באיזה צד של הצעיף אתם נמצאים?

ג׳ניפר הופמן

אוגוסט 2017

מאנגלית: סמדר ברגמן

בקבוצת ״פורטל משואות האור״, שאליה אתם יכולים להצטרף בקישור הזה, מישהי עזבה בטריקת דלת משום שרצתה להיות בסביבת מסרים ופוסטים של ״אהבה ואור״ בלבד. כוונתה הייתה שהיא לא רוצה שום עסק עם המציאות התלת-ממדית ושהיא תפנה גבה לכל דבר שמתייחס אליה. אבל הדבר אינו אפשרי, כיוון שאף על פי שנעים יותר להימצא באור, העבודה שלנו היא להאיר את החשוך. מגדלור אינו ממוקם באמצע כיכר העיר המוארת בתאורת רחוב – הוא ממוקם על קו החוף המסוכן, מזהיר ספינות מפני סכנת התקרבות. אף על פי שכולנו רוצים להיות בצד הרוחני של הצעיף, האמת היא שאין צעיף, הוא איננו. הוא עזב עם בואו של גשר הממד הרביעי, ולכן כולנו נמצאים עכשיו על אותו מגרש משחקים ואיננו יכולים להימלט מהעולם החומרי על ידי קפיצה אל העולם הרוחני, משום שמדובר עתה בעולם אחד.

מה נעשה ללא הצעיף? העבודה שלנו הופכת מאתגרת יותר במובן אחד, כיוון שאין מקום שאליו אפשר להימלט. בעוד שבעבר חיפשנו אחר הדברים הבטוחים, הנוחים והמוכרים המצויים מאחורי הצעיף, אופציה זו שוב אינה קיימת. אך אין זו בעיה, כיוון שבמובן הזה המשימה שלנו קלה הרבה יותר, משום שמשאבי היקום נגישים לנו, ממש כאן, ממש עכשיו, כל עוד אנו זוכרים שהצעיף איננו. כמו כן, איננו יכולים לנקוט בעמדה רוחנית נעלה ומתנשאת ולשפוט את העולם התלת-ממדי כעולם שעמו איננו רוצים באינטראקציה, כיוון שהכול אותו הדבר. איננו צריכים גם לצלול אל תוך הבריכה התלת-ממדית, עלינו רק לזכור מדוע אנחנו כאן ואת המשימה הגדולה שלנו: להאיר את העולם.

עכשיו כולנו נמצאים באותה רמה ובאותו מגרש משחקים, אך איננו נמצאים באותו מקום על מגרש המשחקים. יש אנשים שקרובים יותר לנקודת האינטגרציה, אחרים מרוחקים מאוד וכל אדם נמצא בדיוק במקום שבו הוא צריך להיות. עכשיו אנחנו משואות האור, מאירים את הנתיב אל נקודת האינטגרציה אליה אנו נעים, במקום להיות אור אזהרה האומר להתרחק. אבל עבור אנשים מסוימים האור שלנו הוא אזהרה לגבי נתיב האינטגרציה הקשה והם בוחרים שללא ללכת לשם וגם זה בסדר. התעלות ואינטגרציה של הממד החמישי אינן חלק מהנתיב של כולם, רק של אלה שרוצים בו ושמוכנים אליו.

בעוד שפעם הסתפקנו בכמות אור קטנה, עכשיו ניצב למולנו בופה שלם. אנו יכולים להשתמש בכמות הרצויה לנו ולחלוק את הכמות שאנו יכולים לחלוק, זה כל שעלינו לעשות. המשימה שלנו היא להיות משואות אור, וזהו השלב הבא לאחר עבודת האור. כן, זו הייתה המשימה שלנו במשך זמן רב, לעבוד ולהתאמץ כדי להיות מקור אור, לשמר אותו ולהחזיק בו כדי לוודא שאנו מותירים את אפשרות האינטגרציה של הממד השלישי והממד החמישי פתוחה, אבל עכשיו סיימנו לעשות זאת. אחרים יכולים להתחיל בעבודת האור, אנו צריכים לנוע אל נקודת האינטגרציה ולהאיר אותה למען שאר העולם. ובעשותנו זאת, עלינו לזכור שכל האנשים נמצאים היכן שהם צריכים להימצא ושאנו הופכים למיכלי אנרגיה טובים יותר כאשר אנו שמחים, מרוצים ונהנים מחיינו.