אסטרולוגיה אינטואיטיבית: נסיגת צדק 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

צדק נכנס לנסיגה השנתית שלו ב-10 במאי והיא תמשך עד ה-13 בספטמבר, במזל גדי.

צדק מבלה חלק גדול מהשנה בנסיגה, ולכן זהו קצב טבעי ונורמלי שאנו רגילים לחוות. אולם צדק לא נסוג במזל גדי מזה שתיםעשרה שנים, ועובדה זו היא שגורמת לאנרגיה להיות חדשה ושונה.

צדק הוא פלנטת השפע. הוא יוצר הזדמנויות ומסייע לנו להרחיב דברים כדי שנוכל לראות בבהירות גדולה יותר.

המתנה של צדק היא שהוא מאפשר לנו לראות את התמונה הגדולה יותר ובתוך אותה תמונה גדולה יותר, קל לנו יותר לראות את הסיבותכיצד ולמהשל המסע שלנו.

כאשר צדק נסוג, לא קל לנו כלכך להתחבר לתמונה הגדולה יותר. המיקוד שלנו הופך קטן יותר, ואנו מתבקשים להצטמצם לנושא מסוים בחיינו.

במקום לראות את הדברים ממעוף הציפור, אנו נמשכים עכשיו להתמקד בפרטים הקטנים יותר.

לאור האנרגיה הזאת, איננו רוצים להתרחב יתר על המידה או להפסיק לראות את מה שבאמת חשוב לנו.

חשבו לרגע על ציור יפהפה. כאשר אנו מתבוננים בציור כולו, הדבר מאפשר לנו להבין את היקף העבודה כולה. אנו יכולים לראות את מלוא הדימוי ואת מה שהוא מייצג.

אולם, כאשר אנו נוטלים חלק קטן מהציור, בוחנים אותו ומתבוננים בו בריכוז, איננו רואים את ההקשר כולו. אנו יכולים רק לדמיין מה חלק קטן זה מהשלם יכול להיות.

אף על פי שטווח הראייה שלנו מוגבל, הדמיון שלנו יכול להתפרע. אנו יכולים להבחין בדברים הקטנים ביותר, להפעיל את דמיוננו ולדמיין מה עשוי חלק קטן זה של הציור לייצג וממה הוא עשוי להיות חלק.

כאשר נוכל סוף סוף לראות את הציור כולו, תתברר לנו תכליתו של אותו קטע קטן, והוא גם יעזור לנו לשנות את האופן שבו אנו רואים את התמונה כולה.

דומה שעל ידי כך שאנו מתמקדים בקטע קטן זה של הציור, אנו מפתחים עמו מערכת יחסים מיוחדת. בין אם אנו מבינים זאת במודע או לא, ההתמקדות בקטע קטן זה מזיזה ומשנה את ההבנה שלנו ביחס לתמונה הגדולה יותר.

על ידי התמקדות בפרטים הקטנים יותר, אנו זוכים במודעות ובהערכה גדולות יותר כלפי השלם.

כזו היא האנרגיה של נסיגת צדק. היא מעודדת אותנו להתמקד בפרטים הקטנים יותר, משום שיש משהו שאנו יכולים ללמוד ולהפיק כאשר אנו עושים  זאת.

על ידי התמקדות בפרטים הקטנים יותר, אנו בוראים הבנה והערכה עמוקות יותר ביחס לתמונה הגדולה, כאשר היא מתגלה סוף סוף לעינינו.

כאשר צדק נסוג במזל גדי, אנו עשויים לראות נושא זה בא לידי ביטוי בתחומים הקשורים לשאיפה ולדחף שלנו, ולמה שאנו רוצים ״לבנות״ ולברוא בחיים האלה.

מה אתם רוצים להרחיב בחייכם?

נסיגת צדק במזל גדי תעזור לכם להכין את הקרקע ולברוא יסוד מוצק ואיתן להתרחשות ההרחבה.

איך תבראו מרחב להרחבה זו? אילו צעדים מעשיים ושיטתיים תוכלו לבצע?

מזל גדי הוא מזל אדמה והוא רוצה שנשקיע מחשבה שלמה ומכוונת מאחורי כל פעולה שאנו נוקטים. הוא רוצה שיהיה לנו יסוד יציב ואיתן כדי שנוכל לטפס גבוה.

כאשר צדק ינוע שוב קדימה בחודש ספטמבר, התמונה הגדולה והרחבה יותר תתגלה ובעקבותיה תגיע בהירות רבה יותר. הזדמנויות חדשות יפתחו ואנו נרגיש שאנו יכולים להרחיב בנוחות את המיקוד שלנו.

בעת נסיגת צדק זו, אנו עשויים למצוא את עצמנו מעט עייפים ותשושים. אנו גם עשויים להרגיש שאיבדנו את המוטיבציה שלנו.

הכול חלק מהתהליך, ותזכורת שכמו בכל אנרגיית נסיגה, זהו זמן להיכנס פנימה.

בעת שהמוטיבציה שלנו לביטוי חיצוני עשוייה להצטמצם, חשוב לזכור שאנו עסוקים עדיין בצמיחה פנימית רבה בזמן הזה.

צמיחה פנימית היא עדיין עבודה! לכן היו עדינים כלפי מצבי הרוח שלכם ונסו לא לאפשר לקול הבושה להתגנב פנימה.

אף אל פי שייתכן ולא תצליחו לבצע צעדים גדולים לאור האנרגיה הזאת, דעו שכל מאמץ שאתם משקיעים במשך הנסיגה הוא בעל פוטנציאל לשגשג במלואו ברגע שצדק ינוע שוב קדימה בספטמבר.

יכול להיות שלא תראו את ההתקדמות משום שאתם מתמקדים רק בתמונה הקטנה יותר, אבל על ידי כך שתעבדו עם מה שנמצא למולכם ותעריכו אותו, הדבר יעזור לכם להרחיק לכת אף יותר ברגע שהדברים יתרחבו פעם נוספת.

תרגיללצלול עמוק יותר

1. צדק נכנס למזל גדי בדצמבר 2019. חשבו אחורה לזמן זה בחייכם. אילו נושאים צצו בחייכם, בייחוד בנושאי הקריירה והכסף שלכם, או מה הרגשתם שאתם נקראים לבנות בחייכם? כתבו את הנושאים הבולטים ודעו שייתכן ויהיה עליכם לעסוק בהם שוב בעת תקופת הנסיגה הזאת.

2. איזה תחום בחייכם הייתם רוצים להרחיב? לאור נסיגה זו, חשבו על הפרטים הקטנים יותר שיכולים לעזור לכם לברוא קרקע יציבה להתרחבות. באילו דברים קטנים אתם יכולים להתמקד בתחום זה של חייכם? כיצד תוכלו לברוא מרחב להתרחבות זו? אילו צעדים מעשיים קטנים תוכלו לבצע עכשיו?

3. מצאו השראה על ידי כתיבה ביומן, תוכלו להיעזר בהצעות הבאות:

  • אני מרגישה שופעת ביותר כאשר
  • אני יכולה להרחיב את חיי על ידי
  • אני מרגישה שאני מתבקשת להתמקד ב
  • אני מודה על

4. חשבו על שלוש דרבים שבעזרתן תוכלו לנהל טוב יותר את רמות האנרגיה שלכם. אתם גם יכולים לבחון אילו הרגלים שיש לכם עכשיו מרוקנים את האנרגיה שלכם.