דיכוי עצמי אצל נשים

פמלה קריב מתקשרת את מרים המגדלית

אוגוסט 2019

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

ידידים יקרים, אני היא מרים המגדלית. אני מגיעה אליכם מתוך חיבור עמוק. אני נמצאת איתכם ומרגישה בערגה שלכם. אני חשה בעצבות ובחוסר הרצון שלכם להיות אותנטיים באווירה ארצית זו ולהיות מי שאתם באמת.

כאשר אתם מסתירים את האנרגיה היצירתית, את התובנה, את הלהט שלכם לחיים, הדבר חוסם הרבה מהאנרגיה שלכם. אנרגיית הנשמה שלכם לא באה לידי ביטוי באופן חופשי, והיא מופנית פנימה, יוצרת תוהו ובוהו, כאב ותסכול. זוהי תופעה שכיחה מאוד כאן על כדור הארץ. קיימת תשוקה גדולה לחיות מהלב, מהתשוקה ומהנשמה, אבל קיים גם פחד גדול מכל אלה, כיוון שהמשמעות של החיים מתוך המהות, מתוך הלב, היא שאתם חופשיים, שאתם מאפשרים לעצמכם להיות מי שאתם על כל הכרוך בכך: הספקות, הפחדים והרגשות, שכוללים את כל הכעס והמרדנות העצורים. במשך כל מאות השנים, ובמשך אותן תקופות חיים, היה עליכם לדכא הרבה כל כך מעצמכם, והאנרגיה היצירתיתבייחוד בקרב הנשיםננעלה בחדר סודי.

כאשר אישה ניצבת בעוצמתה האמיתית, היא מתחברת באופן טבעי לשמים ולארץ, היא מהווה ערוץ לאנרגיית הלב, והיא נושאת עוצמה זו בדרך מודעת, בעודה מפקחת על הגבולות האישיים שלה. היא מנתצת מחסומים ואיסורים בעולם החברתי, כיוון שאישה שמאפשרת לנשמה שלה לנוע היא ארצית ושמימית גם יחד; היא חופשייה בביטוי העצמי שלה וחודרת מבעד למסכות ולמבני הכוח. האנרגיה הנשית בצורתה האמיתית בוראת חיבורים מהלב החי, ובדרך זו, היא מהווה איום למבני הכוח שרוצים להותיר את הדברים נסתרים, שרוצים להותיר את הדברים מדוכאים.

הרגישו לרגע קט באזור הבטן בכוח היצירתיות הנשית שלכן. כנסו עם תשומת הלב פנימה, רדו אל תוך הבטן, אל תוך הצ׳אקרות התחתונות. הרגישו שאתן נמצאות שם בבית, אך שלפני זמן רב הורחקתן ממרכז הבטן. שם נמצאים הקרקוע, הכוח והאינטואיציה של הגוף הנשי, של החושניות, של האינטליגנציה הנובעת מהאנרגיה הנשית הנצחית. לא רק הנשים דוכאו באופן אישי במאות השנים שחלפו, האנרגיה הנשית עצמה גורשה, נדחתה, הושפלה, ובמידה מסוימת, הוחזקה שבוייה, מוגבלת.

כאישה על כדור הארץ, הדבר קרה גם לכן; אתם נושאות איתכן את הצלקות של היסטוריה משותפת זו. האישה החופשייה שמחברת שמים וארץ, מעלה ומטה, לב ובטן, אסורה. בחיי היוםיום שלכן, עליכן להתמודד עם דיכוי עצמי, עם חוסר הנכונות להראות את העצמי האמיתי שלכן וכמו כן, את הרגשות, את התשוקה, את התובנה שלכן. הדבר נכון לא רק עבורכן; הוא נכון גם בקנה מידה גדול הרבה יותר מאשר ההיסטוריה האישית שלכן.

התחברו לאש שבבטן. ראו אם אתן יכולות להרגיש זאת ברמת הצ׳אקרה השניה, שנמצאת באמצע הבטן. זוהי אש כתומה; אש שמחממת, שמזמינה, היא מלאה ברעיונות חדשים והיא מחברת. היא מחברת ברמה האנושית על ידי כך שהיא יוצרת חיבורים ופתחים אצל האנשים.

ברצוני לומר לכן באופן מיוחד: אם אתן נושאות בתוך עצמכן אנרגיית ריפוי ורוצות לחלוק אותה עם אנשים אחרים, אזי הכרחי שתחברו את לבכן אל הבטן שלכן. מדוע? אם הבטן שלכן מנותקת ואתן חיות בעיקר מלבכן, האנרגיה שלכן הופכת אז כבדה מנשוא; אתם סופגות אז אנרגיות של אנשים אחרים, את האנרגיות שסביבכן, ללא הקרקוע הנחוץ. חסר לכן אז עוגן בתוך עצמכן. לכן חשוב ביותר שתתחברו עם הצ׳אקרות הנמוכות יותר, עם היסוד שבבטנכן, כדי לשמר איזון בין עצמכן לבין אנשים אחרים, בין עצמכן לבין העולם הסובב אתכן.

אם אתן עושות עבודה זו, אתן צריכות להעניק לעצמכן די הזנה וקרקוע. אחרת, הדבר בורא מצב לא מאוזן שבו אתן חוזרות על דפוס אנרגיה שמושרש עמוק בנפש הנשית, זאת אומרת, דפוס הנתינה המוגזמתאתן מוחקות את עצמכן, ומקבלות מעט מדי בתמורה. כאשר אתן נותנות מעצמכן באופן מוגזם, בסופו של דבר תחוו לא רק חולשה פנימית והיעדר גבולות, אלא האנרגיה הנשית היצירתית שלכן תהפוך חסומה והדבר יוביל בסופו של דבר לחוסר סיפוק, לתסכול, לדיכאוןאיזון אינו קיים במצב זה. אבל אתן נמצאות בתהליך של ריפוי חוסר איזון זה שבכן, ומעשה זה משפיע בוזמנית על האנרגיה הנשית כולה. אתן בוראות נתיבים חדשים בתודעה, ואני מוקירה ומכבדת אתכן בשל כך.

אולם, קיימים עדיין איסורים רבים שקיימים אצלכן ובגללם אינכן מאפשרות לעצמכן לתבוע לעצמכן את עוצמתכן. כאישה, תכופות אתן משייכות את העוצמה לאנוכיות. אתן חושבות שבחירה בעצמכן היא פעולה אנוכית, ולכן אתן משייכות מיידית את הבחירה בעצמכן לאשמה ולחטא. מה שמשטה בכן כאן קשור להיסטוריה של הדיכוי, כאשר לא הייתן מסוגלות לראות את הערך של האנרגיה הנשית. הרגישו בעוצמה שבבטן שלכן, בחיבור לכדור הארץ; הרגישו בידע ובאינטליגנציה שבגוף הנשי שלכן.

שאלו את עצמכן: ״מה אני צריכה לעשות עכשיו כדי להזין את עצמי במידה רבה יותר, להפוך מעוגנת יותר בתוך עצמי, לגרום לעצמי להרגיש טוב במסגרת הגבולות הנכונים שסביבי? מה אני צריכה לעשות עכשיו כדי להגיע לאיזון בין נתינה לקבלה?״ הניחו למה שאתן רוצות, למה שאתן משתוקקות אליו עמוקות, לצוץ ולהופיע באופן ספונטני בתוך עצמכן. אל תפחדו להיות אנוכיות. טאבו זה בנושא האנוכיות מבוסס על מושג רוחניות מזויף שמרחיק אנשים מהאנושיות הארצית שלהם. הנשמה רוצה לחיות בעולם החומר ורוצה להיות בגוף כדי לבטא את עצמה בדרך זו. הנשמה רוצה לחוות את החיים על כדור הארץ, בנשיות או בגבריות.

הניחו לאנרגיית הנשמה שלכן לנוע עתה מטה דרך הרגליים. חשבו על בעיה שאתן חוות במציאות היוםיומית; משהו שמעסיק אתכן, משהו שעליו אתן חושבות או שעמו אתן מתמודדות. כעת דמיינו בעיה זו כאשר שתי הרגליים שלכן ניצבות איתן על כדור הארץ. אתן עוצמתיות וממורכזות, ואתן מרגישות את העוצמה שבבטן שלכן, את חום האש שמצויה שם: האני, האינדיבידואליות, המקוריות שלכן. זו המהות שלכן ומותר לה להיות כאן. אין כל ביקורת, אין כל איסור לגבי מה שאתן מרגישות ומה שחשוב לכן.

הניחו לאנרגיה הזו לזרום דרככן, דרך הבטן, האגן, הרגלייםהרגישו חופשיות. ואז בחנו את הבעיה שעמה התמודדתן מזה זמן מה. כיצד היא נראית כאשר אתן מביטות בה ממקום של עוצמה ומודעות עצמית? מה מופיע במחשבות? איך אתן מרגישות לגבי בעיה זו? מה אתן צריכות? וראו מה מפריע לכן יותר מכל במצב זה, מה מעכב אתכן. האם זה משהו חיצוני? או האם מה שחוסם ומדכא אתכן ולא מאפשר לכן להיות חופשיות מגיע מהמחשבות שלכן, ממשהו שנמצא בתוככן? הביטו באופן אובייקטיבי. ואם אתן מגלות שמה שמדכא ושמעכב אתכן נמצא בתוך עצמכן, תנו בו מבט בוחן ושמחו שגיליתן אותו, כיוון שמשמעות הדבר היא שאתן יכולות לשנותו; שאינכן צריכות לסמוך על אנשים ועל מצבים אחרים שמחוץ לעצמכן.

יש לכן את הכוח לברוא את חייכן, להעניק להם צורה בהתאם לנשמה הייחודית שלכן. האמינו בכוח זה. הוא הדבר החשוב והיקר ביותר שניתן לכן: העוצמות שלכן לברוא כנשמה אינדיבידואלית ייחודית. אני מחבקת אתכן ואני נמצאת איתכן. אינכן לבד בחיים האלה. קיימים כוחות סביבכן, ידידים מהצד השני שתמיד איתכן. תמיד קיים אור סביבכןזכרו זאת. תמיד ישנן אפשרויות ובחירות חדשות.

תודה רבה לכן על תשומת הלב.

עזרו לתמוך באתר, לחצו על הלב: