ריקוד השפירית: פרספקטיבות מהשאמאניזם החדש

מאת סליה פן
מאנגלית: סמדר ברגמן

המסע דרך ליקויי המאורות ויום השיוויון היה עוצמתי ואינטנסיבי מאוד. התמורה הייתה עצומה ועלינו להסתגל לאט למציאות רב-ממדית חדשה. כבני אנוש גלקטיים מהממד התשיעי, אנו לומדים כיצד לנוע בחן בין ממדי התודעה, או חשוב אף יותר, להחזיק בכמה ממדים שונים בו-זמנית. זו משמעות היותכם מאסטרים של אור על הפלנטה.

דומה ש״ריקוד״ השפירית הוא מטפורה טובה לתהליך ההיערכות עם האנרגיות החדשות וההתמודדות עם שטף הזמן המכוייל-מחדש של מרחב חדש זה.

השפירית נעה ממקום למקום במהירות רבה מאוד באמצעות כנפיה השקופות, לעתים מרחפת לזמן מה, לעתים מקפלת את כנפיה מעל לראשה למנוחה ולדממה מושלמות. התנועה שלנו דרך הזמן הופכת מעט דומה לכך גם כן. אנו נעים במהירות ממקום למקום, מאירוע לאירוע, או משער לשער. אז עלינו ״לרחף״ או לנוח כדי לאפשר לגופים שלנו להטמיע ולשלב את האנרגיות העוצמתיות של ריקודנו המהיר באור הקוסמי. בריקוד או במעוף אלה אנו רוחצים באנרגיית צופן אור שארוגה אל תוך צורות בריאה חדשות והתנסות ברמות ממדיות שונות.

מאז חודש פברואר 2014, חוויית הזמן שלנו השתנתה באופן דרמתי ככל שפתחנו את עצמנו באופן מלא לממד הרביעי ולמדנו להיות מאסטרים של זמן, או ״נוסעים בזמן״ מיומנים. המבוא לנסיעה בזמן הותיר אותנו מעט חסרי התמצאות, בעת שהתרגלנו לנוע בין ״היעדר זמן״ שב״מרכז״ ההוויה שלנו באור האלוהי, לתחושת זמן יחסית ומשתנה שבספירלות הזמן הרב-ממדיות או בקווי הזמן שלנו.

חלוקה מחדש זו של שלב הזמן תתעצם שעה שאנו נעים לקראת השער הגדול של 2015, שער האריה שב-8.8.8 (ה-8 באוגוסט, 2015). מה שיסייע לנו להישאר מקורקעים, ממורכזים ובקשר עם עצמנו היא ההבנה של מה שמתרחש, והיכולת להשתמש ב״כלים״ של שאמאן הכוכבים כדי לרקוד בין הממדים כמו השפירית.

לרקוד באור

כאשר אנו מבינים מדוע החיים משתנים במהירות כה רבה, אנו מסוגלים להתמודד עם התמורות והשינויים הדרמתיים הללו.

בדצמבר 2011, הפלנטה נעה אל הממד החמישי, ובשנת 2012 התעגנה בחוזקה בממד החמישי. הממד השלישי ממשיך להתקיים, אבל החברה והציוויליזציה המבוססות על הדואליות והקונפליקט נמצאות בתהליך של התפוררות, כדי שהאנושות תוכל להעלות את התודעה, להפוך לציוויליזציה של הממד החמישי ולהתאים את התדר או התהודה שלה לאלה של הפלנטה המתעלה, או כפי שהיא מכונה, כדור הארץ החדש.

בשל כך, רבים מאיתנו חיים עכשיו בין גרסאות המציאות של הממד החמישי והממד השלישי. תכופות תחושת הזרות, החרדה והניתוק שלנו היא תוצאה של ההתנדנדות בין הממדים וקווי הזמן, בעת שאנו לומדים להבין מה קורה לנו.

הצד החיובי הוא ההיפתחות לממד השישי ולחיבור הנפלא שלו ליצירתיות קסומה. ככל שהתודעה שלכם מתעצמת ומתעלה, אתם תגלו שאתם רוצים לבלות זמן רב יותר בממלכה קסומה זו של ארכיטיפים והשראה.

אבל, גם בעת שאנו חוגגים את הגעתנו לרשת הקשרים ההדדיים של הממד החמישי ולשדות הבריאה המשותפת הקסומה של הממד השישי, אנו לומדים למשול בממד הרביעי, שהוא ממלכת הזמן והזמן/מרחב. זו הסיבה מדוע תחושת הזמן שלנו עשויה להיות כה מעורערת, ואנו עשויים לחוות חרדה ושכחה, או לגלות שאבדו לנו קטעי זמן. לא, אתם לא משתגעים, אתם פשוט חווים אנומליה של זמן/מרחב בעת שאתם מתנהלים על זרם הזמן ומתנסים בו בעת שאתם עובדים כדי להפוך למאסטרים של זמן על כדור הארץ.

לכן, עם גישה הכוללת את הממלכות הדחוסות ביותר שבכדור הארץ, ועד למרכז הגלקטי או לשמש המרכזית הגדולה, אנו משתנים ונעים ללא ספק. איננו מה שהיינו בעבר, ועדיין לא הגענו באופן מלא למחוז חפצנו. אנו נמצאים בתהליך. הוא עלול להיות מבלבל ובלתי צפוי, אבל לכל הפחות אנחנו יכולים להירגע ביודענו שהנשמה, הרוח והעצמי הגבוה מנווטים שלב זה של מסענו על כדור הארץ יחד איתנו.

התחברות לשטף רב-ממדי

בזמן תמורה ושינוי אינטנסיביים זה, רבים מאיתנו מרגישים אבודים וחרדים לעתים. בעת שהישן מתפורר, רבים מהדברים עליהם הסתמכנו ושהעניקו לנו תחושת ביטחון ואושר שוב אינם תקפים או נכונים עבורנו. במקום להפוך ציניים וזועמים, עלינו לראות כיצד השתננו, כיצד אנו יכולים להתחבר באופן מלא לזרמי האנרגיה הקסומים ולהשתתף ב״ריקוד השפירית״.

מעבודתנו עם האנרגיות המתעלות למדנו שמרכז לב פתוח ומאוזן הוא העוגן ונקודת האיזון במציאות החדשה. מרכז לב מאוזן משמעותו שאנו עובדים עם ארבעת המרכיבים של ״הלב המקודש״, האיחוד האלוהי של האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית, והאיחוד המקודש של השמים והארץ בתוכנו. הדבר מחבר אותנו לכל היש ומאפשר לנו להרגיש ולחלוק את עוצמת החיים המקודשת בגלקסיה שלנו ועל כדור הארץ.

לאחר שהשגנו את חניכת הלב המקודש, אנו יכולים לנוע לשטף הקסם ולריקוד השפירית. לשם כך עלינו להפעיל את ולהיכנס אל ממדי התודעה השישי והרביעי. הממד השישי הוא ממלכת הקסם, האמנות, היצירתיות והעליזות. כאן אנו צועדים בעולם החלום ומחזירים חזונות וחלומות קסומים להגשמה במציאות שלנו.

המפתח לממד השישי הוא אמנות, יצירתיות ודמיון. רבים מאלה שהשיגו את איזון הלב המקודש מוצאים את עצמם לפתע נמשכים לביטויי יצירתיות שיכולים לכלול אמנות, ריקוד, מוזיקה וכתיבת שירה. זו הדרך שבאמצעותה אנו מקבלים גישה לחלום הקוסמי או לריקוד הקוסמי, על ידי כך שאנו לומדים, פשוטו כמשמעו, לרקוד, לשיר ולשחק עם כלי היצירתיות. שטף ההשראה, החלומות והרעיונות שאנו מפעילים באמצעות הפעילויות הללו מסייע לרומם אותנו אל הממדים הקסומים של הארכיטיפים וחזונות החלום הנמצאים ביסוד המציאות החומרית.

בו בזמן, אנו מפעילים את הגישה שלנו לממד הרביעי של הזמן. מאסטר זמן בורא על גבי ספירלה או קו זמן, ומושל בהגשמה המושלמת של חלומו על גבי ספירלת אור. ככל שתשפרו את המיומנות שלכם כנוסעים או בוראים בזמן, תלמדו גם כיצד לברוא במשותף חלומות וספירלות כחלק מקבוצה או מקהילה גדולה יותר.

זו אחת מהסיבות מדוע כה רבים מכם מרגישים במתח של הפוגות זמן, שינויים בקווי הזמן וקפיצות בזמן. אנו עדיין לומדים כיצד ״לעקוף״ את המוח, שלמד לספק את האשלייה המנחמת של ״ההמשכיות״. עתה אנו רואים את מציאות קווי הזמן השונים ועד כמה ״מקוטע״ הוא הזמן כאשר אנו נעים בין קווי זמן וספירלות זמן. כאשר אנו לומדים לקבל ״אי המשכיות״ והתחלות חדשות, אנו מרגישים יותר בנוח לגבי ההתחלות והסיומים של ספירלות הזמן והסיפורים שלהן במסע הבריאה שלנו על כדור הארץ.

כליו של השאמאן הגלקטי

אני צועד במעגל המקודש,

מכבד את ארבעת הכיוונים,

עורך טקסים

על כדור הארץ.

אני הנני

שאמאן הכוכבים

רוכב הספירלות הגלקטיות,

מאסטר גלי האור.

אני צועד על כדור הארץ

הכול מקודש

במעגל החיים.

כיצד נתחבר באופן הטוב ביותר לפוטנציאל של גוף אור מופעל לגמרי ונקרקע זאת בדרך משמעותית לטובת כדור הארץ החדש? מצאתי שההליכה בנתיב שאמאן הכוכבים מספקת מערך כלים עוצמתי, בו ניתן להשתמש כדי לקרקע את עצמכם ולעבוד כגורם בריאה בכדור הארץ החדש.

השאמאניזם החדש מתמקד בלב ואז עושה שימוש בעוצמת החיבור והחיבור-ההדדי של הממד החמישי, כדי להתחבר למהות הטבע וכדור הארץ. הוא גם מתחבר לממד השישי באופן עוצמתי ביותר, באמצעות פעולות יצירתיות, ובטקס, באמצעות שיר, ריקוד, תיפוף, מסעות צליל וצורות אחרות של ביטוי מקודש.

מתוך יסוד זה, אפשרי גם לצאת למסע אל מערכת השמש, אל הגלקסיה ומעבר לה, אל מערכות אור קוסמיות אחרות שעל רשת התודעה הקוסמית.

ככל שאימא אדמה מתעלה, היא נכנסת לשלב של שמחה והרמוניה. אם ברצוננו להיערך עם כדור הארץ העולה, עלינו גם להיות בתדר זה של שמחה והרמוניה בדרך מקורקעת. עבודה עם כלי השאמאניזם החדש היא דרך מושלמת להתחבר לריקוד השפירית ולתדרים של כדור הארץ החדש.

ריקוד השפירית – הפעלה

כדי להתכונן להפעלה זו, מצאו מקום שקט בו תוכלו לשבת או לשכב. התחילו לנשום עמוק והתמקדו במרכז הלב שלכם – שאפו ונשפו.

כעת מקדו אנרגיה מלבכם דרך כפות הרגליים ואל כדור הארץ, התחברו עם לב הקריסטל של כדור הארץ. נשמו עמוק. החזירו את האנרגיה אל הלב. נשמו עמוק. כעת קחו את האנרגיה דרך כתר ראשכם ומעלה אל הלב הקוסמי של אלוהים, התחברו עם פעימות האור והאהבה. נשמו עמוק. כעת החזירו את האנרגיה אל הלב ומזגו שמים וארץ, נשמו עמוק שוב.

כעת, ראו את עצמכם ניצבים במרכז, הקרינו מעגל של אור סביבכם וכבדו את ארבעת הכיוונים: מזרח, דרום, מערב וצפון, ואת ארבעת האלמנטים: אוויר, מים, אש ואדמה. כעת קראו למדריכי הרוח שלכם, לחיות הטוטם או לכל מדריכים או מלאכים שברצונכם שיעבדו עמכם.

כעת קראו לרוח השפירית וזמנו אותה.

במהרה תרגישו באנרגיה קסומה וקלילה ותהפכו מודעים לכנפי אור שקופות המרחפות סביבכם. תוכלו ליהנות מהתחושות.

לאחר מכן, תהפכו מודעים לריקוד האור ולגוונים המשתנים בעת שהשפירית רוקדת. אתם עשויים גם לשמוע צלילים שמזכירים לכם שירת מלאכים.

הפכו מודעים לכך שהשפירית מבקשת מכם לרקוד ולחלום ברמות תודעה גבוהות יותר!

אולי תרגישו בדחף לקום ולרקוד עם השפירית, או אולי פשוט תאפשרו לדמיון שלכם לרקוד באור!

בעת שאתם רוקדים, אתם נעים דרך שדות אור וטווים את החלומות, התשוקות והחזיונות שלכם לכדי הגשמה. התמקדו בכל דבר שברצונכם להגשים בחייכם ורקדו את הרגשות ואת ההודיה לכדי הגשמה בשמחה! רקדו גם את השמחה, השלווה וההרמוניה לכדי הגשמה על כדור הארץ!

כעת השפירית עפה והגיע הזמן לקפל את כנפי האור השקופות ולנוח.

נשמו עמוק ונוחו.

הדבר נעשה!

כעת הודו לשפירית וחזרו אל מרכז הלב שלכם. נשמו עמוק וסגרו את המעגל המקודש, הודו לכל מי שעבד אתכם, לאלמנטים ולארבעת הכיוונים.

התמקדו בלבכם. נשמו עמוק. קרקעו את עצמכם פעם נוספת וחזרו למציאות הערה כשתרגישו מוכנים לעשות זאת.

דעו שהריקוד והחלום שלכם יתגשמו בזמן הנכון ולטובת הכלל הגבוהה ביותר.