מהאגו אל הלב

חלק רביעי ואחרון

פמלה קריב מתקשרת את ישוע

* תקשור זה פורסם בעבר ועכשיו חוזר לאתר

מאנגלית: סמדר ברגמן

היפתחות אל הרוח

זיהינו ארבעה שלבים במעבר מהתודעה המבוססת על האגו לתודעה המבוססת על הלב:

אתם חשים חוסר שביעות רצון ממה שהתודעה המבוססת על האגו מסוגלת להציע, ומשתוקקים ל״משהו אחר״: תחילת הסוף.

אתם הופכים מודעים לקשרים שלכם לתודעה המבוססת על האגו, מזהים ומשחררים את הרגשות והמחשבות שמתלווים אליה: אמצע הסוף.

אתם מאפשרים לאנרגיות הישנות המבוססות על האגו שבכם למות, מסירים את קליפת הגולם, והופכים לעצמי החדש שלכם: סוף הסוף.

התודעה המבוססת על הלב מתעוררת בקרבכם, מונעת על ידי אהבה וחופש; אתם עוזרים לאחרים לבצע את המעבר.

כעת נדבר על השלב האחרון, שהוא השלב הרביעי: היפתחות אל הרוח. כאשר אתם נכנסים לשלב הרביעי, אתם מוצאים מקום של שלווה ושקט בתוככם. לעתים קרובות אתם יוצרים קשר עם דממת הלב שלכם שאתם יודעים שהיא נצחית. כל שאתם חווים הוא יחסי בהשוואה להוויה בלתי מוגבלת וחובקת כל זו.

מקום זה של שקט ודממה שבתוככם מכונה גםהרוח“. במסורות (האזוטריות) שלכם, נעשית הבחנה בין הרוח, הנשמה והגוף. הגוף הוא מקום המשכן הפיזי של הנשמה לזמן מוגבל. הנשמה היא עוגן ההתנסות הלאפיזית, הפסיכולוגית. היא נושאת את החוויות של תקופות חיים רבות. הנשמה מתפתחת במשך הזמן וגדלה לאיטה לאבן חן יפהפייה ורבת פאות, כאשר כל פאה משקפת סוג שונה של התנסות והידע המבוסס עליה.

הרוח אינה משתנה או גדלה עם הזמן. הרוח נמצאת מחוץ לזמן ולמרחב. הרוח שבכם היא החלק הנצחי, חסר הזמן שלכם שהוא אחד עם האלוהים שברא אתכם. זו התודעה האלוהית שהיא היסוד לביטוי שלכם במרחב ובזמן. אתם נולדתם מתוך ממלכה של תודעה טהורה, ולקחתם אתכם חלק מאותה תודעה בכל ההתגשמויות שלכם בצורה החומרית.

הנשמה לוקחת חלק בדואליות. היא מושפעת ומשתנה עלידי ההתנסויות שלה בדואליות. הרוח קיימת מחוץ לדואליות. היא הרקע שנגדו הכל מתפתח. היא האלפא והאומגה, שאתם עשויים לכנות פשוט בשםהוויהאומקור“.

דממה, חיצונית אך בעיקר פנימית, היא שער הכניסה הטוב ביותר לחוויית אנרגיה זו שתמיד קיימת, שהיא אתם בליבה העמוקה ביותר שלכם. בדממה, אתם יכולים ליצור קשר עם הדבר הפלאי והברור ביותר מאליו שיש: הרוח, אלוהים, המקור, ההוויה.

הנשמה נושאת זיכרונות מגלגולים רבים. היא יודעת ומבינה הרבה יותר מהאישיות הארצית שלכם. הנשמה מחוברת למקורות עלחושיים של ידע, כגון אישויות הגלגולים הקודמים שלכם, מדריכים או מכרים במישורים האסטרליים. על אף חיבור זה, הנשמה יכולה להיות במצב של בלבול, עיוורת לטבעה האמיתי. הנשמה יכולה להיפגע מהתנסויות מסוימות ואי לכך להישאר במקום חשוך לזמן מה. הנשמה מתפתחת ללא הרף ורוכשת הבנה לגבי הדואליות הטבועה בחיים על כדור הארץ.

הרוח היא הנקודה היציבה שבתוך ההתפתחות הזאת. הנשמה יכולה להיות במצב של חשכה או הארה. לא כך הרוח. הרוח היא הוויה טהורה, תודעה טהורה. היא נמצאת בחושך כמו גם באור. היא האחדות הנמצאת בבסיס כל הדואליות. כאשר אתם מגיעים לשלב הרביעי של המעבר מהאגו אל הלב אתם יוצרים קשר עם הרוח שלכם. אתם מתחברים עם האלוהות שלכם.

יצירת הקשר עם האלוהים שבתוככם כמוה כיציאה מהדואליות בשעה שאתם נותרים נוכחים ומקורקעים לגמרי. במצב זה, התודעה שלכם מלאה באקסטזה עמוקה אך שקטה; תערובת של שלווה ושמחה. אתם מבינים שאינכם תלויים בשום דבר שנמצא מחוץ לכם. אתם חופשיים. אתם באמת בתוך העולם, אך לא מן העולם.

החיבור עם הרוח שבתוככם אינו דבר שמתרחש פעם אחת ולתמיד. זה תהליך איטי והדרגתי שבו אתם מתחברים, מתנתקים, שבים ומתחברים… . בהדרגה המיקוד של התודעה שלכם נע מהדואליות אל האחדות. היא שבה וממקמת את עצמה, מגלה שבסופו של דבר היא נמשכת לדממה במקום למחשבות ולרגשות. ובאמרנו דממה אנו מתכוונים לומר: היותכם ממורכזים ונוכחים לחלוטין, במצב של מודעות נטולת שיפוט.

אין שיטות או אמצעים קבועים להגיע לשם. המפתח לחיבור עם הרוח שלכם אינו שיטה מסוימת (כגון מדיטציה או צום וכן הלאה), אלא ההבנה האמיתית, ההבנה שהדממה היא שמחזירה אתכם הביתה, לא המחשבות או הרגשות שלכם. הבנה זו מתפתחת לאיטה, כאשר אתם הופכים מודעים במידה גוברת והולכת למכניזם של המחשבות והתחושות שלכם. אתם משחררים את ההרגלים הישנים ונפתחים למציאות החדשה של התודעה המבוססת על הלב. התודעה המבוססת על האגו שבתוככם נובלת וגוועת לאיטה.

מוות אינו דברמה שאתם עושים; זה דברמה שאתם מאפשרים את התרחשותו. אתם מסגירים את עצמכם לידי תהליך המוות. המוות הוא מילה נוספת לשינוי, טרנספורמציה. כך הדבר תמיד. המוות הוא תמיד שחרור הישן והיפתחות לחדש. במסגרת תהליך זה, אין רגע בודד אחד שבואינכם קיימים“, זאת אומרת, מתים על פי ההגדרה שלכם. המוות כפי שאתם מגדירים אותו הוא אשליה. רק הפחד שלכם מפני שינוי הוא שגורם לכם לפחד מפני המוות.

אתם מפחדים לא רק ממוות פיזי, אלא גם ממוות רגשי ומנטלי במשך תקופת החיים שלכם. אך ללא המוות, הדברים היו הופכים מקובעים ונוקשים. אתם הייתם הופכים לאסירים של צורות ישנות: גוף בלוי, דפוסי מחשבה מיושנים, תגובות רגשיות מגבילות. מחניק, נכון? המוות משחרר. המוות הוא כמטר של מים טריים אשר פוערים שערים חלודים וישנים ומזניקים אתכם לתחומי חוויה חדשים. אל תפחדו מהמוות. אין מוות, יש רק שינוי.

המעבר מתודעה המבוססת על האגו לחיים הממוקדים בלב הוא בדרכים רבות חוויה של מוות. ככל שאתם מזהים את עצמכם יותר עם הרוח, עם האלוהים השוכן בקרבכם, כך תשחררו יותר את הדברים שבגינם נהגתם לדאוג ולחשוש או שהשקעתם בהם אנרגיה מרובה. אתם מבינים ברמות עמוקות יותר ויותר שלאמיתו של דבר אין לעשות דבר, חוץ מאשר להיות. כאשר אתם מזדהים עם ההוויה שלכם, במקום עם מחשבות ורגשות בני חלוף שעוברים דרככם, החיים שלכם מושפעים מיידית. הרוח אינה דברמה מופשט. זו מציאות שאתם יכולים באמת להוריד אל תוך חייכם. היותכם בקשר עם המקור הטהור ביותר תשנה בסופו של דבר הכל בחייכם. אלוהים או המקור או הרוח יצירתיים מטבעם, אבל בדרכים שכמעט ואינכם מסוגלים להבין.

הרוח שקטה ונצחית ואףעלפיכן יצירתית. השכל שלכם אינו יכול באמת לתפוס ולהכיל את המציאות של האני האלוהי שלכם. ניתן רק לחוש בו. אם אתם מאפשרים לו להיכנס אל תוך חייכם, ואתם מזהים אותו כלחישות לבכם, הכל מתחיל ליפול למקומו באיטיות. כאשר אתם מכווננים למציאות הרוח, למודעות השקטה שמאחורי כל החוויות שלכם, אתם מפסיקים לכפות את רצונכם על המציאות. אתם מאפשרים לדברים להתמקם במצב ההוויה הטבעי שלהם. אתם הופכים לעצמי האמיתי והטבעי שלכם. כל זה מתרחש בדרך משמעותית והרמונית. אתם חווים כיצד הדברים מתרחשים בדרך שיש לה קצב טבעי, זרימה טבעית. כל שעליכם לעשות הוא להישאר מכווננים לקצב אלוהי זה, ולשחרר את הפחדים ואת ההבנות המוטעות שגורמים לכם לרצות להתערב.

סיוע לאחרים מרמת הרוח

כאשר אתם מבצעים את המעבר מתודעה המבוססת על האגו לתודעה המבוססת על הלב, אתם נמצאים פחות או יותר בקשר תמידי עם הזרימה האלוהית של היותכם בפנים. במצב הוויה זה אין צורך או רצון לעזור לאחרים, אך הדבר קורה באופן טבעי. אתם מושכים זאת אליכם, אבל לא באמצעות הרצון. מבחינה אנרגטית אתם מפיצים כעת רטטים מסוימים. דבר מה נוכח בשדה האנרגיה שלכם שמושך אליכם אנשים. אין זה משהו שאתם עושים, אלא משהו שאתם. יש רטט שנגיש באנרגיה שלכם, שיכול לעזור להם ליצור קשר עם העצמי האלוהי שלהם.

אתם יכולים להיות כמראה עבורם, שבה הם יכולים לראות שניתן למעשה לשחרר בעיה או מצב קשים ולהפכם לאנרגיה של פתרון. הם יכולים לחוש באנרגיה של הפתרון (שתמיד מבוססת על קשר עם העצמי האלוהי) בתוך ישותכם.

אתם מסוגלים ללמד אותם דברמה, והלמידה מתרחשת עלידי כך שאתם פשוט עצמכם. לא באמצעות העברת ידע או שימוש בשיטות מסוימות שאתם מלמדים או מרפאים באמצעותן. הדבר נעשה עלידי כך שאתם מאפשרים לעצמכם להיות בדיוק מי שאתם ועלידי כך שאתם מבטאים את עצמכם בדרך שגורמת לכם הנאה רבה, וכך הנוכחות שלכם היא שעוזרת באמת. העזרה מוגשת כאשר אתם חולקים את עצמכם עם אחרים, כאשר אתם יוצרים עבורם מרחב לריפוי, שאליו הם יכולים לבחור להיכנס או שלא להיכנס. זה תלוי בהם.

כמרפאים או כתרפיסטים, כל שעליכם לעשות הוא לשמור על קשר עם הזרימה הפנימית האלוהית, עם המודעות השקטה שהיא הרוח. לאמיתו של דבר, החיבור הזה הוא שמניע אנשים ומרים אותם למצב מודעות גבוה וחופשי יותר, אם הם בוחרים לעשות זאת. אם זוהי בחירתם, הדבר יתרחש בקצב ובזרימה שלהם.

להימצאותכם שם בשביל אחרים בדרך זו יש תחושה טבעית מאוד. היא מייצגת רמה של ניתוק וריחוק, שבה אתם משחררים את הרצון האישי שלכם לשנות אולרפאאחרים. הרצון הזה, שאותו מפגינים כל עובדי האור בשלב מסוים, אינו נובע מהבנה אמיתית את הדרך הפנימית שבה אנשים רוצים לצעוד כדי למצוא את האמת הפנימית שלהם. רוב האנשים צריכים לעתים להגיע לנקודת השפל העמוקה ביותר בכל הקשור לבעיות מסוימות, לפני שהם מוכנים באמת לשחרר אותן. כאשר הם עושים זאת, הם לוקחים בעלות אמיתית על הפתרון לבעיה והדבר מעניק להם סיפוק עמוק. אולי אתם מזהים זאת בחייכם ובבעיות שעמן אתם נאבקים. היו מודעים לכך בבקשה ואל תאבקו כדי למנוע מאנשיםלהגיע אל אותה נקודת שפל“. אם הם נחושים להגיע לשם, הם יגיעו למרות כל שתעשו או שתאמרו.

טוב יותר לא להיות מעורבים רגשית בחיי האנשים שלהם אתם עוזרים. המעורבות הרגשית כרוכה ברצון האישי לרפא או לשנות אחרים. תשוקה אישית זו אינה עוזרת לאחרים, היא עשויה למעשה לחסום את תהליך הריפוי שלהם. בכל פעם שאתם רוצים שאנשים ישתנו, אתם לא נמצאים במרחב של אהבה ואפשור. הם חשים בכך. אתם עשויים לחשוב שאתם ״קולטים״ אותם (עלחושית), אבל הם גם ״קולטים״

אתכם היטב!

השלב הרביעי של המעבר מהאגו אל הלב קשור להתעלות אל מעבר לרמת הנשמה ולעלייה לרמת הרוח. כמובן שאין בכוונתנו לומר שהנשמה ״פחותה״ בדרך כלשהי מהרוח. הנקודה היא זו: אתם גדולים ורחבים יותר מהנשמה שלכם. הנשמה היא אמצעי לחוויה. עלידי הזדהות עם הרוח שבכם, עם העצמי האלוהי שלכם, כל הדברים שחוויתם בתקופות חיים רבות מאוד מתמקמים במקומם. אתם מתעלים מעל להתנסויות כאשר אינכם מזדהים עמן. יש לכך אפקט של ריפוי על הנשמה.