גבולות הצב, עוגן הרם

ג׳ניפר הופמן

נובמבר 2016

מאנגלית: סמדר ברגמן

כאשר מתרחשת תנועת אנרגיה רבה, עלינו לוודא שגבולות האנרגיה שלנו ניצבים איתן במקומם. מדוע שנציב גבולות כאשר אנו רוצים שהאנרגיה תזרום בחופשיות ותברא טרנספורמציה רבה ככל האפשר? כיוון שללא גבולות, אין לנו נתיב שבו האנרגיה יכולה לזרום ואף על פי שאנו רוצים לקבל אנרגיה רבה, איננו רוצים בתוהו ובוהו ובדרמה שיכולים להתרחש כאשר איננו מושלים בזרמי האנרגיה. בזמנים שכאלה, עלינו להיות פתוחים לפוטנציאל האדיר שתנועת אנרגיה רבה מביאה ולהרים את העוגנים שלנו כדי שנוכל להפליג, תוך כדי כך שאנו מציבים גבולות שמאפשרים לנו לשמר את הספינה שלנו בנתיבה.

גבולות שולטים בזרם תנועת האנרגיה אל תוך חיינו והחוצה מהם. גבול אנרגטי חזק, האהוב עליי ושאותו חלקתי אתכם במשך שנים: ״כולם בחיי אוהבים, מכבדים ומוקירים אותי״, מציב את הבסיס לסוג מערכות יחסים ואנרגיה שאנו רוצים בחיינו. ויש לו שתי מטרות: הוא מאפשר לכולם לדעת את מחיר הכניסה האנרגטי למרחב האנרגיה שלכם, בעודו מושך אנשים שרוצים להיות במרחב זה יחד אתכם. האנשים שזקוקים לגבול כתזכורת כיצד להתנהג במחיצתכם לא יחושו בנוח עמו, בעוד שאלה שלא זקוקים לגבול זה, לא יהיו מודעים אליו כלל, וידעו רק שהאנרגיה שלכם מרגישה נוחה כיוון שהיא תואמת את האנרגיה שלהם.

כאשר אנו יוצרים את גבולות האנרגיה שלנו, אנו מושכים את האנרגיה שתהיה בתדר וברטט שלהם, תוך כדי כך שאנו מרחיבים את האפשרויות עבור חיינו שכוללות אנרגיות אלה. זה הדבר שמאפשר לנו להרים את העוגן שלנו ולהפליג לטריטוריה חדשה, אך לא נוכל לעשות זאת מבלי שיהיה לנו נתיב להפליג בו. באיזו תכיפות אתם נכנסים למכוניתכם ופשוט נוהגים הנה והנה ללא תכלית? קרוב לוודאי שלא לעתים קרובות. אתם נכנסים למכונית שלכם כאשר יש לכם יעד, וכך עלינו לעשות גם בחיינו.

שילוב הגבולות והרצון לנוע קדימה הוא זה שפותח אותנו לטרנספורמציה שתשחרר אותנו מתקיעותנו. אך במקום שנטוס כטיל ונקווה לנחות במקום כלשהו שאליו רצינו להגיע, בריאים ושלמים, הטרנספורמציה קלה יותר לשילוב כאשר אנו מנהלים את התהליך, מודעים למקום שאליו האנרגיה זורמת ושולטים בה.

ברגע שנחליט שאנו מוכנים לנוע קדימה, הגבולות חייבים להתרומם, כדי שנוכל לשלוט בכמות האנרגיה שאנו מקבלים, לאן היא זורמת, וכיצד אנו עומדים להשתמש בה. אז אנו מנצלים את האנרגיה במידה רבה, משום שאנו מכל אנרגיה גדול יותר. למעשה, באמצעות גבולות אנרגיה חזקים יותר אנו בוראים מכלי אנרגיה גדולים יותר. מה גודל מכל האנרגיה שאתם רוצים?

או בואו נשאל זאת בדרך אחרת: כמה גדול אתם מעזים שמכל האנרגיה שלכם יהיה – באמצעות כוונה לתוצאה חזקה יותר, חלימת חלום גדול יותר, על ידי ציפיה לתוצאות הגבוהות והטובות ביותר בכל הדברים, עבור עצמכם ועבור העולם?

בראו את גבולות האנרגיה שלכם על ידי הצבת כוונות חזקות לחייכם, כגון:

כמה שמחה אתם רוצים בחייכם?

איזו סוג מערכות יחסים הוא מספק ומהנה? איך אתם רוצים שהאנשים בחייכם ינהגו בכם?

האם אתם רוצים שלווה, אהבה ושגשוג? כללו אותם בגבולות שלכם.

האם אתם מצפים שהצרכים שלכם יוענקו לכם, שתזכו בתמיכה ובהדרכה אל הפוטנציאל הגבוה ביותר שלכם בכל שאתם עושים? הפכו זאת לחלק מהגבולות שלכם.

כל דבר שאליו אתם מתכוונים, אשר משרת את הטוב הגבוה ביותר, הוא חלק מגבולות האנרגיה שלכם, והדבר מסייע לכם להרים את העוגנים שהחזיקו אתכם במקום אחד, בתחושת תקיעות, כדי שתוכלו לנוע קדימה בביטחון, בתכלית ובנתיב לחיים שמחים.

האנרגיה חזקה עתה ולכן הציבו גבולות אנרגיה אלה במקומם, הרימו את העוגן וראו כמה רחוק תוכלו להפליג.