האומנות בערי האור– חלק 1


הלהבה הוורודה

מאת המתקשרת נועם קורל גלעד

בשיתוף עמיחי ים

תוכנית הרדיו “ערי האור והמאסטרים של החכמה”/רדיו “החיים הטובים”

(מתוך תוכנית מס’ 31, ששודרה ביום 10.11.11)

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

היום נתחיל בסדרת תוכניות חדשה, שתעסוק בנושא האומנות. לשם כך, נתקשר עם פול הוונציאני, שהוא כוהן הלהבה הוורודה, האחראי גם על צ’אקרת הלב ואיכות האהבה. פול הוונציאני שימש כמעין שר האומנות באטלנטיס, אותה עזב ביחד עם תות’, ועבר ממנה למצרים, שם בנה את הפירמידות הגדולות בשיתוף עם תות’ ואל מוריה.

בתקופת הרנאסנס, הוא התגלם כפול ונרוסה, ויצר באותה תקופה ציורים מאד צבעוניים, שתיארו אירועים מחייו של ישוע – דבר שלא נשא חן בעיני רשויות האינקוויזיציה באותה עת, ועל כך הוא כמעט שילם בחייו.

בסוף חייו אלו הוא התעלה, ומאז הוא מכהן ככוהן הלהבה הוורודה.

המקדש של פול הוונציאני נמצא בממד החמישי שמעל שאטו דה לה ליברטה (“טירת החירות”) – טירה הנמצאת בעולמנו בן שלושת הממדים בדרום צרפת, ושבה הוא התגורר בתקופת התגלמותו כפול ונרוסה.

כעת ניקח מספר נשימות לקרקוע, להרפיה ולשחרור המחשבה, ונתחבר בתודעתנו למקדש זה שבממד החמישי. נפתח שער במרחב ובזמן, נעבור דרכו, ונראה את עצמנו ליד מבנה של מקדש המוקף בצמחייה יפהפייה.

המקדש בנוי כולו מאבן רוז קוורץ צלולה, הזוהרת באור פנימי. נפסע אל המקדש בשביל הבנוי אף הוא מאבני רוז קוורץ ורודות. ככל שנתקרב יותר ויותר למקדש, נחוש יותר ויותר באנרגיה של אהבה ורכות האופפת אותנו, ונשמע צלילים עדינים כשל שירת מלאכים אוורירית.

כעת נעמוד מול שער המקדש. המקדש עצמו בנוי מעמודים מעוגלים, חצר חיצונית, ומסדרון המקיף אותה דרכו נכנסים למבני המקדש המוקף מבנים. בצידי השער עומדים שני שומרים עם חניתות מוצלבות, ובראותם אותנו, הם זזים הצידה והשער נפתח מאליו לקראתנו. אנו חשים המומים אל נוכח העוצמה הרבה של אנרגית האהבה והאור המגיעה מהמקדש. עם הפסיעה הראשונה נמצא את עצמנו באולם מדהים ביופיו, העשוי מאבני רוז קוורץ זוהרים, ובו חלונות מקושטים עם אדנים הבנויים מאנרגיית זהב. לפנינו שטיח בגוון ורוד, וכשנפסע עליו נראה כל מיני תמונות המתארות אירועים הקשורים להיסטוריה, לאומנות, ליצירתיות ולפול הוונציאני.

כעת נעלה בגרם מדרגות קצר ואובלי, שבסופו נמצאים שני כסאות מלכות. באחד מהם יושב מאסטר פול הוונציאני, ובשני יושבת בת זוגו, המזכירה בדמותה את ליידי קוואן ין (הידועה גם בשם “ליידי רואנה”).

תקשור עם פול הוונציאני

מהי מהותה של קרן הלהבה הוורודה, שאחראית לנושאי האהבה, האומנות והיצירתיות, וכיצד הנושאים הללו קשורים אלה באלה?

שלום לכם. עליכם להבין כי ברבדים הגבוהים יותר לא קיימת הפרדה במהות בין אהבה, יופי ואומנות, כיוון שכולם נבראו באותו התדר ובאותו הרטט. ככל שיורדים ברמות הרטט, ככל שמתמצקים הממדים יותר ויותר, כך בהתאם, הופרדו האנרגיות, כדי שיהיה קל יותר לבני האנוש בממד השלישי לקבל כל אחת מהאנרגיות האלה, לפתח וליישם בצורה מלאה יותר את אותו תדר עמוק.

בממד שלכם באים הדברים לידי ביטוי בהפרדה המרובה ביותר, כאשר בממדים השביעי, השמיני ומעלה, האהבה, היופי והאומנות אחד הם.

הקרן שאותה אני מקבל, היא הקרן הוורודה, המכילה בתוכה את שלוש האומנויות הללו, את שלוש האיכויות הגבוהות הללו. כאשר אני מקבל אותה, אני מקבל אותה כאיכות אחת מלאה ושלמה המכילה הכול, אך כאשר אני מעביר אנרגיה זו לממדים נמוכים יותר, עלי לפצל אותה כדי שהיא תוכל להגיע במלואה לבני האנוש.

אצלכם, מבחינת ההתבוננות, ההבנה והקליטה, היופי בא לידי ביטוי דרך אומנות, דרך אהבה; האומנות נעשית דרך היופי, וכאשר היא נעשית מתוך אהבה – רואים זאת; והאהבה הינה מעורר גדול ביותר עבור תחושת היופי הקיימת באהבה, ועבור האומנות, שכה רבות הדרכים בהן האומנות ביטאה, ומבטאת, רגש אהבה זה.

כפי שאתם רואים, כפי שקיימת הלהבה המשולשת בנשמתו של אדם, המכילה שלוש איכויות שונות של חוכמה, אהבה ורצון אלוהי, כאשר לכל אחת מהן קיום משלה, ושלושתן ביחד יוצרות את הלהבה המשולשת האחת, כך היופי, האמת והאהבה, הן האהבה המשולשת שקשורות לאותה קרן, לאותה איכות עמוקה ועוצמתית.

כיצד משפיעה קרן הלהבה הוורודה על אומנות המוזיקה והמוזיקאים שבעולמנו?

עליכם להבין יקיריי, כי הקרן הוורודה אינה פועלת אך ורק על מי שמתחבר אליה במודע, כיוון שקרן זו קיימת בעולמכם, ומשפיעה את האנרגיה שלה. עליכם להבין כי הדבר דומה לכיוונון לרטט מסויים, כפי שקיים בתחנות הרדיו שלכם. כאשר אדם עוסק באומנות, בין אם הוא מודע לכך ובין אם לאו, הוא מתכוונן ומתחבר לאיכויותיה של אותה הקרן, ומתוך מקום זה צצה בתוכו לפתע ההשראה, או הידיעה, או ההבנה, או הארה מסויימת, ומתוך הארה זו הוא מתחיל ליצור דברים בעולם.

כך שאותה קרן מתחילה להשפיע, במידה זו או אחרת, על כל מי שמתחבר לעוצמת האומנות, עוצמת האהבה, ועוצמת היופי, כאשר כפי שידוע לכם, שלוש עוצמות אלה קיימות בעולמכם בשילובים, במיזוגים בצורות שונים.

עליכם להבין כי קיים קשר עמוק מאד בין מוזיקה למתמטיקה. שתיהן תבניות, שנוצרות מיחסים בין תבניות לתבניות אחרות. הצלילים קיימים בסולמות, ששונים אחד מהשני ברווחים מסויימים, שגם הם “תבניתיים”. התווים הנכתבים לצורך נגינה, גם הם שפה בפני עצמה, שכוללת דברים הקשורים למרחקים, להרמוניות, להשוואות, למשקלים.

כל הדברים הללו בונים גם את השפה המתמטית. בשפה המתמטית ישנם סמלים, ובשפה המוזיקלית ישנם סמלים, כך שפעמים רבות המוזיקה, בין אם באופן מודע ובין אם לאו, מחוברת באופן העמוק למתמטיקה הבונה את חוקי היקום, ואת חוקי העולם.

לעתים, חלק מהאנשים שהופיעו בעולמכם כגאונים מוזיקליים, לא היו כולם מחוברים לחלק המתמטי שבאותה שפה, ופעמים רבות כאשר שפה זו עוברת דרך ליבו של האדם, היא יוצרת באמצעות היצירתיות והחיבור לאהבה וליופי, את הצורה השלמה שמצליחה לגעת בלב האנשים.

ניתן להשתמש במוזיקה הן ברמה הטכנית, והן ברמה המרגשת. כאשר האדם שמבצע או שמתחבר, הופך להיות צינור לאור של אהבה, יופי ואומנות, וכאשר אהבה זו עוברת דרך ליבו, אז הוא מצליח להרעיד את לב שומעיו, ולהגיע למקומות עמוקים ביותר בתוך האנשים שעבורם הוא מנגן, או מבצע, או יוצר.

כאשר האדם מתחבר דרך העין השלישית בלבד אל המוזיקה, פעמים רבות הוא יוצר מוזיקה נפלאה בצורתה, בתכנה, במבנה, אך ניתן לומר כי תהיה זו מוזיקה שתבוא יותר מהמקום השכלתני שביקום.

האם תוכל לספר על מוזיקאים ספציפיים שקרן הלהבה הוורודה השפיעה עליהם באופן מודע יותר?

כמובן שהאנשים שמחוברים היום לעידן החדש, אנשים שפתוחים היום לקלוט דברים מעבר למסכה שעיניהם נותנות להם לראות, מתחברים למקור האהבה, למקור הבורא.

עליכם לזכור כי הקרן הוורודה מציינת אהבה ללא תנאי, ואהבה הינה הדבר שבורא את העולם כולו. אין בבריאה דבר נוסף לאהבה. כל דבר אחר שנברא, נברא רק לצורך הקוטביות. ולכן, כאשר מתחברים לאנרגיה של הלהבה הוורודה, ניתן דרך אנרגיה זו להתחבר ללב הבורא ולאהבתו האינסופית. ולכן, גם אנשים שאינם מחוברים באופן ישיר למוזיקה, אך מחוברים לכל יצירתיות שהיא, בין אם מדובר בחשיבה יצירתית, ובין אם מדובר ביצירת כפיים כזו או אחרת, כל אדם כזה מתחבר (ברגע שהוא מתחבר) לבורא ולאהבת הבורא, ובאופן נוסף מתחבר גם ללהבה הוורודה.

אשר למוזיקאים שהושפעו באופן ישיר: כל המוזיקאים הגדולים שהיו בעולמכם, בטהובן, באך, מוצארט, מנדלסון, ועוד רבים אחרים, הושפעו מהקרן הוורודה באופן עמוק ביותר, גם אם לא תמיד ידעו מהו הדבר שגרם להם להיות מושפעים מכך.

גם אומנים וציירים שונים הושפעו. מעבר לדמותי כפול הוונציאני, היו דמויות שהושפעו רבות מהאנרגיה של הקרן הוורודה, של האהבה והיופי.

ניתן לומר גם שחלק מהאומנים שקיימים בתקופתכם, בדורכם, הושפעו בצורה כזו או אחרת מהלהבה הוורודה, אך פעמים רבות היה זה ללא חיבור מודע לעוצמה ואנרגיה זו.

מי למשל?

 גם “החיפושיות” הושפעו בתקופתם מהאנרגיה של הלהבה הוורודה.

האם יש סגנונות מסויימים באומנות הציור, למשל, שקשורים יותר לתדר הלהבה הוורודה?

אדם יקר, עלייך להבין דבר מה. קיימת נקודה של הפרדה בהתבוננותך, כיוון שאין המדובר ב”סגנון”, אלא מדובר בחיבור של האדם לליבו. כאשר האדם מחובר לליבו, וכאשר הוא עוסק באמנויות או ביצירתיות, הוא מושפע בהכרח (וכפי שנאמר קודם לכן, בין אם במודע ובין אם לאו), מהקרן הוורודה, כיוון שהקרן הוורודה הינה הקרן המחוברת אל הלב. וכאשר אדם מתחבר לליבו, הוא יצייר, ינגן, ייפסל, יכתוב, ישיר או יבטא כל סוג אחר של אומנות, מתוך חיבור עמוק לקרן הוורודה, כיוון שהקרן הוורודה עוברת דרך לב, יופי, טוהר, שמחה, חמלה וכל האנרגיות ששייכות לאהבה בכללותה. לכן, אין מדובר בסגנון מסויים, אין מדובר בדרך מסויימת, לא מדובר בחיבור טכני.

כדי להתחבר ללהבה הוורודה, אדם צריך להיות מספיק כן וישר עם עצמו כדי להתחבר אהבה הקיימת בתוך ליבו, ומתוך מקום זה יוכל ליצור כל דבר בעולם שברצונו ליצור, מתוך חיבור עמוק לקרן האהבה.

ברצוני לומר דבר מה נוסף, שלא הוזכר כאן קודם לכן. חלק מהאומנות הקדומה הקיימת בעולמכם, היא אומנות של סמלים. היא אומנות שמבטאת חוכמות עתיקות באמצעות ציור, צבע, צליל.

עליכם להבין כי מהות האומנות שנוצרה בתקופות עתיקות, הייתה ברמות שקשורות לקודים. כאשר פעמים רבות מידע עמוק וידע עמוק הועברו באמצעות צלילים, קולות, ציור ואף באמצעות צבע. לעתים על ידי צירופי צבעים הועבר ידע מתמטי. לעתים, ידע הקשור לתרבויות כוכביות אחרות. לעתים סמלים ודברים מסוימים שצוירו, היו מטרות ואמצעים להעברת כלים של ריפוי, כלים של עבודה, שיסייעו לאדם על פני האדמה בממד השלישי להתעלות, להירפא, לחיות את חייו בצורה עמוקה וטובה יותר. אך לא רבים מכם ידעו לפרש את הסמלים ולהבין את התובנות העמוקות שנמסרו דרך האומנות.

ברצוני להסביר ולהזכיר כאן כי רבות מיצירות האומנות הקיימות בעולמכם משלבות בתוכן הן יופי, הן אהבה, הן עוצמה, אך גם סודות רבים. גם ידע קדום המסתתר או בנושאי התמונה או בצבעי התמונה או בסמלים או בכתבים ובאותיות הכתובות לגבי אותה תמונה, ציור, או פירמידה, או כל דבר אחר. גם הפירמידות הן למעשה מעשה אומנות, ונעשו באומנות, ובתוכן רב הנסתר על הגלוי, ובתוכן רב הידע שנמסר באמצעות האומנות.

כמי שכיהן כשר האומנות באטלנטיס, האם תוכל לספר לנו כיצד נראתה האומנות באטלנטיס, בפרט שהאטלנטיים באותה תקופה לא תיקשרו באופן מילולי כי אם באמצעות טלפתיה?

פעמים רבות השימוש באומנות נועד להתמיר אנרגיה מסוימת לאנרגיה אחרת. כלומר, כלי העבודה שבהם עסקה האומנות היו בעלי תפקידים רבים, בעלי רבדים שונים.

ברובד הנמוך, התחתון, ניתן לומר כי כפי שמקובל לראות אומנות אצלכם כיום, היה זה ביטוי של רצון, של יופי. כאשר האדם נהנה מדבר מסויים, הוא רצה לבטא זאת בדרך כלשהי. כאשר הוא התעצב מדבר מסויים, הוא בחר לבטא זאת בדרך אחרת.

אך עליכם לזכור ולהבין, כי באטלנטיס, וכן בלמוריה ובמצרים העתיקה, היו בתי ספר רבים למיסתורין, ובחלק מהם נלמדו אף אומנויות שונות.

אומנות הריקוד, למשל, נועדה פעמים רבות להתמיר אנרגיות מסוגים ארציים מסויימים לאנרגיה גבוהה יותר, כדי להגשים דברים שנועדו להתגשם בממדי החומר. הן הציור והן הפיסול נועדו למעשה לשמש מימוש לאנרגיות.

פעמים רבות גם הועבר ידע דרך תמונות, דרך סמלים, לכל שאר תושבי היבשת. פעמים רבות שימשה האומנות כצופן של הוראה, של הדרכה, של אנרגיה, שהעביר דרכו אנרגיות של ריפוי וידע אל התושבים, ובמיוחד לכוהנים שעסקו ושידעו כיצד לעבד מידע זה, וכיצד להשתמש בו לטובת הכלל.

המוזיקה באותה תקופה לא נכתבה בתווים ולא נשמעה בכלי נגינה. פיתוח כלי הנגינה והצלילים נעשה בתקופה אחרת, אך כיוון שבאטלנטיס רוב התקשורת הייתה טלפתית, פעמים רבות הועברו קודים אנרגטיים מסויימים, לעתים סמלים בתור תווים כאלה או אחרים, לא דומים במיוחד לתווים של ימינו אלו שאתם מכירים, וכאשר היו מקרינים אותם באנרגיה, היו נשמעים צלילים, הייתה מתקבלת תמונה. לאמיתו של דבר, הכול היה נוצר והכל היה נכחד בו ברגע, באמצעות המעבר של האנרגיה והאינטואיציה דרך העין השלישית.

עליכם לזכור כי העבודה אז נעשתה דרך העין השלישית, ומעט דרך הלב, ולכן רוב האומנות שבאה לידי ביטוי, באה יותר בתדרים של בריאה והרמוניה, כיוון שצירופי צבעים, צירופי אותיות, צירופי רטטים, הם כוח פורה, ולכן האומנות היוותה למעשה כלי בריאה, שחלק מהאנשים ידעו כיצד להשתמש בהם. אך כיוון שלא הייתה זו אומנות המחוברת אל הלב, רוב האומנות התייחסה ליחסים בין סולמות, בין מדרגים, וזאת בין אם המדובר ברטטי צבע, רטטי צליל, או כל רטט אחר.

כיצד אדם שרוצה ליצור מתוך חיבור עמוק ומודע ללבו ולקרן הוורודה, יוכל להתחבר אליהם כדי להיעזר בהם?

מסע זה, מיועד עבורכם, אהובים ויקרים. עבור כל מי בכם שבוחר להתחבר לאומנות, לאהבה, ליצירתיות, ליופי, לטוהר, בכל המובן העמוק והמלא ביותר שלהם. מסע זה מיועד לאנשים שבוחרים להתבונן בליבם, ולמצוא בתוכם את מקום האהבה, העוצמה, הטוהר, היופי, ומתוך מקום זה לבטא את הווייתם ונוכחותם בעולם.

ראשית, יקירים, שבו במקומות נוחים, ובקשו לנשום אור של אהבה, שצבעו ורוד-קריסטלי שקוף זוהר, ומהותו כמעט נוזלית, רכה מאד, מלטפת. תנו לאנרגיה זו להיכנס לגופכם ולמלא אתכם. שאפו אותה פנימה, ופזרו אותה בתוך גופכם, בנשיפה. הרגישו כיצד אנרגיה זו ממלאת אתכם באהבה, מרככת כל פצע, מרככת ומשחררת כל כאב. אנרגיה זו חובקת אתכם מבפנים, באהבה גדולה.

כעת, התמקדו בתוך לבכם. בקשו כי קרן זו תעבוד על לבכם באופן עמוק. תפתח בתוכו את היכולת לאהוב, את היכולת להכיל, את היכולת לתת, ואת היכולת לקבל אהבה.

התבוננו בלבכם וראו אותו כמו פרח, כמו ורד סגור, שככל שאתם מקרינים לתוכו אהבה, הוא נפתח ומגלה את עלי כותרתו. ראו את הצבע הבוקע ממנו, ראו את האור, הריחו את הריח. זוהי התגלמות האהבה. זוהי התגלמות היופי, והתגלמות היצירתיות.

כעת, יקרים, התמקדו בתוך לבכם. בתוך הפרח שנפתח, במרכזו קיים יהלום של אהבה. אחזו ביהלום זה בכף ידכם, סיגרו את שתי כפות ידיכם על יהלום זה, והרגישו את האנרגיה שהוא מעביר דרך כפות ידיכם.

למעשה, כעת נוצרת סירקולציה, מעגל של אהבה ונתינה, בין הפרח שבלבכם לבין היהלום שבכפות ידיכם.

הרגישו כיצד לאט לאט כיצד אותה סירקולציה מתחילה להיבנות גם מצדכם, וגם מאחוריכם, דבר היוצר תמונה כאילו אתם עומדים במרכזו של פרח בעל ארבעה עלי כותרת: אחד קדמי, אחד אחורי ואחד משני צדדיכם.

כאשר תשאפו אנרגיה, תראו כיצד העלים האלה נעים. כאשר תשאפו את האנרגיה, העלים יעלו למעלה. כאשר תנשפו אותה החוצה, העלים יחזרו למצב יציב.

כעת בקשו להתעטף בעלים אלה. בקשו להתעטף בקרן האהבה האינסופית, והרגישו כיצד יורדת הקרן הוורודה מהבורא, ובעדינות וברכות מתחילה להעלות אתכם לשמש ורודה, שכולה אהבה טהורה, שהיא חלק מהוויית הבורא. הרשו לעצמכם להתמזג לתוכה, הרגישו כיצד הנכם נמסים בתוכה, הרגישו את עוצמת האהבה שאתם חווים. בקשו להתחבר לאהבה, לצלילים, לצבעים, לרעיונות, למבנים, למכרזים, לתצורות הכתיבה, לתצורות הנגינה, היצירה. בקשו להתחבר בכל לבכם, וספגו את הידע שיש ברצונכם לאסוף.

בקשו שהיצירתיות הפנימית בתוככם תיפתח, בקשו כי יכולותיכם העמוקות הטמונות בתוככם פנימה, יבואו לידי ביטוי בחיי היומיום שלכם באופן מלא יותר, באופן תומך, באופן שיאפשר לכם לבטא החוצה את כישרונותיכם ויכולותיכם.

הרגישו כיצד אתם נמסים בתוך השמש, אך זוהי המסה נעימה. הרגישו ממש תחושה של התעלות, רכות, אהבה, חמלה, הכלה. כיוון שזוהי האהבה, זוהי אהבת הבורא, אהבה שמכילה את הפן הנשי והפן הגברי כאחד.

בקשו כל אחד ואחת מכם לקבל את המתנה המיועדת לו, לה, באופן האישי ביותר, בהתאם למהות נשמתכם, בהתאם ליכולת, לכישרון ולרצון הטמונים בכם, ובקשו כי מתנה זו תסייע לכם כסוג של טרנספורמטור להעביר את הדברים מהרבדים והממדים הגבוהים יותר, אל תוך חייכם בפועל. הרגישו כיצד אנרגיה זו מעצימה אתכם, באהבה עמוקה ואינסופית.

כעת ראו מול עיניכם, בתוך אותה השמש, פתח של כעין מקדש. היכנסו, פיגשו את הכהן הגדול שלכם שממונה להיות בשיתוף אתכם. הרגישו את האהבה שהוא מקרין אליכם. התחבקו איתו, ובקשו שבאמצעות החיבוק, הוא יעביר את הידע, את האהבה, ואת התמיכה הנחוצים עבורכם. בקשו את ברכתו, צרו איתו חיבור אנרגטי, וזיכרו כי תמיד תוכלו ליצור איתו חיבור מחודש, על מנת לבקש שהוא ייחבר אתכם מחדש אל העוצמות והאיכויות האמיתיות והגבוהות שלכם, ויעזור לכם לממשן.

כעת, לאט לאט היפרדו ממנו, ובקשו מהקרן לשלוח אתכם ברכות ובעדינות אל הכניסה למקדש, ומשם אנו נעבור דרך הפתח בין הממדים, חזרה אל הממד השלישי, כאשר אנו לוקחים איתנו את כל המתנות שקיבלנו, את כל האהבה העוצמתית, ומבקשים שהיא תעוגן בתוכנו כחלק בלתי נפרד מתוכנו, מעתה ולעולם.

לאט לאט ניצור שורשים אל האדמה, נתחבר חזרה אל תחושות הגוף, ונחזור אל הכאן והעכשיו.