תחזית קוסמית ליום השִׁוויון של ספטמבר 2020

וטקס ליום השִׁוויון

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

יום השוויון הוא אחד מהזמנים העוצמתיים ביותר של השנה. זהו יום שבו אנו חווים שעות שוות של יום ולילה, דבר המסמל הן דואליות והן אחדות.

בשנת 2020, יום השוויון של ספטמבר חל ב-22 לחודש, מפעיל תצורה עוצמתית עם מרקורי, מאדים, שבתאי ופלוטו. תצורה זו של הפלנטות ידועה כהיבט ריבועטי (T-square) ואף על פי שהיא הייתה פעילה מזה זמן מה, היא תתעצם ביום קסום וחזק זה.

באסטרולוגיה הוודית, דרקוני הירח או ראהו וקטו, משמע ראש הדרקון וזנב הדרקון, גם הם מחליפים מזלות ועוברים למזל שור ומזל עקרב בערך בעת הזאת. הדבר מציין שינוי גדול בייעוד הקוסמי שלנו ברמה הקולקטיבית.

אף על פי שהדבר ייחודי רק לחישובים הוודים, דומה שהאסטרולוגיה המערבית תומכת אף היא ברעיון זה של תמורה ושינוי. יום השוויון של ספטמבר הוא, ככלות הכול, נקודת האמצע בשנה האסטרולוגית והוא מציין שינוי בזרם האנרגיה בעודנו חווים את השלב הבא הזה במחזור.

תחושה זו של אנרגיה משתנה ומתחלפת מועצמת גם כן על ידי ריבועטי זה של הפלנטות. יחד, הפלנטות האלה קוראות לנו לנקוט בפעולה, לחולל את השינויים שאנו רוצים, אבל גם לא לרוץ קדימה.

מדובר בדינמיקה מעניינת שבה אנו נותנים אמון בדחפים שלנו ומבצעים קפיצה מתוך אמונה, אך מבלי להיתפס באגו או לפעול באופן נמהר.

אנו עשויים למצוא את עצמנו בעמדה שבה יהיה עלינו לקבל החלטה, או אנו עשויים למצוא את עצמנו בעמדה שבה יהיה עלינו להיות סבלניים ולא למהר קדימה.

כאשר היקום מציג כוחות מנוגדים אלה, הדבר היחידי שאנו יכולים לעשות הוא לבטוח באינטואיציה שלנו.

אנרגיה משתנה זו משתקפת גם על ידי אימא אדמה, משום שיום השוויון מביא גם הוא התחלה של עונה חדשה במדינות מסוימות.

בחצי הכדור הצפוני, מתחילה עונת הסתיו. העלים מתחילים לשנות את צבעם, מתכוננים למותם. מזג האוויר מתקרר, מזכיר לנו שהחורף עושה את דרכו אלינו.

בחצי הכדור הדרומי, מתחיל האביב. הניצנים שבים אל העצים, מתכוננים ללידה מחדש. מזג האוויר מתחמם, מזכיר לנו שהקיץ קרב.

אף על פי שהמקום שבו אתם גרים יכול להדריך אתכם בכל הקשור לכיוון שאליו זורמות האנרגיות, רוב הסיכויים הם שיהיה עליכם לאמץ מעט מזה ומעט מזה.

באופן מסורתי, יום השוויון נתפס גם כזמן שבו הצעיף שבין הממדים הופך דק, כיוון שהוא מייצג את רעיון האור והחושך המגיעים לכדי איזון. זוהי גם תזכורת לכך שהאחד לא יכול להתקיים ללא האחר.

רק כאשר אנו עטופים בצללים אנו יכולים להעריך באופן מלא את האור. רק לאחר שיצאנו אל האור אנו יכולים להבין לגמרי את הצללים.

אף על פי שרעיון האור והחושך הוא אמיתי מאוד עבורנו בממד הזה, הם אשליה. כל הדברים נולדים מן האחדות.

ביום השוויון, עם הצטמצמות הצעיף, אנו יכולים להתחבר לאחדות שבתוכנו ושבסביבנו. אנו יכולים גם להתחבר בקלות רבה יותר לחוכמת אבותאבותינו ואהובינו שנמצאים בצד האחר.

יום השוויון יכול גם להביא להפעלות העין השלישית, להקל עלינו להתכוונן לחוכמת האינטואיציה והיכולות העלחושיות שלנו.

השבועות הבאים, לאחר יום השוויון, עשויים להרגיש מעט כמו מסע בעלייה, בעודנו מתרגלים לאנרגיות המתחלפות.

כל יום עשוי להביא תחושה משלו, ולכן היו נוכחים. שבו עם הדחפים וההשראה שלכם. אל תפחדו לפעול, אך נסו לאזן פעולות אימפולסיביות סוערות עם מעט אנרגיה מקרקעת גם כן.

טקס יום השִׁוויון של ספטמבר

ביום השוויון של ספטמבר, כאשר שעות היום והלילה זהות, אנו חווים שינוי באנרגיה.

בחצי הכדור הצפוני, האנרגיה מתחילה לנוע פנימה בעודנו מתכוננים לחודשים הקרים. העלים מתחילים ליפול מן העצים שעה שאימא אדמה מאיטה, ואנו נדחפים לעשות זאת גם כן.

בחצי הכדור הדרומי, האנרגיה מתחילה לנוע החוצה, שעה שאנו מתכוננים לחודשי הקיץ החמים. הפרחים מתחילים לפרוח וכל הטבע הופך שוב פורה. באופן דומה, גם אנו נדחפים לברוא, לשגשג ולהחצין את עצמנו.

שינוי זה באנרגיה מצויין גם על ידי השמש שעוברת למזל האוויר מאזניים. מזל מאזניים עוסק בלמידה כיצד למצוא איזון וללמוד איך לכבד את הצרכים שלכם כמו גם צרכים של אנשים אחרים.

כאשר השמש עוברת למזל מאזניים קיים דגש על שותפות, קהילה וכיצד אנו יכולים לעבוד יחד עם אחינו בני האנוש במקום נגדם.

כדי לחגוג שינוי אנרגיה זה, הנה רעיון לטקס פשוט. אפשר לעשות טקס זה ללא קשר למקום המגורים שלכם וניתן להתאים אותו כרצונכם.

עדיף לבצע טקס זה ב-22 בספטמבר, אולם ניתן לעשותו גם מעט מוקדם או מאוחר יותר.

תזדקקו לדברים הבאים:

  • פרח רענן (לאלה מחצי הכדור הדרומי).
  • עלה יבש (לאלה מחצי הכדור הצפוני).
  • קערת מים.
  • נר.
  • עט ונייר.

הנחיות:

1. הניחו את כל המרכיבים שלכם לפניכם ונשמו עשר נשימות עמוקות, שאפו דרך האף ונשפו דרך הפה במטרה למצוא את המרכז שלכם.

2. הדליקו את הנר שלכם, הניחו את ידכם על לבכם וחזרו על ההצהרה הבאה בקול רם:

״אני מאוזנת. אני שלמה. אני מקורקעת. אני ממורכזת. אני אדמה, אני מים. אני אש, אני אוויר. אני השמש, אני הירח. אני מחוברת לכל שבתוכי ולכל שסביבי. אני מושרשת בעצמי. אני שלום. אני אהבה. אני אור. אני הרמוניה״.

3. קחו עוד חמש נשימות עמוקות כשידכם על לבכם. עכשיו, קחו את דף הנייר שלכם וחצו אותו לשניים. על גבי פיסה אחת, כתבו דבר אחד שאתם רוצים לשחרר מחייכם, ועל הפיסה השניה, כתבו דבר אחד שאתם רוצים להביא אל חייכם.

קפלו את שני הניירות והחזיקו בנייר עליו כתוב הדבר שאתם רוצים לשחרר בידכם. סגרו את אגרופכם והצהירו בקול רם מה אתם רוצים לשחרר. הושיטו את הנייר אל להבת הנר. ברגע שהנייר מתחיל לבעור, הפילו אותו אל תוך קערת המים.

5. עכשיו, קחו את הנייר שעליו רשום הדבר שברצונכם להכניס לחייכם. הציבו אותו על או ליד הפרח או העלה. החזיקו את שני הפריטים יחד וחזרו על הדברים הבאים:

״עם עונה חדשה זו, אני מביאה [הדבר שאת רוצה] אל תוך חיי. אני יודעת שמה שאני רוצה יבוא אליי״.

6. הניחו את העלה/הפרח והנייר אל תוך אותה קערת מים. אחזו את קערת המים בשתי הידיים ואמרו ״תודה״ חמש פעמים.

7. רוקנו את קערת המים בגינה. דעו שהמסר שלכם נשלח מעלה אל רוחות הטבע והיקום.

יום שוויון שמח!