ההיררכיה הרוחנית – שיטת השלטון בממדים הגבוהים


מאת המתקשרת נועם קורל גלעד

ובמענה לשאלותיו של עמיחי ים

תוכנית הרדיו “ערי האור והמאסטרים של החכמה”/רדיו “החיים הטובים”

(מתוך תוכנית מס’ 21, ששודרה ביום 4.8.11)

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

תקשור זה יבוצע מהממד השביעי, שם נמצאת עיר האור שאמבאלה (מעל מדבר גובי במונגוליה).

לשם כך הנכם מוזמנים להתמקד בעין השלישית שבין עיניכם, ולפתוח חלון מעבר בזמן ובמרחב. נתחבר לשדה האנרגטי של עיר האור שאמבאלה. ניכנס לעיר שהינה עיר מוזהבת ומוארת. משער העיר מלווים אותנו מספר מלאכים שמובילים אותנו למקדש העיר. נפסע פנימה אל תוך המקדש, תוך שאנו שומעים צלילים עדינים הנשמעים כמו שירת מלאכים בליווי צלילי פעמונים. החלל מוצף בצבעי קשת. האווירה הינה של קבלת פנים מלאת רצון טוב. בשלב מסויים נגיע לבמה, עליה יושבים סאנאט קומארה ולורד בודהה זה לצד זה, וסביבם מועצה של 12 מאסטרים (חציים נשים, וחציים גברים).

סאנאט קומארה שימש ב-18.5 מליון השנים האחרונות כלוגוס הפלנטרי של הפלנטה שלנו, כאשר לפני מספר שנים הוא העביר את תפקידו ללורד בודהה, תלמידו.

“לוגוס” הינו מנהיג רוחני הנמנה על מסדר האלוהים, ואשר אחראי על שטח שיפוט מסויים, במסגרת שרשרת הפיקוד שאור הבורא עובר דרכו. כך, הלוגוס הפלנטרי אחראי על פלנטה מסוימת, הלוגוס הסולארי – על מערכת שמש מסוימת, הלוגוס הגלקטי – על גלקסיה מסוימת, וכן הלאה.

כעת נזמין גם את ישוע, אייזיס, הכהן אדמה, לורד מלכיצדק, הלורדים של אמנטי ואדוני הקארמה, ונשאל את כולם מספר שאלות אודות מהות ההיררכיה הרוחנית.

מהו מבנה ותפקיד ההיררכיה הרוחנית?

 לורד מלכיצדק: שלום לכם, הנני לורד מלכיצדק. הנני הלוגוס האוניברסלי. כלומר, אני ממונה בתפקידי על כל היקום בו אתם חיים, שכולל את הגלקסיות השונות, מערכות השמש השונות, והכוכבים השונים, המרכיבים הבודדים של כל אחת מהמערכות האלה

ההיררכיה הרוחנית היא למעשה המערכת המתווכת בין הבורא האחד לבין היקומים, הכוכבים, הגלקסיות ומערכות השמש.

ההיררכיה הרוחנית מורכבת ממועצות-מועצות, שבראשן עומד לוגוס האחראי על שטח שיפוט מסוים. יחד איתו המועצה הקיימת מאוזנת בכוחה, הכוללת ששה גברים ושש נשים, שמקבלים את הידע, העוצמה והאנרגיה מהבורא, ומעבירים אותם לכל האיזור בו הם שולטים.

אין מדובר בהיררכיה במובן השלילי, של חוסר שיוויון, כאשר חלק מהאנשים מורמים מעם ושולטים על אחרים. כאן תפקיד ההיררכיה הרוחנית להעביר את הידע, האהבה, והשפע האלוהיים (על כל מה שהם כוללים), בין כל הרמות והדרגות שבין האלוהות עצמה עד לאחרון הכוכבים באופן פרטי.

בשלב התחתון קיים לוגוס פלנטרי, שאחראי על הכוכב בו אתם חיים. לוגוס זה מעביר את האנרגיה שהוא מקבל מהלוגוס שמעליו, ובעזרת המועצה הקיימת הוא מעביר את העוצמה והידע לכדור הארץ, לפלנטה  הספציפית שעליה מדובר.

מעליו קיים לוגוס סולארי, שאחראי על מערכת השמש, אליה הוא מעביר את האנרגיה שהוא מקבל מהלוגוס שמעליו, וכן הלאה. תפקידו הוא להעביר את עוצמת האנרגיה, לדלל אותה במידה כזו שתהיה מותאמת ומסוננת על מנת שתוכל להגיע אל המרחב ולהשפיע על המרחב אליו היא מיועדת להגיע ללא פגיעה, על מנת שאותו ידע יוכל לעבור ולנהל את הדברים בצורה המיטבית ביותר בהתאם לתוכנית האלוהית.

השאלה הבאה המופנית לסאנאט קומארה, שכאמור שימש ב-18.5 מליון השנים האחרונות כלוגוס הפלנטרי, ולפני מספר שנים הוא העביר את תפקידו לתלמידו, לורד בודהה. מדוע אירע חילוף התפקידים הזה, ומדוע דווקא לקראת שנת 2012?

 סאנאט קומארה: שלום, הנני סאנאט קומארה. ראשית עליכם להבין כי קיימים מחזורים שונים של התפתחות, צמיחה, הבשלה ודעיכה, בכל אחד מהמחזורים הגדולים יותר של היווצרות כדור הארץ והשמדתו, כפי שנעשה במחזורים רבים קודמים.

כך למעשה הייתה התוכנית האלוהית, עד אשר ניתנה הרשות לשנות את התוכנית בהתאם למדידות שנעשו בכדור הארץ, ושהראו שלקראת 2012 ניתן לעשות את המעבר כפי שנעשה בתקופות קדומות יותר עבורכם, כיוון שעבורנו אין מדובר בזמן, מקום ותנועה, אלא מדובר בבריאה וביצירה, ובדעיכה של אותה יצירה, שיצרו אנרגיות חדשות נוספות, שהצטברו ויצרו דברים חדשים. למעשה מדובר בבריאה ארוכה ובלתי נגמרת. אך עד לאחרונה היה צורך בהשמדה פיזית של האנרגיה הקודמת על מנת ליצור את האנרגיה החדשה, ולכן היה צורך לסיים את הישן ולהתחיל את החדש.

אך כיוון שנעשו מדידות חדשות בכדור הארץ שהצביעו על כך שהאנושות מתפתחת בכיוון חיובי, על התפתחות התודעה האנושית בכיוון של התעלות, לפיכך שונתה התבנית הרגילה. לכן בתקופה זו ניתן לעשות את המעבר ללא צורך בהשמדה פיזית. כמובן שכמו בכל מעבר, יהיו שינויים וזעזועים שונים שיתלוו לכל המעבר, אך מעבר זה לא יהיה בו צורך במוות או בהשמדה של הכוכב או של היקום כולו כפי שנעשה בתקופות שונות בעבר בסיומי מחזורים שונים.

הנני מייצג את האנרגיה הישנה, שבה היה צורך בהפסקה של דבר על מנת להתחיל דבר חדש. באותו סוג של אנרגיה לא קיימת מעגליות, לא קיימת המשכיות, כיוון שדבר חייב להגיע אל סופו כדי שייווצר דבר חדש. כעת באנרגיה החדשה אין צורך בכך, ולכן סיימתי את תפקידי עם סיום המחזור הארוך בו שירתי בתפקיד זה.

כעת העברתי את תפקידי לתלמידי, כיוון שתלמידי יודע, למד וחווה דרך כל המחזורים שעבר עמי כתלמיד, את ההשלמה הנוספת הדרושה לצורך האנרגיה החדשה, המעגלית, שמאפשרת בו-זמנית קיום של סיום והתחלה באותה הנקודה.

לכן בשנת 1994 נעשה החילוף, ולורד בודהה הוכתר ותפס את מקומי. כעת אני עובר בקרוב לתפקיד אחר המיועד עבורי, ולורד בודהה תופס את מקומי, ומאותן נקודות של חפיפה שהיה עמי, הוא יוצר את האנרגיה החדשה שמתאימה לעידן החדש במלואו, אשר יתחיל בשנת 2012.

* קיים באינטרנט סרטון המתאר את הגעתם של סאנאט קומארה ולורד בודהא ו-144,000 מאסטרים מכוכב ונוס לכדור הארץ, אשר נקרא The Legend of Ancient Days, ומומלץ לצפות בו.

 בשנים האחרונות תהליך ההתעלות עבר לכאורה שינוי, אותו יזם סאנאט קומארה. בעוד שבעבר, כל מי שסיים את תהליך ההתעלות ברמה הפלנטרית עזב את כדור הארץ (כמו אליהו הנביא וישוע), הרי שכיום הוא נשאר בכדור הארץ. מדוע אירע שינוי זה?

עליכם להבין כי מהות הבחירה החופשית הינה חשובה ביותר. אתם בחרתם לבוא אל כוכב הבחירה החופשית היחידי הקיים ביקום שלכם, ולכן למעשה כל תוצאות הבחירה החופשית שלכם משפיעות הן על הפלנטה, והן על היקום כולו.

הדבר שקרה הוא שבאופן עמוק התרחשה התעוררות, שלא הייתה צפויה ושלא הייתה קיימת קודמת לכן בגאיה. וכיוון שכולכם וכולנו אחד, כלומר, גאיה, אתם והבורא, הינם מהות אחת, אותה התעוררות איפשרה באופן אנרגטי ופיזי לשינוי מאד עמוק להתחולל בליבותיכם כבני אנוש, ואיפשרה לליבותיכם להתחיל להיפתח ולהכיל יותר.

השינוי נעשה גם ברמה התודעתית של הרוח והשכל, ואיפשר לידע רב יותר להיכנס, ואיפשר לכם לבחור האם ברצונכם לגלות את הידע. כתוצאה מאותם שינויים התעורר רצון עמוק בתוך נשמותיכם להתחיל להסיר את הצעיף. כיוון שמשהו בתוך נשמותיכם ידע והתחיל להאמין ולהבין שהמציאות הנראית לעיניכם אינה המציאות היחידה הקיימת. ומתוך אותו מקום של רצון עז, התחלתם לחקור את העולם הסובב אתכם, את פנימיותכם, וממקום זה נעשה שינוי עמוק בתדר האנרגטי של כדור הארץ.

קודם לכן, התדר האנרגטי של כדור הארץ היה נמוך ביותר, והיה נתון בתוך אנרגיה חומרית שהייתה נתונה במעין סטגנציה, כלומר, קיבעון שלא איפשר לדברים לזוז ולהתפתח בצורה הרצויה. אך כיוון שהרצון החופשי בבני האנוש התחיל להתפתח, הדבר השפיע על עוצמת התדרים של כדור הארץ עצמו ושל כל סביבותיו, ומשהו בתוך הקיבעון הזה נשבר, דבר שאיפשר גם לכדור הארץ להתחיל לשנות את הרטטים הגבוהים שלו, ולהפוך אותם לגבוהים יותר.

בעבר רק אנשים בודדים שהצליחו להסיר את הצעיף ולהתחבר אל הרוח, היו מסוגלים לעבור את תהליך ההתעלות, ואז, כיוון שהאנרגיה הייתה כבדה ונוקשה הרבה יותר, היה צורך במאמצים גבוהים על מנת להתעלות. ולכן התדר הגבוה לא יכול היה לשהות עם התדר הנמוך והיה צורך בעזיבת החיים, בעזיבת הגוף הפיזי, על מנת להתעלות לעולמות גבוהים יותר.

לעתים, התעלו גם אנשים אלו באמצעות גופם הפיזי, אך היה מדובר בנטישת המסגרת הקיימת של כדור הארץ, ובמעבר, בין אם של גופי האור, ובין אם מעבר פיזי של הגוף הפיזי ויתר כל הגופים האחרים, לממדים גבוהים יותר. אך כיום, כדור הארץ השתנה. הרטט, העוצמה ורמת הרטט שלו השתנו. היום כל כדור הארץ בעצמו התעלה לרמה גבוהה יותר מכפי שהיה בעבר. היום גם באמצעות ההבנה העמוקה שהתקבלה הן מתוך קריאת האנושות, הן מתוך קריאת האדמה, הן מתוך בחירת הבורא האהוב, ניתן לפתוח את הפתח, שכבר היה קיים כפוטנציאל קודם לכן, אך האמונה שאכן האנושות וכדור הארץ יגיעו לאותו פתח, הייתה מצומצמת מאד.

כיוון שהאנושות בחרה להגיע לאותו הפתח, ניתנה הרשות לשנות ולאפשר להתעלות לתוך מקום של הורדת הרוח אל החומר, ולא התעלות החומר אל הרוח, כיוון שהתעלות החומר אל הרוח כבר נעשתה בתודעת כדור הארץ ובתודעת האנושות, וכבר נעשתה ברמות מסויימות, הן בגוף הפיזי של גאיה וכדור הארץ, והן בגופיכם הפיזיים.

הדבר כולל את ילדי הקריסטל והבדולח שיורדים אל עולמכם בתקופות אלה. גופיהם של ילדים אלה כבר מכווננים לקליטת רמות רוח גבוהות ועוצמתיות יותר, ולעיגונן בתוך האדמה. הם באים כחלק מאותה בחירה לשנות את ההחלטה הקודמת שעליה דובר בנבואות נוסטרדמוס לגבי שנת 2000, כאשר מדובר היה בסיום הזמנים ובמעבר לממדים אחרים מתוך מקום של היעלמות. כיום המעבר לרטטים גבוהים יותר, הוא מעבר עוצמתי ועמוק של כדור הארץ עצמו, ולא מתוך הצורך לנטוש את החומר, אלא מתוך צורך לעגן את הרוח אל החומר, ומתוך כך לקדש אותו ולהעלות אותו ברטטיו.

מה הקשר בין הלוגוס האוניברסלי, הגלקטי, הסולארי, והפלנטרי, אל הבורא האחד?

למעשה הבורא הוא מקור הכל. הוא מעביר את העוצמות, האנרגיה, את הידע, את החיים, לכל הקיים. ההיררכיה הרוחנית נוצרה על מנת שהידע, העוצמה והאנרגיה לא ישרפו כל דבר שרוטט ברטט נמוך מהרטט של הבורא.

הבורא מעביר ממנו אל הלוגוס הרב-אוניברסלי, ולאחר מכן אל האוניברסלי, הגלקטי, הסולארי, והפלנטרי. כל לוגוס מקבל את אותם אנרגיה, עוצמה וקודים, ומכוונן אותם בהתאם ליכולת ההכלה של המרחב עליו הוא אחראי ושבו הוא שולט.

כך למעשה הלוגוסים מעבירים את האנרגיה, ידע וכוח החיים מהבורא עצמו אל הכוכבים, הגלקסיות, היקומים, שנמצאים תחת שלטונם, ובדרך זו מעבדים את אותם אנרגיה וידע.

הדבר משול למסננת. ניתן להציג זאת גם בצורה של תרשים אנרגטי, כאשר הבורא, הוא מקור האור, שולח קרניים עוצמתיות וחזקות, ומתחתיו קיימות מספר מועצות, הכוללות את הראש והמועצה עצמה. המועצה עצמה מקבלת אנרגיה וקודים של מידע זה, מעבדת אותם, ומעבירה אותם אל ההיררכיה, אל המועצות הקיימות מתחתיה, בעוצמה כזו שהמועצות עצמן תוכלנה להכיל תדרי אנרגיה אלה. מועצות אלה לוקחות את החומר, המידע והאנרגיה, מעבדות ומתאימות אותו לרמת התדר ויכולת ההכלה של האיזור עליו הם חולשות, ומעבירות אותו הלאה.

כך פועל הדבר כמסננת בתוך מסננת בתוך מסננת, או יותר נכון, כמסננת שמעבירה עוצמת אנרגיה אדירה, למסננת שמעבדת את האנרגיה ומעבירה אותה בעוצמה מוחלשת יותר, וכך יותר ויותר, עד שהדברים מגיעים אל ההיררכיה הרוחנית הפלנטרית האחראית לכל כוכב.

כיצד פועל הלוגוס הפלנטרי במסגרת הרמה הפלנטרית?

ראשית, עליכם להבין דבר מסויים. הנכם מכירים את ההיררכיות באופן חלקי ביותר. כיוון שקיימים כמה וכמה יקומים, כך קיימים לוגוסים אוניברסליים גם ליקומים אחרים, קיימים לוגוסים אחרים גם לגלקסיות ולפלנטות אחרות. לא תמיד מדובר באותו לוגוס שחולש על כל העולמות, הגלקסיות והפלנטות.

שנית, כאשר מגיעה האנרגיה ללוגוס הפלנטרי האחראי על הפלנטה שלכם, אנרגיה זו מועברת דרך האלוהים האחראים על הקרניים, דרכם אל המלאכים האחראים על הקרניים, ודרכם אל המאסטרים האחראים על הקרניים, שבאמצעות הקרניים הקוסמיות מעבירים את המידע לערי האור ולשלטון הקיים בתוכן.

גם האלוהים של הקרניים מוסיפים מאיכויותיהם, ומצמצמים את האנרגיה ברמה כזו שהמלאכים יוכלו להשתמש באנרגיות אלו, ולעבד אותן באוסף נוסף לדברים יותר ממשיים וחומריים. המאסטרים של הקרניים מעבדים את אותו חומר עד לרמה שמסוגלת להגיע הן בצורה של תדרי מחשבה והן בצורה של תדרי עשייה, ובעזרת הקרניים הם מעבירים זאת לערי האור.

שליטי ערי האור מקבלים מידע זה, מעבדים אותו ומשתמשים בו כפי שניתן לדמיין מים שזורמים בתוך ראש מקלחת, וברגע שהם מגיעים לחורים, החורים מפצלים אותם לזרמים שונים. באותה מידה השליטים של ערי האור מקבלים את אותן קרניים ומפצלים אותן בתוך ערי האור שלהם, בהתאם לצרכים וליכולת, כל קרן בהתאם למה שהיא מתאימה באותו הזמן, וכך הם שומרים על האיזון. שליטי ערי האור קשובים ופועלים בהתאם למידע שהם מקבלים מהיררכיות הגבוהות יותר.

חשוב להבין כי היררכיה אינה עניין של חשיבות. לא מדובר בחשיבות רבה או פחותה יותר. כל אחד מחלקי ההיררכיה חשוב באותה המידה, אך הוא פשוט אחראי על תחום שיפוט שונה, ולכן קיימת היררכיה גבוהה יותר או נמוכה יותר. הדבר תלוי גם בעוצמת וברמת התדר. אך כאשר מדובר בהיררכיה נמוכה יותר, לא מדובר על כך שהיא בעלת חשיבות נמוכה יותר מההיררכיה הגבוהה.

האם בעבר היו שליטים על פני האדמה שעבדו בתיאום עם ההיררכיה הרוחנית, והאם הדבר אפשרי גם כיום?

כמובן שכך היה בעבר. הייתה זו תקופת למוריה ואטלנטיס, כאשר הן היו עדיין מחוברות לאנרגיה החיובית, ועדיין לא נכנסה לתוכן ההשפעה השלילית.

כמובן שניתן גם כיום להגיע ליישור קו עם ההיררכיה הרוחנית, אך הדבר תלוי בבחירה של בני האנוש, כיוון שכיום, לקראת 2012, רב הבלבול בתוככם. פעמים רבות אתם לא יודעים להבחין בין הדברים, וכשאתם רואים את האירועים המתפשטים, בחלקכם מתעוררים פחד וחששות מניסיון השתלטות של כוחות חושך כאלה או אחרים, ואחרים מכם בוחרים לראות את הדברים מנקודת מבט שונה.

עליכם להבין שכדי להגיע לאותו מקום של יישור קו עם ההיררכיה הרוחנית, ראשית יהיה צורך לעשות את ההפרדה העמוקה יותר בין האמת לאמת הסמויה. ולכן, כעת אתם עוברים תהליך של ניעור עמוק, שבסופו אמורה להיות הפרדה ברורה ומוחלטת בין האור והחושך. רק אז תינתן האפשרות לעבוד באופן פעיל עם ההיררכיה הרוחנית, לקבל ממנה את ההדרכה, ולהפעיל בעולמכם שלטון שאינו מושפע מדעות כאלה או אחרות, שאינו מושפע מרכוש או מכוח, כיוון שבמצב זה יהיה ברור שהכוח אינו של בן אנוש כזה או אחר, אלא שזהו כוחו של הבורא, שעובר דרך מסננים רבים ומגיע אליכם בצורה הטהורה ביותר, על מנת להנחות אתכם למען טובתכם העליונה.

כאשר תגיע תקופה זו, לא יהיה ספק בכך שמטרת אותה אנרגיה היא מטרה טהורה וגבוהה, ולכן פועלת מהאור. הדברים יהיו ברורים כשמש. אז יוסר הצעיף, ולא יהיו עוד סודות, לא תהינה אשליות, ולא יהיה מקום לחושך להיות, כיוון שהחושך בוחר תמיד להתמקד ולהתמקם במקומות של חוסר ודאות, שבהם לא ברור בדיוק מה קורה, ובתוך מקומות אלה הוא מוצא מסתור וקיום. אך כאשר יגיע השלב של ההפרדה, בו המשקע ישקע למטה, והאמת תצוף על פני השטח, לא יהיה עוד צורך בהסתרה, ולכן הכל יהיה גלוי, מואר ופתוח. אז תתפוגגנה האשליות, יתפוגגו הפחדים, כיוון שכבר לא יהיה צורך בהם, ולא יהיה להם מקום.

 האם תוכלו להבהיר מהו תהליך ההחצנה של ההיררכיה הרוחנית אל החומר?

לגבי תהליך זה, שאתה מכנה אותו “ההחצנה של ההיררכיה אל החומר”, ניתן לומר בצורה פשוטה ביותר שמדובר במצב בו חלק מההיררכיה הרוחנית בוחרת להתגשם בגוף פיזי, ולרדת אל כדור הארץ בגופים פיזיים, על מנת להשפיע על הדברים המתרחשים בו מקרוב, דרך החומר.

קיימות דרכים שונות להשפעה, הן דרך הרוח, והן דרך החומר. קיימים דברים מסויימים הניתנים להשפעה באמצעות הרוח בלבד, אך קיימים דברים הניתנים לשינוי ולהשפעה באמצעות עבודה עם החומר בלבד. ולכן אותו נושא מדבר על כך שמספר מאסטרים, מאלה המרכיבים את ההיררכיות הרוחניות, בחרו להתגלם בגופים אנושיים ולרדת אל כדור הארץ, ובאמצעות פעולותיהם בתוך גופיהם הפיזיים, הממומשים על פני כדור הארץ, הם מעלים באופן פעיל את התדר של כדור הארץ ושל כל הסביבה. באמצעות פעולותיהם הם משפיעים באופן חיובי גם על התודעה האנושית להיפתח יותר אל מקורות ועוצמות הלב.

עמיחי: ליידי עמנואלה והמאסטרים הנעלים שעובדים דרך ארגון “אונהי” הם דוגמה להחצנה של ההיררכיה לעולם החומר.

עם סיום התקשור, נחזור לממד השלישי. לשם כך נעמוד בשער העיר שאמבאלה, וכמו שהגענו אליה דרך העין השלישית, כך נצא ממנה דרך העין השלישית, ונחזור בחזרה לממד השלישי ונבקש שהידע שצברנו בממד השביעי יהיה באינטגרציה מלאה עם המודעות הערה שלנו.