מטפל ומטופל

פמלה קריב מתקשרת את ישוע

מאי 2018

מאנגלית: סמדר ברגמן

ידידים יקרים, אני הוא ישוע, אני מברך את כולכם. אני קרוב אליכם בלבי, כיוון שאנו קשורים קשר עמוק אלה לאלה. זוהי רמה אשר בה אנו מאוחדים בתודעה אחת, תודעה חופשיה, דגולה ויצירתית, שהיא גן העדן האמיתי שלנו.

אתם נמצאים כאן, בגוף, ממוקמים בזמן ובמרחב, אבל יש בכם הרבה יותר, ואני מבקש מכם להתחבר לתודעה גדולה יותר, רחבה יותר ובלתי מוגדרת זו שמחברת אתכם עם המקור שלכם, עם הבית שלכם.

הרגישו באלוהים שבתוככם, והרגישו כמה פשוטה היא האנרגיה הזאת למעשה. אלוהים לא נמצא גבוה מעליכם, זו אנרגיה שזורמת דרככם, דרך כל החיים על כדור הארץ, ואפילו דרך חפצים ודברים חומריים המקיפים אתכם. אלוהים נמצא בכל מקום, ואלוהים לא מרגיש מוגבל על ידי צורות. אלוהים הוא תודעה טהורה וזכה. אולם כוח אלוהי זה רוצה לחוות דרך כל הצורות השונות הללו, דרך כל ההתגשמויות הללו בזמן ובמרחב.

כעת הרגישו לרגע שאתם נמצאים בתוך שלם זה: ניצוץ אור בים תודעה עצום, ואף על פי כן, ניצוץ אור נצחי שתורם תרומה ייחודית לשלם.

הרגישו בכוח מדהים זה שבתוככם שתמיד קיים שם, תמיד היה שם, ותמיד יהיה ניצוץ של חיים נצחיים. ובתוך ניצוץ אור זה, אתם חלק מהבורא, חלק מאלוהים. יש לכם תודעה יצירתית, ואתם בחרתם את התנסויות החיים שלכם, את נתיב החיים שלכם שאליו אתם מחוייבים. עמוק מאוד בתוך הווייתכם קיימת נקודה מרכזית באמצעותה אתם מודעים לתוכנית חייכם, ואתם מושכים אליכם את הדברים שאתם רוצים לחוות במטרה לגדול וללמוד.

לכן, באופן מהותי, לעולם אינכם קורבן של העולם. באופן מהותי, לעולם אינכם פגיעים או חסרי אונים לחלוטין, כיוון שעמוק בתוככם קיים אותו ניצוץ אלוהים, אותו ניצוץ אלוהים שאומר ״כן״ לכל הדברים שאתם חווים בחייכם, ושיודע גם שאתם מסוגלים ללמוד ולצמוח מהחוויות הללו, להפוך דגולים ומכילים יותר.

אמרו ״כן״ לעוצמה זו שבכם, למקור האור שבאמצעותו משכתם אליכם את החיים שאתם חיים עתה, על כל השייך להם. פעם נוספת בעבר אמרתם ״כן״, ואתם יודעים בעמקי נשמתכם שיש לכם את הכוח להגשים חיים אלה, ייעוד זה – בדרך טובה – על ידי כך שתזכרו מי אתם למרות כל דאגות היום-יום, חיי היום-יום שבהם אתם מתמודדים עם בעיות והתנגדויות. חזרו הביתה אל עצמכם, חלקו את הידע והאור שלכם עם אנשים אחרים והדבר יעניק לכם את הסיפוק העמוק ביותר.

אתם שנוכחים כאן משתוקקים להיות מטפלים רוחניים, ומשמעות הדבר היא שאתם משתוקקים להפיץ את אור ותודעת נשמתכם על כדור הארץ, וזוהי תשוקה טהורה ואותנטית הקיימת בלבכם ובנשמתכם. היא נובעת ישירות מניצוץ האלוהים שאתם, כיוון שטבעי עבור האלוהים לחלוק שמחה, חוכמה והבנה. אלוהים שמח בכך, ואתם שמחים בכך, כיוון שאתם אלוהים בלבכם ובנשמתכם.

כעת אשאל אתכם שאלה: ״איך תעשו זאת בדיוק: ׳תפיצו את האור׳, תעניקו ריפוי לאדם אחר?״ על כך ברצוני לדבר איתכם היום, כיוון שבחברה שלכם, קיימת דיכוטומיה (הפרדה) מוזרה בין חולה ובריא, שלם ושבור. המטפל ניצב כביכול בצד ״הבריא״, בצד שהוא שלם ומעניק אור או ריפוי לאלה ששבורים או שחולים.

על פי נקודת מבט זו, המטפל הוא גדול ומתקדם יותר, והמטופל או הלקוח, משתרך מאחור, קטן יותר. ולגדול יותר יש משהו שאין לקטן יותר, והגדול יותר חולק אז את הדבר הזה עם הקטן יותר. אולם, מנקודת מבט רוחנית, זהו דימוי מוטעה. מה שקורה אז, אפילו לפני שמישהו מגיע לטיפול אצל מרפא או תרפיסט, הוא שהאדם ההוא כבר נחשב לקטן יותר מזה שמטפל בו: למטופל יש בעיה והוא בא למטפל כדי למצוא פתרון.

דימוי זה של מערכת היחסים שבין המטפל למטופל מחלחל לכל שירותי הבריאות הקונבנציונלים. הרופא שאליו אתם הולכים נחשב כמי שיש לו ״ידע וניסיון״, ואתם המטופלים, ואי לכך קטנים יותר ונחותים, כיוון שאתם זקוקים לידע שלו, למשהו שקיים מחוץ לכם, כדי שתוכלו להבריא. שלא מדעת, מודל זה משמש גם במה שמכונה ״בריאות הנפש״. ברצוני להציע שתעקרו דימוי זה משורשיו, כיוון שהוא רעיון מוטעה לחלוטין למהות מערכת היחסים שבין המטפל למטופל.

האמת היא שההפך הוא הנכון: אתם מטפלים טובים אם אתם יודעים כיצד להפוך את עצמכם לקטנים, ולהחזיר למטופל שבא לבקש את עזרתכם את גדולתו. זהו דבר שאותו אדם איבד שלא מדעת.

אדם שיש לו בעיות רוחניות חמורות הוא אדם שמשוכנע שהוא חסר אונים, שאינו יכול להתמודד עם ההתנגדות, עם שליליות החיים, ולכן הוא מרגיש קטן וחסר אונים. אתם, המטפלים הרוחניים, הם אלה שמזמינים אדם זה למצוא ולחוות שוב את עוצמתו. אתם מעודדים אותו לגלות מחדש את גדולתו, לתדלק את ניצוץ האלוהים הפנימי. וכיצד עליכם לעשות זאת? לא על ידי כך שתעניקו לאדם זה משהו שיגרום לו הרגשה טובה יותר, משהו שמגיע מבחוץ, אלא על ידי כך שתאמינו בעוצמת נשמתו של אותו אדם. אתם עושים זאת על ידי כך שאתם מתחברים לנשמתו, ומשם אתם מראים למטופל שלכם באמצעות עיניכם, באמצעות המילים שלכם, המחוות שלכם ומבטכם, שאתם מאמינים בו. הראו לו שאתם מכירים בכוחו, ביופיו, בחוכמת נשמתו. ובשל הידע הזה, ובאמצעות האמונה והאמון שלכם במהות שלו, המטופל זוכה בתקווה ובאמון.

זוהי דרכו של הריפוי הרוחני: אתם מחזירים לאדם האחר את גדולתו. אתם מנסים בכל מיני דרכים לחבר שוב אדם זה עם עוצמת נשמתו ובדרך זו גם מחזירים אליו את האחריות באופן מוחלט. הכוח הגדול של העבודה הרוחנית הוא שאתם מראים לאדם אחר שיש לו אחריות בלעדית לנתיב חייו, והצורך שלו בריפוי אינו רגע של חולשה. אתם מראים לו שלא מדובר בדבר מה שעמו הוא לא מסוגל להתמודד, אלא שקבלת האחריות שלו היא זו שיכולה לסייע לו להשתחרר מהנטל.

כאשר אתם מחזירים לאדם כלשהו את האחריות כלפי חייו, אין משמעות הדבר שאתם נוטשים אותו לצרתו. המשמעות היא שאתם מעודדים אותו לגלות ולחוות את העוצמה שבו; להבין שהוא גדול וחכם יותר ועוצמתי יותר מכפי שהוא חושב. משמעות היותכם מרפאים רוחניים היא שאתם פוגשים באנשים אחרים ברמת הנשמה.

אם מתבוננים במצב מנקודת מבט אנושית, דומה שאתם נראים חזקים יותר, יודעים יותר מאשר האדם האחר, ושהוא המצוי בצרה וזקוק לעזרתכם. אך הביטו בכך מנקודת המבט של הנשמה, שניכם הולכים בנתיב ונשמה אחת חווה כעת כאב רב יותר מן האחרת, עובדה שלא אומרת דבר על הנתיב שבו אתם מהלכים כנשמה, או על רמת ההגשמה שיש לכם. נשמה אחת בחרה בחירה שונה מנשמה אחרת, ולכן אין מקום לשיפוט, והשיפוט גם לא יעזור.

אתם עוסקים בעבודה רוחנית כיוון שברמת הנשמה, אתם משתוקקים לחלוק את האור. כאשר אתם עושים עבודה זו האור שבתוככם זוהר בעוצמה רבה יותר, ואתם חווים תחושת הגשמה עמוקה. במובן זה, לא מדובר כל כך במשהו שאתם עושים למען אנשים אחרים, אתם עושים זאת כיוון שייעודכם הוא לעשות זאת, ממש כפי שניצן פרח רוצה לפרוח ולשגשג. לכן אתם עושים זאת; זהו מהלך האירועים הטבעי. האור תמיד רוצה לזהור ולהתעצם.

עבודת אור אמיתית משמעותה שאתם מקרינים את אורכם לאחר, וללא שיפוט. אתם לא מנסים לפתור את בעיות הזולת, כיוון שאינכם יכולים לעשות זאת וזו לא הכוונה. אתם מאפשרים לאור שלכם לזהור על מהותם, ובדרך זו אתם עוזרים להעיר את האדם למהות שלו, לאור שלו. זה הדבר העוצמתי ביותר שאתם יכולים לעשות למען אדם אחר. וכאשר הדבר הופך נגיש באמצעותכם, אתם תגלו מיידית שהשמחה התגברה באותו אדם, כיוון שהוא התקרב למהותו, לכוח החיים שלו, והדבר מעניק לו אומץ וביטחון. שום דבר לא יכול להנחיל אומץ וביטחון רבים יותר כמו התחושה שאתם המאסטרים של חייכם, ושאתם מסוגלים להעניק צורה לחייכם מתוך כוחכם הפנימי האישי.

וברצוני להוסיף דבר אחד: אני רואה שאתם, שעוסקים בעבודה רוחנית זו, או רוצים לעסוק בה, מתקשים לעתים לשחרר את האנרגיה השלילית שבאדם האחר, את הכאב והסבל שלהם. עד כדי כך שלפעמים אתם מוכרעים בשל סבלו של אדם אחר והנטל הופך כבד מדי. באותו רגע, אתם נוטשים את גדולתכם, את ניצוץ האלוהים שלכם, ונכנסים לצד האנושי שלכם. אתם מזנקים אל המוד הישן שלכם: ״אבוי, אדם זה זקוק לעזרתי, איני יכול לשאת זאת, אני חייב להושיט לו יד״. בחנו אז מה גישה זו עושה לאדם האחר: אתם מחשיבים אותו לקטן ולחסר אונים, לקורבן שאותו עליכם להציל. אבל בעשותכם זאת, אינכם עושים צדק לאף אחד, ובסופו של דבר, אין בכך עזרה.

התייצבות אמיתית בעוצמתכם כמסייעים רוחניים משמעותה שאתם לוקחים צעד אחד אחורה. כבני אנוש, אתם עשויים להתפתות לקחת צעד קדימה ולהקל על כאבו, אבל כמסייעים רוחניים, כנשמה, אתם לוקחים צעד אחד אחורה. אתם נוכחים לגמרי, יש לכם חמלה לאדם, ותכופות אתם מבינים היטב את התהליך שהוא חווה, אבל אתם לא הופכים מעורבים בו, אתם משאירים את הבעיה בחוץ. אתם הופכים למשואת אור, ועל ידי הצעידה לאחור, אתם מראים שאפשר שלא להימשך פנימה על ידי מחשבות על קטנות, חולשה וחוסר אונים. באמצעות הצעידה לאחור, אתם מאפשרים לאדם האחר מרחב להיכנס אל תוך עוצמתו. אתם מזמינים אותו פנימה, אף על פי שמעשה זה עלול להיות מנוגד לכל שלמדתם כבני אנוש.

גישה זו עשויה להיראות קשה או אכזרית, אבל אין זה כך, אם אתם בוחנים אותה מנקודת מבטה של הנשמה. דמיינו שאתם נמצאים ברגע חלש מאוד, שבו אתם חווים סבל רב ומרגישים חסרי אונים למדי, או כאשר דומה שהחיים הפכו קשים מנשוא. מה עוזר לכם יותר מכול? מישהו שמגיש עזרה מרמת הרטט שבה הוא נמצא, ומשם מעניק לכם טפיחה על הגב, או מישהו שמנסה לעזור מהגישה שאינכם יכולים לעשות זאת בעצמכם? כמסייעים, תכופות אתם מעניקים עצות שכוונתן טובה מתוך חזון שיש לכם על האופן שבו יש לפתור את בעיית האחר. אבל אינכם באמת מגיעים לנשמה של האחר, כיוון שאתם לא מתחברים אליו ברמת הנשמה.

חשבו על זמנים שבהם הרגשתם פגיעים, מצוברחים או חרדים מאוד. מה שעזר לכם יותר מכל באותם פעמים היה מישהו שהמשיך להאמין בכוח שלכם, שהמשיך עדיין לראות את עוצמת הנשמה שלכם, את ההוויה שלכם, גם כאשר אתם לא הצלחתם לגמרי לראות את עצמכם באותו אופן. זוהי העבודה האמיתית של המטפל הרוחני. ולעתים משמעות הדבר היא שאתם חייבים להיאחז בדימוי זה של אותו אדם כישות עוצמתית, יצירתית, חופשיה ואוהבת, אף על פי שאותו אדם לא מסוגל לעשות זאת בעצמו.

יכול להיות שאתם צריכים לחכות, בסבלנות, בעת שאתם מחזיקים בדימוי הזה. אבל חיוני שברמת הנשמה, תמשיכו להיות שווים זה לזה. אם לא תעשו זאת, אז אתם חוזרים לדימוי הישן: של הגדול יותר בהשוואה לקטן יותר, של חסר האונים בהשוואה לעוצמתי, וזהו דימוי הרסני. הוא מרחיק אנשים מהעוצמה האמיתית שלהם.

בזמנים שבהם אתם עצמכם מרגישים חלשים בגלל כאב או שליליות של אנשים אחרים, זכרו מה באמת מתרחש. אל תפחדו לצעוד לאחור, ואל תראו במעשה פעולה אכזרית או חסרת לב, אלא הערכה מחדש שבה אתם מציבים את מערכת היחסים האמיתית שביניכם לבין האדם הסובל בפרספקטיבה נכונה. הישארו נוכחים בעוצמה שלכם, באור שלכם. המעשה יועיל לכם, לא רק למחשבות שלכם, אלא גם לרגשותיכם ולגופכם. והוא יועיל גם לאדם האחר, כיוון שבדרך זו אתם מחזיקים במשואת אור עבור אותו אדם, משואה שאותה הוא יכול אז לשקף בעצמו.

עבודה רוחנית – כאשר אתם מקיימים אינטראקציה עם אדם אחר, נשמה לנשמה – מבקשת מכם לקיים חיבור פנימי איתו, בייחוד איתו בגדולתו. ובו בזמן, המשמעות היא שאתם משחררים לגמרי את האדם האחר להיות בגדולתו. וחשוב מאוד שכולכם תזכרו את הדבר הזה, משום ששחרור האדם האחר הוא פעולה של אמון שהיא חשובה כמו החיבור.

אני מאמין בכולכם. ואף על פי שאיני נמצא כאן כדי לפתור את הבעיות שלכם, אני כאן כדי לומר לכם שכולכם כוכב אור עוצמתי. שהאור שלכם והיכולת שלכם להקרין אותו הם בלתי מוגבלים ושאתם יכולים להאמין בכך, להנות מכך ולחיות באופן מלא כאן על כדור הארץ. זוהי עבודת האור שבאתם לעשות. תודה לכם על נוכחותכם.

 

***

אתר זה קיים כבר כעשרים שנים. אין עוד כמוהו בארץ. הוא משמש כספריית עצומה של תרגומים וחומרים מקוריים, הנגישה לכל מי שמעוניין להיכנס ולקרוא. הכניסה חופשית. יכולתי לשים בכניסה עמדת תשלום, למכור מנויים… אבל זה לא מרגיש לי נכון. אולם, כדי להמשיך בעבודת התרגום אני זקוקה לתמיכה ולעזרה שלכם – הקוראים.
לחצו על הלב ותנו מהלב. ~ סמדר