רוח הר המוריה

מאת המתקשרת נועם קורל גלעד

בשיתוף עמיחי ים

תוכנית הרדיו “ערי האור והמאסטרים של החכמה”/רדיו “החיים הטובים”

(מתוך תוכנית מס’ 15 ששודרה ביום 16.6.11)

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

תוכנית זו מהווה המשך לתוכנית מס’ 14 שעסקה ברוחות הטבע.

בכדור הארץ ישנן כל מיני ממלכות, שאנו מתייחסים אליהן כאל מובנות מאליהן. כך, לדוגמה, יש את ממלכת הקריסטלים והמינרלים, ממלכת הצומח, ממלכת בעלי החיים ועוד. בעוד שבמערב נהוג להתייחס אל ממלכות אלו כאל תופעות טבע חסרות תודעה או רוח משלהן, האינדיאנים נוהגים לכנות את העצים “אנשים עומדים”. משמע, הם מתייחסים אליהם כאל מהות של חיים הנמצאת בתוך גוף מסוים.

היום אנו נתקשר עם הרוח (“דווה”) של הר המוריה. אני חווה את הרוח הזו בצורה מוזרה למדי. אני מרגישה חלק ממנה באופן גשמי פיזי מאוד, וחלק אחר צלול, טהור ואוורירי מאוד. שתי האיכויות הללו קיימות בה בו-זמנית, גם הקדושה, וגם החיבור לאדמה, בפן הכואב שלו. ברמת הנשמה מדובר באיכות גבוהה, קריסטלית ואוורירית מאד, אך ברמה הפיזית מורגשת אנרגיה של אדמה שעברו עליה מלחמות.

תקשור רוח הר המוריה

שלום לכם, הנני רוח הר המוריה. מה ברצונכם לשאול?

 מה היה טבעו המקורי וייחודו של הר המוריה (לפני כל האירועים שחלו עליו)?

 ההר הזה מהווה במהותו העמוקה שער אנרגטי בין עולמות, בין ממדים. חלק ממהות ההר הזה גבוהה מאד, ומקושרת לאנרגיה הקריסטלית ולנשמות ילדי הקריסטל. חלק מאנרגיית ההר מחוברת לאדמה, לפיצול, למקומות שנלחמו בהם אחים, אלה באלה, מתוך רצון לשלוט, מתוך אמונה קשה ועקובה מדם, שרק באמצעות השייכות ניתן להתחבר לעוצמה האמיתית של המקום. כל הדברים הללו נעשו מדויקים ומסוימים מאד כטריטוריה וכדת.

למעשה, הרצון האמיתי היה לשלוט על מנת להיאחז בכח הקיים ברוחי, ולהשתמש בו. עליכם להבין כי רוח ההר, במהותה, גבוהה ומקודשת. רוח ההר קולטת מידע רב ועוצמות מן הממדים שממעל ומעולמות אחרים, ואותם היא מורידה אל פני כדור הארץ.

עליכם לדעת ולהבין כי הסיפור ההקרבה הידוע כל-כך בכתביכם, על העקידה, הכיל בתוכו שני צדדים של אנרגיה: הן את צד הקורבן, והן את צד ההתעלות, בדיוק כפי שמכילה אני, כרוח ההר. ולכן, “קורבן” ו”הקרבה” הן מילים כה דומות, כה מחוברות בשורשיהן. למעשה, במצב הזה היה קורבן, הייתה התעלות, והייתה התערבות אלוהית של אותה אנרגיה עוצמתית וגבוהה.

עליכם להבין כי זהו הזרע, זהו המקור, של אותו מקום כואב, שנמצא וקיים באותה הרוח. במשך השנים ובמשך הדורות, כאשר באו עמים והלכו אחרים, אותו גרעין כואב תפח וצמח מתוך אותם מלחמות וקרבות, שרצו להוביל לשלטון על מקום בעל עוצמה כה עמוקה.

 האם יש קשר לעיר האור “ירושלים של מעלה”, הנמצאת מעל הר המוריה?

 ראשית, עליך להבין כי “ירושלים של מעלה” איננה משתרעת אך ורק מעל הר המוריה. גבולותיה אינם גבולות כפי שמוכר לכם, והיא רחבה ביותר. אולם, באותו מקום של הר המוריה קיים (כפי שנאמר קודם לכן) שער אנרגטי המחבר בין עולמות ובין יקומים. שער זה עובר דרך ירושלים של מעלה, ומתחבר אל ירושלים שעל פני השטח.

לאמיתו של דבר, קיים צינור אנרגטי אדיר ממדים, המקשר ומחבר בין ליבה של ירושלים של מעלה, לבין הר המוריה (הוא אני), ליבה של העיר ירושלים הנמצאת על פני השטח, ובין ליבה של השאמבאלה של מטה, שזוהי ירושלים של מטה האמיתית. למעשה, קיימות שתי ירושלים, שתי ערים שהינן אנרגטיות בלבד: האחת בממדים הגבוהים יותר, והאחת בממדי כדור הארץ הפנימיים, והעיר הפיזית.

ככל שנעשה הזמן קרוב יותר ויותר, וככל שנעשית עבודת בני האנוש עמוקה יותר ויותר, כך מתחברות ירושלים של מעלה וירושלים של שאמבאלה, עם ירושלים הפיזית והופכות לאחד. ולכן רוחי ומהותי מהוות את ליבו של הצינור המחבר בין שלושת הערים הללו לאחת.

האם יש משהו שאנו יכולים לעשות כדי לעזור לרוח הר המוריה להביא ריפוי למקום הזה?

 ראשית, יודעים אתם כי בעוד זמן לא רב ייערך מסע בלבבות האנשים וגם ברגליהם, שמטרתו אחדות ואהבה לאותה העיר הנמצאת על פני האדמה באיזורכם [הכוונה ל”חיבוק ירושלים”].

כאשר תעשו זאת, זיכרו לכוון את ליבותיכם ואת אנרגיית האהבה והחמלה שבכם אל תוך לבי, אל תוך לבו של הר המוריה, ולהמיס את הכאב, הזעם, הקושי והשנאה אשר הצטברו וחלחלו לאדמה, והפכו להיות לחומרי הגלם שלה.

הזרימו לאותו מקום מתוך ליבותיכם את אנרגית האהבה, את אנרגית החמלה והסליחה. המעשה ימיס את לבי, יזין ויעניק ללב ההר את העוצמות ואת השחרור ממקומות עמוקים שעדיין תפוסים בתוכו, ושלו הוא זקוק, ושלו אני זקוקה, ושלו כל ערי ירושלים כאחת זקוקות.

עליכם להבין כי כאשר משתחרר דבר מה מירושלים הפיזית, משפיע הדבר בו-זמנית על ירושלים של מעלה, ועל ירושלים של שמאבאלה של מטה.

האם יש משהו שאנו יכולים לעשות עכשיו, באמצעות המאזינים לתוכנית הרדיו?

ראשית, התאספו כולכם מסביב להר המוריה [בעיני רוחכם]. אנו מבקשים כי תזמנו גם את אותן נשמות יקרות שאינן נמצאות בפועל כאן, אך רוצות להצטרף לתהליך.

אנחנו מתקרבים אל הר המוריה, עומדים מסביבו, מחזיקים ידיים, והנה מאחורינו מופיעים מאסטרים שונים: משה רבנו,  מלכיצדק, אל-מוריה, ישוע בן יוסף, סאנאט קומארה, הכוהן אדמה, ואייזיס. כולם עומדים מסביבנו, כאשר גופי האור שלהם ענקיים. כאשר הם עומדים מאחורינו, הם נדמים כחומה של אור ואהבה.

כעת נבקש להתחבר לצינור ענק של אהבה ללא תנאי מלב הבורא. נראה כיצד צינור ענקי של אהבה ללא תנאי יורד לכל האיזור, והכולל את כל המעגל שיצרנו בתוכנו, כולל את כל המאסטרים העומדים מאחורינו. צינור זה מכיל בתוכו את כל הר המוריה. אנו נבקש להזין את ליבותינו מתוך אותה אהבה עמוקה.

כעת, פשוט תנו לאהבה זו להזין את לבכם. ראו כיצד ליבותיכם מתחילים לזרוח בתוך עוצמה של אהבה. כוונו אהבה זו בעזרת לבכם וכפות ידיכם אל לבו של הר המוריה. בקשו שאהבה זו תמיס ותשחרר את פצעי העבר, פצעי השנאה, הכוח והעוצמה שחוללה ואשר עשו בה שימוש שאינו הולם. בקשו לרפא ולהזין באהבה את אותו לב שבור ומנופץ הקיים בתוך הר המוריה.

המאסטרים שעומדים מסביבנו, משדרים אף הם מליבותיהם ומכפות ידיהם אהבה עמוקה ועוצמתית, הן אל שורשי ההר והן אל לבו. וכעת, כולנו ככוכב אחד גדול, אשר מרכזו הר המוריה.

[עמיחי שר שיר לאיסוף חלקיקים של הר המוריה].

לאט לאט, כאשר נתבונן אל מרכז ההר, נראה שם נוצרת, גדלה, מעמיקה ומעצימה, שמש קריסטל, שקופה, זוהרת באור יקרות, שבוקעת מלב ההר החוצה, ושמאירה את כל סביבותיה באהבה.

ראו כיצד אתם וכולנו הופכים לישות אחת, למקשה אחת של אור של אהבה, ריפוי, סליחה, מחילה. ראו את גופו של הר המוריה כגוף אדם העומד וזרועותיו פרושות לצדדים, ושמשדר בכל הווייתו את האש, אור הקריסטל הגבוה והעוצמתי, המחובר אל רמות הנשמה הקריסטליות, ולממלכת המינרלים הנמצאת בלב האדמה, בכדור הארץ בן שלושת הממדים.

[עמיחי קורא לרוח אבן הרוז קוורץ להיכנס ללב הר המוריה, ולהטמיע בתוכו את אנרגיית האהבה שלה].

עליכם להבין כי יש לשלב שני סוגי אנרגיה: אנרגיית הרוז קוורץ היא חיובית וחשובה ביותר, אך היא גברית במהותה. ולכן בנוסף אליה, יש לשלב את אנרגיית הפנינה הוורדרדה, או אז תיצרו חיבור שלם בתוך אנרגית ההר.

 [עמיחי קורא לרוח אבן הפנינה להיכנס ללב הר המוריה, ולהטמיע בתוכו את אנרגיית האהבה שלה].

כעת, אם תתבוננו, תראו כי מסביב ללבי נוצר פרח בעל עלים רבים. התבוננו וראו כיצד הפרח נפתח, כיצד הוא פורש את עליו, עלי כותרתו, וכיצד עולה אורו ועולה יפעתו ממרכז לבי. ראו כעת כיצד אני נפתח, כיצד אני מעניק את האהבה הקיימת בתוכי אל סביבותיי. כאשר הפכתי לאחד עם האהבה, יכולתי להיות אבן דרך, להיות מקור אהבה עמוק בתוך הצינור העמוק והעוצמתי שבתוכי.

כעת אבקש להתמיר את הסיפור הנמצא בתוך לבי, מתוך אותן פרשנויות של כאב וקושי, למקומות של אהבה גבוהה, עמוקה ועצומה, ללא חקר וללא תנאי. אהבה שבין הבורא לבין שלוחה שלו; אהבה בין נשמה שירדה לגוף לבין הבורא שלה; אהבה אינסופית בין אותן נשמות שבחרו לקחת חלק בתפקיד זה, כשלמעשה המטרה הייתה ליצור את החיבור העמוק, את החיבור המשולש של האהבה העמוקה בין האדם לאלוהיו, לאדמה, והן לאהבה עמוקה ללא תנאי, בין המשולש של האב, הבן והאלוהות.

עליי להודיע כאן ולציין, כי לא נאמרו הדברים מתוך הקשר דתי כלשהו, אלא מתוך זרימה של אהבה אינסופית שזרמה מהקרבת האב לבורא, מאהבת הבורא לאב, מאהבת האב לבן, ומאהבת הבן לאביו, ומאהבת הבורא לבן, ומהבן להורה. כך נוצר משולש אינסופי של אהבה, המזכיר את חיבור האהבה בין לבבותיכם לבין לב הבורא, והלב של גאיה. בקשו לחבר את ליבותיכם ללב אחד. בקשו לחבר אותם אל לבי, לב ההר, ובקשו לחבר אהבה זו עם אהבת הבורא, ועם לב הבורא של הנתינה האינסופית.

האם משהו באנרגית הר המוריה השתנה בעקבות התהליך שעשינו זה עתה?

אכן, כעת ההר פועם בתוכו בתוך צינורות הקריסטל שנוצרו בו. צינורות אלו מעמיקים ומעצימים את האיכויות הקיימות בו. צינורות אלו מאפשרים ביטוי וחיבור בין הרוח לבין החומר.

עליכם לדעת כי כעת החל לפעום לב חדש, לב של אהבה, בתוכי. ברוכים תהיו.

עליכם להבין כי אני צינור של חיבור, צינור אור עוצמתי של אהבה ללא תנאי, בין המקומות והממדים הגבוהים ביותר לבין לב האדמה ולב היקומים. הנני אחדות אחת של אהבה.

ברוכים תהיו.