מבצע חליפה זו במסלולו ומנקודת מבטנו על כדור הארץ, דומה שהוא נע לאחור, ואת התופעה הזאת האסטרולוגיה מזהה כנסיגה, ובמקרה של נסיגת מרקורי, היא מתרחשת למשך כשלושה שבועות.

הארכיטיפ של מרקורי

כסמל ארכיטיפי, מרקורי מייצג מחשבה ותקשורת שנוצרות באמצעות חשיבה, כתיבה, דיבור והוראה. כפי שציינתי קודם, מרקורי גם קשור לנסיעות, לתקשורת ולטכנולוגיה. ולכן האמונה השכיחה היא שכאשר מרקורי נסוג (כאשר דומה שהוא נע אחורה), תחומים אלה של החיים ״נסוגים״ ומשתבשים גם הם למשך כשלושה שבועות.

לנסיגת מרקורי יש שם רע. אנשים רבים מקשרים אותה עם תקלות בתקשורת, אובדן מפתחות, אתגרים טכנולוגיים, עיכובים בנסיעות, הפסקות חשמל ועוד. חיפוש בסיסי ברשת יעניק לכם רשימות ארוכות של דברים מהם עליכם להימנע ודברים שעלולים להשתבש בתקופת נסיגה זו.

אבל זכרו, אתם בוראים במשותף את התנסות חייכם. ולכן, כן, אם תתמקדו בכל ההיבטים השליליים של נסיגת מרקורי, קרוב לוודאי שהם יתגשמו בחייכם!

אולם, קיימים גם כמה יתרונות לתקופת נסיגת מרקורי! אם לא שמעתם עליהם, אני לא מופתעת, קל יותר להתמקד באתגרים, אבל מודעות להזדמנות יכולה לעזור לכם להחליט במודע לאמץ את האנרגיה הייחודית של נסיגת מרקורי, ולהשתמש בזמן הזה כדי להגשים ברכות בחייכם במשך השנה כולה.

נסיגת מרקורי – משמעות חיובית?

לנסיגת מרקורי יש דרך לפקוח את עינינו לכל מה שלא היינו מסוגלים, מוכנים או פשוט עסוקים מדי מכדי לראות. הדבר הופך את נסיגת מרקורי לזמן נהדר להרהר במה שאתם עושים. במקום למהר ולקפוץ למשהו חדש, זהו זמן נהדר לסיים פרוייקטים קיימים, לעדן ולשפר את העבודה הנוכחית שלכם, ולמצוא פתרונות והמצאות היכן שחשתם אולי חסומים או תקועים בעבר.

כמו כן, יכול להיות שתוכלו לראות בקלות רבה יותר נקודות מבט אחרות, או את נקודת המבט של אדם אחר. יכול להיות שבתקופת נסיגת מרקורי, נושאים ודפוסים לא מודעים יצוצו ויעלו לבחינתכם, כדי שתוכלו להרהר בהם ולפתור אותם.

הנסיגות הן הזדמנות להאט ולהסית את המיקוד שלכם כלפי פנים. כן, לפעמים יהיה עליכם להיות סבלניים יותר, כיוון שתהליכי תחבורה, טכנולוגיה ותקשורת יכולים לחשוף בעיות מסוימות או להתארך מעט. אבל כאשר אתם פתוחים לאנרגיה של נסיגת מרקורי, היא לא חייבת להיות דבר מה רע ויכולה להיות כמשב רוח רענן כאשר אתם מבינים שזה בסדר להאט קצת, להיות סבלניים ולהניח למצבים להיפתר מעצמם. לפעמים, היציאה מהשגרה (כפי שמרקורי דוחף אתכם לעשות) היא הדרך הטובה ביותר להתרענן, לזכות בהבנה עמוקה יותר או לראות דברים בדרך חדשה.

נכון, נסיגת מרקורי מראה לנו לפעמים דברים שאותם עלינו לתקן, לעשות מחדש או לשנות לחלוטין. אז במקום לחוש תסכול, כאשר אתם מבינים שעליכם לבנות משהו מחדש, חשבו על כך כעל הזדמנות לברוא משהו טוב אף יותר מכפי שהיה קודם לכן.

נסיגת מרקורי והתקשורת

במונחים של תקשורת, אנשים מסוימים יכולים לומר לכם להישאר בבית, לנתק את הטלפון ולהימנע משיחות כדי שתוכלו להגביל את בעיות התקשורת שלפעמים הופכות שכיחות יותר בתקופת הנסיגה. אף על פי שלעתים התקשורת עלולה להיות מאתגרת יותר בתקופה זו, לאותן שיחות ״דביקות״ יש תכלית והן יכולות להוביל לפריצות דרך, לתובנות עמוקות יותר ולמערכות יחסים אותנטיות יותר.

תיקון קונפליקטים מן העבר, בירור שיבושים בתקשורת וניקוי קרמה הם אפשרויות אמיתיות מאוד לעבודת התקשורת העוצמתית שניתן לבצע במשך נסיגת מרקורי. זהו גם זמן מצויין להרהר בסגנון התקשורת שלכם עם עצמכם ועם אחרים. איך תוכלו לדבר בשפה אוהבת יותר ובו בזמן להמשיך לתקשר את האמת שלכם? איך נשמעים הקול הפנימי והדיבור העצמי שלכם? האם אתם אוהבים את העצמי שלכם ותומכים בו, או האם האופן שבו אתם מדברים אל עצמכם זקוק לשדרוג?

המפתח הוא לבטוח באינטואיציה שלכם, להיות כנים ולהשאיר את לבכם פתוח כדי לנצל במלואן את ההזדמנויות הקשורות לתקשורת בזמן הזה. זכרו, מרקורי לא באמת נע לאחור, זוהי רק אשליה. זכרו זאת כאשר דברים כגון תקשורות, טכנולוגיה או נסיעות דומה שנעים לאחור עבורכם! הכול לשם תכלית, ובמקום התנועה לאחור, זוהי הזדמנות לשפר דברים, לסיים דבר מה באופן יסודי יותר, או לבחון דברים בדרך חדשה שאולי פספסתם בתחילה.

נסיגת מרקורי היא זמן מושלם לתרגל סבלנות, להרהר בחייכם ובמה שאתם עושים עכשיו, או לסיים פרוייקטים עכשוויים ולבחון את המציאות ואת כל היבטי החיים באור חיובי יותר וחדש לגמרי.

וחשוב מכול, הישארו חיוביים, השאירו את לבכם פתוח, ודעו שבקרוב מאוד, מרקורי ״יתיישר״ שוב ואתם תנועו קדימה בקצב מהיר בכל תחומי חייכם. וזכרו, עומדת לרשותכם התמיכה העוצמתית של הישויות המלאכיות! אז בואו נבחן זאת.

המלאכים ונסיגת מרקורי

התאמות אסטרולוגיות מסייעות לנו לדעת אילו מלאכים נוכל לזמן במשך נסיגת מרקורי.

המלאך רפאל

מרקורי משוייך מסורתית למלאך רפאל. בנוסף לריפוי, המלאך רפאל מפקח גם על הנסיעות, אחד התחומים שנסיגת מרקורי הופכת למעט מסובך יותר. זמנו את המלאך רפאל שיסייע לכם ״להחליק״ מכשולים או אתגרים בהם אתם עלולים לפגוש בזמן נסיעות בתקופת מרקורי. כפלנטה, מרקורי הוא המושל האסטרולוגי של מזל תאומים ומזל בתולה.

המלאך גבריאל

גבריאל הוא המלאך של מזל תאומים, והוא גם מלאך התקשורת. זמנו את המלאך גבריאל בעת נסיגת מרקורי כדי לסייע לשמור את קווי התקשורת פתוחים ונקיים. גבריאל יכול גם להקל על אתגרים הקשורים לטכנולוגיה, ובייחוד אלה הקשורים לתקשורת כגון טלפונים ניידים, האינטרנט ומחשבים. אם אתם מרגישים מרוקנים ותשושים, בקשו מגבריאל להקיף אתכם באור זהוב מרפא כדי לרענן את האנרגיה שלכם ולהעניק לכם את הכוח להתקדם.

המלאך מטטרון

לבסוף, המלאך מטטרון הוא המלאך של מזל בתולה (הנמשל על ידי מרקורי). מטטרון מעניק תמיכה עוצמתית ביותר בכל זמן שבו מתרחשים שינויים אנרגטיים (כמו עכשיו למשל). הוא יכול לעזור לכם להפיק את המירב מאנרגיות נסיגת מרקורי לא רק על ידי שמירה על איזון, אלא גם לתמוך בכם במידה ואתם בוחנים מחדש את הנתיב שלכם, או נערכים מחדש עם נתיב ותכלית הנשמה האמיתיים שלכם ברמה עמוקה יותר.

כדי להפיק את המירב מנסיגת מרקורי – חשבו על המילה ״מחדש״:

להיערך מחדש

אתחול מחדש

לגלות מחדש

להרהר מחדש

להתרענן מחדש

להעריך מחדש

לחשוב מחדש

לעשות מחדש

ללמוד מחדש

לכתוב מחדש

נסו ליהנות מהאטה קצרה זו של נסיגת מרקורי, על ידי כך שתנצלו את הזמן לנשום, לבחון, להתחדש ופשוט להיות. אל תמהרו לעשות ולבצע, קחו את הזמן ליהנות מהתהליך, לבחון ולהרהר, והשתמשו בנסיגה זו כדי להיערך מחדש עם הסינכרוניות ועם הזמן האלוהי.