האומנות בערי האור – חלק 6 – על הארכיטקטורה – פרק א’


מאת המתקשרת נועם קורל – גלעד

בשיתוף עמיחי ים

תוכנית הרדיו “ערי האור והמאסטרים של החכמה”/רדיו “החיים הטובים”

(מתוך תוכנית מס’ 36, ששודרה ביום 22.12.11)

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

תוכנית זו הינה תוכנית המשך לחמש התוכניות הקודמות, ותעסוק אף היא באומנות בערי האור, תוך התמקדות בנושא הארכיטקטורה.

עמיחי: לאו טסה, שהינו גלגולו של המאסטר דג’וואל קול, נהג לומר שהמעלה של המיכל היא הריקות שלו, המעלה של המיכל שמכיל מים, היא המים שהוא מכיל בתוכו, ואילו המעלה של הבית, אינה הקירות שלו, אלא המרחב שבין הקירות, שבו רוח האדם יכולה לשכון.

בין המאסטרים הנעלים שנודעו כארכיטקטים, ניתן למנות, בין היתר, את מאסטר קותומי, שבנה את הטאג’ מאהל בגלגולו כשאה ג’האן, ומאסטר אורלט שיצר את אטלנטיס. בנוסף, ישנם חברי מסדר האלוהים שנודעו כארכיטקטים של היקום, ורוחות הטבע הידועים כארכיטקטים של הטבע.

על מנת ללמוד אודות הארכיטקטורה בעולם הרוח, נשמח להזמין את המאסטרים הנעלים ונציגי ערי האור השונות שירצו להשתתף בתוכניתנו.

מטטרון, שר המלאכים

[עמיחי: שר המלאכים מטטרון עוסק ביצירת תבניות גיאומטריות בממד ה-11, מהן חברי מסדר האלוהים יוצרים את היקום].

כיצד הארכיטקטורה באה לידי ביטוי בממדים הגבוהים יותר?

שלום לכם, כאן שר המלאכים מטטרון. יקרים, אתם יודעים דבר או שניים על יצירת הצורות והמבנים הגיאומטריים בממד ה-11. אך עליכם להבין כי הדבר שאותו תודעתכם תופסת, הינו שבריר מהמרחב העצום הרב-ממדי הקיים בכל אחד מהממדים, ולכן הצורות הגיאומטריות כפי שאתם תופסים אותן, אינן כפי שהן באמת במהותן. למעשה, המורכבות גדולה מכדי שתהיה גלויה לעין אנושית כלשהי. כל זמן שנשמתכם בגוף, אתם מוגבלים בראייה של ממדים מסוימים בלבד, עד רובד ועד עומק מסוים.

נוכל לומר כי בממד ה-11 אנו יוצרים את כל אותם המבנים, את כל אותן אבני היסוד, כפי שמכנים זאת בממד אצלכם, לבריאת יקומים, לבריאת עולמות. עליכם להבין כי בממד ה-11 הדברים שנבנים מתחלקים לשני סוגים מרכזיים: סוג אחד הינו מבנים יקומיים, כוכביים, גלקטיים. מבנים גיאומטריים וצורות גיאומטריות אלה מחוללים אנרגיה ורטטים, שבאמצעות התמרה ועבודה של חיבור רטטים מסוגים שונים, יוצרים ובונים מבנים יקומיים. כלומר, לעתים אף כוכבים פיזיים בעצמם, ואף יקומים פיזיים שונים בעצמם.

קיים גם סוג שונה, כיוון שכל דבר שאתם יוצרים בחומר, בצורות הגיאומטריות, מגיע מהזרע בממד ה-12, ובא לידי ביטוי ומימוש כרעיון בממד ה-11. בתחילה כרעיון מאוד גדול ומופשט. אך עליכם להבין כי לו לא היו כך פני הדברים, לא ניתן היה ליצור מבנים בעולמכם. כל ההשראה, הרעיונות והדברים שאתם מממשים בפועל – מקורם בממד ה-11.

עליכם להבין כי בממד זה הדברים מופשטים ומורכבים מאוד בעת ובעונה אחת, וכאשר מייצרים אותם בעולמכם ובממדים הנראים לעיניכם, חייבת לעבור רמת האנרגיה דחיסות כה רבה, עד כי רבים מהממדים המקוריים שהיו במבנה הראשוני, מתמזגים זה בזה, מתכווצים, לעתים אף נעלמים.

מהי מהות אומנות הארכיטקטורה, מנקודת מבטך?

זוהי יצירת תבנית באמצעות שימוש בחוקי היקום, באמצעות הכרת המבנה האנרגטי, הפיזיקלי, והרוחי של היקום כאחד. כאשר הארכיטקט בונה מבנה בעולמכם, קיים במוחו רעיון, תבנית הנמצאת ביחסים של גובה, מרחב, גבולות. עליכם להבין כי ברבדים הגבוהים יותר, ההתייחסות שונה, ולכן נאמר כי הדברים בהתממשותם יורדים ומתמצקים יותר ויותר, עד כי הארכיטקט הבונה את הדברים משלב ביצירתו תדרים שונים, צורות גיאומטריות שונות, מרווחים שונים הקיימים.

אם ניקח את הדברים לרובד גבוה יותר כדי להסבירם, כפי שתואר לכם בעבר, כל הבריאה מתאימה למה שכיום מקובל לראות בעולמכם כ”תיאוריית האם”, שמדברת על כך שכל דבר שנברא, כל יקום, כל בריאה, מהווה מיתר, וכאשר מנגנים על מיתר זה, נוצרים רטטים שבונים דברים מסויימים. לכן, כאשר ארכיטקט בונה בית, או יותר נכון, מביאו לידי הממדים הדו-ממדיים על דף, כמרחב שטוח, הרעיון המקורי נוצר גבוה הרבה יותר, והוא מתמצק ויורד באמצעות הרבדים והממדים השונים, באמצעות מיזוג של כל חוקי היקום.

ברצוני להסביר דבר מה: כפי שאצלכם בגוף האדם, קיימות סינפסות, כלומר, ישנם נוירונים והחיבור בין הנוירונים הינו מרווח. כאשר נוירון מתחבר עם נוירון אחר, הדבר נעשה באמצעות מרווח שדרכו עובר זרם חשמלי. עליכם להבין כי גם המעבר בין הממדים השונים עד ליצירת היצירה המוגמרת בממד השלישי, הוא כמעבר בין נוירונים באמצעות הסינפסות הללו. ולכן, כאשר מגיע הדבר לרובד שלכם, מדובר בסינפסה האחרונה, במקום שבו מתמצק הכל מרוח לידי אנרגיה מוחשית יותר, ולידי חומר.

מהי מהות המקדש, ומהי מהות הבית?

מקדש נברא כדי לעגן אנרגיה ועוצמה באותו מקום שבו נברא, בין אם מדובר באיזור הקיים בממד השלישי, ובין אם בממדים האחרים. כפי שידוע לכם, קיימים מקדשים רבים בממדים שונים, לא רק בממד החמישי. ולכן, מהותו של כל מקדש היא לאסוף אנרגיה, למרכז אותה, להעצים אותה, לעבד אותה ולהעביר אותה הלאה לרבדים ולממדים נמוכים יותר, כדי לעגן אותם ברובד הפיזי הממשי. לכן, פעמים רבות מבנים של מקדש בנויים כפירמידות, כיוון שלפירמידה כוח מעגן.

קירות המקדש, כפי שנאמר על ידי חברנו לאו טסה, אינם משמעותיים בעצם היותם כקירות, אלא הם מקודשים בשל הדבר הנמצא ביניהם, על ידי הדבר הנמצא בתוכם. ולכן, גם המבנה יוצר מיקוד, מירכוז, ועיגון של אנרגיה, אך אותה אנרגיה אינה נוצרת בגלל המבנה, כי אם מוכנסת אל תוך המבנה, ובתוכו מקדשת את המבנה המקיף אותה.

האם יש קשר בין סוג המבנה הגיאומטרי של המקדש, לבין סוג האנרגיה שהוא מכיל?

בוודאי. פעמים רבות, כפי שידוע לכן, האנרגיות הגבריות הן חדות יותר, ישרות יותר ובזוויות חדות יותר, כאשר האנרגיות הנשיות מעוגלות, רכות ומכילות יותר. ולכן, פעמים רבות נבנה המקדש כחיבור בין האנרגיה הזכרית לאנרגיה הנקבית. פעמים רבות המקדש כלפי חוץ נראה כגברי, או כמרובע או כפירמידה. אך בתוך המקדש עצמו, בדרך כלל האולם בנוי כמעגל, בנוי כאנרגיה נשית מזינה ומכילה, כרחם שבתוכה נוצר הדבר וממנו נובע אל שאר היקום, הממדים והרבדים.

קיימות צורות גיאומטריות שונות, הנוצרות משילובים שונים של תבניות גיאומטריות בודדות, כגון: כוכבים, מגני-דוד, או צורות נוספות המורכבות מצורות פשוטות יותר, וכמובן שצורות גיאומטריות אלה מכילות בתוכן רטטים מורכבים יותר ואף יוצרות אותם. פעמים רבות רטטים אלה הם שמתחילים ליצור דקויות בחומר. כלומר, כאשר מדובר בתבנית גיאומטרית פשוטה: מעגל, משולש וריבוע, האנרגיה הנובעת מאותה צורה היא פשוטה וייחודית, אך אחת, אחידה, במהות האנרגיה והרטט. אך כאשר מדובר בהרכבה של מספר תבניות, יוצר הדבר עירוב של תדרים, ולכן יכולת הבריאה באמצעות צורות אלו מורכבת ודקה יותר.

פעמים רבות משתמשים במקדשים בשילובים של צורות גיאומטריות מורכבות שונות, כדי ליצור מירכוזים שונים ואיכויות שונות של האנרגיה בתדרים שונים, כיוון שלא כל הישויות שנכנסות לאותו מקדש נמצאות באותו רטט, ובאותו ממד. לכן, כדי שכל ישות אור תוכל להיכנס למקדש זה, על המקדש להתאים את רטטיו בצורה כזו שיוכלו להגיע ולגעת גם בישויות שהרטטים שלהן נמוכים יותר, וגם בישויות שהרטטים שלהן גבוהים במיוחד. לכן, רב השימוש במקדשים בגיאומטריה מקודשת של מספר תבניות בסיסיות.

לגבי בתים: פעמים רבות, כאשר מדובר בבתים המקובלים בעולמכם בממד השלישי (ואין המדובר כרגע על יורטים, טיפים, או בתים מהסוג הזה), למעשה מדובר בתבנית אנרגטית אחת הבאה לידי ביטוי בצורות שימוש שונות: תבנית הריבוע, לעתים גם תבנית המלבן. בממד שלכם אתם בונים בתים מתוך מטרה לקבל הגנה, ולעתים גם מתוך מטרה להשתמש בהם כבמקום מפלט. הצורה הגיאומטרית של הריבוע היא פשוטה וישרה, ומעגנת דברים באופן עמוק אל תוך הקרקע. אך לעתים זו גם צורה שיוצרת סטגנציה. כלומר, סוג של קיפאון, סוג של ניוון. לכן חשוב לשלב צורות נוספות בתוך צורות הריבוע או המלבן, על מנת שתיווצר זרימה אנרגטית בתוך המבנה.

גם מטרת הבית היא לעגן אנרגיה לתוך האדמה. אך במקרה זה האנרגיה המעוגנת אל האדמה היא האנרגיה של האנשים שחיים באותו בית. כפי שידוע לכם, האנרגיה היא דינמית, והקירות פסיביים. לכן, לעתים, הקירות סופגים לתוכם את האנרגיות שנמצאות באותו מקום שבו בחר האדם לגור. פעמים רבות מתרחש אצלכם מצב בו בתים עוברים ידיים רבות. עליכם להבין, כי כל סוג של אנרגיה נספג בתוך הקירות של הבתים. ולכן, הקירות מערבים ומכילים בתוכם בליל של אנרגיות, חלקן חיוביות יותר, וחלקן שליליות יותר. אך מטרתו העמוקה של הבית היא לספוג ולהכיל את האנרגיה הנמצאת בתוכו, מעצם האנשים החיים בו, ולעגן אותה אל תוך האדמה.

מהי מטרת הבית בממדים הגבוהים, ומהם השימושים הנעשים שם בבית?

שאלת שאלה שניתן לענות עליה תשובות רבות, כיוון שבכל ממד קיימת גישה מעט שונה לדברים. במהות העמוקה, בית הוא הבורא. זהו הבית האמיתי, העמוק, העוצמתי, היחידי, האינסופי, הקיים בכל הבריאה כולה.

עמיחי: פעם ביקשתי את הפרספקטיבה של הבורא לגבי מהות הבית, והתשובה שקיבלתי הייתה: “שמים, אדמה וארבעת הכיוונים”. האם תוכל אולי להתייחס לכך?

הדבר נכון כאשר מדובר ברובד של הממד השלישי. ברובד זה, (הבית) הוא אותה כוונה, אותה מהות, כיוון שהשמים, הארץ, ארבעת הכיוונים, ומה שנמצא ביניהם, כל כולם הינם הבריאה. ולכן, מה שהבית הוא עבורכם, ככדור הארץ, בני אנוש יקרים, כולו מהווה חלק מהבריאה, חלק מהבורא. ולכן הבית במהותו, במקורו, הוא הבורא, כאשר מתוכו יש השתלשלויות שונות ורבות, שבעולמכם וביקומים שברא הבורא, באים לידי ביטוי בדרכים, בצורות ובהגדרות שונות.

ניתן לומר כי לבית יש תשובות שונות. כאשר אדם חי בעולמכם בממד השלישי הוא מחפש את הבית. מהו הבית עבורכם, יקרים? הבית הוא מקום פנימי של שקט, שלווה, הוויה, עוצמה, שייכות, מהות. כל אלה, יקירים ואהובים, מופיעים בו זמנית בתוך לבכם, רוחכם, העצמי האלוהי שלכם, ובבורא עצמו. והדבר בא לידי ביטוי ומימוש פיזי באמצעות הקירות שאתם בונים סביבכם ואשר משקפים את הבית הפנימי שבכם.

עליכם להבין כי בממדים הגבוהים יותר, עבורנו בית הוא דבר ארעי ביותר, כיוון שאין מדובר בחומר שנוצק לכדי דבר התוחם אותנו. בממדים הגבוהים ביותר – הממד ה-12, ה-11, ואף ה-10 – אין לנו צורך במבנים. אין לנו צורך בבית, במובן שאתם מכירים. לכן, גם אם אנו יוצרים מבנים לצורך מסוים, ברגע שמשתנה הצורך, משתנה המבנה, משתנה מהותו.

גם בממד העשירי, בו נמצאים המקדשים של מסדר האלוהים, אין כל צורך בבתים, אלא רק במקדשים, שמטרתם לעגן, להעצים ולהפעיל אנרגיה האופיינית לכל רטט המיוחד לאותו מקדש. רמת האחדות בין ההוויות הנמצאות בממד העשירי היא כה גבוהה, עד כי אין להם כל צורך בבתים. בממד שלכם קשה לכם להבין דבר זה, כיוון שאתם רגילים להתייחס לדברים כפי שהם נראים לכם ברובד בו אתם חיים.

עליכם להבין כי בית, במובן הפיזי שלו, הינו כמעין הגנה. גם בממד החמישי עדיין זקוקים לבתים, כיוון שעדיין זקוקים להפרדה, לפרטיות. אך הדברים משתנים ככל שעולים יותר ויותר בממדים, כיוון שהאחדות בין הבורא לבין כל ההוויות הינה כה עמוקה, עד שאין צורך כלשהו בכך.

כרגע, יקירים ואהובים, אינכם מסוגלים לתפוס את הווייתם המלאה של החיים בממד ה-10, בממד ה-11, ובממד ה-12. ולכן, אהובים, אתם משליכים על הממדים הגבוהים את הידע שלכם לגבי הממדים המוכרים יותר, הנמוכים יותר. עליכם להבין כי כל הישויות מהממדים הגבוהים שאתם פוגשים, הן בהווייתן אור אהבה טהור. הסיבה היחידה שבגללה הם לובשים דמות אנוש היא כדי שתוכלו לזהות בהם משהו מוכר, וכדי שתסכימו ותרצו ליצור עמם הקשר על מנת לקבל מהם את האהבה, ההדרכה והמידע. אך למעשה דברים אלה, יקירים, נוצרים עבורכם. לנו אין כל צורך בהם. אין לנו צורה מוגדרת. הצורות שמגדירות אותנו, מוגדרות על ידכם, כדי שמוחכם יהיה מסוגל לקלוט חלק מהווייתנו. לכן, אנו מתאימים את עצמנו לרמת הרטט שאתם מסוגלים לקלוט. אין לנו צורך בבית, אין לנו צורך במקדשים, אין לנו צורך במבנים. המקדשים, יקרים, נעשים עבורכם, עבור היקומים, עבור כדור הארץ, עבור עיגון האנרגיה. אנו החיים בממדים הגבוהים, איננו זקוקים לכך, כפי שהבורא אינו זקוק למבנה פיזי כלשהו כדי שיכיל אותו.

האם גם למלאכים שנמצאים בממד השביעי אין בתים?

עליכם להבין כי ההפרדה בין הממדים אינה כה חדה, כפי שאתם מתארים אותה. רבים מהמלאכים הנמצאים בממד השביעי, נמצאים שם לצורך תפקיד. אך בזמן שהם אינם בתפקיד, הם נמצאים בממדים גבוהים יותר, ומתחברים לבורא, להוויית האהבה והאור. עליכם להבין כי המלאכים שנמצאים במקדשים בממד השביעי נמצאים במקדשים. הם אינם זקוקים לבית, הם אינם זקוקים למבנה. הדבר היחידי, כפי שנאמר קודם לכן, הוא שהמבנה מאפשר להם לרכז את האנרגיה שעמה הם עובדים. למרכז, להעצים, להאדיר ולשדר אותה לממדים הנמוכים יותר.

כל המקדשים בממדים הגבוהים יותר משרתים את היקומים כולם, ואת כדור הארץ בפרט. ולכן, זוהי מטרתם העמוקה והאמיתית של המקדשים: מימוש של אהבת, עוצמת, אור ובריאת הבורא.

האם יש אולי עוד משהו בנושא זה שתרצה להבהיר?

 נאמר רק כי החיבור גם בממדים הגבוהים, וגם בממדים הנמוכים יותר, נבנה על ידי שפות. השפה היא חיבור בין תדרים שונים, בין תבניות גיאומטריות שונות, המתייחסים כפי שהמוזיקה מתייחסת אצלכם לכל מיני מרווחים, חלקים, קצבים. כך גם השפה המתמטית, כך גם שפות בריאה אחרות, שבהן משתמשים והשתמשו בעבר ישויות מסדר האלוהים כדי לברוא את הדברים באופן ממשי יותר.

ניתן לומר כי כאשר אתם בונים מבנים בממד השלישי, אתם מתייחסים ליחסים בין גובה, אורך, שטח, מרחב וצורה. מושגים הנחשבים מתמטיים בעיניכם. אך האמת היא כי אתם רואים שוב את הרבדים הנגלים בלבד, כאשר לכל אחד מהמושגים האלה יש מאחוריו ממדים שלמים עמוקים, שבהם הדברים המרכיבים והזרעים של אותה מהות: מעגל, גובה, שטח, אורך, מושגים מתמטיים (פאי), נוסחאות. כל הנוסחאות הן למעשה קבצים של תדרים שאתם מסוגלים לראות כפי שניתן לראות קרחון המבצבץ מהים. כידוע לכם, אתם רואים רק את קצהו של הקרחון, אך מתחת לפני השטח, הוא גדול פי כמה מכפי שאתם רואים בעיניכם על פני השטח בלבד.

שלוחה לכם אהבה עמוקה ביותר. שלוחה גם הערכתנו ופליאתנו על עצם הסקרנות, ההתעניינות, הרצון העז והעמוק להעמיק, ללמוד, להיפתח, להתחבר למהות העמוקה והאמיתית של הבית, להתחבר לבורא ולהתחבר לבית שבו בחרתם לחיות. הבית שמממש את מטרת הבריאה באמצעות המימוש שמייצר הוא בכוח זה, ולהיכרות הבורא עם עצמו באמצעות כוח הבחירה שלכם, אהובים.

כמובן שהבחירה קיימת גם ביקומים נוספים, אך כוכב הבחירה שבו ניתן להתחבר לאנרגיה ולממש בפועל באמצעות בחירה, הינו הבית שלכם. אותו כוכב יקר ואהוב שעל פניו אתם חיים, ושבו בחרתם לכם כבית. ברוכים ואהובים תהיו.

סן-ג’רמיין  

כיצד יוצרים מבנים ומקדשים בממד השלישי ובממדים הגבוהים יותר?

 שלום לכם, יקרים. קיימים כללים מרכזיים שתקפים לכל היקומים , כאשר בכל יקום הם משתנים בהתאם למהות היקום עצמו. ביקום זה שבו אתם חיים, קיימים מספר כללי יסוד. אך עליכם להבין כי כללים אלה, ברמת התודעה הגבוהה, הם כזרעי אור, כזרעי עוצמה, שמתוכם נגזרים ונולדים אותם כללים ברמה מונמכת יותר ויותר, עד כי הם באים לידי ביטוי באופן פיזי באמצעות חוקי המתמטיקה, וחוקי הגרביטציה וחוקים רבים נוספים שבהם אתם משתמשים בחיי היומיום שלכם, על מנת לבנות מבנים: חוקים של יחס, אור, צבע וחוקים רבים נוספים הקשורים לבניית מבנים, בהתאם לתפקידו של המבנה. אך כמובן שהחוקים נותרים אותם חוקים, ולא ניתן לשנותם. ניתן לעשות דברים שונים בהתאם לאותם חוקים.

שר המלאכים מטטרון דיבר על אותם חוקים. מדובר ברטטים שונים, בשילוב של רטטים שונים, במהות שעבורה נוצרת הארכיטקטורה. כיוון, שלמשל, גם ציורים הנוצרים בשדות התבואה הם מבנים ארכיטקטוניים, גם אם הם ללא קירות הנראים לעין. גם שרטוטים אלה הם סוג של ארכיטקטורה.

אותם רטטים, אותן תבניות, באים ובאות לידי ביטוי בתחומים שונים, ועל כך נמשיך כבר בתוכנית הבאה.