שמחה – תדר חדש

ג’ון פאין מתקשר את אומני
מאנגלית: סמדר ברגמן

ברכות אהובים. אנו באים אליכם עכשיו כדי לחלוק אתכם כמה מפתחות ליצירת שמחה רבה יותר בחייכם. דיברנו רבות על שמחה בעבר, וללא ספק נמשיך לדבר על שמחה בעתיד. שמחה היא תדר של צחוק המכיל בתוכו את מהות העליצות, ההרפתקה וההנאה הצרופה. זוהי בדיוק התכונה/האיכות שעליכם לפתח כדי לחיות בהצלחה את יעוד חייכם. נכון, אתם נמצאים על כדור הארץ כדי להכיר את השמחה על כל צורותיה ולהביא שמחה לתוך כל מה שאתם עושים, בין אם זה חלק מחיי היום-יום הארציים שלכם או חלק מהמדיטציות והפעילויות האחרות שלכם.

 אנו אומרים שהשמחה היא תדר חדש מכיוון שרמת העוצמה שלה כאנרגיה מתגברת על המישור הארצי יחד עם תדר האהבה. שתי תכונות/איכויות אלה הולכות יד ביד, וככל שהאהבה גדלה, כך גדלה השמחה.

קודם שנדבר עוד על הדרך שבאמצעותה ניתן להגביר שמחה על ידי ההתחברות לתדר זה, אנו חייבים לספר לכם על מודעות ההמונים ועל ההשפעה שיש לה עליכם כאינדיבידואלים הקוראים את מלותיי. עצרו לרגע וחושו באיכות השמחה שלכם עצמכם, דמיינו את לבכם נפתח ובקשו שהנשמה שלכם תשדר אליכם את תדר השמחה. היו במצב זה בעודכם ממשיכים לקרוא את מלותיי.

לכל המינים תת-מודע קולקטיבי דומה. האנושות היא מין בתוך הגדרה זו של מינים. בנוסף, לכל גזע וקבוצה אתנית יש גם כן תת-מודע קולקטיבי. תת-מודע קולקטיבי זה מכיל רעיונות, אמונות, פחדים קבוצתיים, שאיפות ותקוות. אלה מוכלים בתוך מערך המקיף את הפלנטה שלכם כמו רשת של קווים אנרגטיים. בראייה ממרחק, הדבר דומה במקצת לכדור חוטי צמר. כמה אמונות ורעיונות הם ספציפיים לקבוצות גזע ומוחזקים בתוך הדנ”א.

כעת, לפני שנמשיך למסור את המידע, ברצוננו להבהיר לכם שאינכם נמצאים בשליטה של מודעות המונים או של הדנ”א שלכם, אינכם קרבן להתערבות חיצונית. ניתן להתגבר על אמונות קולקטיביות אלה ברגע שאתם הופכים מודעים לקיומן, וברגע שהכרתם בפני עצמכם אילו רעיונות ואמונות החלטתם לאמץ מסביבתכם מבלי לפקפק בתקפות הרעיון או האמונה. אתם בוראים את המציאות שלכם. זוהי השורה התחתונה. לכן, אמונה היא אמונה, ותו לא. אין אמונות טובות, אמונות רעות, אמונות שגויות או אמונות שאינן נכונות. כל אמונה היא כלי, כלי שבו אתם יכולים להשתמש כדי לברוא את המציאות שברצונכם לחוות. למן ההתחלה ניתן לכם רצון חופשי מוחלט ושלם. רצון חופשי משמעותו רצון חופשי ותו לא. אין סמכות גבוהה יותר בחייכם מאשר אתם, הבוראים. כן, אתם חלק מהשלם הגדול יותר, אבל אתם חופשיים לברוא בדיוק את ההתנסויות שברצונכם לחוות. בתוך חופש זה טמונה גם אחריות. אחריות זו היא שתמיד יהיה עליכם להתמודד עם השפעת האמונות שלכם ועם הפעולות שבהן נקטתם בהתבסס על האמונות שלכם. יש כאלה המכנים זאת בשם קרמה. אני מכנה זאת בשם “החוק”.

ונחזור לנושא השמחה. הבה נתבונן באותן אמונות-המונים שעשויות לעצור אתכם מלחוות יותר שמחה בחייכם. בתוך מודעות ההמונים של כל המינים קבורים דימויים של פולקלור, פילוסופיה ודת. רבים מסיפורי הדת והפולקלור שלכם במשך הדורות כיבדו כאב וסבל במידה שכזו שהנושא השתרש עמוקות בחשיבה הדתית והרוחנית שלכם. רבים עדיין מאמינים שסבל יקרב אותם אל האלוהים. עבור רבים, דבר זה הוא נכון, זה מה שעובד עבורם. אולם, שמחה תקרב אתכם לאלוהים, ולנשמה שלכם, במהירות רבה בהרבה.

דימויים דתיים מציגים בפניכם את ישוע הסובל על הצלב, את הסבל בגן השמנים [שם נאסר] ואת סבלה של אם האלוהים, מרי. הנצרות מעריצה קדושים וסוגדת להם, לאלה שסבלו, שמנעו מעצמם הכל, ופילוסופיות מזרחיות רבות יאמרו לכם שסבל הוא מצבו הטבעי של האדם. כן, הרבה מכך הוא נכון, אכן דומה שסבל הוא מצב האדם, אך אין זה מצבו הטבעי של האדם. מצבו הטבעי של האדם הוא לחיות חיים יצירתיים מלאים אהבה, שמחה, רווחה, שפע ובריאות.

בהפיכתכם מודעים לאמונות הנסתרות לעתים המניעות אתכם, אתם יכולים לשחרר את עצמכם מעשרות שנים של חשיבה שיוצרת את ההפך ממה שאתם מחפשים, משמע, שמחה.

הקדישו רגע וכנסו פנימה פעם נוספת, זמנו את נשמתכם, ושאלו את עצמכם בכנות ובלב פתוח את השאלות האלה. האם אתם מאמינים שאלוהים יחשוב אתכם לראויים יותר אם תתגברו על סבל וקושי? האם אתם מאמינים שהמשמעות של חיים קלים היא צמיחה רוחנית מועטה או היעדר צמיחה רוחנית כלל? האם אתם מאמינים שככל שתצמחו יותר מבחינה רוחנית, שהאתגרים שלכם יהפכו גדולים יותר? כאילו שאלוהים מבקש לבחון אתכם?

אלה הן רבות מהאמונות שאין מדברים עליהן, אך אמונות שרבים מכם מחזיקים בהן בצורה זו או אחרת. רבים מכם מרגישים שללא מאבק אין צמיחה רוחנית. עם אמונות מסוג זה, אתם יוצרים מכשולים בנתיב שלכם לקראת חיים של שמחה. הביטו באותם חלקים שלכם שחשים שסבל הוא עניין אצילי ושלחו להם אהבה. אפשרו לעצמכם להתכוונן לתדר החדש של השמחה, שכן האנושות פעלה במשך עידן ועידנים על האמונה האומרת שאין רווח ללא כאב. יש פרדיגמה חדשה, אמונה חדשה נולדת, זוהי אמונה האומרת שאתם יכולים לקבל את מה שאתם רוצים ושאתם יכולים לצמוח באמצעות שמחה ואהבה.

באיזו אמונה תבחרו היום?

בברכות של אהבה ושמחה,

אומני-עמנואל