שני פחדים עמוקים

פמלה קריב מתקשרת את מרים המגדלית

אוקטובר 2016

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

אני מרים המגדלית. אני כורעת לפניכם בהערצה ובכבוד בשל מעשיכם על כדור הארץ. אתם פותחים נתיבי תודעה חדשים ואתם עושים זאת בעת שאתם נושאים את הנטל של העבר בתוככם. כאב וחרדה ישנים צצים ועולים בדיוק משום שדרכי תודעה חדשות נכנסות אל תוך מודעותכם, אל תוך גופכם ואל תוך הרגשות שלכם.

בעצם הבריאה של נתיבי תודעה חדשים, אתם מרפאים את הכאב הישן. דומה שדבר זה היה אמור להתרחש בעבר – הייתם על כדור הארץ פעמים רבות כל כך – אך לא ניתן היה לברוא אז נתיבים חדשים. הייתה עדיין תודעה רבה מדי שהייתה לכודה במוסדות הכוח והסמכות הישנים, ואנשים היו כלואים בפחדיהם לצורך הישרדות – על ידי החרדה שעל המישור הפיזי – או על ידי הפחד מפני נידוי חברתי.

פחדים אלה זורמים עמוק מאוד באנשים. אם אינכם יודעים מי אתם, אם אתם שקועים במבנים של חוסר תודעה שהחברה משמרת, אזי אתם מאמינים שאתם הגוף שלכם, ופחדי ההישרדות נוגעים בכם בליבה העמוקה ביותר שלכם: המוות משמעו השמדה. דחפים עמוקים מאוד עולים אז כהתנגדות, והדבר יכול לגרום לכם להשמיד אדם אחר, אם יש הכרח, כדי להבטיח את הישרדותכם. זהו פחד פרימיטיבי בסיסי. בנוסף קיים גם הפחד מפני נידוי חברתי, מפני אי השתייכות לקבוצה. גם פחד זה הוא פחד עמוק מאוד אצל האדם.

אם אינכם מודעים לעצמי הנשמה שלכם, לליבה האלוהית שלכם, אתם חושבים את הדברים הבאים: א). אתם הגוף שלכם; ב). אתם אישיות המעוצבת חברתית בגוף זה. האישיות, אשר נוצרת באמצעות השפעות חברתיות מן העבר, עוצבה והיא עדיין מעוצבת על ידי פחד. אתם רוצים להשתייך לקבוצה; אתם רוצים שאנשים אחרים יקבלו אתכם. בכל אדם קיים חלק חסר אונים שרוצה תמיכה, קבלה, השתייכות. זה החלק שבכם שרוצה להשתייך, וחלק זה חזק מאוד עדיין בכל אדם.

זה עתה יצאתם מדרך חשיבה וחיים שנשלטה על ידי כוח וחוסר כוח, משליטה על ידי פחד. הרגישו בעצמכם, בשדה האנרגיה האישי שלכם, היכן האנרגיות הישנות הללו עובדות עדיין. הרגישו זאת באופן אינטואיטיבי. ראו אם יש אזורים כהים או אפורים הפועלים בהילה או בגוף שלכם. הרגישו באנרגיות ישנות אלה בפעולה, כגון חרדה, צייתנות מוגזמת, פחדי הישרדות, ופחד מפני דחייה או בדידות. אלה הם שני הפחדים הגדולים ביותר שהגבילו אנשים בעבר.

המעבר לחדש לוקח זמן. ניתן לשער בקלות, שכדי לשחרר פחדים ישנים, יש לבצע עבודה רבה כדי ללמוד באמת לבטוח בתודעת הלב, בתודעה החדשה שאומרת: אתם לא גופכם. הגוף שלכם הוא חלק מכם, חלק יקר ערך שבו אתם חיים באופן זמני ושבאמצעותו אתם מבטאים את עצמכם. אבל אתם הרבה יותר מגוף. אתם תודעת נשמה; אתם אור חי שיש לו קיום ללא צורה חומרית או פיזית. איזו קפיצה תודעתית היא זו! ואולי קפיצה גדולה אף יותר היא הידיעה שאתם משוחררים מכפייה חברתית. כיוון שכפייה חברתית, השתייכות לקבוצה, מניעה תכופות אנשים לרמת הרטט הנמוכה ביותר: תודעת המונים. לעתים קרובות מה ששולט בקבוצה או בקהל אנשים, מבנה כוח או אדם, מעורר את הפחדים הגדולים ביותר באנשים ומתפעל אותם.

פחדים אלה הם שני המכשולים הגדולים ביותר שאנשים חוו בימים עברו. ובגלל פחדים אלה, אנשים יורדים אל המרחב המשותף של ההשתייכות, שמתנגד לאנשים אחרים או למשהו שלא שייך לקבוצה שלהם. אתם מתחילים אז לחשוב במונחים של ״הם בניגוד לנו״; ההשתייכות לקבוצה שלכם הופכת הכרחית. פחד זה צריך אז לקבל אישור תמידי, יחד עם התרופות המוצדקות לו: דרך ההתמודדות עם הפחדים הללו כוללת אלימות כלפי אנשים ושליטה באנשים שנמצאים מחוץ לקבוצה. נושאים אלה עולים לפני השטח בעוצמה רבה בזמן הזה, כפי שאתם יכולים לראות בעולם סביבכם.

דרושה כעת תודעה גבוהה יותר, תודעה שמחברת ושרואה את הזהות שבכל בני האדם, גם אם הם שייכים לסביבה שונה לחלוטין, בעלי היסטוריה שונה לחלוטין ומתרבות שונה לחלוטין. ראו את המשותף לנו ולאנשים אחרים, גם כאשר אדם זה שונה מאוד. זוהי המשימה בעת הזאת, הן ברמה הפנימית והן בין ארצות ותרבויות. זו פריצת הדרך הגדולה אשר תרפא את העולם הזה. והצעד הגדול ביותר לקראת ריפוי זה הוא לשחרר את ההזדהות שלכם עם הגוף ועם האישיות שלכם שנוצרה על ידי החברה; להתעלות מעל לזהויות הללו ולהתחיל להכיר בקריאת הנשמה שלכם. הנשמה שלכם אומרת לכם שהכול אפשרי, בעוד שהפחד שבכם רומז שמעט מאוד אפשרי, שעליכם להגן על עצמכם, לדוגמה, כנגד אנשים אחרים או כנגד מחלות. אבל הנשמה שחיה בכם היא אמיצה וחזקה, היא מתעלה על המגבלות.

רצוני לומר לך, האדם שאליו אני מדברת, שכבר עזרת, באמצעות תקופות חיים רבות ובמשך זמן רב מאוד, להעלות את המודעות על כדור הארץ. לפני החיים האלה, כבר טעמת את תחושת האחדות עליה אני מדברת: העובדה שאתה יותר מאשר גופך; תחושת האחדות עם האחר, על אף שהאחר מגיע מרקע שונה מאוד. אתה כבר מכיר את תחושת הרצון להתעלות מעל למעמד ולמקום בחברה, אף על פי שאנרגיה זו לא תמיד התקבלה בברכה על כדור הארץ. היה זה תהליך למידה עבורך, הצורך להתמודד עם ההבדל בין איך שאתה מרגיש וחושב, וכיצד העולם סביבך מרגיש וחושב, או כיצד רוב האנשים מתייחסים לדברים. ואל תשכח שאנשים רבים היו רוצים לחשוב אחרת, היו רוצים להרגיש אחרת, כיוון שאף אחד לא שמח להיות לכוד בציפורני הפחד, אף אחד לא רוצה בכך.

מה שמתרחש בזמן הזה הוא שאנשים רבים יותר ויותר מואסים בחיים המבוססים על פחד. יש עתה אנרגיה חדשה רבה כל כך באטמוספירה של כדור הארץ – תחושת אפשרות שהדברים יכולים להיות שונים – שאנשים מתעוררים. ובוודאי הצעירים, הדורות החדשים שנולדים עתה על כדור הארץ, טועמים יותר ויותר אנרגיה חדשה זו שנשאתם אתכם במשך מאות שנים, והם מואסים יותר ויותר בדרכים הישנות. אבל מנקודת המבט של דפוסי המחשבה הקיימים, אנרגיה זו של הדור החדש נתפסת כפרועה, כלא מתאימה לנורמות המקובלות, ככאוטית או כמובילה לבעיות התנהגות. אולם אנרגיה זו מכילה את צירי הלידה; דבר מה חדש רוצה להיוולד.

כעת אגיע לנקודה העיקרית של מסר זה. אתם נמצאים כאן כמנטורים, כדי לשמש כמיילדות לאנרגיה חדשה זו בעת הזאת. אולם הדבר דורש מכם רבות, משום שאתם נושאים עדיין בתוככם את טראומות הדחייה והשיפוט המוטעה: נשפטתם בשל הרעיונות החדשים שלכם בעבר, התחושה הזאת מוכרת לכם. חלק מהמורשת שלכם הוא להיות מבודדים חברתית, להיות שונים, והדבר הותיר בכם פצעים רגשיים מיום היוולדכם. למעשה, הם היו שם אפילו לפני שהחיים האלה החלו.

עכשיו הוא הזמן שבו תתבקשו לצאת מהקליפה שלכם, להראות את עצמכם; לעזור לאנרגיה החדשה שמגשימה את עצמה עכשיו בעיקר באמצעות האנשים הצעירים ולהדריך אותם. אתם יכולים להיות ערוץ שכזה משום שאתם מבינים הבנה עמוקה הן את הישן והן את החדש. אתם ניצבים עם רגל אחת באנרגיה הישנה והיא גם פצעה אתכם, ולכן אתם מסוגלים להרגיש חמלה כלפי אנשים שמפחדים מפני דחייה ובדידות. יש לכם גם חמלה כלפי אנשים שמפחדים מאוד למות, כיוון שהם מאמינים שאין שום דבר מעבר לגוף הפיזי. התודעה שלכם התרחבה, בדיוק משום שהיה עליכם לחיות ולעבוד בחשכה, ואי לכך אתם אלה שיכולים לשמש כגשר בין הישן לחדש.

ולכן אני פונה אליכם. אני מבקשת מכם לתפוס את מקומכם הטבעי, אף על פי שאני יודעת מה עשוי להיות המחיר של מעשה זה. התרגלתם כל כך לחשוב שאין מקום עבורכם, שאתם מרגישים תשושים לחלוטין מהמאמץ. אך בדיוק בנקודה זו המשימה מוגשת לכם. כאשר אתם חושבים: ״אני מוותרת, אין עוד דבר שאוכל לעשות״, אז מתרחשת נקודת המפנה ואתם יכולים סוף סוף לאפשר לכל דבר שיתרחש לזרום דרככם. אתם מוותרים על הרצון האישי שלכם, על הדעות שלכם לגבי האופן שבו הדברים צריכים להיות, ואתם מאפשרים לעצמכם לזרום על גלי הנשמה שלכם.

העוצמה שפיתחתם, וגם הכאב שחוויתם, שברו בדרך כלשהי את האגו שלכם. וזהו תהליך כואב, כיוון שהאגו מתנגד לכאב ולשבירה. אולם זו הדרך היחידה, כיוון שהכאב והטראומה שאתם נושאים אתכם הם, במובן מסוים, חלק מהתהליך. כאשר אתם מרגישים באמת את הכאב, ואתם נכנעים לו בחמלה, אתם משחררים. במובן מסוים, אתם מוכנים ״למות״, בשל הידע שבדרך כלשהי דבר מה גדול יותר נושא אתכם. אתם נכנעים לליבה העמוקה והאמיתית ביותר שלכם, ושוב אינכם נאבקים במציאות הארצית.

אתם גם מפסיקים לנסות לשכנע אנשים אחרים, כיוון שהפכתם באמת לעצמכם. שוב אינכם נמצאים כאן כדי לשנות אנשים אחרים וכמו כן, אינכם נמצאים כאן כדי לשנות את עצמכם: אתם פשוט מי שאתם. וזה בדיוק תפקיד הגשר שהוא מקומכם הטבעי. לכך כוונתי כאשר אני אומרת: תפסו את מקומכם הטבעי. הרגישו חמלה כלפי עצמכם וכלפי הכאב הישן שנותר בחייכם, והניחו לריפוי פשוט להתרחש. על ידי ההבנה שהתהליך הזה הוא חלק מהנתיב שלכם, אתם משאירים את הכאב הישן מאחור, הריפוי מתרחש באופן ספונטני. תקבלו סיוע מכל הצדדים. כל ששואף לחיים, לצמיחה ולשמחה רוצה לשרת אתכם: מדריכים, כוחות מסייעים מן היקום. עליכם רק להיות מוכנים לתפוס את מקומכם הטבעי ולומר לעצמכם: ״שוב לא אתן לפחד להכתיב את חיי. הפחדים עשויים להיות שם עדיין, אבל אני הרבה, הרבה יותר מהם. ואני מזכיר לעצמי זאת בכל יום״.

אז תראו כיצד החיים מביאים אתכם למקום שאליו אתם שייכים, המקום שבו אתם מרגישים טוב, המקום שבו אתם יכולים לחוות שמחה. להיות עובדי אור, מביאי השינוי, שוב אינה חובה מכבידה ומלאה בסבל. כך היה בעבר ואין זה ייעודכם עוד. הנתיב לחדש משמעותו עבורכם גם לידה חדשה: עשיית שלום עם כדור הארץ ותפיסת מקומכם בדרך טבעית.

ולבסוף, ראו אם המילים הללו, ״תפיסת מקומכם הטבעי״, מעלות באופן ספונטני תמונות לנגד עיניכם. אולי מקומות מחיי היום-יום שלכם צצות ועולות; או מצבים, עיסוקים או אולי משהו צץ ועולה כאפשרות לעתיד. היכן אתם מרגישים באמת רגועים ומאושרים? אלה הם המקומות אליהם אתם יכולים להניח לאנרגיה שלכם לזרום בטבעיות. ראו אם מישהו קורא לכם; אולי אלה פניו של מישהו שאתם מכירים. או אולי סביבה כלשהי מופיעה לנגד רוחכם; האם מקום כלשהו מזמין אתכם, בדרך שמחה, לנסוע אליו? ואל תפחדו לנסות דברים, כיוון שיש מרחב גדול להתנסות חופשית.

הכניסה אל תוך העוצמה האישית שלכם משמעותה שיבה הביתה אל כדור הארץ כמי שאתם ותפיסת מקומכם כאן. זה נשמע פשוט מאוד, אבל זהו שיאו של מסע ארוך שבראתכם כנשמה. אני מבקשת מכם להיכנע למקום זה; הוא אינו רחוק עוד. תודה רבה לכם על תשומת הלב.