אסטרולוגיה אינטואיטיבית: תחזית לחודש אפריל 2024

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

אפריל מביא כמה מהאירועים הקוסמיים הגדולים ביותר של שנת 2024, ובכלל זה ליקוי חמה מלא ואת הפגישה הגורלית והנדירה בין צדק לאורנוס.

כל האנרגיה הזאת הופכת את אפריל לחודש של נקודת מפנה. החיים ינועו בכיוונים חדשים ומעניינים. המקום בו תמצאו את עצמכם בסוף החודש יכול אפילו להפתיע אתכם!

בואו נבחן את האירועים האסטרולוגיים החשובים לחודש זה וכיצד תוכלו לעבוד עם האנרגיות.

האסטרולוגיה של אפריל 2024

ה-1 באפריל: מרקורי נסוג במזל טלה

מרקורי הוא הפלנטה שמושלת בתקשורת, בנסיעות, בטכנולוגיה ובתהליכי החשיבה שלנו. האמונה גורסת שכאשר מרקורי נסוג, תחומים אלה נפגעים. מזהירים אותנו שלא לחתום על חוזים, לארגן נסיעות, לקנות מכשירי חשמל ולהיות זהירים בכל הקשור למה שאנו אומרים או מעלים ברשתות החברתיות. אף על פי שכל הדברים הללו הם חלק גדול מהאנרגיות של נסיגת מרקורי, קיים גם צד אחר. כאשר מרקורי בנסיגה, האינטואיציה שלנו מתחזקת, והיכולת לקבל מסרים מהעולם הפנימי שלנו, הופכת עוצמתית יותר. אף על פי שנאמר לנו שאין זה זמן טוב להתחיל דברים חדשים, זה זמן מושלם להרהר בעבר ולבחון מהם הדברים אותם פספסנו אולי בפעם הראשונה. אם ישנם פרוייקטים ישנים שברצוננו לחדש, נסיגת מרקורי היא זמן נהדר לעשות זאת.

ה-3 באפריל: נגה בצמידות לנפטון במזל דגים

נגה הרומנטית נערכת עם נפטון היצירתי כדי ליצור זרימת אנרגיה יפהפייה! נגה ונפטון שנפגשים במזל דגים יכולים לגרום לנו להרגיש רגישים מאוד, רכים וחושניים. יכול להיות שנרגיש מחוברים יותר לצד הנשי שלנו או מודעים יותר למה שגורם לנו הנאה. נגה ונפטון הם גם אנרגיה יצירתית מאוד, ולכן נוכל להשתמש במפגש הזה כדי למצוא השראה יצירתית רבה יותר בחיינו. 

ה-5 באפריל: נגה במזל טלה

נגה, פלנטת האהבה ומערכות היחסים, נכנסת למזל טלה הסוער. נגה בטלה מביאה אנרגיה עוצמתית של מנהיגות. אנו עשויים לרצות להתחיל משהו חדש או לצעוד בכיוון חדש. אנרגיה זו יכולה לפעמים לגרום לנו להיות אימפולסיביים או נדחפים יותר על ידי התשוקות שלנו. אולם, לאור האקלים הקוסמי הנוכחי, טוב נעשה אם נתעל את האנרגיה הזאת אל בחינת היצירתיות שלנו.

ה-8 באפריל: ליקוי חמה במזל טלה

ליקוי החמה המלא במזל טלה הוא אחד מהאירועים הקוסמיים העוצמתיים ביותר השנה. הליקוי המלא יראה על פני צפון אמריקה ומרכז אמריקה והוא צפוי להיות אחד מהליקויים הארוכים ביותר בתקופת חיינו. נאמר שארצות מהן ניתן לראות את הליקוי המלא יהיו הארצות שבהן יחולו שינוי וטרנספורמציה. אף על פי שליקויים יכולים לעורר אנרגיות טרנספורמטיביות עבור כולם, ליקויי חמה נחשבים לפותחי דלתות. ליקוי חמה זה יכול לפתוח נתיבים חדשים עבורנו ולגרום לנו לראות דברים באור חדש לחלוטין. אנו יכולים לחוות רגעים ״אההה״ עמוקים או רגעי בהירות. אנו גם יכולים להחליט לצעוד בכיוון חדש. ליקויי חמה נוטים לגלות לנו מה אנו באמת רוצים. לפעמים אנו בקשר עם מה שאנו רוצים, ופעמים אחרות, הדברים שאנו רוצים יכולים להפתיע אותנו. ליקוי זה הוא שער עוצמתי לעבודת הגשמה וזמן נהדר להביע כמה כוונות לעתיד. 

ה-8 באפריל: השמש וכירון בצמידות במזל טלה

הצמידות השנתית שבין כירון והשמש מתרחשת באותו זמן בדיוק בו חל הליקוי, וזהו יום עוצמתי בכל הקשור למסע הריפוי שלנו. כירון מייצג את הפצעים שלנו. הפצעים האלה נובעים מהתנסויות החיים שלנו, אבל יכולים גם להיות פצעי ילדות, פצעים שירשנו מהשושלת שלנו או אפילו מתקופות חיים קודמות. כאשר השמש נערכת עם כירון בזמן הליקוי, אנו יכולים לחוות פריצות דרך מסוימות בכל הקשור לריפוי. אם צעדנו במסע הריפוי, אנו יכולים לקבל כמה תובנות עוצמתיות או אולי מודעות או הבנה עמוקות יותר לגבי דרכי הפעולה של הטראומות שלנו. אף על פי שהשמש וכירון נפגשים בכל שנה, התרחשות צמידות זו באותו זמן ובאותה מעלה של הליקוי הופכת אותה למיוחדת מאוד ולאירוע שיש לשים אליו לב. 

ה-9-11 באפריל: מאדים ושבתאי בצמידות במזל דגים

מאדים ושבתאי נפגשים במזל דגים. אף על פי שהאנרגיה הזאת מגיעה לשיאה בימים הרשומים לעיל, אנו נוכל להרגיש בה נבנית לפחות שבוע קודם לכן. שילוב זה עלול להיות נפיץ למדי, ומשום שהוא מתרחש מיד לאחר הליקוי, אנו יכולים להרגיש בו באינטנסיביות רבה מן הרגיל. כאשר מאדים ושבתאי נפגשים, אנו יכולים לקבל אנרגיה לוחמנית. מאדים מוסיף אש ושבתאי מוסיף כוח, מביאים כמה מצבים נפיצים פוטנציאלית אל פני השטח. המפגש בין מאדים לשבתאי יכול גם להפעיל את הגבולות שלנו ואת המקומות בהם אנו צריכים להיות תקיפים יותר או אולי לשחרר. 

ה-12 באפריל: השמש ומרקורי בצמידות 

מרקורי הנסוג מקיים צמידות עם השמש וזהו אחד הימים העוצמתיים ביותר במחזור הנסיגה. בנקודה זו אנו יכולים לאמץ דרך חשיבה חדשה ולראות דברים באופן שונה. אם הרגשתם ערפול או בלבול בקשר לדברמה, זה המקום שבו תתחילו לקבל בהירות. אנו נרגיש שדברים מן העבר שהופיעו שוב, ניתנים עכשיו להבנה או לפתרון.

ה-19 באפריל: עונת מזל שור מתחילה

השמש יוצאת ממזל טלה הסוער ועוברת למזל שור המתודי והמזין. שור הוא מזל אדמה, ולכן, עם המעבר הזה, נרגיש יותר מקורקעים. אנו יכולים להשתוקק לשגרת יום מובנית יותר או להרגיש בצורך לשלוח שורשים לאדמה. עונת מזל שור היא זמן נהדר להתמקד ביצירת יציבות וביטחון בחיינו. זהו גם זמן שבו אנו עשויים להרגיש מפוייסים יותר ובצורך לטפל בעצמנו.

ה-21 באפריל: צמידות צדק ואורנוס

זוהי אחת מההיערכויות הקוסמיות הנדירות ביותר שנראה השנה! צדק ואורנוס נפגשים כל 12-14 שנים, אולם זו הפעם הראשונה מזה מאה שנים שהם נפגשים במזל שור. צדק הוא פלנטת ההתרחבות, ואורנוס הוא פלנטת ההמצאה והחופש, ולכן, כאשר שני אלה נפגשים, אנו חווים דחיפה חזקה לכיוון אנרגיות חדשניות ותשוקה גוברת לחירות רבה יותר. אורנוס הוא גם הפלנטה של טכנולוגיה מתקדמת, ולכן אנו עשויים להיות עדים לכמה התקדמויות טכנולוגיות עוצמתיות כתוצאה מהיערכות זו. הדבר יכול להכניס אותנו לעידן של טכנולוגיית עתיד ולהיות נתיב למהפכה טכנולוגית חדשה לחלוטין. צדק ואורנוס הנפגשים במזל שור גם מפנים את תשומת הלב שלנו לשווקים הפיננסיים. אנו יכולים להיות עדים לנפיצות מסוימת בשוק או יכולות להיות כמה הכרזות גדולות שישנו את נוף הכלכלה הגלובלית. ברמה האישית יותר, היערכות זו יכולה להביא דחף חזק יותר לחופש, רצון לעשות דברים בדרך שלנו ולהיות אותנטיים יותר באופן שבו אנו באמת חושבים ומרגישים. אורנוס יכול להביא לפעמים אנרגיה קיצונית, ספונטנית ולא יציבה אל חיינו ואנו יכולים להרגיש ברצון לאמץ זאת. לבסוף, אורנוס הוא גם הפלנטה שמושלת בפעילות הסיסמית, ולכן אנו עלולים להיות עדים לרעידות אדמה או לדפוסי מזג אוויר מוזרים.

ה-21 באפריל: השמש בזווית ריבועית לפלוטו

השמש במזל שור תקיים זווית ריבועית לפלוטו במזל דלי, תביא לכיווננו אנרגיות כבדות למדי. אנו יכולים להרגיש לחוצים או להרגיש תחושה מתגבשת של קושי בתחום מסוים בחיינו. ככל שהלחץ הזה נבנה, נגלה שטרנספורמציה ושינוי הם הדרך היחידה קדימה.

ה-23 באפריל: ירח מלא במזל עקרב

סיימנו עם הליקויים לעת עתה, אבל אנו בהחלט מרגישים עדיין את גלי האנרגיה הטרנספורמטיבית שהתעוררה בחודש האחרון. קרוב לוודאי שנהיה במקום שונה מאוד מזה בו היינו לפני ארבעה שבועות. יכול להיות שנראה את הדברים באופן שונה או אולי נהיה מוכנים לקבל החלטה נחושה. הירח המלא במזל עקרב הוא תמיד זמן רגיש מאוד וזמן שבו נרגיש מחוברים יותר לאינטואיציה ולעולם הפנימי שלנו.

ה-25 באפריל: מרקורי נע קדימה

מרקורי נע קדימה במזל טלה. כאשר מרקורי יוצא מהנסיגה שלו, תמיד מומלץ לחכות עד אשר הוא עוזב את תקופת צל טרום הנסיגה לפני שאנו חותמים על חוזים לטווח ארוך, מתחייבים לנסיעות יקרות או קונים מכשירי חשמל יקרים. עד ה-15 במאי, מרקורי יצא מהצל. כאשר מרקורי נע קדימה, תכופות הוא משאיר מתנה או מידע כלשהו שיכולים לסייע, לכן הישארו פתוחים למסרים או לרמזים כלשהם שתקבלו אולי ביום זה.

ה-28 באפריל: מאדים בצמידות לנפטון במזל דגים

מאדים ונפטון נפגשים ומביאים תשוקה לוהטת בכל הקשור לתקוות ולחלומות שלנו. אנו יכולים להרגיש נלהבים יותר או בקשר רב יותר עם מה שמניע אותנו ומביא לנו שמחה. מאדים ונפטון יכולים גם ליצור רצון לברוח מהמציאות. יש דרכים בריאות ולאבריאות לעשות זאת, ועם מאדים במשחק, עדיף להסתכל לפני שנקפוץ או נפעל בפזיזות. ודאו שאתם מזינים את גופכם ומטפלים בעצמכם ואין זה משנה מה אתם נדחפים לעשות.

ה-29 באפריל: נגה במזל שור

נגה עוברת למזל השולט שלהמזל שור. נגה מאושרת במזל שור ומסוגלת לבטא את מלוא הפוטנציאל שלה. אנו עשויים להרגיש רומנטיים יותר או להשתוקק לנחמה. נגה במזל שור רוצה שנרגיש בנוח בגופנו ובסביבתנו. זה זמן טוב להביא תוספות נוחות לבית או למלתחה שלכם. נגה במזל שור היא גם זמן נהדר לטיפולי יופי. אם אתם רווקים או נמצאים במערכת יחסים, נגה במזל שור יכולה להוסיף תמיכה שיעזור לכם למצוא רובד אהבה והרמוניה עמוק יותר.

ה-30 באפריל: מאדים במזל טלה

מאדים עובר למזל טלה, המזל בו הוא מושל ושולח גלים של אנרגיה לוהטת. אנו יכולים להרגיש מוטיבציה רבה יותר ויכולת להתמודד עם כל דבר שהחודש הציב בפנינו.