חינוך – חלק ראשון

מאת המתקשרת נועם קורל גלעד

בשיתוף עמיחי ים

תוכנית הרדיו “ערי האור והמאסטרים של החכמה”/רדיו “החיים הטובים”

(מתוך תוכנית מס’ 19, ששודרה ביום 14.7.11)

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

תוכנית זו תעסוק בחינוך ובהסתכלות על מערכות החינוך כפי שאנו מכירים אותן בארצנו, לעומת מערכות החינוך הקיימות בערי האור, על מנת לראות מה ניתן ללמוד מהן לגבי מערכות החינוך הקיימות בארצנו, וכיצד לשפר אותן.

בארצנו קיימת מערכת חינוך ממלכתית, שהינה נוקשה למדי בכל הקשור לתכנים הלימודיים הנלמדים בה, והידע המוקנה במסגרתה לא תמיד רלוונטי לתלמידים, ולא תמיד מקנה להם כישורים וכלים המכינים אותם לחיים. מנגד, קיימת מערכת חינוך אלטרנטיבית – פרטית, שעוסקת גם בהקניית כישורי הכנה לחיים, אך גם היא לא תמיד מתאימה לכולם, מאחר והיא דורשת השקעה כספית גדולה יותר.

קיימות, כפי הנראה, כ-120 ערי אור רק ברשת אגארתה – בכדור הארץ הפנימי ועוד רבות נוספות הנמצאות מעל פני השטח בממדים הגבוהים, עליהן נמנות (בין היתר) ערי האור הבאות:

  • טלוס – עיר למוריאנית, הנמצאת מתחת להר שאסטה בארה”ב.
  • ירושלים של מעלה – הנמצאת מעל הר הבית והכותל, בירושלים.
  • ירושלים של מטה – בירת שאמבאלה של מטה (“רשת אגארתה”), הנמצאת בתוך פנים כדור הארץ.
  • אראמה – עיר למוריאנית, הנמצאת מתחת להודו.
  • פוסיד – עיר של יוצאי אטלנטיס, הנמצאת מתחת לברזיל.
  • אבאלון – עיר אור קריסטלית, הנמצאת בממד הששי, מעל אי הנמצא ליד גלסטונברי, אנגליה.

קיימות גם ערים נוספות הנמצאות מתחת לטיבט, מתחת לארצם של בני האינקה, האצטקים, עיר אור הנמצאת מעל פריז, מעל לונדון, ועוד ועוד.

על מנת ללמוד על מערכות החינוך הקיימות בערי האור, נזמן מאסטרים המייצגים את ערי האור השונות.

מהו חינוך רב-ממדי, הקיים במערכות תרבותיות רב-ממדיות?

 ציפור האור – מאסטר המגיע מעיר האור של האצטקים

היכן עיר האור שלכם נמצאת?

המאסטר מראה לנועם כי עיר האור שלו נמצאת מתחת לפירמידה הנמצאת במדבר בפרו.

מה שמך? 

(המאסטר מראה לנועם כי יש לו כנפיים כשל ציפור, ועל כן נועם מכנה אותו “ציפור האור”).

שלום, באתי לכאן להוריד אליכם מעט מהאור הרב-ממדי שבתוכו אנו חיים. כאשר מדברים על חינוך רב-ממדי, מדובר בשלמות הכוללת בתוכה את העבר, ההווה והעתיד, כפי שאתם רואים זאת בעיניכם המוגבלות לשלושת הממדים.

חינוך רב-ממדי הינו חינוך הכולל את כל הידע העמוק והעתיק הקיים בתרבותנו, את כל הטקסים המחברים בינינו לבין הרוח, שהיו נהוגים מימים ימימה, ושאנו מעבירים מדור לדור.

חינוך רב-ממדי מתייחס אל הדברים אשר יש לדעת, שמובילים אותנו בחיי היומיום בתוך עיר האור שלנו, בתוך תרבותנו, בקשרי החברה, בקשרי המסחר ובכל ההקשרים הגבוהים יותר.

חינוך רב-ממדי רואה את נשמת הילד על כל גלגוליה, רואה את החוזה שנשמת הילד חתומה עליו, רואה את היכולות הייחודיות שלו, ואת היעוד שהילד מיועד לצמוח אליו.

חינוך רב-ממדי רואה את הילד כחלק בלתי נפרד מהחברה, התורם לה בדיוק כמו המבוגרים. ולכן, חינוך כזה מכיל, מקבל את הילד, ומתייחס אליו כאל הוויה רב-ממדית החיה בגלגולים, בהוויות ובמציאויות השונים, ואשר תפקידו לחבר בין כל החלקים לשלמות אחת.

 אדמה, מעיר האור “טלוס”

שלום, כאן אדמה, הכהן הגדול מטלוס. ברצוני להוסיף מספר דברים לגבי החינוך הרב-ממדי. חינוך זה רואה ומקבל בתוכו את האדם כשלמות. חינוך זה מקבל את כל חלקי האדם הקיימים בו: הן החלקים המוארים, והן החלקים הדורשים יעוץ, הכוונה ועזרה.

זהו חינוך שהתייחסותו גם אל השונה, וגם אל הממדים השונים, הינה שוות ערך. אין אנו מרוממים ומעריצים אך ורק את הממד שבו אנו חיים. אנו מתייחסים לכל אחד מהממדים השונים כחלק מהבריאה המרכיבה את השלם. ומשום כך קיימים שלבים מסויימים, גם בתוך הממד שלנו, הקשורים לחינוך, כאשר לעתים אנו נעזרים גם בהכוונת אותן נשמות יקרות לעבודה בממדים הנמוכים יותר, על מנת להשתלם בדברים מסוימים, על מנת להעמיק את אישיותם, על מנת להרחיב את הכלים ואת הגופים שלהם כדי שיהיו מסוגלים להכיל את כל הרבדים הגלומים גם בממד החמישי, כבוגרים.

חינוך רב-ממדי אינו מתחיל בשלב ובגיל מסוימים, שבהם מגיע האדם לבגרות. חינוך רב-ממדי תופס את האדם כבריאה שלמה, החל מהיותה נשמה ועד לאותו רגע שבו בוחרת היא להתעלות או להיוולד מחדש.

כפי שידוע לכם, אצלנו בטלוס, החינוך מתחיל עוד מרגע הלידה ואף מרגע ההיריון. למעשה, מהרגע שבו נולד התינוק, הוא מתחיל להיכנס למעין מערכת חברתית, המכילה, מזינה ומגדלת אותו בתוך ערכים של חברה, שיתוף, קבלה, אהבה, שיוויון ואחדות.

בגיל מסוים הילד נכנס לתוך מערכת חינוכית, בחברת ילדים, שמונחית על-ידי אנשים חכמים הרואים את הילד, את כל הווייתו, והעוזרים לו לגלות את היכולות שבו. הדבר המיוחד בחינוך הרב-ממדי הוא ראיית האדם כנשמה הבוחרת להיות בגוף, ולא כגוף המכיל את הנשמה. ולכן, כאשר ההתייחסות לנשמה היא בוגרת, היכולות של הילדים המתחנכים באות לידי ביטוי בכל רובדי החיים.

ולכן, תפקיד המחנך אינו כפי שאתם מכירים אותו בעולמכם, כיוון שתפקידו בממד החמישי בעירנו הוא להנחות, להציע. כיוון שיש בילדים את היכולות והידע הפנימי, וכיוון שמעודדים אותם להתחבר לגוף הרגשי שלהם, ולהתבונן פנימה ולמצוא את הפתרונות מתוכם, תפקיד המורה אינו תפקיד של “שולט”, אינו תפקיד בעל “היררכיה” גבוהה יותר, אלא רק מעצם הידע העומד לרשותו, ופעמים רבות מתוך חכמת החיים שצבר, הוא יכול להציע, לייעץ, ולהדריך בפתרון הדברים, להדריך בלמידה. יכולת הלמידה של הילדים מורכבת מהרבה דברים ולכן היא גדולה מאד. פעמים רבות יש צורך לתת להם זרע, והם מיד יקלטו את כל העץ. לכן, שיטת הלימוד בטלוס שונה משיטת הלימוד שאתם מכירים. היא עובדת בכל הרבדים והממדים בו-זמנית, היא עובדת תוך כדי התנסות, תוך כדי חוויה, תוך כדי פתיחה ותוך כדי מסעות בממדים ובעולמות אחרים.

ברוכים תהיו,

אדמה.

[קיים מידע נוסף על מערכת החינוך בעיר טלוס, מאת שארולה דוקס ובאמצעות דיאן רובינס, אשר פורסם באתר “הוצאת אהבה”, תחת השם “סודות הערים התת-קרקעיות”].

כהן האבן – מאסטר המגיע מעיר האור “פוסיד”

 שלום לכם, שמי כהן האבן. באתי לשוחח על החינוך כפי שהוא נעשה במחוזותינו. אכן, יש דברים משותפים עם אחינו הלמוריאנים ועם אחינו האצטקים, אך למעשה ניתן לומר שכפי שהיה הבדל מסוים בין יבשת למוריה ליבשת אטלנטיס כאשר הן היו קיימות, כך יש שוני מסוים גם בין שיטות ודרכי החינוך שלנו לדרכים הלמוריאניות.

אכן, הדרכים הלמוריאניות כפי שתוארו, וגם הדרכים האצטקיות, שתיהן מתבוננות באדם כרב-ממדי, כישות הולוגרפית הכוללת בתוכה עולם שלם. כך גם אנו עושים. אך עליכם להבין כי אחד הדברים החזקים והעוצמתיים ביותר שהיו ביבשת אטלנטיס היו הקריסטלים. עוצמות הקריסטלים והידע שצברו הקריסטלים היה רב מאד. לכן, ניתן לומר שגם כיום ברמה מסוימת, מערכת הידע והחינוך שלנו מתבססת יותר על עבודה ברמה הקריסטלית מאשר ברמה החווייתית, הרב-ממדית, החושית.

פעמים רבות אנו מלמדים להיכנס אל הקריסטלים, להתבונן בהם ולעבור דרכם, לממדים, לעולמות, למקומות אחרים. לעתים לתוך הקריסטלים עצמם על מנת לקלוט את הידע הטמון בהם. ולעתים הקריסטלים מהווים עבורנו שערי מעבר למקומות אחרים, לתרבויות אחרות.

אנו יודעים כי באותו מקום בו אצל בני האדם הרגילים קיימת בלוטת ההיפופיזה, קיים בנוסף לכך– באופן כביכול “מושתל”, למרות שמעולם לא השתילו בנו מערכת זו – קריסטל מסויים אשר אוצר בתוכו ידע עצום, עמוק, המחובר הן להווה, הן לעתיד והן לעבר. פעמים רבות על מנת ללמוד, אנו מתחברים דרך נקודה זו ודרכה יוצרים את התקשורת עם העולמות האחרים.

גם אנו רואים את הילדים שלנו כנשמות בעלות ידע רב, בעלות ערך רב. נשמות זקנות הנמצאות בגופים של ילדים צעירים. אנו מתייחסים לילדים אלו בכבוד רב, כיוון שילדים אלה הינם חכמים, החוכמה נובעת מתוכם.

עליכם להבין כי יש שוני כלשהו הקיים בין גופי האור שלנו לבין גופי האור של הלמוריאנים. התדרים והרטטים המרכיבים את גופי האור שלנו שבריריים יותר, קריסטליים יותר, כיוון שהמהות שלנו הינה קריסטלית יותר ומחוברת פחות לאדמה ולטבע. זוהי מהות “רוחית” יותר בחיבור שלה, ולכן הידע המועבר במערכות החינוך שלנו פעמים רבות עדיין עובר דרך העין השלישית.

כמובן שלמדנו רבות מתוך האסון שקרה לנו. לכן אנו נזהרים ביותר ועובדים רבות על החיבור עם הלב. אנו מנחים את הילדים שבתוכנו לקבל את הידע ולחבר אותו לתוך ליבם. אנו מלמדים את הילדים להתבונן לתוך ליבם.

פעמים רבות הילדים הינם נשמות שהיו גם באטלנטיס, כאשר הייתה קיימת כיבשת. פעמים רבות הם חוזרים עם הזיכרונות, ועם הידע, ולכן אינם מתייחסים ללימודים ולשיעורים כילדים, אלא כבעלי ידע, כבעלי ערך, כבעלי זיכרון רב הקיים בהם מימים ימימה. אי לכך, החינוך אצלנו לא מתנהל  בצורה מגובשת של כיתות, של מוסדות. זהו חינוך העובר בתוך המסגרות הקיימות, הביתיות. זהו חינוך העובר באמצעות ידע של מחשבים, של אנרגיות, של טלפתיה. אנו פיתחנו – כפי שהיה בעבר באטלנטיס – את רמת הידע ואת רמת התקשורת בדרך הטלפתית, בצורה עמוקה ביותר. אך בניגוד לאותם הימים באטלנטיס, למדנו לחבר בין ליבנו לבין הידע שנכנס, שיוצא ושמגיע דרך העין השלישית.

החינוך הרב-ממדי שלנו מתייחס אל הילדים כאל מתנות שבאו עם הידע הרב והעמוק שלהם, ושנועדו להביא עמם מתנות רבות לעתיד. אנו מכינים אותם לקראת השלב שבו יגיע זמנם להתחבר אליכם מחדש, להעביר אליכם את הידע שלהם, כאשר הוא טהור וצלול, חף ונקי מכל השפעה זרה שהיא, כאשר הם יעבירו לכם ידע זה, דרך ליבכם ודרך לבם. כיוון שבאותו זמן, כפי שאנו יוצרים עכשיו, העבודה העמוקה ביותר הקיימת אצלנו, היא החיבור לרובדי הלב של הידע שקיים בעין השלישית. כאשר נוצר חיבור זה והידע נובע מתוך הלב, אין יותר מזוכך, עמוק, אוהב וחומל ממנו ברמה ובדרגה הקריסטלית.

ברצוננו שתדעו, כי כולנו – הלמוריאנים, האטלנטים, האצטקים – כולנו מחוברים ברשת של אור, ידע ואהבה, ואנו פועלים בשיתוף פעולה עמוק על מנת לקדם את כדור הארץ, על מנת לעזור לכם ולקדם אתכם בתהליכים שאתם עוברים. עליכם לדעת  כי ככל שתתקדמו בעבודתכם, כך נתגלה בפניכם יותר ויותר, כך נגיע בגופינו, גופי האור, לתמוך, לעזור ולקדם כפי יכולתנו. ברוכים תהיו.

מאסטר המגיע מעיר האור “אבאלון”

 נועם: זוהי ישות מיוחדת, המשלבת בתוכה אנרגיות נשיות ואנרגיות גבריות כאחד, מעין אנדרוגינוס במהותה.

שלום לכם. הנני מייצגת את ממלכת האור, את ממלכת השמש של אבאלון, שהייתה ועודנה בממדים הגבוהים. הנני הייצוג המביא עמו את עוצמות הידע העתיק של האל ושל האלה, את המקומות העתיקים והמבורכים אשר היו מימים ימימה.

כאשר אתם מדברים על חינוך רב-ממדי, במקום שבו אנו חיים ונמצאים, אנו שמים דגש על חיבור ומיזוג הכוחות. אם בעבר (כפי שנכתב וכפי שנקרא על-ידי הקוסם הגדול מרלין, בספר שנכתב עליו ובשיעורים שהעביר), הייתה הפרדה כמעט מוחלטת בין האנרגיה הגברית לבין האנרגיה הנשית, כאשר האנרגיה הגברית ייצגה את כח האל, והאנרגיה הנשית ייצגה את כח האלה, והיו מסדרים שונים: מסדר האל ומסדר האלה, הרי שכיום החינוך שלנו מתמקד בהעצמת מקורות עמוקים ועתיקים כאחד ובחיבור אליהם.

אנו עובדים עם הנשמות היקרות שמגיעות אלינו בגופי אור, על מנת לחבר אותן ליכולותיהן העוצמתיות והטבעיות שהתקיימו לאורך שנים רבות, כאשר היו על פני כדור הארץ בגלגולים אחרים. מטרתנו היא להביא לידי איזון, ולכן כל אחת מהנשמות היקרות הללו מקבלת ועוברת למידות וחניכות העוזרות לה להתחבר לתוכה פנימה, לעוצמותיה שהכירה, אך מעניקות לה בנוסף את העוצמות השייכות לקוטב השני, על מנת להביא אותה לידע שלם ומלא יותר של איזון, ומתוך המקומות הללו החיבור שלנו עוסק בחיבור לאדמה, לטבע, לאלוהות, לכל היש, לכל ההוויה.

החיבור הרב-ממדי שלנו עוסק בחיבור אינטגראלי מוחלט בין כל הגופים, בין כל ההוויות, בין כל המציאויות, לכדי לשלמות אחת. על כך ניתן הדגש. אנו מעניקים לילדינו את היכולת להתחבר מחדש ליכולות הטמונות בהם ולממש אותן. אנו מכשירים אותם להיות אנשים רבי עוצמה ורבי השפעה, שיוכלו להשפיע על המציאות שבה הם בוחרים לחיות. וכדי שבבוא היום הם יוכלו לעזור ולחבר אתכם מחדש למקום שזנחתם בלבכם, במהותכם, את מקום החיבור האמיתי העמוק לרוח הטבע, למהות הקיום העמוקה והאמיתית, שבאה לידי ביטוי בכל אחד מרבדי הקיום שבו אתם נמצאים.

להלן קישור לסרט “ערפילי אבאלון” בו רואים את מארגיין עוברת חינוך והכשרה להיות כוהנת של האלה באי אבאלון, בעוד ארתור, אחיה, עובר תהליך חניכה עם מרלין לתפקיד המלך

http://www.youtube.com/watch?v=SFpdJ0q1hj4

ישוע בן-יוסף, מאסטר המגיע מעיר האור “ירושלים של מעלה”

 שלום לכם אנשים יקרים ואהובים, כאן ישוע בן יוסף. כאחד המובילים בירושלים של מעלה, ברצוני לספר לכם דברים מסוימים הקשורים לחינוך שלנו בירושלים של מעלה ולהבהירם. עליכם להבין דבר אחד, אנשים יקרים ואהובים, דבר שיתכן ויקשה עליכם קצת לקבלו, אך עליכם להבין כי הילדים שבתוככם הינם חלק אחד מתוך מה שמהווה הילד האמיתי שבכם.

הילד האמיתי שבכם כולל חלקים רבים: החלק שאותו אתם מכירים בגוף הרגשי שלכם, וכן חלקים רבים עמוקים נוספים שבחרו להתפזר בין ערי האור השונות. חלק מהילדים בערי האור שביקרתם בהן הם ניצוצות של נשמותיכם, הם חלקים מהילד הפנימי שלכם, אשר בחרו ללכת להתמחות ולהתחבר לחינוך, לידע, למציאויות שונות, כחלק מהשלמות של הילד שבתוככם.

הילד האלוהי, החלק המחובר לאלוהות, נמצא אכן בירושלים של מעלה. אך הוא נמצא במקומות אחרים בצורות שונות. בירושלים של מעלה הוא לבש צורה מסוימת, אך באותה מידה הוא נמצא בתוך כל אחת מערי העור אשר לשם בחרה נשמתכם לשלוח חלק מתוך הילד השלם, האחד, המרכיב את פנימיותכם.

כאשר ילדים אלה מגיעים לירושלים של מעלה, הם נזכרים בחלק הבלתי מוגבל הקיים בתוכם, במקום של האלוהות. הם לומדים לגלות את המקום המחובר לאלוהות, ומתוך אותה נקודה לפתח את מקומות השמחה, הסקרנות הטבעית, המשחק וכל התכונות שקיימות בהם כילדים, אך ברובד היודע מי הם באמת, וברובד היודע כי אין גבולות אמיתיים לנשמה וכי אין גבולות אמיתיים ליכולת הילד הפנימי כאשר הוא שלם וכאשר הוא הוויה אחת עם כל חלקיו.

אנו נפרט כאשר תהיה אפשרות רבה יותר לעשות זאת, אך לא כעת הוא הזמן.

ברוכים תהיו.

מלך השקופים

שלום, הנני הוא מלך השקופים. פגשתם בי כבר. וזאת נאמר בצורה מקוצרת: הילדים שבנו לומדים להיות נושאי האור, לומדים להיות מובילי הדרך עבור האנשים שיבואו אחריהם, ובעיקר עבורכם. הם לומדים את תכונות האדם ומגבלותיו ברובד השלישי, בממדים שבהם אתם חיים. הם לומדים את הידע העתיק שאיתו הגיעו ושצפון בדנ”א שלהם. הם לומדים כיצד להיות אחדות אחת שלמה, המחברת בין כל החלקים, כיצד להפוך למנהיגים – מנהיגים  של אהבה, מנהיגים של אור.

כאשר תגיעו לממד החמישי, כאשר תצליחו לממש אותו על פני הכדור שלכם, ייפתחו בפניכם תרבויות רבות ושונות, שיבואו לתת לכם את מתנותיהן, ואז תהיו מסוגלים לקבל את המתנות שיש לילדים לתת לכם. גם בעולמכם בן שלושת הממדים כרגע, אתם מבינים יותר ויותר שהילדים שנולדים לכם הם מוריכם, ולא ההיפך.

ברוכים תהיו.