אסטרולוגיה אינטואיטיבית: כירון וראש הדרקון – פברואר – אפריל 2024

מאת: טאנאז

תרגום: סמדר ברגמן

אחד מהאירועים המשמעותיים ביותר בשנת 2024 הוא פגישת כירון וראש הדרקון במזל טלה. 

ברמה הגבוהה ביותר שלו, מיזוג זה של אנרגיות מביא ריפוי עוצמתי, מסייע לחולל נסים ולהביא שלווה. זוהי אנרגיה שיש לה פוטנציאל לרכך אפילו את הלבבות הקשים ביותר, ולהזכיר לנו שכולנו באמת אחד. 

כאשר כירון וראש הדרקון נפגשים במזל טלה, יש איכות חמה ומלאת תשוקה לאופן שבו אנו חווים את האנרגיות. כיוון שטלה הוא גם המזל הראשון בגלגל המזלות, יכול להתלוות לכך נושא של התחלות חדשות או אולי ריפוי שעוזר לנו לסלול נתיב חדש קדימה.

אף על פי שיש איכויות יפהפיות רבות כל כך למיזוג של כירון וראש הדרקון, יש גם רובדים אחרים, המצביעים על כך שייתכן וקיימים פצע או טראומה שצריך תחילה להכיר בהם, לפני שנוכל לממש אנרגיית ריפוי שלווה זו. אולי עלינו להגיע לנקודת מפנה כדי להבין שאיננו יכולים להמשיך באותה דרך בה הלכנו. 

כדי להבין באמת אנרגיה דינמית זו, תחילה עלינו לבחון בנפרד את הסמליות והרטט של כירון ושל ראש הדרקון.

כירון

כירון ידוע כמרפא הפצוע, כיוון שהוא ננטש בלידתו. כירון חי את שנות ילדותו המוקדמות לא אהוב ולא רצוי. פצע נטישה עמוק זה הוא שגרם בסופו של דבר לכירון להפוך למרפא ולמורה עוצמתי.

אנו יכולים לראות את מרכיבי המרפא הפצוע גם בחיים שלנו. תכופות, הפצעים האישיים שלנו סוללים עבורנו את הדרך להפיכתנו לרחומים יותר ומאפשרים לנו להבין את אלה שחוו סבל אף הם.

כירון הוא התזכורת שלנו שלמרות שחווינו פצעים וטראומות, אנו יכולים לתעל אותם לכדי שערים עוצמתיים של ריפוי והוראה לעצמנו ולאחרים.

במפת הלידה האישית שלנו, כירון מייצג את הפצעים שלנו שעברו אלינו בירושה, שנובעים מהילדות המוקדמת או מגלגולים קודמים, ואת הדברים שבאנו לכאן לרפא.

ראש הדרקון

ראש הדרקון הוא נקודה מתמטית בין השמש והירח. ראש הדרקון מייצג את המקום אליו אנו הולכים. הוא יכול להיות ״העתיד״ שלנו והשיעורים והנושאים אותם נפגוש בהמשך הדרך.

במפה האישית שלנו, ראש הדרקון יכול לייצג את הכיוון של נתיב הנשמה שלנו ואת השיעורים והנושאים שבאנו ללמוד כאן.

כירון וראש הדרקון יחדיו

עכשיו, אם אנו לוקחים את המיזוג של כירון וראש הדרקון ובוחנים אותו ברמה הקולקטיבית, אנו יכולים לראות שזוהי קריאה לרפא את הפצעים שלנו ברמה החברתית, או ברמה שמשפיעה על כל האנושות. הדבר מחזיר אותנו לאידאולוגיה הרוחנית האומרת שכולנו אחד, ולכן כאשר מישהו אחר סובל, כולנו סובלים. וכאשר אנו מכירים בכך, אנו יכולים להתחיל לתמוך בכולם, להגן עליהם ולתמוך בהם, ולהפוך את הפלנטה הזאת למקום טוב יותר עבור כולם. 

כאשר כירון וראש הדרקון נפגשים, אתם יכולים להיות עדים לדגש רב יותר על קריאה למאמצים הומניטריים ולסיום הסבל. יש לקוות שנוכל לראות מאמצים שיחוללו שלום במדינות ובקהילות הזקוקות לכך יותר מכול.

ברמה האישית, פגישת כירון וראש הדרקון יכולה לעזור לקדם ריפוי אישי. היא יכולה לעודד אותנו לרפא את הפצעים האישיים שלנו, לא באמצעות ״תיקון״ אלא במקום זאת, באמצעות קבלה. זה המפתח בבואנו לעבוד עם האנרגיה של כירון. הוא רוצה שנראה את הפצעים שלנו כשערי עוצמה ושניקח בעלות על הידע, החכמה והאינטואיציה שהם מעניקים. איננו רוצים להסתיר אותם ולהעמיד פנים שהם לא קרו מעולם, אנו רוצים לענוד אותם בגאווה ולאפשר לקבלה שלנו אותם להביא אותנו אל היעוד הנעלה ביותר שלנו. 

פגישת כירון מראש הדרקון יכולה לעזור לנו להגשים זאת. יכולות להיות גם התעוררות או הפעלה של מרפאים, שיעזרו לעוד אנשים להתחבר לכישורי הריפוי שלהם.

תאריכים חשובים

כל האנרגיה הזאת זמינה לנו מינואר ועד אפריל. אנו נעבוד עמה ונרגיש אותה נעה בנו בשמי היקום.

ה-11 בפברוארכירון וראש הדרקון בצמידות מדוייקת במזל טלה

כאן נחווה את שיאה של האנרגיה הזאת. אנו יכולים לחוות ריפוי מופלא בחיינו, או להתחיל לראות נתיב לשלום שמתחיל להיסלל על במת העולם. כיוון שהיערכות זו מתרחשת במזל טלה, קרוב לוודאי שתתלווה לאנרגיה הזאת עוצמה חזקה, לוהטת ונרגשת. כיוון שמזל טלה מדבר על התחלות חדשות, אפשרי מאוד שנהיה עדים לריפוי שיסלול אז את הדרך לפרק חדש.

ה-13 בפברוארהירח מצטרף לכירון ולראש הדרקון

הירח מוסיף את האנרגיה שלו למפגש, הופך זמן זה לרגשי מאוד. האנרגיה הזאת תהיה קצרתמועד, אבל אנו יכולים לחוות פריצות דרך בנושא הריפוי בזמן הזה או למצוא דרכים חדשות להתייחס לטראומות שלנו. 

ה-8 באפרילליקוי חמה במזל טלה

זה יהיה זמן עוצמתי ביותר בשמי היקום שלנו. ליקוי חמה זה יעצים את האנרגיות של כירון וראש הדרקון וימלא את נושאי הליקוי ברטט המרפא שלהן. ליקויי חמה הם פורצי דרך ויכולים לפעמים להוביל אותנו לנתיבים עליהם לא חלמנו בכלל.

תחזיות למפגש בין כירון וראש הדרקון

 • מצבים לא נוחים שצצים ועולים כדי שניתן יהיה לרפא ולהתמיר אותם.
 • טרגדיות עולמיות שמובילות לחוקים נעלים יותר ולהגנה רבה יותר.
 • דחיפה גדולה יותר למאמצים הומניטריים.
 • סיום סבלן של קהילות/מדינות מסוימות.
 • דחיפה גדולה יותר לעצמאות ולאינדיבידואליות.
 • התעוררות רוחנית, בעיקר של מרפאים.
 • קבלה רבה יותר של מודלים של ריפוי רוחני.
 • היפתחות נתיב למצבי תודעה נעלים יותר או של ייעוד גבוה יותר.
 • ריפוי עמוק וקבלה של טראומות ופצעים.
 • ניקוי עלחושי.
 • דפוסי מזגאוויר מוזרים (בייחוד סביב הליקוי של ה-8 באפריל).
 • בנייה מחדש או התממשות פרק חדש.
 • מורהמרפא עוצמתי עושה דרכו אל קדמת הבמה.