הצבאות בערי האור ובממדים הגבוהים


מאת המתקשרת נועם קורל גלעד

בשיתוף עמיחי ים

תוכנית הרדיו “ערי האור והמאסטרים של החכמה”/רדיו “החיים הטובים”

 (מתוך תוכנית מס’ 44, ששודרה ביום 21.2.2012)

עריכה: סמדר ברגמן

 

 עמיחי: היום נעסוק בצבאות ובדרך אימון הלוחמים בערי האור ובממדים הגבוהים (אם כי יודגש כי ערי האור אינן נלחמות בינן לבין עצמן, חלילה, אלא  מדובר בצבאות גלקטיים וכיו”ב).

לשם כך, נתקשר עם אל מוריה, שהינו הכהן של הקרן הכחולה, שקשורה לרצון הבורא אך גם לנושא הלוחמה, וכן עם הרקולס ואמזוניה, שהינם האלוהים של הקרן הכחולה, והמלאך מיכאל והמלאכית פיית’, שהינם רבי המלאכים של הקרן הכחולה.

באיזור פארק יוסמיטי, הנמצא בחלק המזרחי-מרכזי של קליפורניה, קיימים שני מקדשים של הקרן הכחולה, האחד של אל מוריה (בממד החמישי), והשני של הרקולס ואמזוניה (בממד העשירי). כעת נביע כוונה לצאת למסע במרחב ובזמן, נפתח שער בלבנו ונעבור דרכו, תחילה למקדש של מאסטר אל מוריה, הנמצא בממד החמישי.

נועם: אישית אני חווה שם תחושה של קבלת פנים ומאור פנים, מעין תחושה טובה מאד של לחזור הביתה. אני רואה מבנה בצבע כחול שקוף, קריסטלי, עם המון צריחים ועמודים. מבחוץ הוא נראה מרובע, ומבפנים הוא נראה כמו פירמידה. במרכז החדר יש את הלהבה הכחולה. והנה מאסטר אל מוריה בא לקבל את פנינו.

אל מוריה

שלום לכם, ברוכים הבאים אל ביתי, אל מקדשי. הנני אל מוריה. רבים מכם מכירים חלק מאיכויותיי, אשר התפרסמו באופן עמוק יותר, הקשורות לנושא הן של הלוחמה, והן של הרצון האלוהי, והכניעה לרצון האלוהי, שהם למעשה מהותה של הקרן הכחולה.

מהותי ומהות מקדש זה הינן אנרגיה ישירה, מדויקת, המחוברת הן לאבחנה, הן להתבוננות מדויקת, בין אוהב לאויב, הן בכוחות ובעוצמות הנדרשים כדי להתחבר לכוח הלחימה, כיוון שעל כוח הלחימה להיות משולב בכוח האהבה, בכוח הקבלה, ובכוח ההתבוננות העמוקה יותר.

אנו נעבור כאן תהליך של התבוננות עמוקה, של חיבור לכוח הלוחם השלם שנמצא בכל אחד ואחת, הן בבני אנוש, והן בכל יציר, כיוון שכוח הלוחמה אינו כפי שהדברים נראים ממרחק. כלומר, פעמים רבות אתם משתמשים בכוח זה תחת הכותרות שאתם מכירים של “נחישות”, “התמדה”, ולעתים אף “עיקשות”. אותו מקום שמוכן להתאמץ, להשקיע, לעשות, לעבוד ולהילחם עבור המטרה שנראית לכם חשובה.

אנו נלמד היום להתחבר לכוח העמוק והמלא יותר של הלוחם. כיוון שהלוחם האמיתי אמור להיזון מאהבה, מחמלה, מידיעה, מהתבוננות, ואף מתוך אותו מקום של נחישות, ישירות ודיוק, ללא כל סטייה, ללא כל שיפוט, אך באופן המחובר בצורה העמוקה ביותר, לאמת האלוהית, לחיבור האלוהי.

 מהסתכלות על התהליך הרגשי שהחיילים עוברים בעולמנו, עולה כי מדובר בתהליך של ביטול עצמי, הדחקת הרגשות וחיבור למקום מעין רובוטי, שמתוכו הם מחוייבים לעשות את מה שמצווים עליהם. האם בצבאות של ערי האור והממדים הגבוהים יש תהליך שונה של חיול והפיכת אדם ללוחם, ומה זה למעשה “לוחם”, במובן של הקרן הכחולה?

ראשית, “לוחם” זוהי הוויה המחוברת הן למהותה העמוקה והאמיתית, והן לאמת האלוהית המוחלטת. תהליך החיול, כפי שאתה קורא לו, מתבצע באופן שונה בערי אור שונות, בגלקסיות שונות ובמקומות שונים. אך, העיקרון הוא כי במקומות שמחוברים להוויית הבורא האחד, האדם שבוחר לעבור תהליך זה, עושה זאת מתוך בחירה פנימית ועמוקה, כאשר הוא מרגיש שבדרך זו יוכל לממש את ייעודו בצורה הטובה ביותר. כאשר אדם מחובר בלבו פנימה, אל המקום שאינו קשור באגו, במעמד, למקום שקשור לאהבה, לחמלה, לרצון להגן, לרצון לקדם, וכאשר הוא מרגיש שבדרך זו יוכל לבטא את הווייתו האמיתית בצורה הטובה ביותר, הן לטובת עצמו והן לטובת הכלל. כאשר לטובת עצמו מדובר בדבר שייתן לו להרגיש שהוא אכן מממש את ייעודו, את יכולותיו, בצורה שבה הוא גם מסב הנאה ועזרה לאחרים, וגם נהנה מהתפקיד שקיבל על עצמו.

כל אחד מהפונים לשרשרת החיול, בוחר בדיוק לאן להצטרף, במה לשרת. ישנם סוגים שונים של לוחמה, שכל אחד מהם דורש כישורים שונים. כמובן שנשמות וישויות שבוחרות בתפקיד זה, צריך שיהיו להן חלק מאותם הכישורים הנדרשים, אך פעמים רבות קיימים בתי ספר שמכשירים אנשים אלה. אין המדובר, כפי שאצלכם, בקורסים שעוברים החיילים במסגרת הצבא או לפניו, אלא במסגרת המכשירה אותם, ראשית, בטבע של האהבה, בטבע של הבריאה, בטבע האנושי, והן בטבעו של החושך. למעשה, אחד הדברים שעליהם עובדים בצורה עמוקה יותר הוא דווקא חיבור פנימה, לכל המקומות העמוקים והפנימיים, למודעות גבוהה ועמוקה יותר, לגבי כל מנעד הרגשות שקיים בתוך האדם. האדם לומד לזהות את רגשותיו, לעבוד עמם, לפתח אותם, לפתח את יכולות הבהירות, המיקוד, ההתבוננות. לפתח את העוצמה הפנימית שלו, הן את העוצמות הקשורות לנשמה, והן את עוצמות הרוח, כיוון שכפי שאכן תיארת, המלחמות אינן מתרחשות בין ערי האור לבין עצמן, אלא בין ערי האור כולן, כאשר אליהן מצטרפות גם שלוחות נוספות של כוכבים וגלקסיות שונים באזור זה, שלכולם מטרה אחת של הגנה, שמירה וטיפוח האזור.

האויב מולו נלחמים הוא לעתים ישויות מכוכבים אחרים שאינן חיוביות כל כך, ומטרתן לכבוש, להשתלט ולשעבד. ולכן, מבחינת איכויות הלחימה, מעבר לכושר הגופני, לכושר של האבחנה, ולפיתוח השכל, חשובים ההעצמה הפנימית, החיבור למקור האלוהי הפנימי ולחיבור לבורא האחד, לעוצמתו ולרצונו.

פעמים רבות נשלחים אותם אלה שמבקשים להצטרף לשרשרת החיול, לכוכבים מסויימים, על מנת ללמוד ולהשתלם שם בתחומים שונים, שקשורים בעיקר לתחום ההתפתחות האישית, הרוחנית, העוצמתית והרגשית כאחד. מתוך מקום זה הם לומדים להכיר את נקודות החולשה שלהם, להתמודד איתן, ולפתח דרכים לעקפן או לחזקן. מתוך מקום זה הם לומדים לחזק עוד יותר ולהביא דרכים שונות לביטוי הנקודות החזקות שקיימות בכל אחד ואחד מהם. הצוותים המורכבים שנלחמים כאחד, מורכבים בהתאם לכישורי האנשים, הישויות המרכיבות אותם. כלומר, בהתאם לאיכויות האישיות והמלחמתיות ששייכות לכל אחד ואחד מאנשי הצוות, ואשר החיבור ביניהן תורם, וגורם משפיע ומזין האחד על השני ליצירת עבודה של צוות, כאשר לכל אחד מחברי הקבוצה קיים המקום הייחודי שלו, הדרך הייחודית שלו, להביא את עצמו, את כל מהותו, לעבודה השלמה של הצוות.

במסגרת אחד מגלגולייך, כמלך ארתור, שפעל לצידם של אבירי השולחן העגול, הוגשם בפעם הראשונה אולי החזון של ממשלה רוחנית, ואף היה ניסיון ליצור “גן עדן עלי אדמות”. מה היה, למעשה, תפקידם הרוחני של אותם הלוחמים, מה הייתה דרך חניכתם, והאם החיפוש אחר הגביע הקדוש (אותו מצא האביר פרסיבל, הוא מאסטר קות’ומי) היה גם הוא קשור לחניכה זו?

ראשית, אבירי השולחן העגול נבחרו אחד אחד על פי תכונותיהם, אומץ ליבם, טוב ליבם, מוחם המפותח, יכולת ההתבוננות והסקת המסקנות, אך לא פחות מכך, על פי איכויותיהם האישיות והאנושיות. כל אחד ואחד מהם, כחלק מהמעגל, היווה איכות עוצמתית, כאשר החיבור בין כל החלקים יצר את הכוח, את העוצמה, כאשר כמעט ולא היו באותה התקופה ממלכות שהצליחו להביס ממלכה זו.

אחת הסיבות לכך הייתה שהן האבירים והן אני היינו מחוברים לכוחות עוצמתיים של רוח, של אור. אך עלייך להבין ולקחת בחשבון: קיים דבר מה שלא הזכרת, והוא כי באותה תקופה לא היה מצב של “גן עדן עלי אדמות”, אלא בדיוק ההיפך. אכן היה רצון להביא לידי מימוש כזה, אך ההתנגדות של הכוחות החיצוניים הייתה עזה מאד. אמנם, היינו מחוברים לכוחות האור, לאהבה, ואף לכוחות הקסם. אמנם, מרלין הקוסם הגדול היה חונכי, על ברכיו גדלתי, אך בתוך הממלכה עצמה היו כוחות רבים שנאבקו זה בזה. אחד מהם היה כוח הנצרות מול הכוח של האמונה באל ובאלה. היו מאבקים קשים ומרים בין שני כוחות אלה במשך כל תקופת כהונתי. בנוסף לכך היו גם כוחות שליליים, כיוון שכדור הארץ היה אז ברטט שונה לחלוטין מכפי שהוא כיום, ובאותה תקופה כוחות החושך היו חזקים לא פחות, ועתים אף יותר, מכוחות האור. ולכן, המלחמה שניטשה פעמים כה רבות, הייתה בין האבירים האפלים לבין אבירי השולחן העגול, כאשר, למעשה, פעמים רבות מתואר האביר האפל, שתפקידו לייצג את כוח החושך, שבא להילחם בכוח האור.

החוזה הקולקטיבי שהיה באותה תקופה איפשר לכוחות המתנגדים יותר, כחלק מהתוכנית האלוהית, להשתלט על ולפרק את אחוות האור שנוצרה באותה תקופה. ניתן לומר גם כי חלק מהאינטריגות שהיו, הצליחו לעתים ללכוד ברשתם גם אבירים שבתחילה היו מחוברים לעוצמת האור, אך כיוון שלא היו חזקים מספיק בתוכם, ולא פיתחו בצורה מספקת את עוצמתם הפנימית האנושית, לא יכלו לעמוד בפני פיתויי החושך, ולכן היו גם כאלה שנפלו לאותו מקום.

היו כוחות שליליים גם בתוך הממלכה עצמה, גם בתוך המשפחה, שיצרו פעמים רבות מקום לחושך להיכנס פנימה, לחלחל, פעמים רבות בלא יודעין.

העוצמות שנדרשו מאבירי השולחן העגול היו, אכן, גם עוצמות תרגול של שימוש בנשק, בזריזות, בעורמה, בחוכמה, בתבונה, אך גם פיתוח היכולות האישיות, פיתוח העוצמה הפנימית, פיתוח המקום הנוכח, הקיים, הבולט, שמוכן לצאת החוצה, ולהביא את עצמו, ולהביא את הדבר שעבורו הוא נלחם.

פעמים רבות הם היו מוכנים להקריב את חייהם עבור אותה מטרה, כיוון שמטרה זו הייתה מחוברת לרצון האלוהי, וכאשר נשמתם הייתה מסוגלת להתחבר לרצון זה, זו הפכה להיות מטרתם האישית, כפי שהייתה מטרתם הכללית.

עמיחי: כעת ניכנס למעלית הממדים, ונעלה לממד העשירי, שם נצא אל המקדש של הרקולס ואמזוניה. נזמן לשם גם את רב המלאכים מיכאל (שידוע גם כשר צבא האור של הבורא), ובת זוגו המלאכית פיית’, שהינם כאמור רבי המלאכים של הקרן הכחולה.

נועם: אני חווה רטט שמאד מעצים ומאד פותח את הלב, ומרחיב את הנשימה. אני רואה את המקדש בנוי כמבנה עגול, עם עמודי זהב, וכיפה כחולה. בפנים, יש המון זהרורים מרצדים בגוון של אור לבן. אני רואה את הלהבה הכחולה, שהגוון שלה יותר כהה מזה של המקדש שבממד החמישי, ויש לה גם מרקם אחר. אני רואה גם את המלאכים מיכאל ופיית’.

ממה מורכב צבא האור של הבורא, האם רק ממלאכים או גם מישויות אחרות? ומהי המהות של לוחם בצבא האור של הבורא?

המלאך מיכאל  

שלום לכם, כאן המלאך מיכאל. חרב האור המונפת בידי, חדה וחותכת בין עיקר לטפל, בין אור לחושך, בין אהבה לבין שאינו אהבה. הנני השליח של הבורא האחד. הנני עובר בממדים שונים, ביקומים שונים, וכאשר יש צורך להילחם, ניתן להתחבר אלי ולזמן אותי, כדי להיטען בעזרה ובעוצמה שלי, כדי לקבל את כוח ועוצמת הלחימה, כאשר מדובר בלחימה שמחוברת לאהבה ולאור בלבד. כלומר, אדם שרוצה להילחם בשכנו מתוך מטרת אגו, שיפוט, או כל דבר אחר, לא יקבל עזרה זו, כיוון שעזרה זו מחוברת לחושך ולא לאור.

לגבי שאלתך: הנני שר צבא המלאכים, אך למעשה הנני המפקד העליון. מאחורי קיימים צבאות רבים של מלאכים, אך קיימים מפקדים נוספים הנמצאים תחתיי, ואשר הם אחראים לישויות שונות נוספות.

פעמים רבות, בהתאם למטרת הלחימה, נשלחות הישויות המתאימות. כאשר מדובר, למשל, בלחימה שמטרתה גירוש ישויות שליליות, אנרגיות שחורות, או חושך, מדובר בעיקר בצבאות המלאכים. כאשר מדובר בלחימה ברמות החושך הגבוהות יותר, לעתים נוספות גם הישויות אשר על האופנים, על המרכבים, כל אותן ישויות נפלאות ומדהימות של אור, שקראתם עליהן בספרו של יחזקאל.

מטרת הלחימה היא שמירת האמת האלוהית וחדותה, באופן מלא. כאמור, קיימת בחירה חופשית, אך כאשר החושך עצמו מנסה להשתלט על מקומות שבהם קיים אור, מקומות שקיים בהם כוח בחירה, והוא נוטל את כוח הבחירה, או אז יוצאים אנו ונלחמים על מנת להגן על עצם הבחירה החופשית, על מנת להעצים את כוח האהבה והאור האינסופיים, על מנת למנוע השתלטות של הוויות שאינן לטובת התוכנית האלוהית.

כיוון שפעמים רבות, ולמרות שקיים הסכם גם בין כוחות החושך לבורא, כוחות החושך, מעצם טבעם, מנסים מדי פעם להפר את ההסכם, וליצור מציאות חדשה. אך כיוון שכוכב הבחירה הינו של בחירה חופשית, איננו מאפשרים להם זאת, כיוון שהגיעה העת לפנות את החושך עד כמה שניתן מכל היקומים, על מנת לאפשר לאור לבוא במלוא כוחו, כפי שהיה בעידנים רחוקים יותר.

אנו נלחמים בכוחות החושך ומרחיקים אותם בכל מקום שבו יש צורך בכך, בין אם מדובר ביקום זה, ובין אם ביקומים אחרים.

איזה תהליך עובר מי שמצטרף לצבא האור שלך, כדי להפוך ללוחם אור?

ראשית, יקר, שוכח אתה כי אנו מלאכים. איננו זקוקים לתהליך חיול כלשהו. קיימים מלאכים אשר בהסכם עם הבורא בוחרים לשרת בדרך הזו. וכאשר הם בוחרים לשרת בדרך הזו, הם מתחברים בכל הווייתם למהות האנרגיה הקשורה ללחימה, סופגים ממנה, ולמעשה הופכים להיות לוחמים.

עלייך לזכור כי הלחימה שלנו הינה ברבדים גבוהים יותר. אנו איננו נלחמים באופן פיזי, כפי שנלחמים יושבי ערי האור. אנו נלחמים ברמות התדר, ברמות הגבוהות יותר, ולכן אין צורך עבורנו להתמחות בשיטות לחימה כלשהן. הדבר שאנו עושים הוא פשוט התחברות לרצון הבורא האחד, ולרצוננו, כאחד.

על מנת לרכוש את המיומנויות, אנו פשוט מתחברים לאור ולאהבה. וכיוון שהחיבור בינינו לבין הבורא האחד הוא בלתי אמצעי, עמוק, וכמעט בלתי ניתן לזיהוי מבחינת הפרדה, כיוון שאנו חלקים ושלוחות של הבורא בתדר מסויים, לכן אנו פועלים בהתאם לשליחות שאנו מקבלים.

בפני כל מלאך ומלאך ניצבת אפשרות בחירה ביחס לכיוונים שבהם הוא בוחר להתמחות. פעמים רבות המלאכים בוחרים לשרת כמורים, כמדריכים, בממדים הגבוהים יותר, הן עבור ישויות אור נמוכות יותר, והן עבור נשמות בני האדם שעולות למעלה, ושזקוקות להדרכה, להכוונה, ללימוד. אך באותה נקודה ישנם גם מלאכים שמרגישים כי זהו השירות הרצוי עבורם, זהו המקום המועדף עליהם. ולכן, הם מתחברים ישירות לרצון זה, לקרן זו, לאיכויות האהבה, החמלה, העוצמה, הלחימה, ובאמצעות מקום זה משרתים נאמנה את הבורא.

נועם: מראים לי שהמלאכים הם בעצם קצת יותר פסיביים, מהבחינה הזו שהם בוחרים, ואז פשוט מתחברים לאנרגיות האלה, כמו כוס ריקה שמתמלאת בנוזל, ומעבירים אותן דרכם, ומממשים אותן. למלאכים אין בעיות של אישיות, ואין להם צורך לעבוד על רגשות, רצונות אישיים שלא מתאימים לרצון הבורא. כמלאכים, הם נמצאים בדרגה שונה לגמרי, ולכן הם גם משרתים בממדים הגבוהים יותר.

הרקולס ואמזוניה 

מהו בעצם תפקידכם?

תפקידנו לקבל איכות זו ברמה הטהורה והגבוהה ביותר, להעצימה, לחזקה, להתמירה ולהתאימה לרמה כזו אשר תוכל לרדת ולהגיע גם אל בני האנוש, וגם אל דיירי ערי האור, בעוצמה כזו שיוכלו להכילה ולהפוך אותה לחומר. כפי שנאמר לכם, המלאכים מתחברים לאיכויות ברמתן הגבוהה. אך עבור ישויות, אותה איכות אמורה לרדת כאשר היא מוגשמת, ממומשת ודחוסה יותר, וזהו אחד מתפקידנו.

אנו מקבלים את אנרגית הקרן הכחולה במהות, מעבדים אותה, מעצימים אותה, וגם מנתבים אותה למקומות שמהם ניזונים המלאכים, ומהם המאסטר אל מוריה, ומשם, בהתאם להיררכיה, נשלחת אנרגיה זו אל ערי האור ואל בני האנוש.

 במיתולוגיה היוונית מתואר שהרקולס כפף את רצונו במשך תקופה מסויימת למלך כלשהו, שהטיל עליו לבצע 12 משימות שונות. ישנו ספר של המאסטר דג’ואל קוהל, שנכתב בידי אליס ביילי, שמקביל את 12 המשימות האלה ל-12 הסמלים של גלגל המזלות, ושטוען כי ביצוען היווה למעשה מעין תהליך חניכה של הרקולס, שהיה קשור גם למהות של מערכות הכוכבים השונות. האם תוכל להתייחס לתהליך זה, וכן להבהיר האם יש לו קשר לקרן הכחולה?

ראשית, שאלתך רחבה עד מאד. אין באפשרותי לצמצם את הסיפור העמוק לכדי משפט קצר. אוכל לומר כי כל מערכת כוכבים למעשה שייכת לרטט כלשהו, לשלב חניכה מסויים, כאשר כל מערכת כוכבים מכילה בתוכה ידע, עוצמה, יכולת, מטרה כלשהי, ואף אתגר כלשהו, שהייתי אמור להתמודד עמו ברמות שונות, החל מהרמות הפיזיות הנמוכות ביותר, וכלה ברמות הרוח הגבוהות ביותר.

רק לאחר שעמדתי בכל המשימות הללו, ניתנה לי הרשות, וניתנה לי האפשרות, להתחבר עם הבורא האחד, ולקבל ממנו את ההאצלה, להיות אלוהי הקרן הכחולה. הקרן הכחולה ניתנה לי בשל הנחישות, האומץ, העוצמה וההתמדה, שלמרות כל הקשיים הובילו אותי למטרתי הגבוהה, והיא: לשרת את הבורא האחד, מתוך מקום של חיבור, אמת, ואהבה.

וזהו תפקידי כיום. כך קיבלתי את עוצמת הקרן הכחולה, עוצמת הלחימה, כאשר פעמים רבות הייתה הלחימה קשורה לאנרגיה הישנה כיום, אך הלחימה באותם כוחות פנימיים שליליים, שניסו למנוע ממני להגיע ולהשיג את אותן מטרות.

עמיחי: לקראת סיום, ניכנס כעת למעלית הממדים, ונרד בחזרה לממד השלישי, ונבקש כי כל מה שלמדנו בתוכנית זו יהיה באינטגרציה מלאה בחיי היומיום שלנו. תודה זה נעשה!