אסטרולוגיה אינטואיטיבית: ליקוי ירח מלא במזל מאזניים, מרץ 2024

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

עונת הליקויים של 2024 מתחילה בליקוי חלקי של הירח המלא במזל מאזניים ב-25 במרץ. 

ליקויי ירח מלא מעצימים את האנרגיה של הירח, ולכן ניתן לחשוב עליהם כעל אנרגיה של ירח מלא פי עשר! מסיבה זו, הם עוצמתיים ביותר ויש שמאמינים שהם פותחים שערים למצבי תודעה נעלים יותר.

השער שנפתח בעת ליקוי הירח במאזניים הוא שער של סיומים. דומה שאנו מודרכים להביא דבר מה לסופו. אולי מדובר בדפוס מחשבה, באמונה או אולי במשהו מוחשי יותר כגון מקום עבודה, מערכת יחסים או פרק בחיינו.

ליקויים משפיעים על כולנו ברמות שונות ובמידות מגוונות, אבל הם תמיד מותירים את חותמם ותמיד מציבים אותנו היכן שעלינו להיות. למעשה, נאמר שהליקויים חושפים חוזים גורליים.

חשוב גם לציין שליקוי ירח זה במזל מאזניים הוא חלק ממחזור ליקויים גדול יותר שהחל באפריל 2023 ושימשיך כל השנה הנוכחית. הפעם הבאה שנשוב לבקר מחזור ליקויים זה תהיה באוקטובר, ולכן קרוב לוודאי שכל מה שיצוץ ויעלה במרץ יהיה חלק מהסיפור. ייתכן ויהיה עלינו להמתין עד אוקטובר 2024 או אפילו עד מרץ 2025, אז נחווה את הליקוי האחרון בסדרה זו, כדי לראות את התמונה המלאה.

בואו נצלול עמוק אל האסטרולוגיה שמאחורי הליקוי.

ליקוי במזל מאזניים ונושאים של מערכות יחסים

סימן המאזניים מייצג את האיזון שבין נתינה לקבלה בחיינו. היכן אנו נותנים יותר מדי? היכן איננו מקבלים מספיק? אלה הן שאלות שנחשוב בוודאי בעת הליקוי הזה ושנמצאות בשורש בעיות כלשהן שצצות ועולות עבורנו.

קרוב לוודאי שמערכות היחסים שלנו יזכו למיקוד חזק בעת הליקוי, כיוון שהאנרגיה של מזל מאזניים גורמת לנו לבחון כיצד אנו מתנהלים במסגרת יחסי השותפות שלנו עם אחרים ומה אנו נותנים ומקבלים. האם אנו אמיתיים ואותנטיים כלפי עצמנו? האם אנו אוהבים את מי שהפכנו להיות במסגרת מערכת יחסים מסוימת?האנרגיה של מזל מאזניים עוזרת לנו במידה רבה להתמקד באדם האחר ולחשוב על דברים מנקודת מבטו. אנו יכולים לזמן את האנרגיה של מזל מאזניים כאשר אנו רוצים לחוש רחומים או לצעוד בנעליו של מישהו אחר.

אף על פי שמפתה אולי להפנות את כל תשומת הלב שלנו לאנשים אחרים ולכל שהם עושים, או לא עושים, מעשה זה עלול להיות מלכודת כלשהי בעת אנרגיית הליקוי הזה.

במהותה, אנרגיית מזל מאזניים מזכירה לנו שכל מי שאנו פוגשים הוא מורה ולמעשה רק השתקפות של חלק עמוק יותר של עצמנו. כולנו אחד, כולנו חלקים אלה של אלה. מה שאנו רואים באחרים והדברים עמם אנו מתמודדים ביחס לאחרים הם שיעורים עוצמתיים עבורנו, גם כן.

אין משמעות הדבר שעלינו לסבול התנהגות גרועה או לתרץ תירוצים כדי להישאר במערכות יחסים רעילות, אבל הדבר כן מאפשר לנו לבחון דברים באמצעות עיניים לומדות ולהעמיק את החיבור שלנו לעצמי.

אם דינמיקה מאתגרת הקשורה למערכת יחסים מופיעה לאור הליקוי במזל מאזניים, אל תסתפקו בהפניית אצבע מאשימה כלפי מישהו אלא העמיקו לבחון. כנסו עמוק יותר, שאלו מה אתם יכולים לראות או ללמוד כאן. נסו להחזיק מראה אל מול המצב וראו מה היא משקפת חזרה אליכם. שאלו מהם השיעורים שניתן ללמוד.

אף פעם לא קל לעשות זאת לבד, ולפעמים דרוש זמן כדי לענות על כל השאלות. אבל נסו להחזיק במרחב לאור ליקוי זה כדי לכוון תשומת לב מסוימת חזרה אל עצמכם ולשאול כיצד המצב הזה יכול להעצים אתכם.

מערכות יחסים משובשות או לא יציבות יעמדו למבחן בעת הליקוי. אתם יכולים לגלות שדינמיקות ששוב לא משרתות אתכם עומדות למבחן או שהמחשבות והתחושות שלכם ביחס למערכות היחסים יכולות להשתנות.

ליקוי במזל מאזניים והדברים שאנו מעריכים

יצירת מערכות יחסים עם אנשים אחרים היא נושא משמעותי ביותר של היותנו בני אנוש. במסע הזה, אנו יוצרים שותפויות עם בני משפחה, חברים ואולי גם עם בני זוג וילדים. יש לנו מגוון של מערכות יחסים שונות בחיינו, וכולן מהוות מורים עוצמתיים, מקור לשמחה ושערים מדהימים לצמיחה. 

כבני אנוש, אנו מחפשים אחר מערכות יחסים וחיבור לאנשים אחרים. אנו משגשגים בעזרתן, ולכן ניתן לומר בבטחה שלמערכות יחסים יש חשיבות עצומה. אולם הן גם עלולות להיות הדינמיקות הקשות ביותר שנפגוש.

מערכות יחסים יכולות להפיק מאיתנו את הדברים הטובים ביותר אך גם את הרעים ביותר. הן יכולות לעורר פצעים ולהיות טראומטיות, והן יכולות להיות גם מקומות של אהבה, ביטחון, חום והגנה.

קיימות מערכות יחסים מסוגים רבים ושונים, ולאור ליקוי ירח זה במאזניים, אנו יכולים למצוא את עצמנו בוחנים עד כמה בריאות מערכות היחסים שיצרנו בחיינו. האם אנו מקבלים כפי שאנו נותנים?

אנו יכולים למצוא את עצמנו תוהים מה אנו רוצים ממערכות היחסים שלנו ובשל כך, מה משמעות האהבה עבורנו. אנו יכולים לגלות שהדברים אותם אנו מעריכיםהשתנו.

מאזניים נשלט על ידי נגה, ובנוסף להיותה אלת האהבה, היא גם מושלת בערכים שלנו. 

בעת הליקוי במזל מאזניים, חשבו על הדברים שאתם באמת מעריכים. חשבו מה אתם מעריכים במערכות היחסים שלכם, אבל גם בחיים באופן כללי ואז ראו אם הדברים הללו קיימים בחייכם או לא. היו כנים ובחנו האם המעשים שלכם מקרבים אתכם אליהם או מרחיקים אתכם מהם.

דמיינו את מערכת היחסים המושלמת שלכם

האנרגיה של הליקוי עוסקת בסיומים ובסילוק דינמיקות ששוב לא משרתות אותנו, בייחוד במסגרת מערכות היחסים שלנו, אולם אנו יכולים גם להשתמש באנרגיה הזאת כדי לדמיין מה אנו רוצים למשוך אלינו במערכות היחסים שלנו.

כתבו מהי מהות בן או בת הזוג האידיאליים שלכם. כתבו על התכונות שלהם, הערכים שלהם ומה הם אוהבים לעשות. חשבו מהי מערכת היחסים המושלמת והאידיאלית ביותר עבורכם. כתבו זאת והעניקו את חזונכם לליקוי.

אתם יכולים לעשות זאת על ידי כך שתשרפו את הרשימה, תקרעו אותה או תגרסו אותה בחשכת הירח.

ליקוי ירח במזל מאזנייםסיכום

באופן כללי, הליקוי הזה מעודד אותנו לשנות את הדרך שבה אנו מרגישים לגבי מערכות היחסים שלנו, על ידי כך שהוא מאפשר לנו להכיר בדברים אותם אנו מוקירים וכיצד לאזן את זרם הנתינה והקבלה של אותם דברים. 

אף על פי שאולי לא כל התשובות תתקבלנה בעת הליקוי הזה, תהיה זו משימתנו להקשיב, ללמוד ולהמשיך להתפתח מכל מה שצץ ועולה לאורו של ירח קסום זה.