מדיטציה לאלכימיה אישית וגלובלית


וכן: 
מהות החושך – חלק 2

מאת המתקשרת נועם קורל גלעד

בשיתוף עמיחי ים

תוכנית הרדיו “ערי האור והמאסטרים של החכמה”/רדיו “החיים הטובים”

(מתוך תוכנית מס’ 10 ששודרה ביום 5.5.11)

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

 היום נעסוק בחלק השני של מהות החושך, אך לפני כן נעשה מדיטציה באמצעות התחברות לאנרגיה של הלהבה הסגולה, אשר נועדה להתמיר כל אנרגיה חשוכה לאהבה ללא תנאי. זוהי אנרגיה של אלכימיה וטיהור, שאפשר לעבוד עמה גם ברמה האישית וגם ברמה הגלובלית, ולטהר מרחבים בכדור הארץ.

 

מדיטציה לאלכימיה אישית וגלובלית

עמיחי: מקדש הלהבה הסגולה נמצא בעיר האור טלוס שבממד החמישי, הנמצאת מתחת להר שאסטה. לפיכך נתחיל בכך שנתכוונן ביזור הלב לצאת למסע לעיר טלוס. נבקש לפתוח שער בין הממדים, ודרכו לעבור לממד החמישי. נגיע לאזור שופע אבני אחלמה סגולות, ומזרקות עם מים בצבע סגול. ניכנס לפירמידה שעשויה כולה מאבני אחלמה סגולות, שם נפגוש את המאסטרים של הלהבה הסגולה: ג’רמיין הקדוש, ליידי פורטיה, קוואן ין, וליידי נאדה. ארבעת המאסטרים עומדים מסביב ללהבה הסגולה שבוערת בלב המקדש ומזמינים אותנו לשאוף ללבנו ולשדה האנרגטי שלנו את האנרגיה של הלהבה הסגולה, למלא את החושך ואת החסר ולשחרר כל אנרגיה כבדה, נוקשה ותקועה שקיימת בנו ולהתמיר אותה לאהבה ללא תנאי.

נועם: נתבונן פנימה לתוך עצמנו, ונתחיל לראות יהלום קטן, קריסטלי, שמתחיל לזהור יותר ויותר, ואורו מתעצם יותר ויותר. זהו אור המהות העמוקה שלנו, זהו האור שמחבר בינינו לבין הבריאה.

נסתכל בתוך אותו היהלום ונראה את אותם מקומות חשוכים שנמצאים בתוכנו ופשוט מתחננים למעט אהבה, למעט תשומת לב. אנו נשלח את הלהבה הסגולה ואת הלהבה הורודה של אהבה לא תנאי ממקדש האהבה, אל אותו/ה ילד/ה שבתוכנו, בדיוק לאותם מקומות שזקוקים לליטוף, לחיבוק, לאהבה.

נגיע בתוכנו להחלטה ולהסכמה שאנחנו רוצים ומוכנים לחנוך את הילד הפנימי שלנו, שאנחנו מוכנים להאיר ולאהוב את המקומות החשוכים שלנו, כי גם הם חלק בלתי נפרד מאיתנו. חלק שרק מחכה לקבל את האור, שרק רוצה להתחבר מחדש עם האחד.

נרגיש את האהבה שוטפת אותנו ונרגיש את האהבה העזה שכל אחד מהמאסטרים שולח לכל אחד ואחת מאיתנו. נסכים בליבנו לעבור ריפוי עמוק ונאפשר למאסטרים לעשות זאת באהבה ובחמלה.

כעת נתבונן מעט למעלה, ונראה את כוכב הנשמה שלנו זוהר בצבעי לבן, זהב וכחול. בתוכו נמצא יהלום נוסף, הוא יהלום הנשמה שבתוכנו. נראה כיצד קרן אור מחברת בין היהלום שבכוכב הנשמה ליהלום שבתוך לבנו.

כעת נתבונן בצ’אקרה שמתחת לכפות רגלינו ונראה גם שם יהלום זוהר, הוא החיבור בינינו לאמא אדמה. נבקש מלבנו לשדר אור ללבה של אמא אדמה. וכך למעשה יקבלו כל המקומות החשוכים שבתוכנו את ההזנה והאהבה, הן מהבורא – דרך כוכב הנשמה, והן מהאדמה – הצ’אקרה שמתחת לצ’אקרה הראשונה ומהמאסטרים.

לאט לאט נראה כיצד לבנו מתחיל להתרחב ולהיות מואר יותר ויותר, ומתחיל להקרין אנרגיה של אהבה. נרגיש כיצד אנו הופכים להיות אחד עם האור, אחד עם השלם האמיתי. כיצד אנו הופכים להיות אדם שלם, על כל חלקיו.

עמיחי: מתוך החיבור הזה לאור, נעבוד קצת עם כדור הארץ עצמו. נשלח את הלהבה הסגולה, ואחר כך גם את הלהבה הורודה, להאיר את המרחבים של הפלנטה שלנו. נראה את כדור הארץ בגודל בערך של מטר, מסתובב סביב עצמו, בתוך הלהבה הסגולה במקדש, כשאנחנו והמאסטרים שנמצאים שם מעצימים את האנרגיה של הלהבה הסגולה מתוך לבנו.

נראה כיצד מרחבי כדור הארץ הופכים טהורים יותר, כיצד אנרגיות של שנאה עוזבות את כדור הארץ ועוברות טרנספורמציה לאנרגיות של אהבה. נעצים את האהבה עם הלהבה הורודה, נשלח אותה לכדור הארץ, נראה אותה מקיפה כמו עננים ורודים הסובבים אותו ונמצאים בתוכו. ככל שנעשה זאת יותר ויותר, נראה כיצד האנרגיה של הכדור הופכת קלה ובהירה יותר. האור גובר וממלא את כל המרחב של כדור הארץ עד שהוא זורח כמו יהלום.

נועם: נראה כיצד כל יהלומים הפנימיים שלנו מתחברים בקרני אור ליהלום הגדול שהוא כדור הארץ, עד שהכדור עצמו יחד עם כולנו הופך לשמש יהלום, אשר מרכזה כדור הארץ הזוהר והקרניים הבוקעות מתוכו הן אנו המחוברים אליו ואל היקום.

מהות החושך – חלק 2

 עמיחי: בתוך העיר טלוס, ניגש לספריה הנמצאת במקדש החוכמה, שם יש לוחות קריסטל והרשומות האמיתיות של ההיסטוריה של כדור הארץ. נזמין את אדמה, הכהן הגדול של העיר טלוס ושל התרבות הלמוריאנית, וכן את המאסטרים ישוע, אל-מוריה ואייזיס.

 ברצוננו לדעת כיצד, מתי ומדוע הוקף השדה האנרגטי של כדור הארץ באנרגיות של חושך, אשר מתבטאות בנפרדות רבת שנים שבין האור-החושך, הגבר-האישה והרוחני-הארצי?

 ישוע: שלום לכם, ילדיי היקרים והאהובים, כאן ישוע בן יוסף. ראשית, ברצוני לומר ולהסביר כי אותה אנרגיה שאתם מדברים עליה, הייתה נכונה לשלב הקדום יותר, כאשר באותה תקופה רבתה החשיכה על פני כדור הארץ, והאור הצטמצם ואיפשר את המקום לחשיכה.

שאלתם כיצד התחילו הדברים ומה גרם להם? ובכן, יקירים, כפי שידוע לכם, הכל היה בהתאם לתוכנית האלוהית, והיה זה המקום שבו החליט הבורא לאפשר בריאה חדשה נוספת ולבחון אותה, ובאמצעותה לבחון את עצמו. ברצוני להסביר לכם כי אותו מטריקס חשוך או אותו שדה אנרגטי חשוך, למעשה בא לידי ביטוי במושגים המוכרים לכם כ”צעיף”, כ”הפרדה”.

זוהי אותה האנרגיה אשר גורמת לבני האדם, כאשר הם נמצאים כנשמות בגופים על פני כדור הארץ, לראות את התמונה רק בחלקיה, ולראות הכול מתוך אותו מסך ערפל שמעוות ושמשנה את צורת הדברים כפי שהם באמת. זהו אותו מסך הגורם לאנשים להגיע למקום של אמונות קשות, של רגשות קשים, הקשורים לנפרדות, לבדידות, לייאוש, לעצבות. זהו אותו מקום הגורם לבני האדם להאמין שהם לבד, וכי הם אינם מחוברים למקור כלשהו. צעיף זה הוא שאיפשר למעשה את המשך המבחן, את המשך ההתבוננות.

בעבר היה הצעיף עבה מאד, עד כי הנסתר היה רב בהרבה על הנגלה, והאור חדר דרכו בצורה מעוותת ומעומעמת לחלוטין. כעת, כיוון שהגיעה השעה והגיע הזמן להסיר את המעטה, מתפוגג הצעיף יותר ויותר וראייתכם מתחדדת ומתבהרת. אתם מסוגלים יותר ויותר להתחבר מחדש לנשמותיכם, להתבונן פנימה ולראות את המקום שבו אתם מחוברים אל המקור, אל הבריאה.

מבחינה היסטורית, נעשה הדבר בתקופת אטלנטיס. אחת התופעות הידועות ביותר בתקופת אטלנטיס הייתה השלטון המטריארכלי. אך כיוון שזה היה המקום הראשון שבו למעשה הוחלט כי תיבחן יכולת ההפרדות, איפשר הבורא לאנרגיות בעלות אופי שלילי להיכנס לתוך השדה של כדור הארץ, להגיע לאטלנטיס ולהפעיל שם את כוחן. ישויות האור שהיו באותו מקום קיבלו את ההוראה ואת ההדרכה לצמצם את כוחן על מנת לאפשר את המשך התוכנית.

בשלב מסויים אותם כוחות חשוכים הם שהובילו לשקיעתה של אטלנטיס. עליכם להבין כי באותה תקופה לא היה המסך החשוך כה עמוק כפי שנהיה לאחר מכן, כיוון שבאותה תקופה עדיין חייתם בתוך גופי אור, שהיו אנרגטיים, קלילים ועוצמתיים מאוד. אך כתוצאה מהנפרדות ומהנפילה אל החומר יותר ויותר, התמצקתם אל גופיכם הנוכחיים, וככל שהתמצקתם יותר ויותר, כך התמצקה יותר ויותר ההפרדה, כך התמצקה יותר ויותר האנרגיה של החושך.

אך בימים אלה אתם מתחברים יותר ויותר למקור, לאחד, כיוון שהסתיימה תקופת המבחן, וכפי שידוע לכם ממקורות שונים ורבים, הוכתר המבחן בהצלחה העולה על מה ששוער.

ברוכים ואהובים תהיו.

קיימת טענה שקיימת קונספירציה בין כוחות ההון, השלטון והתקשורת, שמטרתה להגביר את תודעת החוסר, את המלחמות, וכיו”ב. לפיכך, רצינו לשאול כיצד הקשר בין הון-שלטון- תקשורת קיים בערי האור, כיצד הוא בא לידי ביטוי בממד החמישי, וכיצד נוכל אנו, בבוא היום, ליצור חיבור מואר בין שלושת המרכיבים הללו בעולמנו?

 אדמה: שלום לכם יקרים, הנני אדמה. בערי האור, ובעיקר בטלוס הנמצאת בממד החמישי, קיים קשר בין הון-שלטון-תקשורת, אך זהו קשר מואר, פורה, וחיובי, כיוון שהשלטון בטלוס (כפי שידוע לכם) מחובר להיררכיה הרוחנית ולהדרכה הרוחנית. בעירנו, מקום הכהן הגדול גבוה יותר ממקום המלך והמלכה הקיימים שם. תפקידי ככהן גדול הוא לחבר בין הממדים הגבוהים יותר, להעביר את המידע שההיררכיה הרוחנית מעבירה דרכי אל השליטים השולטים בטלוס, ומהם למעשה להעביר את הדברים אל יתר בני האנוש היקרים החיים עמנו.

כאשר מדובר בהון, עליכם להבין כי בממד שלנו הדברים לא נעשים בעזרת כסף. בממד שלנו דברים נעשים הן בעזרת חילופי אנרגיה והן בעזרת “בארטרים”. כלומר, לא קיימת תלות במערכת בנקאית כזאת או אחרת, לא קיים מצב של עושר או עוני, כיוון שההון הקיים בידי השליטים מופנה כולו לרווחת התושבים באמצעות אספקה מתמדת של מזון, בריאות, וכל הצרכים ההכרחיים הקיימים בטלוס.

למעשה, העבודה בטלוס אינה דומה לדבר המוכר לכם בשלושת הממדים. למעשה, השפע קיים בטלוס באמצעות זרימת האנרגיה, אשר מתאפשרת כיוון שיש חיבור ישיר וטהור אל מקור ההיררכיה הרוחנית. לו הייתה מנסה ישות אור אחת לערב דבר שאינו ברטט זהה לרטט הממד החמישי, כלומר, רגש כלשהו או מעשה כלשהו אשר אינם עולים בקנה אחד עם הרטט הגבוה אשר נמצא בממד החמישי, ישות זו הייתה מוצאת את מקומה בשלושת הממדים ללא יכולת לחזור לרטט הגבוה יותר, כיוון שכל דבר הרוטט ברטט שונה מחמשת הממדים אינו יכול להתקיים בממד החמישי.

אכן, אנשים יקרים, ההון מופנה כולו לרווחת התושבים. אין כל צורך בכסף, אין כל צורך ברכוש, כיוון שלכולם יש הכל. ולכן גם המצב הרגשי של התושבים החיים שם שונה לחלוטין, כיוון שאין מושג של דאגה בממד שלנו, אין מושג של חוסר בממד שלנו, כי השפע תמיד ישנו.

כפי שידוע לכם, בממד החמישי ניתן ליצור דברים במהירות המחשבה, ללא כל מאמץ, ללא כל צורך במרחב-זמן-מקום, כיוון שהדברים קורים באותה השניה, באותו הזמן. ולכן, ניתן לחיות בשלום אלה עם אלה. לכן, יש שפע מזון, יש שפע של כל הדברים שבהם יש צורך.

מערכת התקשורת נעשית בעיקר באמצעות הטלפתיה והאינטואיציה, דברים הדומים קצת למה שהיה באטלנטיס. אך מערכת התקשורת פועלת בעיקר באמצעות מערכת חשמלית, שאינה בדיוק חשמלית. זהו סוג מסויים של תדר ורטט אשר אינו מוכר לכם עדיין ובאמצעותו עובר המידע. עליכם לזכור כי גופי התושבים הינם גופי אור ולכן קליטתם רבה ועצומה הרבה יותר מזו שלכם. לפיכך, כאשר מתרחש דבר, כל התושבים כולם יודעים בו-זמנית שאותו דבר התרחש, כיוון שמערכת זו עוברת בו זמנית לכולם, ללא מרחב, זמן ומקום.

מערכת זו קשורה לקריסטלים ולאנרגיה שמופקת באמצעים מסוימים, כולל השמש, וכן לטכנולוגיות וידע שהתקבלו מכוכבים אחרים, שבהם אנו משתמשים על מנת להפיק את המערכת הזו.

עליכם לדעת כי כל הירקות והפירות גדלים אצלנו בשיטות חקלאיות שאך ורק מטיבות עם הירקות, הפירות, עם כל מה שנוצר, ולכן אין בעיות של זיהומים, מחלות, הרעלות. קיים שובע, קיימת שמחה, קיימת רגיעה, קיימת התפתחות וצמיחה. ולכן גם מערכת התקשורת אינה יכולה לעסוק בדברים שאינם חיוביים, כיוון שכל דבר שאינו חיובי, אין לו מקום בממד החמישי.

כן ניתן לומר שישנם כוחות שליליים חיצוניים שמגיעים מחוץ לכדור הארץ, ולעתים יש בהם רצון מסויים להפעיל את כוחם ביקום עצמו, במקומות הקרובים לכדור הארץ. אם יש צורך – אנו הולכים ונלחמים בהם, אך אין מדובר בהשתלטות של חושך. אותו דבר אינו יכול לחדור ולהיכנס לממד שלנו, כיוון שהרטט שלו כה נמוך והוא לא יכול לשאת את עוצמת הרטטים הנמצאים אצלנו.

 האם יש סיכוי שנוכל אי פעם ליצור מציאות כזו בכדור הארץ?

 אדמה: איש יקר, הריני הולך לנזוף בך על שאלה זו. וכי למה הספק? הספק אינו שייך לממד החמישי. הספק קיים בממד השלישי בלבד.

לכן, אם ברצונכם ליישם בממד שלכם דברים מסויימים הקיימים בממד שלנו, ראשית עליכם להתכוונן, לרצות, ולהתחבר באמת ליכולות הביטוי והיצירה העמוקות שלכם. יש ביכולתכם ליצור את גן העדן על פני האדמה. כפי שידוע לכם, קרב הזמן הגדול של 2012, ובזמן זה למעשה עומד הממד השלישי (החל משנה זו) לעבור שינוי גדול עוד יותר לקראת התקרבות והתקדמות לממד החמישי. אי לכך, באופן טבעי, הרבה מהאנרגיות הישנות אשר עדיין קיימות בכדור הארץ, כבר לא ייוותרו, כיוון שלא יהיה להן מקום. כדור הארץ רוטט ועומד לרטוט עוד יותר באנרגיות גבוהות יותר, בתדרים גבוהים יותר, שמתאימים לרטטי הממד החמישי. ככל שתעשו יותר עבודת אור, ככל שתעמיקו ותקפידו יותר על תקשורת נקייה, על תקשורת המאפשרת להרבה אור, להרבה אהבה, להרבה ידע (כיוון שידע הוא אור, כיוון שידע יכול לבוא גם באהבה), וכאשר תאפשרו לאנרגיות אלו ממקורות גבוהים יותר להגיע ולהטמיע עצמן בכדור הארץ, כך יתאפשר לכם יותר ויותר לממש את הדברים. ראשית מתוך האמונה, וככל שישתנו הרטטים – גם יותר ויותר באמצעות כלים אנרגטיים ובאמצעות גופי האור אשר עומדים להיווצר לכם בהדרגה מחדש, ובאמצעות התדרים והרטטים האנרגטיים הגבוהים אשר יהפכו להיות מוכרים לכם יותר ויותר, עד שיהפכו להיות חלק מכם.

קיימות יש שתי תחזיות הפוכות לגבי שנת 2012. האחת טוענת שבשנה זו יחל תהליך השתלטות של כוחות החושך על העולם, ואילו השנייה טוענת שבשנה זו יתחזק תהליך ההתעלות, עליו אנו מדברים כל העת. כיצד יתכנו תחזיות כה מנוגדות?

אל מוריה: שלום, הנני אל מוריה. גם ישוע נמצא עמי כאן. ברצוננו לענות על שאלה זו. כפי שידוע לכם, עולמכם נמצא כעת בסוף תקופת הנפרדות אשר ארכה כ-12,000 שנה, החל מהיום שבו החל החושך להופיע במרחבי כדור הארץ בהתאם לתוכנית, ועד היום, בתקופה בה אתם חיים ונמצאים כאן בגופים.

עליכם להבין כי למעשה שתי התיאוריות הללו מתארות בדיוק את אותה נקודה עמוקה ביותר של שיא ההפרדה הקיים, שלאחריו יכול להיווצר אך ורק החיבור. כלומר, על מנת שכדור הארץ יוכל להגיע למטרה אליה הוא שואף, היא מטרת ההתעלות, יהיה צורך להגיע לנקודת אל-חזור של היפרדות ברמות העמוקות ביותר הניתנות, ולאחר שתתרחש היפרדות זו באופן מוחלט, ניתן יהיה להתמקד אך ורק בבחירה החופשית של אותו אדם.

ונסביר: למעשה, תודעת האדם כוללת כיוונים רבים ומחשבות רבות, כל זמן שהיא מחוברת אל האישיות. כאשר תודעת האדם משוחררת מכבליה, היא מסוגלת לראות את התמונה הרחבה יותר. עליכם להבין כי כל זמן שאתם נמצאים בגופים על פני כדור הארץ, קיים כח הבחירה. כח הבחירה אצל כל אחד מהאנשים כפרט בודד, מנחה ומוביל את אותו פרט בדרך ובכיוון בו הוא בוחר להיות. לכן, שתי התיאוריות הללו מסתדרות, כיוון שעל פי התחזיות העמוקות יותר, עומדת להתקיים הפרדה נוספת, שאמורה למעשה להוביל להתמרת כדור הארץ,  ולעלייתו לממד גבוה יותר, אך כיוון שהוא יהיה ברטטים גבוהים יותר, לא יתאפשר לכל דבר אינו נמצא בקו אחד איתו – להישאר. אי לכך, כל אותם אנשים שבחרו שלא להתחבר לאותו מקום, יוכלו לחזור לכוכב בחירה חדש, בעל שלושה ממדים, כפי שהיו בעולם הזה, ויוכלו לבחור ולהחליט אם הם רוצים תקופת התנסות נוספת על אותה תקופה שעברו.

לכן, אותם שני יקומים יהיו מקבילים, אך האחד ייצג הרבה יותר את כוחות האור, והשני יאפשר את הבחירה בין האור לחושך, כפי שהיה עד היום. כאשר, בסופו של דבר, התוכנית היא כי גם באותו כוכב הבחירה החדש שעומד להיווצר תהיה אפשרות בסוף התהליך (למי שיבחר בכך) להתעלות, ולעבור לממדים גבוהים יותר.

יש להבהיר דבר מסויים: אין שיפוט, ולא קיים שיפוט, בין “טוב” ל”רע”, בין “נכון” ל”לא נכון”, כיוון שזוהי הבחירה הנשמתית של האדם, וכל אדם מכובד על בחירתו ועל המקום שאליו הוא שואף להגיע.

דבר נוסף שיש להבהיר: אין הכוונה שמי שיישאר בכדור אחר ייאלץ למעשה “להיענש”. אין כאן עניין של “שכר ועונש”. עליכם להבין כי מי שיבחר בדרך זו, יבחר פשוט להאריך את תקופת ההתגבשות שלו על מנת שיוכל להיות בשל ומוכן יותר לממדים הגבוהים יותר כאשר יבחר בכך.

בתקופה מסוימת בתקופת מלחמת העולם השנייה, נראה היה שכוחות החושך מתחזקים וכי יש להם התנגדות ספציפית כלפי העם היהודי. הרבה אנשים תהו ועדיין תוהים היכן היה הבורא בתקופת השואה. נשמח לשמוע כיצד המאסטרים מתייחסים אל תקופה זו. 

אייזיס וליידי ונוס: שלום לכם, כאן אייזיס וליידי ונוס. ברצוננו להבהיר כמה דברים שקשורים לאותה תקופה, שאכן הייתה תקופה חשוכה. אנשים יקרים, עליכם להבין דבר מאד חשוב ועמוק. כיוון שברוב המקרים כאשר הנכם נמצאים בגוף, אינכם רואים ואינכם יודעים מה מתחולל ביקום שמעבר לכם וביקומים האחרים. אינכם יודעים לעתים שדבר המתרחש כאן, מתרחש בו-זמנית בעוצמות אדירות אף יותר במקומות נוספים.

עליכם להבין כי בדיוק באותה תקופה שבה פרצה מלחמת העולם השניה בכוכבכם, בשלושת הממדים, הייתה מלחמה אדירה ועצומה בין כוחות החושך לכוחות האור. ספרים רבים נכתבו על המלחמות הבין-גלקטיות והבין-יקומיות שהתרחשו בין כוחות האור לכוחות החושך. בתקופה זו הייתה מלחמה עמוקה ועצומה, כאשר החושך ניסה להגביר את כוחו ולהשתלט על כל היקומים כולם. לכן, המלחמה שהייתה בין הכוכבים לבין עצמם, בין הגלקסיות לבין עצמן, בין כוחות האור לבין כוחות החושך, עד הרגע הכמעט אחרון, עמדה בספק כוחו של מי יגבר. וזהו בדיוק אותו המקום שאתם חוויתם בעולמכם, את אותה מלחמה נוראה.

עליכם להבין כי אלה אשר עשו את המעשים הנוראים למשפחת האנושות, חלקם היו מחוברים לכוחות החושך באופן עמוק ביותר, בצורה חיה. הם ידעו להשתמש בהם, להפעיל אותם, ואף ניזונו מהם. הם היו השגרירים של כוחות החושך על פני כדור הארץ. ולעומתם היו כוחות האור שנלחמו, וגם לכוחות האור היו נציגים על פני כדור הארץ. למעשה, מה שקרה כאן ייצג באופן מוחלט את מה שקרה בעולמות השונים, ביקומים השונים. רק לקראת סוף הלחימה התגבר כוחו של האור על כוח החושך, ובעיקר באזור של עולמכם, ניצח כוח האור את כוח החושך.

שאלתם מדוע הדבר היה דווקא לגבי היהודים? ראשית, אנשים יקרים ואהובים, עליכם להבין כי אמנם יהודים רבים נספו באותו אסון נורא, באותו מקום, באותה מלחמה עקובה מדם. אך עליכם להבין ולדעת כי כוחות החושך לא בחלו בכל מה שלא היה שייך להם, בכל מה שלא היה משוייך לצד שאותו הם ייצגו, ולכן גם אנשים רבים שלא היו יהודים, אך היו דבר מה אחר שלא עלה בקנה אחד עם כוחות החושך, חוסלו בצורה כזו או אחרת.

אך עדיין קיימת סיבה עמוקה נוספת, מדוע דווקא היהודים הם אלה שבהם התמקדה רוב השואה.

אין הכוונה לשפוט ואין הכוונה כאן להבדיל ולהפריד. אין הכוונה לציין עם, גזע או צורת קיום כלשהי טובים מן האחר. לא בזה מדובר. אך עליכם להבין, כי כאשר יצא עם ישראל ממצרים, לא מדובר היה בעם של עבדים, כי אם בעם של כהנים, שהיה לו ידע עמוק מבתי הספר למסתורין, ומטרת העם הייתה לבנות את ירושלים של מטה, על מנת לעגן את העוצמות של ירושלים של מעלה. ולכן הם לקחו עמם את ארון הברית ואת החושן. לכן, בסופו של דבר, שוחררו על ידי המצרים כמשימה, ולא דרך מכות, ולא דרך רדיפות.

לעם היהודי היה תפקיד לבנות מרכז רוחני עוצמתי, אשר אליו יגיעו כל העמים על מנת לקבל ממנו ולהיזון ממנו. אותו תפקיד רוחני, אותה עוצמה רוחנית, נותרה בדנ”א של האנשים האלו. וזהו דבר אשר איים על כוחות החושך, ולכן בחרו פעמים רבות דווקא את היהודים כמטרה. למרות שכפי שנאמר קודם לכן לא בחלו גם בעמים אחרים אשר היו נוצרים או בדתות אחרות שלא התאימו למטרות אשר ייצג החושך.

ברוכים ואהובים תהיו, אהבת עולם נשלחת אל לבבותיכם, ברוכים ואהובים תהיו.