תהליך הלמידה של הנשמה

פמלה קריב מתקשרת את מרים המגדלית

יוני 2016

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

ידידים יקרים, אני היא מרים המגדלית. אני מברכת אתכם בשמחה ובתחושת חיבור. כולכם מחוייבים לנתיב פנימי בנחישות גדולה. כאשר אתם מתחילים לשמוע ולהבין את קול לבכם ונשמתכם זהו הדבר היחיד שמעניק לכם הגשמה אמיתית. דבר זה, עבור כולכם, חשוב ממש כמו החמצן שאתם נושמים, מהותי ממש כמו הלחם והמים שמזינים את גופכם ושמאפשרים לו חיים. ומחוייבות זו משמעותה שינוי תודעה שכבר התרחש בכם, שעבור רבים מכם התרחש לפני לידתכם בתקופת חיים זו. הנשמה שלכם מצאה את עצמה בשלב מסוים בהתפתחותה, היא חשה שהגיע הזמן להתגשמות ארצית אשר בה נשמתכם תוכל באמת להניח לעצמה להיראות; תקופת חיים שבה הנשמה שלכם תוכל באמת לזרום במציאות הארצית של חיי היום-יום.

נדרשות כמה וכמה תקופות חיים לפני שאתם שומעים את קריאת נשמתכם באופן זה. בגלגולים קודמים, היה הכרח והיה זה הולם לרכוש ניסיון חיים על כדור הארץ. הנשמה זקוקה לזמן כדי להתרגל לחיים הארציים ולדינמיקות של הרגשות והפיזיות שקיימים כאן. ההימצאות כאן היא בגדר תהליך למידה עבור הנשמה. במובן מסוים, הנשמה כבר יודעת הכול לפני שהיא מתגשמת, אבל ידע זה לא נחווה באמת ובתמים, ולכן עדיין לא הושרש והוטמע. ידע זה אפוא אינו חוכמה המבוססת על התנסות. בפשטות, מדובר בהבחנה שבין ידע תאורטי לבין ידע מעשי. הנשמה כבר יודעת הכול, עמוק בתוך תוכה, אך על ידי חווית החיים בצורות ובגלגולים שונים, ידע זה הופך לחוכמה שהיא מעשית ומוחשית, ובדרך זו האהבה נולדת.

כאשר החוכמה יורדת באמת אל תוך צורה אנושית ארצית, היא לא רק ידע תיאורטי שמפאר את הפרט, אלא החום, האהבה, הסבלנות והחמלה שאדם זה מקרין אל אנשים אחרים. ומשמעות הדבר היא שהתרחשה אלכימיה, התרחשה טרנספורמציה בתודעת הנשמה של אותו אדם. שינוי זה יכול היה להתרחש רק משום שהנשמה לקחה על עצמה את ההתגשמות, את המסע בגוף בשר ודם, את הכאב, את נקודות השיא והשפל של כל סוגי הרגשות. חוויות אלה הכרחיות להיוולדות החוכמה והאהבה הממשיות. מנקודת מבט זו, ההפיכה לבן אנוש ארצי, ההיוולדות אל תוך הגוף, הצורך להתמודד עם בורות, כאב, פחד וספק – הן פעולות הירואיות. אתם מאפשרים במכוון לחלק מהתודעה ומהידע הפנימי שלכם להסתתר כדי שתוכלו לגלם את החוכמה ברמה עמוקה הרבה יותר.

מה שאני מתארת כאן הוא למעשה את משמעות התקשור, או ההפיכה לערוץ לתקשור, במובן הרחב ביותר של המילה. התקשור אינו רק קבלת מסר; הוא התהליך השלם של החיבור של הליבה האלוהית שלכם, באמצעות נשמה, אל גוף ארצי, באמצעות הגלגול הפיזי והתכווצות התודעה, כך שאתם הופכים לצורה מסוימת בזמן ובמרחב.

מה שנראה כירידה אל תוך מגבלה, אל תוך חשכה, יוצר נתיבים אל האור, אור גדול יותר שלא היה קיים קודם לכן. זה התהליך היצירתי שאליו אתם נכנסים יחד עם נשמתכם. יש משמעות רבה להפיכתכם לבן אנוש על כדור הארץ ולכך שאתם מתחילים להתחבר לנשמתכם, למקור שלכם, ומנסים לגלם אותם בחיי היום-יום. זהו חלק מהתפתחות הנשמה, שכדי לרכוש ניסיון, היא חייבת לשכוח את עצמה לזמן ממושך ולהתרגל לקיום הארצי. מסיבה זו, הכרחי שבתחילה, ובמשך זמן ממושך מאוד, לא תהיו מודעים לחוכמה ולידע המקוריים שלכם ושתשקעו באנרגיות העוצמתיות של כדור הארץ.

אך עבור חלק מכם, הגיע עכשיו הזמן להתעלות חזרה אל המקור ממנו באתם, להכיר בו ולשמוע שוב את קול נשמתכם. בדרך זו אתם מתחילים לראות באמת את תכלית התפתחותכם: איחוד הממלכה השמימית של הידע והחוכמה האלוהיים עם הממלכה הארצית של הרגש וההתנסות. אז אתם הופכים לערוץ בין שמים וארץ ובוראים דבר מה חדש, משהו שהוא משמעותי לבריאה ככלל. במילים אחרות, אתם מוכנים.

אני רוצה להסביר מה חשוב בחיבור זה עם החוכמה הגבוהה ואנרגיית הנשמה שלכם, שכבר הפכה מנוסה מאוד בשל תקופות החיים הרבות שלכם. הדבר שמקשה עליכם יותר מכל לאפשר באמת את התגשמות האנרגיה המקורית של חוכמתה הנרכשת של נשמתכם, הוא שאתם חושבים שאתם קטנים. כדי לאפשר לאנרגיית הנשמה שלכם להיות כאן ועכשיו, עליכם להעז להאמין בגדולתכם. עליכם לקבל כאמת שאתם באמת מלאך אור זוהר שנברא על ידי ממלכה שמימית ושעוצב במידה שווה על ידי תקופות חיים רבות שבהן נאבקתם להתגבר על כאב וחרדה, והפכתם מודעים יותר ויותר למי שאתם באמת. עליכם להכיר בגדולת ההוויה וההיסטוריה שלכם ולומר עתה: ״זה אני״. זה הדבר שעליכם לעשות עכשיו כדי שנשמתכם תוכל להתגשם במלואה, תוכל לזרום בחופשיות דרך גופכם וישותכם הארצית.

כעת ברצוני לבקש מכם לבחון את עצמכם ולראות היכן אתם סבורים שאינכם ראויים, שאינכם טובים מספיק, או אפילו רעים, כאילו עשיתם דבר מה נורא. אולי אתם חשים שאתם חוטאים או שנכשלתם. לרגע, העניקו את מלוא תשומת הלב ובחנו את שדה האנרגיה שלכם, ראו אם קיימת בו נקודה אפלה. היא עשויה להתגשם ככאב או כמתח, שמייצגים מחשבות שליליות שיש לכם על עצמכם. הביטו בקפידה וראו אם הדבר מתרחש. אולי תראו ילד שמופיע, או פשוט תרגישו, אבל זהו נטל שאתם נושאים אתכם. אך התרגלתם כל כך לחלק מהמשאות הללו ששוב אינכם חווים אותם ככאלה. אתם חושבים שהם חלק מהמצב הרגיל שלכם. אבל מצב רגיל הוא מצב של שמחה. המצב הרגיל והמאוזן מתרחש כאשר אתם מקבלים את עצמכם, בוטחים בחיים ואומרים להם ״כן״, בתחושה שאתם בסדר כפי שאתם. לא שאתם מושלמים, על פי אידיאל חיצוני כלשהו, אלא שאתם טובים דייכם משום שאתם חלק בלתי נפרד מהשלם. אתם שייכים, אתם חשובים ואתם חופשיים לחקור כל דבר שאתם רוצים לחקור.

כעס או מחשבות ורגשות שליליים מותרים, כמו גם ספק, ייאוש והתנגדות. בחנו לרגע מה נמצא שם. ראו אם יש בכם סלידה, תחושה שלילית או התנגדות כלפי החיים על כדור הארץ, או אם אינכם חשים רצויים כאן, אם אתם מרגישים פגועים משום שאינכם מרגישים שמכירים בכם, או אם נאמר לכם שאינכם טובים מספיק כפי שאתם. כמעט בכל אדם קיימים דימויים של היותו לא ראוי וחשוב לאתר דימויים אלה ולחבק אותם באמצעות האור שלכם, כיוון שלאמתו של דבר, הם שחוסמים את הערוץ שלכם. כשאני אומרת ״ערוץ״ אני מתכוונת למובן הרחב ביותר של המילה: היותכם פתוחים לנשמה שלכם.

נשמו עמוק והרגיעו את אזור הבטן שלכם. הזמינו את האנרגיה של הנשמה שלכם להיכנס באמת אל תוך גופכם, אל תוך לבכם והעיקר, אל תוך הבטן שלכם, שהיא מבחינה אנרגטית מושב העוצמה והקרקוע, אך שהיא גם המקום שבו אולי ספגתם פצעים עמוקים. ראו אם אתם יכולים לברוא ולחוות תחושת כבוד. הבטן שלכם יודעת כיצד לעשות זאת; היא מחוברת לכדור הארץ ויודעת שיש לכם מקום טבעי כאן וביקום; שאתם רצויים כאן על כדור הארץ.

האם קיימת בתוך הבטן שלכם ידיעה שקטה שאתם בסדר? התחברו עם ידע זה ופנו, פשוטו כמשמעו, מקום עבור עצמכם. דמיינו שיש מרחב אנרגטי סביב גופכם, בגודל שלתחושתכם הוא הגודל הנכון עבורכם, אך גדול דיו כדי להכיל את האור שלכם. אפשרו למרחב זה להגיע עד לכפות רגליכם ואל תוך אימא אדמה. הרגישו שאתם באמת כאן. ייתכן שכמה מכם ירגישו שאנרגיית הנשמה שלכם רוצה לעוף חזרה מעלה כאשר אתם עושים זאת, בשל זיכרונות דחייה או אפילו אלימות, שהופכים את השהייה כאן למטה לכואבת מאוד עבורכם. אבל אני מבקשת מכם לעשות זאת למרות הכול ולומר לעצמכם שבטוח להיות כאן. מלאו את הבטן שלכם באור הנשמה שלכם; הרגישו שאתם רצויים כאן. הניחו לאור לנוע דרך הירכיים, הרגליים, הברכיים, השוקיים וכפות הרגליים שלכם, ואל תוך האדמה. כוונת התקשור הזה היא שהמהות שלכם תזרום אל תוך כדור הארץ. הרגישו כמה נפלאים, יפהפיים ועוצמתיים אתם, וכיצד הגדולה שלכם מהווה השראה לאחרים ומסייעת להם. נפלאותכם אינה מונעת דבר מאף אחד.

זה המסר שלי להיום. בכל הקשור לתקשור הנשמה שלכם, חפשו אחר דימויים ישנים של חוסר ערך שנמצאים עדיין בחייכם ואז מלאו את אזור הבטן, את הצ׳אקרות הנמוכות, באור הנשמה שלכם. שם הוא הופך אמיתי ומוחשי וזורם אל כדור הארץ. זו הכוונה וזה הדבר שמהווה מבחינתכם את ההגשמה הגדולה ביותר.