לחוות את אנרגיית הבודהה

פמלה קריב מתקשרת את מרים המגדלית
נובמבר 2015
מאנגלית: סמדר ברגמן

 

ידידים יקרים, אחיות ואחים יקרים, אני היא מרים המגדלית (מריה מגדלנה), אני אחותכם-ידידתכם. אני מאושרת להיות כאן אתכם היום. אתם ישויות יפהפיות, כל אחד ואחד מכם. הלוואי ויכולתם לראות את היופי שלכם באמצעות עיניי. לא היה לכם אכפת כל כך מה אנשים אחרים חושבים עליכם, והייתם מרגישים חופשיים יותר. אתם כל כך מודאגים בקשר לעצמכם כל העת. אתם תוהים האם אתם עושים את הדבר הנכון, האם אתם מחזיקים בידע הנכון, אך כל שדרוש לכם כדי למצוא את נתיבכם בחיים נמצא בתוככם. יש לכם מכ״ם בתוך ישותכם ומכ״ם זה, מדריך פנימי זה, נמצא בתוך בטנכם.

ברצוני לדבר היום על חשיבות הירידה אל תוך הבטן והפיכתכם נוכחים באמת ברמה זו. זו עובדה טרגית שנשים רבות לא מרגישות ״בבית״ בתוך בטנן, אשר במונחים גופניים, היא מקום הרגשות. הבטן היא גם מושב האינטימיות והמיניות, והמקום שבו תינוקות מתהווים ומתפתחים. לכן אזור הבטן קשור עמוקות לחיים על כדור הארץ ושזור בהם.

כנשים, נאמר לכן שחשוב לתת ולפתוח את לבכן לצרכים של אנשים אחרים. למעשה, רוחניות רבה מתרכזת בהתעוררות הלב. אבל אני רואה רבים מכם, בייחוד נשים, שסובלים מלב פתוח מדי, במקום מלב סגור מדי. הלב שלכם פתוח מאוד ויוצא בקלות אל ישויות ואנרגיות שסביבכם, אבל הבטן שלכם סגורה יחסית. בתוך הבטן שלכן שוכנת עוצמה גדולה; זו עוצמת היכולת ללדת, העוצמה להתחבר באמת ובאופן עמוק לאימא אדמה ולמקצבים הגדולים של החיים.

אנשים באופן כללי, ואתם כתרבות, פוחדים מכוחות החיים הגדולים הללו, כיוון שהם אינם נמצאים בשליטת השכל או הרצון. נשים יודעות באופן אינסטינקטיבי כיצד לרכוב על גלי הכוחות הללו, אבל אתם שכחתם את היכולת לכוונן את עצמכם אליהם. נשים הן ישויות רבות עוצמה ביותר, אכן, והלוואי והייתן מתחברות באופן עמוק יותר אל הכוח שלכן.

אני מבקשת מכולכם, נשים וגברים, להתחבר עתה באופן עמוק יותר עם מרכז הבטן שלכם. פשוט הפכו מודעים לאזור זה ואל הנשימה שלכם היורדת מטה אליו בכל פעם שאתם נושמים. הבטן היא העוגן שלכם, מבחינה אנרגטית, היא מעניקה לכם שורשים אל תוך עצמכם. רדו מטה אל תוך הבטן ותרגישו אולי כיצד רגליכם הופכות מקורקעות וכבדות.

כעת דמיינו שבתוך בטנכם נמצאת ״עין״ גדולה. ״עין״ זו מביטה סביב ברוגע ובבהירות רבים. בהשוואה לאנרגיות של לבכם ושל השכל שלכם, האנרגיה של ״עין״ זו, שנמצאת במרכז הבטן שלכם, רגועה ושקטה מאוד, איתנה ויציבה מאוד. חשבו על הטבע וכיצד מקצבי הטבע מתרחשים בקלות וביציבות. העונות מגיעות ועוזבות והכול זורם בטבעיות בעצמו. אתם חלק ממקצב טבע זה, לכן התחברו למודעות הנשית שבבטן שלכם.

כעת הפנו ״עין״ זו של הבטן כלפי מעלה והביטו אל אזור הלב. איך מרגיש הלב שלכם? האם אתם יכולים באמת לאהוב את עצמכם? בתוך הבטן אתם יודעים שצריך להתקיים איזון בין נתינה לקבלה, כיוון שזהו חוק הטבע. הבטן שלכם יודעת שאין טעם לתת יותר מדי, ושמעשה זה לא מכבד את האיזון הטבעי של האנרגיה. דמיינו שאתם נמצאים במצב בחיי היום-יום שלכם שבו אתם מרגישים שהאנרגיה שלכם מתרוקנת או נשאבת. דמיינו שאתם נמצאים שם וכעת הביטו במצב באמצעות העין שבבטן ותוך כדי כך שאתם נוכחים בבטן שלכם. מתוך הבטן אתם יכולים לבחון זאת בדרך לא אישית ורגועה ביותר.

זה מצחיק מאוד במידה מסוימת, כיוון שהחלק התחתון של גופכם, מרכזי האנרגיה התחתונים יותר, נחשבים בדרך כלל כמחוברים לאגו. למעשה, הבטן שלכם מחזיקה בחוכמה שמתעלה אל מעבר לאגו. היא יכולה ללמד אתכם להיות כאן באמת למען עצמכם ולהגן על עצמכם בשעת הצורך. הרגישו כיצד הבטן שלכם רוצה להזין אתכם. נשים אינן מצטיינות בהזנה של עצמן. הן דורשות מעצמן דרישות רבות ומתקשות להיאבק בשביל מה שהן מרגישות באמת. וגברים שיש להם צד נשי חזק, צד רגיש, יכולים לסבול מבעיה זו גם כן.

כדי להבהיר לכם נושא זה של רגישות ואיבוד אנרגיה לטובת כוחות חיצוניים ולסייע לכם ליישבו, ברצוני לזמן דימוי שמוכר לתרבות שלכם ושהוא הדימוי או האנרגיה של הבודהה. האנרגיה של הבודהה שקטה ורגועה מאוד, מקורקעת מאוד ומחוברת לכדור הארץ, גם כן. ניתן להתחבר לחוכמת הבודהה בקלות באמצעות הבטן. פשוט דמיינו מה תהיה ההרגשה להיות בודהה, מה תהיה ההרגשה להימצא בסוג נוכחות זה, סוג רוגע זה, סוג דממה זו. האם אתם מרגישים בשלווה ממלאת את אזור הבטן שלכם ומבעבעת ממנו?

לבודהה יש לב פתוח; לבו היה מלא בחמלה ליצורים החיים האחרים. אף על פי שהיה מודע לסבל שלהם ורצה לעזור להם, עדיין היה נותר ממורכז בתוך ישותו. אפשרו לעוצמה הזו, לאנרגיה הזו, לזרום דרככם; היא חלק מהתרבות שלכם. אם אתם מתחברים ללבכם באמצעות הבטן שלכם, כל נושא הרגישות יהיה שונה עבורכם.

לעתים קרובות, כאשר אתם מנסים לעזור ולסייע לאחרים, אתם סופגים את האנרגיות שלהם, אתם חושבים שאתם יכולים להציע פתרון לבעיות שלהם. האם אי פעם עלה בדעתכם שזו עזות מצח מצדכם לחשוב שאתם יודעים מהו הפתרון? יכול להיות שאינכם יודעים באמת מהו הפתרון הנכון עבורם. אולי אתם רק משתוקקים להשיב את ההרמוניה על כנה, לראות חיוך על פניהם, או לזכות באישורם. שחררו להיטות זו, תשוקה זו. אל תפתרו בעיות של אנשים אחרים. כאשר אתם מתחברים ל״עין״ שבבטנכם, אתם רואים דברים ומרגישים חמלה, אבל אינכם מרגישים כה להוטים לפתור בעיות של אנשים אחרים.

המפתח לחמלה אמיתית כלפי אנשים אחרים הוא שאף על פי שאתם מזדהים עמם, אתם ממשיכים להאמין שהפתרון לבעיות שלהם נמצא בידיהם. אתם משוכנעים בכוחם והדבר יביא לכם שלוות נפש. אתם מבינים, מרמת הבטן, שתהליכי צמיחה לוקחים זמן ושאתם נמצאים בתהליך צמיחה בעצמכם. תכופות הצורך לעזור, לתת, להיות לעזר לאחרים, קשור לחוסר ביטחון בעצמכם. אתם חוששים שאינכם טובים דייכם ולכן עליכם להשיג דבר מה, או להיות מישהו עבור אדם אחר. למעשה, אתם עוזרים במידה הרבה ביותר לאנשים אחרים כאשר אתם מתחברים עם אותו טבע בודהה שנמצא בתוככם. הרוגע, השלווה, שאתם מקרינים אז ירגיעו אותם.

יש לכך גם משמעות עבורכם; משמעות הדבר היא שאתם טובים דייכם גם כאשר אינכם עושים דבר, או לא עוזרים לאף אחד, או בעלי משמעות למישהו אחר. אתם טובים כפי שאתם, כיוון שאתם חלק מהטבע. כמו עץ, פרח או הר, יש לכם זכות להיות, פשוט כיוון שאתם חלק מהשלם. אינכם צריכים להוכיח את עצמכם. בעל חיים או פרח לא מרגישים בצורך להצדיק את עצמם בשל היותם, הם פשוט קיימים – אתם פשוט קיימים. אתם ביטוי של הרוח, של האחדות, ודי בכך!

באופן מוזר, אף על פי שהדברים אמורים להרגיע אתכם, הם מהווים מכה לאגו שלכם. האגו שבכם רוצה להיות מישהו, רוצה להיות מועיל, לחולל שינוי. אבל האם זה באמת מה שהנשמה שלכם רוצה עבורכם? לא, כיוון שהנשמה שלכם חיה בשלום עם עצמה. כן, היא מבקשת ביטוי בעולם החיצון, היא רוצה לחלוק את עצמה כפי שפרח חולק את יופיו, אבל היא לא משתוקקת להוכיח את עצמה או להצדיק את קיומה. פשוט הפנימו את ההבנה שאין הרבה כל כך שיש להגשים בחייכם כפי שאתם סבורים. אתם יכולים באמת להירגע מעט. אתם חלק מהשלם, שום דבר לא יכול לשנות עובדה זו.

שקעו בתחושה טבעית זו שקיימת בטבע כולו. בחיי היום-יום שלכם, בכל פעם שאתם דואגים לגבי בעיות או מצבים שיש לפתור, דרכים כיצד להתמודד עם אנשים אחרים, קחו נשימה עמוקה מפעם לפעם והתחברו אל הבטן שלכם. הגוף שלכם הוא שער לחוכמה רבה כל כך. בכל פעם שאתם מרגישים מרוקנים או מתוחים, מצאו דרכים להרגיע את גופכם, כיוון שהדבר יחזיר אתכם בקלות רבה יותר אל העוגן שלכם, אל הבסיס שלכם.

ברצוני לסיים מסר זה בכך שפשוט אומר לכם שאני מעריצה אתכם. אני אוהבת את היופי שלכם ואני רוצה שתשחקו מעט יותר בחייכם, היו מעט יותר כמו ילדים קטנים שאינם מודעים עדיין לכך שעליהם להגשים דבר מה או להיות מישהו. זו למעשה הדרך הקלה ביותר להתחבר עם נשמתכם ולהיות מי שאתם ללא אשמה ובושה.