מטה קסמים

מאת תמר קפואנו

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

שלום לכולם, המתח בין חיים רוויי דרמה לבין חיי יצירה מתגבר. אתם וודאי חווים את עצמכם מתייחסים אל החיים באופנים מנוגדים. לא השתגעתם. הטלטלות האנרגטיות הללו הן טלטלות המנתבות אותנו לרדת מהגדר. לקבל החלטה מוחשית וממשית לגבי הרוחניות שלנו.

האם אתם עוסקים בטקסים ובמנהגים שמסמלים רוחניות לכאורה ומספרים לעצמכם סיפור מקושט על העבודה הרוחנית שאתם עושים? או, האם אתם מתבוננים על עצמכם ועל חייכם, מזהים מה עובד עבורכם ומה לא ובוחרים בחיים בהם אינכם קורבנות ואינכם שליטים, אלא הוויות יוצרות? האם אתם בשלים להפסיק להשליך את תודעתכם החוצה, להכיר בה ולשחרר את עצמכם כדי להפעיל את קסם היצירה? ואם לא, מדוע לא? איזה רעיון עוצר אתכם?

שאלו בפשטות, כיוון שתגלו שכאשר אתם שואלים את עצמכם, התשובות נמצאות שם. אתם יודעים את התשובות לשאלות שלכם. לכל השאלות שלכם. אלו אינן הערות והצהרות קנטרניות, אינכם יכולים עוד לשבת על הגדר, עליכם להחליט. כל החלטה שלכם היא בחירה. אינכם יכולים לטעות, רק להתנסות.

רעיונות שתולים

הכניסה פנימה, אל התודעה היודעת, חושפת לא רק את הרגשות המבקשים פורקן והתמרה, אלא גם ובעיקר, את הרעיונות שיצרו אותם, את “הקללה”. את הרעיונות שאנו פועלים מתוכם כמניע ולא בהכרח מודעים להם. ישנה דוגמה שכיחה לרעיון המוני שנשתל בתודעת רבים: “אני חייב לאכול את מה שמאכילים אותי (את מה שיש לי על הצלחת)”. הרעיון הזה, למרות שהוא נראה פשוט ותמים, הוא יסוד עליו מושתתת מערכת היפנוט רחבה. משום שאין הבדל בין החומר לרוח, הרי שהתודעה מתומרנת לאכול את כל הרעיונות המוגשים לפתחה.

הרעיונות השתולים נמצאים במרחב זמן-חלל קדום, אך הם אלו שמנהלים את התודעה. הכניסה למנהרת התודעה חושפת את הרעיונות והרגשות, לא כדי לנתח אותם, אלא כדי להתוודע אליהם ולשחרר אותם, כדי לשנות את “תוכנת ההפעלה”, כיוון שאם אנו בוחרים להפסיק ליצור עוד דרמה מאותו רגש, עלינו להפסיק ליצור עוד מאותם רעיון ודעה שיוצרים רגש זה ללא הרף.

עבר מתמשך ~ רובד תודעה

איננו נולדים לא מאוזנים. אנו נולדים אל תרבות לא מאוזנת שמשפיעה על התודעה שלנו. הרעיונות השתולים מגיעים מהסביבה החיצונית מרגע החשיפה לעולם החיצוני. חוסר האיזון בין הניגודים נובע מחוויה של תודעה המוצפנת ברעיונות שתולים ועל כן נמצאת בתפיסה של עבר הממשיך להשפיע על התודעה, עבר מתמשך: עבר מתמשך של תודעה שנובעת מרעיונות ודעות ושמייצרת מערכת הפעלה של משיכה ודחיפה כאלמנטים מנוגדים קיצוניים ולא משלימים; ולסירוגין התנהגות של הוכחה, מאמץ ומחלה או התנהגות של הרפיה, חוסר אונים, דיכוי עצמי ומחלה. איננו רק נשים או רק גברים, רק ייחודיים או רק מאוחדים. אנחנו גם וגם. איננו רק האיכויות של הכישורים שלנו, אנו כאן גם על מנת ליהנות ממציאות הגוף ועונג החושים.

הממד של העבר המתמשך הוא הסיפור, הרובד של המחשבה והרגש והוא הרובד האיטי והכבד של התודעה, מבין המקצבים השונים של הרבדים הקוונטים, והוא אינו קשור כלל לחכמה או לכישורים שלנו.

אם ברצונכם לרפא את עצמכם, גשו אל המחלה או אל חוסר האיזון שלכם מתוך חמלה ולא האשמה וגלו את הרעיון השתול העומד מאחוריו. אתם תראו כי הרעיון נובע מחוויה כלשהי מעברכם שממשיכה לגרום לכם להתנהג באופן מסוים ובעיקר לאיפוק של יסוד בעצמכם שהוא גם הפתח ליצירה המקורית שלכם. כך העבר הופך למתמשך עד להווה ואפילו עד לתודעה המושלכת על העתיד.

כל מרפא שתפנו אליו יוכל להשיג עבורכם איזון זמני, אך אם לא תשנו את הרעיון השתול בעבר המתמשך שלכם, חוסר האיזון ישוב. ואם תדכאו את התסמינים על ידי תרופות, סמים או תמרונים והסחות דעת אחרים, הם יצופו במקומות ובביטויים שונים, כיוון שהגוף והנפש משתוקקים לאיזון.

השתמשו ברגשות כבמפה לגילוי הרעיונות השתולים והעבר המתמשך שלכם. אם אתם כועסים, נעלבים או פוחדים, השתמשו ברגשות אלו כמצפן של ממש אל שורשי התודעה שלכם. זהו את הרעיון, הרגישו את הרגשות ובחרו בביטוי מלא של עצמכם.

ריפוי הוא לא נס של רגע אלא אפיזודה, מעשה יומיומי ותרגול של נוכחות. לוקח שנים ארוכות לצאת מאיזון, על כן אל תתייאשו והסכימו לשחרר את הרגשות החסומים בכם, הרעיונות המקננים בכם, התמירו את החיבורים הכימיים של גופכם, היענו לזרם הלא נודע של הריפוי, כדי שתוכלו לחוות חיים של חופש בחירה ויצירה. הדבר יכול לקחת שבוע או שנים, בגלים גבוהים או נמוכים, אך ככל שתפסיקו להתנגד לעצמכם, תצלחו את ים הסוֹף של הסבל והמייצרים המגבילים אתכם מחוויה של חיים מענגים. אל תוותרו או תלחמו על הצרכים שלכם, קבלו אותם בשמחה, משום שהיענות להם מעוררת בכם השראה עם סביבתכם.

הכל יסתדר, הבריאות, התסמינים, מצבכם הכלכלי, מערכות היחסים שלכם וברגע שתפסיקו להיות משועבדים לרעיונות שקריים ולאיפוק של עצמכם, יחל עידן רנסאנס הנפש. ההיבטים המאוזנים שבכם בריאים, האישה אינה בולעת היא מכילה, הגבר אינו חונק, הוא מגן המסמן גבול. היא מושכת בעדנה, הוא דוחף בערגה. תמיד תהיה פעימה, כיוון שאלו הם החיים.

שימו לב שיש בכם פעימה רכה כלפי עצמכם, בחרו בה מהמקום הפשוט; הלב קולט ומשדר, לכך הוא נועד. ועל כן השפיעו, אל תמנעו ממי שאתם. מזגו את תודעת הלב אל עולם החומר. הצהרת אני הנני איננה ריקה מתוכן, היא מלאה: בתוכן עצמכם, בכל מי שאתם. אין בכם חלק לא רצוי. הרגשות שבכם מפחידים אתכם? ובכן, אל תשליכו אותם, הרגישו אותם, הניחו להם להציף את גופכם ואפשרו לעצמכם לצאת לחופשי, משוחררים מהפחד שמא תאבדו שליטה ושד איום ונורא יבקע מכם ויהרוס אתכם או את העולם.

זהו את הרעיון השתול שלכם בכנות ובמילים פשטות של ילד, כיוון ששם הוא נוצר. הרעיונות המובילים את דעותינו המוטות לא זקוקים להסברים מתוחכמים, לשיטות מסובכות או לנוסחאות מורכבות, אלא להכרה פשוטה. הכירו ברעיון וראו איזו אמת שלכם הוא מסתיר.

זו ההתוודעות אל וההתוודות על הטבע הרוחני האמיתי שלכם. גם ובעיקר אם הוא מבהיל אתכם בעוצמתו. זו הכרה, לא בחטא, אלא בהחטאה של טבעכם אל מול תודעה מוטה. גשו אל הרעיון ללא שיפוט, כיוון שאתם הם אלו אשר קיבלתם אותו בילדות, לא מתוך רוע או טיפשות, אלא בתמימות ומתוקף חוסר פשרות של קבוצה קטנה או חברה רחבה המאמינה באותו הרעיון. החלומות, היחסים והגוף שלכם מספרים לכם על הרעיונות השתולים שלכם, שחררו אותם, הניחו רעיונות אחרים במקום, ערכים שאתם מרגישים כי הם מבטאים אמת עמוקה ומרגשת יותר עבורכם.

אם אתם מטפלים, גשו אל המטופלים שלכם מתוך פרספקטיבה אינטגרטיבית חדשה, אל תכילו אותם, כיוון שאז אתם מונעים מהם את ההכרה בצורך ובאפשרות שלהם להכיל את עצמם והם יפתחו בכם תלות. איננו מרפאים אלא את עצמנו. אנחנו יכולים להיות עבור אחרים זרזים לזיכרון נפשי וגופני מאוזן. אתם יכולים פשוט להאמין בהם ולאהוב אותם וכך להזכיר להם כי הם יכולים לרפא את עצמם. כוונו אותם להכיל את רגשותיהם ולהתמיר אותם, ללא הגדרות או אבחונים יומרניים ומורכבים, משום שאלו נובעים ממערכת מיושנת המנציחה חוסר איזון ותלות. עודדו את החופש הפנימי, את ההכרה הפנימית, כיוון שעכשיו אפשרויות הגילוי נגישות מאי פעם. אם תשאלו שאלות, תגלו שהתודעה יודעת. היא מכירה את עצמה.

 הכירו עוד חלק פעיל וחמקמק של התודעה ~ מלכודת הנקמה

ישנה סטייה אחת מתחושה אותנטית של חוויית נוכחות והיא רעיון המספר סיפור פנימי שאיננו מספיק טובים. האמונה הזו מתפצלת לביטויים ולמרכיבים שונים וממלכדת את עצמה ביחסים פנימיים וחיצוניים המזינים אותה. זוהי מערכת שיפוטית וביקורתית המספרת את סיפור החטא, הבושה, האשמה והנקמה. ברגע שאנו שופטים התנהגות מסוימת שלנו כמזיקה או כטעות, אנו חשים אשמה, וכאשר יחסים שאנו עושים משקפים לנו את התודעה הזו, אנחנו כועסים ומשליכים נקמה, שתלטנות או קורבנות וממשיכים להזין את מלכודת האשמה והנקמה.

כדי להצליח לזהות את מחשבות הנקמה, אפשרו לעצמכם לצאת מתוך נקודת הנחה שאותה קל לתפוס וממנה אפשר אט אט להרחיב את המבט הפנימי: הנקמה איננה נמצאת רק באירועים הגדולים והדרמטיים של סיפורי רצח ומלחמה. היא מתחילה ביומיומי, באירועים הפשוטים כביכול, כמו למשל: “אה, הוא חיכה שעתיים עד שהתקשר אליי, עכשיו אני אראה לו, אני אתקשר אליו רק מחר!”

נקמה היא אנרגיה של כאב המועברת דרך מסנן של כעס כדי לשלוט במצב מכאיב. עצרו ושאלו את עצמכם, היכן הכאב שלכם מונח? חושו והתמירו אותו לפני שיהפוך לנקמה. ולא בשל צדקנות או שיפוט, אלא משום שזהו מעגל סבל אין סופי. מעגל השכר והעונש הוא המצאה אנושית, כיוון שאין שכר על התנהגות טובה או עונש על התנהגות רעה, כי אין התנהגות טובה או רעה ומי שמעניש אותנו או מעניק לנו מתנות, הם אנו. מאחר והעולם הוא שיקוף של ההשלכות שאנו מקרינים, אנו מענישים את עצמנו על התנהגות שאיננה ראויה בעינינו, במקום לעצור ולשאול את עצמנו מדוע פעלנו כך, על מה אנו כועסים באמת? ממה אנחנו פוחדים ואיזה כאב יצר את הפחד הזה.

באופן פרדוקסאלי אחד מהגורמים המניעים את מעגל הכעס-זעם-נקמה, הוא הריצוי. כאשר מתעורר פחד מנטישה הוא מייצר ריצוי כהסחת דעת מהפחד, כסם ממכר המטשטש את תחושות הפחד, משום שאז אנו מנחשים מה האדם מולנו רוצה ומספקים את רצונו מתוך תקווה שעל ידי כך נגרום לו להישאר איתנו. לאחר תקופה מתעוררים תסכול וכעס על אותו אדם, כאשר למעשה התסכול והזעם הם על עצמנו ועל עצם הריצוי עצמו. אך הוא מושלך באופן לא מודע. וכאשר אנו כועסים, מורדים או מקטרים, מלאים במרירות ובניסיונות שליטה, המצב אינו אלא המתכון הקלאסי ליצירת הנטישה בכבודה ובעצמה.

 חשיפת הקוונטיות

הקוונטיות מתקיימת, איננו אלא מתוודעים אליה כאשר אנחנו מתעוררים מחוויה צרה של מציאות באינטראקציה חיצונית. אם אתם רוצים ובוחרים, אתם יכולים לחוש ולהתוודע ברגע אחד למציאות החומר הדואלית של הכוחות המנוגדים דרך חושי הגוף, את הרגשות והדרמה של הממד הרביעי, את חוויות יחידות החיים הקודמות שלכם, את הפוטנציאלים של העתיד, את הישויות הסובבות אתכם במרחב האנרגיה סביב גופכם או בכל מרחב אנרגטי אחר, אנשים אחרים ביחידות מרחב או זמן אחרות, את התדר של כל צמח, אבן או פלנטה שתבחרו, וכן הלאה.

חוויה קוונטית היא חוויה הקיימת בין אנו מודעים לה ובין אם לא, ניתן לבחור בה, להפעיל את החושים האנרגטיים, להיפתח אליה. תרגלתם את עצמכם, כדי להתאים לסביבתכם הדורשת תקשורת חיצונית אינטנסיבית ומוזנת מערכים מותנים, לחוויה מצומצמת, אך הטבע הרוחני הוא חוויה של ממדים רבים ומשחק עם המיקוד. בקלות, בחופשיות ומבחירה.

הניקוי האנרגטי, רגשי ומגנטי שאתם עוברים, הוא ניקוי של רגשות הסבוכים בפלונטר עם מחשבות הנושאות מטען של דעות וערכים שהוכתבו לכם, המצמצמות ומסתירות את המציאות הרחבה. איננו לומדים קוונטיות. אנו נזכרים בה. מסירים את הצעיפים הרגשיים המסתירים אותה. פושטים את מלבושי ההגדרות, הנוסחאות, המטרות המצומצמות, הריצוי והשקר.

הביאו את התודעה שלכם אל מרכז הרגש, שימו את כפות הידיים שלכם על הבטן והרגישו את הרגשות שלכם. חושו היכן אתם עדיין מנסים להוכיח כי אתם מספיק טובים וראויים לקבלה ועל כן לאהבה ומול מי התחושה הזו מתגברת. זהו אינו אויב, זו היא רק מראה לביקורת ולשיפוט שלכם את עצמכם הלוחצת על הטריגרים הרגשיים לקבלת עצמכם.

כעת, מה יקרה אם תרפו מן ההוכחה? מה יקרה אם תאמרו לעצמכם: “עייפתי מלנסות להוכיח את עצמי, לרכוש עוד ועוד הוכחות לכך שאני מספיק טוב וראוי. אני מניח את לוח המטרות בצד, אני מוריד אותו מהקיר הפנימי”. האם אתם באמת זקוקים לעוד תעודות או ילדים, קירות או חפצים? אתם יכולים לבחור להגשים את כל שתרצו, אך את הסיפוק תחוו רק מהגשמת הרצון האמיתי שלכם, גם אם הוא מתגשם כילדים, כתעודות או כחפצים, אך נטול חוויה של הוכחה. חייכם ישתנו אם תפסיקו לֵרצות קול פנימי הדוחף אתכם ללא הרף להוכיח את עצמכם.

ייתכן ותרגישו גלים של פחד ולסירוגין גלים של ריקנות ושעמום, זו תהיה תחושה מבורכת, כיוון שהיא מקרבת אתכם פנימה אליכם ומוציאה אתכם מהרובד של ההוכחה. שם תגלו כי מונח הרצון החופשי שלכם ואיתו חווית החופש. החוויה המתרחבת של תודעה קוונטית.

 אחדות הניגודים ~ תכונה קוונטית

משלב ההגדרות העצמיות שלכם אנו עוברים אל שלב ביטול ההגדרות. זהו פרדוקס רוחני נוסף והוא אינו קורה בנפרד אלא במקביל. מצד אחד, אתם מגדירים את עצמכם כאינדיבידואלים בעלי רצון חופשי, ומן הצד השני, אתם מבטלים הגדרות,  כיוון שאלו חוסמות את האפשרויות. זהו את האיכויות הייחודיות שלכם והמיומנויות הנובעות מאותן איכויות, ברכו אותן אך הישארו חופשיים בתודעתכם לגלות רבדים אינסופיים המתקיימים בכם. כל האפשרויות פתוחות תמיד ואנו יכולים להתעורר בכל בוקר לתודעה פנימית מפתיעה שאינה צפויה מראש. כך תשמרו על ייחודכם ועל חופש משחק, כילד שאינו מתכנן את יום המחר, כיוון שהוא אינו עוסק בתודעתו ביום המחר, אלא בעונג הרגע הזה ממש.

אחדות הניגודים היא מעשה האהבה, פעימה של תנועה הנעה מהגדרה עצמית של איכויות ורצונות, אל מעשה של חופש מהזדהות עם הגדרות ומושגים. התמסרות ואינטימיות עם עצמי ועם אחרים אל מול חופש. אלו ניגודים השומרים על מתח בריא ואיזון של כיווץ והרפיה, מיקוד וחופש התודעה. מיזוג של נפש ורוח, יש ואין, ייחודיות ואחדות, מיקוד בתשוקה וצלילה אל אהבה לא מוגבלת. כל אחד מהניגודים העומד בפני עצמו ובולע את המנוגד לו, הוא חוסר איזון. ביטול עצמי או הזדהות עם הגדרות אישיות מובהקות מגבילות ומונעות השתנות.

הימנעו ככל שניתן מהגדרות פסיכולוגיות משום שאלו המצאה של הדורות האחרונים בתרבות המערבית המגדירה ומקטלגת כדי לנסות ולשלוט במצבים אישיים וחברתיים. אך לא ניתן לכוון חוסר איזון בשליטה. ניתן לחוות אותו ולבחור לשנות אותו, כיוון שאפילו חוסר האיזון שלכם אינו מקובע אלא משתנה!

אם אתם נוטים לאחדות ואינטימיות, קהילתית או זוגית, תלות וקושי לבחור, הרי שאתם זקוקים להגברת הייחודיות שלכם, גילוי הרצונות שלכם, בילוי של זמן לבד עם עצמכם, השמעת הקול שלכם. אם אתם נוטים לייחודיות, עצמאות ואינדיבידואליות, תחרות וצורך מוגבר בהכרה ונרתעים מחוויות של אינטימיות והתמסרות, הרי שאתם זקוקים להגברת חוויות מרגשות של יחסים של קרבה, בריאים והדדיים. הפסיקו לקרוא את הצרכים של האנשים סביבכם במטרה לספק אותם כדי שיישארו אתכם. התחילו לקרוא את עצמכם, את הצרכים והרצונות שלכם. כזהו החופש שהוא שפת האם של האהבה.

 שפת סתרים וסודות

במשך מאות שנים הבנת פשטות הבריאה הייתה נתונה במערכות חוסמות של סודות, הסתרים, מניפולציות והגבלות כדי להחזיק בכוח הידע, באמתלה כי לא ניתן למסור את הידע הגבוה לכולם, כדי שלא יעשה שימוש בכלים הרוחניים כדי להזיק. זהו שקר וזו מניפולציה. כיוון שקסם היצירה והבריאה מתרחש בכל מקרה וכיוון שקסם, כל קסם שאדם יוצר, משפיע בראש ובראשונה על עצמו.

אף אדם לא מסוגל להפסיק ליצור, אף אחד לא מסוגל להזיק מבלי להזיק לעצמו ואף אדם אינו מסוגל להיטיב אם אינו מיטיב ראשית עם עצמו. מערכת חכמה, הלא כן? האם אתם חושבים שמערכת תודעה קוסמית, עוצמתית ואדירה, הנעה מכוח האהבה תיצור מערכת בריאה מפלה? מניפולטיבית? משפילה? נצלנית? חד כיוונית?

אתם חיים במערכת רב נתיבית והיא תמיד דו סטרית. אתם משפיעים על היקום והוא משפיע עליכם. השתמשו בגופכם בתבונה, אל תפחדו מכאב העבר, נקו את מגנט התשוקה שלכם, היטיבו עם עצמכם בראש ובראשונה, אם אכפת לכם מאהוביכם, מהפלנטה, אם אתם אוהבים את היקום. התרחקו מתבניות, מאנשים וממערכות שליטה שמחזיקים מידע שאינו נגיש כולו בפשטות וזמינות מרביים, ללא התניות, שיוצרות תלות בשם חכמה כזו או אחרת, טיפול או ריפוי כאלה או אחרים. ממערכות שאינן מעודדות אתכם להיות חופשיים, שמשתמשות ברצון ובתשוקה שלכם כדי לייצר מערכות כוח המושתתות על עוצמת הבחירה והיצירה שלכם! כיוון שיצירת נסים היא טבע החיים ואיסוף תודעת רבים וניצול רצון של מסה של אנשים מחוללת נסים גדולים על ידי הטיית הדעה והתודעה של הרבה מטות קסם הפועלים יחד.

הקסמים טבעיים לנו. לא כקלישאה רוחנית, אלא כביטוי פשוט ויומיומי. ועל כן מצב תודעה קורבני הוא אירוניה אנושית ואנרגטית. טשטוש גס של זיכרוננו הרוחני. הקוסם, המכשף הפנימי, מפעיל את קסם התשוקה שלו. וזהו ביטוי של אהבה עצמית וכבוד לרצון העצמי. כל תשוקה מושכת פוטנציאלים, זהו כוח הבריאה העוצמתי ביותר.

 קסם ~ תכונה קוונטית

כל כוח רצון שאנו מפעילים שב אלינו. על כן ההיכרות שלנו עם עצמנו הכרחית כדי להפסיק את הקורבנות ולהפוך ליוצרים מודעים. אם הרצון הלא מודע שלנו נובע מרצון להוכיח או לנצח במאבק מדומה, הוא יחזור אלינו בהווייתו האנרגטית, מגולם במציאות המבטאת את הרצון שיצר אותה.

בממד הקסם אין הפרדה בין קסם לבן לקסם שחור, טהור או טמא. קסם הוא קסם, ביטוי של תשוקה. בין אם הכוונה להיטיב או להזיק, התשוקה פועלת. אך מי שאינו מכיר את תנועת האנרגיה ביקום טועה לחשוב כי יש ביכולתו להשפיע על אחר מבלי להיות מושפע בעצמו. בתרבויות מסוימות על הפלנטה יש שקוראים לכך הגלגל הקרמתי. למעשה, זהו אינו גלגל וזו אינה מערכת של לימוד או חטא, שכר או עונש, זוהי מערכת של קסמים. כל רצון, כל תשוקה שבה ליוצריה. ואין כל דרך לעקוף את המערכת האנרגטית הזו, כיוון שהאנרגיה זמינה לכול, ליצירה ולבריאה, על ידי הפעלה פשוטה של רצון ודיבור!

אין לכם כל אפשרות לאחל לאדם אחר דבר מה מבלי לחוות בעצמכם את מה שאתם מאחלים לו. אם אתם נמצאים על פני רצף חוויות ושואלים את עצמכם: “מדוע זה קורה לי?”, לכו בעקבות רצונכם, גלו היכן הייתה הנקודה שבה יצרתם את המציאות הזו. מתוך פחד ורצון להוכיח, מתוך רצון להחזיר, מתוך כעס, או מתוך שמחה.

הקסם הוא חוויה קוונטית משום שהוא ביטוי של רצון וזה אינו שטחי. הוא מגיע מרבדים עמוקים של תודעה, מהשפעה רגשית של יחידות חיים קודמות, מרצון של אחרים המושלך ומופעל עליכם, מזיכרונות העבר המושלכים על העתיד, מפחד הישרדות וצורך באהבה וקבלה, ממערכת האמונות והערכים שלכם, ולעתים מבורכות, מתוך תשוקת הלב.

 מגנטיות ואלכימית נפש ורוח

מערכת הבריאה הקוונטית איננה שופטת ואיננה ממיינת את תשוקותיכם. היא אינה בעלת דעה מוטה. למעשה היא אינה בעלת דעה כלל, אלא מערכת מכילה ומגשימה. היא בעלת נוכחות מגנטית מגשימה. הרצון שלכם הוא מגנט שמושך אליו פוטנציאלים להגשמה. והכוונה היא היוצרת את המציאות של עולם החושים שלכם, בין אם אתם מודעים לכוונתכם בהכרה ערה ובין אם אינכם.

התמירו את הזעם המייצר נקמה, גם אם היא מוסתרת או מוסוות עמוק בתודעתכם, כיוון שכל אנרגיה שתשלחו מתוך עצמכם תשוב אליכם. היו כנים עם עצמכם ומצאו אותה כדי להתמיר אותה. לא על ידי ניתוח עצמי, כיוון שאז אתם יוצרים הסחת דעת של השכל שלכם שמבקש להגן על עצמו. אינכם זקוקים עוד למנגנוני הגנה מפני עצמכם. התדר שלכם בשל להכרה עצמית ולחוויה מודעת כי כל אשר קורה לכם הוא יצירה שלכם עבור עצמכם.

ללא ניתוח עצמי, פשוט קראו לרגשותיכם המסווים להציג את עצמם, התוודעו אליהם והתמירו אותם. הכו בסלע התודעה והים של הקדרה המתמירה יפתח עבורכם והמייצרים המגבילים יותמרו לתדר חדש של חומר גלם אנרגטי לבריאה ויצירה מחודשות. אתם יכולים להשתמש בגוף שלכם כדי לזהות את המנגנונים הרגשיים שלכם, הרי הגוף הוא מראה מדויקת של התודעה שלכם. תרגלו התבוננות ולא ניתוח. למשל, אם אתם סובלים מחוסר איזון במערכת הנשימה או הכליות, אלו מערכות המייצגות את תודעת “לוחות הברית”, את האיזון בין התודעה הנשית לגברית ושיתוף הפעולה ביניהם. אם אתם חנוקים, זהו מדוע אתם חונקים את עצמכם והסכימו לנשום ולבטא את עצמכם.

כל מה שאתם מאחלים לאחר יבוא אליכם, כיוון שהכוונה ממגנטת פוטנציאלים עבור עצמכם. המערכת המגנטית לא עוסקת בהפרדה ובמיון, היא מגנט קסמים העוסק בהגשמה. על כן נקו עם כוח ההתמרה של המכשפה את רגשות הפחד, הכאב, הזעם והנקמה. אל תפעלו מתוך הרגשות הללו, כנסו אל תודעת הקדרה המתמירה וחושו את רגשותיכם מבלי להשליך ולהעביר אותם הלאה. ואז הפעילו את התשוקה שלכם כמטה קסם. האם אתם מבינים את הכוח של הרגשות שלכם על יצירת סדרת התרחישים לה אתם קוראים המציאות?

 המכשף והמכשפה

הארכיטיפים של המכשף והמכשפה מציגים עבורנו את כוחות הקסם שלנו כבוראים. המכשף היוצר את הקסמים בחייכם והמכשפה המתמירה הם זוג אנרגטי רב עוצמה והם פועלים בשיתוף פעולה מלא ואינטגרטיבי. המכשפה מתמירה את האנרגיה הישנה בקדרתה וכך נולד רצון חדש שאותו מפעיל המכשף. אלו הם האלמנטים של הזכר והנקבה המבטאים את כוחות מרכז הלב. המכשף מייצג את האלמנט הגברי של התשוקה והרצון לפעולה והמכשפה מייצגת את האלמנט הנשי של ההכלה וההתמרה. מתוך שיתוף פעולה של שני הכוחות המנוגדים נוצרת בריאה מודעת שאינה קורבנית או רודנית.

הלב הוא שנאי. בתפקודו הביולוגי והכימי וכן בתפקודו האנרגטי. המכשף והמכשפה הם כוח המגנט של תשוקת הלב ויכולתו המופלאה להתמיר. כאשר תסכימו לשיתוף פעולה מודע עם ליבכם, תענו במהרה כיוון שהלב הוא הבית. התשוקה וההתמרה הן האנרגיות של הבית, והבית שלכם רוצה להימצא. הקריאה הביתה היא דו כיוונית. הבית קורא לכם כשם שאתם קוראים לו. הוא מפעיל עליכם תמרונים אנרגטיים כדי שתצאו מאזורי הנוחות ותחפשו אותו בתוככם. ועל כן, כל יצירת מציאות אם אינה רצויה לכם, היא תמרון של תודעתכם הקוונטית הקוראת לכם למצוא את תשוקתכם האמיתית.

וותרו על הריצוי, על עבודת האלילים, כיוון שאין לאף אחד שום דבר שהוא יכול לתת לכם, אשר בעבורו שווה לכם לוותר על עצמכם. כל עסקה כזו, מודעת או לא מודעת, היא עסקה שמרחיקה אתכם מעצמכם. כולנו משק אוטרקי ומותר וכדאי לנו לחיות במסחר וחליפין, של יצירה חופשית מול יצירה חופשית, אך לא מתוך וויתור על החופש, על כנות התשוקה.

אל  תלחמו במבנים הישנים. הפנימיים או החיצוניים. זו היא מלחמה עקרה והיא מייצרת עוד מאותו הדבר ומחיר של מלחמה הוא תמיד הפסד. שימו גבול לניצול על ידי כך שתהפכו ליוצרים חופשיים והמציאו עבור עצמכם כיחידים וכקהילות מבנים חדשים.

 האלכימיה והקסם

ברגע שאתם מרגישים את הרגשות שלכם ולא משקפים ומשליכים אותם החוצה על אנרגיית המציאות, הם לא מתממשים. חוויות ההתנסות שלכם הן חוויות המשקפות את התודעה שלכם המושלכות החוצה. הרגשות, המחשבות והתחושות הם אנרגיה יוצרת. היא ממגנטת אליה חומר והשתקפות. זאת אומרת שההתנסות היחידה היא התנסות של יצירה, יחידנית ומשותפת.

אם אתם מרגישים פחד, אתם מזמנים אליכם חוויות שמשקפות את הפחדים שלכם, כדי שתוכלו להתמיר אותם. כאשר אתם מתמודדים שוב ושוב עם אותו הפחד, הוא מאבד עם הזמן את הכוח עליכם, כיוון שאתם נכנעים ומפסיקים להתנגד לו וברגע שאתם חדלים מהתנגדות הוא נעלם, כי אינכם מייצרים אותו עוד. אך את אותה דרך אתם יכולים לעבור ללא חוויות מציאות של ממש. אתם יכולים להתמודד עם הרגשות והתחושות שלכם בתודעה בלבד. התבודדו והשתמשו בתודעה, בדמיון שלכם במקום במגרש המשחקים של המציאות. דמיינו את הדבר שממנו אתם חוששים, הרגישו אותו בגופכם, מבלי להתנער ממנו ומבלי לנתח את הגורמים ואת התסמינים שלו, כיוון שאלו מקבעים אותו. חוו את ביטויי הפחד, נשמו עמוק ושחררו את האנרגיה והרעיונות היורים אותה דרך גופכם, עד אשר תחושו את השינוי וההתמרה והפחד יעלם.

כל השלכה היא יצירה של מציאות וכל מציאות היא תוצאה של השלכה.

האלכימיה, ההתמרה של התחושות והרגשות, מהדקת את התשוקה ליצירה של שמחה. קסם היצירה מתרחש ממילא, תדר הפוטנציאלים נמשך אל תדר מגנטי של תחושות ורגשות. האלכימיה פשוט מאפשרת חוויה של מציאות שמחה ושופעת טוב. היקום מלא בשפע, הוא השפע בעצמו, איזה סוג של שפע אתם בוחרים? זכרו, גם סבל הוא שפע של תחושות ורגשות שהתגשמו.

אתם לא צריכים לערוך טקסים מיוחדים כדי ליצור קסמים, כיוון שאתם יוצרים את הקסם בכל רגע בו אתם חיים. אתם לא צריכים ללמוד כשפים ולחשים מיוחדים, כיוון שהדיבור שלכם, כל דיבור יומיומי, הוא לחש קסם היוצר מציאות. עליכם רק להיות מודעים לכוונה העומדת מאחורי הדברים אותם אתם אומרים ועושים.

תיאוריית המיתרים ומטה קסמים

הלב הוא מגנט שקולט השראה ומשדר תדר מגנטי של רצון ותשוקה. הגוף הוא מטה הקסם. אין לכם צורך להחזיק במטה חיצוני או בשרביט, כיוון שאתם המטה, אתם שרביט הקסם.

קסם הבריאה, היצירה, בנוי ממטה ומגביע. אינטגרציה בין המרכיבים של הזכר והנקבה. בכל מקום, בכל ביטוי על פני מעגל החיים-מוות-חיים. הגוף הוא מטה היצירה, הכלי של הרוח. אין עוד חיה העומדת זקוף כאדם וזאת משום שגוף האדם הזקוף הוא מטה, מיתר של תודעה. מיתר הוא חלקיק רוטט של תודעה יוצרת, שמשליך את תשוקתו אל רחם הפוטנציאלים. מהחלקיק הקטן ביותר ועד ליקום הרחב ביותר. המיתר אינו מטרה שיש להשיג, אלא תודעה המתרחבת מתוכה החוצה והיא אינה מתרחבת מטריגר חיצוני שיוצר עוד דרמה ורגשות, אלא מתוך השראה פנימית עם הרוח.

ראו שוב, כיצד הכניעה לעצמכם היא כל שעליכם לעשות. החוץ אינו אלא אוסף של השלכות, מראות ושיקופים של העמדות הרגשיות שלכם, מקבצי דעות מוטות במעגל סגור, בעיקר כאשר קבוצה של אנשים מסכימים על אותן דעות. שחררו את המטרות החיצוניות, כיוון שהן מסיטות אתכם מעצמכם. כנסו פנימה והמציאות החיצונית תשתנה. הרחיבו את החיישנים הפנימיים, פתחו את הספרייה הפנימית שבכם, את החכמה, הידע הקוסמי של התחום אליו אתם נמשכים, על ידי הרפיה ונוכחות ברגע הזה. אם אתם פוגשים בצער או בכעס, זו רק שכבה המכסה את אורכם, המנסה להגן עליכם מתוך הבנה שגויה של הרוח והמציאות. כאשר תבינו שאינכם מגנים על דבר, אלא נמנעים מעצמכם, תוכלו להסכים להכיל את הרגש ולהתמיר אותו, מה שיאפשר מעבר חופשי פנימה.

הגוף הוא מערכת של קליטה ושידור העומדת בפני עצמה ובתוך רשת של תודעה יצירתית, הראש הוא כתר המטה שמחולל את הקסם בלחשים, בדיבור והידיים הן המוציאות לפועל את תשוקת מגנט הלב.

דמיינו כוח אדיר של מכשף עוצמתי בעל שדה אנרגטי רחב ועמוק, האוחז במטה קסמים ומחולל באמצעותו כישוף. כעת הפסיקו לדמיין וגשו להתבונן בעצמכם במראה, כיוון שזהו אינו דמיון, זוהי מציאות. התודעה שלכם היא מכשף עוצמתי בעל שדה אנרגטי רחב ועמוק.

הידעתם כי בזמן דיבור לחץ הדם עולה? הלב מגביר את פעולתו ושולח תדרים ופולסים באינטנסיביות לכל קצוות הגוף, המטה. הוא מגביר את פעולתו, כי פולסים של תשוקה נשלחים מהגוף החוצה לבריאה. לא משנה מה אתם אומרים, הדיבור מבטא את הרצון שלכם. כשאתם חווים קושי רגשי, שתו הרבה מים וערכו הרבה מקלחות, נשמו נשימות עמוקות ורגועות, צאו להליכות, אם ניתן יחפים על האדמה, כך תעזרו לגוף הרגשי והביולוגי שלכם לשחרר את המטענים האנרגטיים שאינכם בוחרים בהם עוד ותכיילו את המערכת האלקטרו-מגנטית של מטה הקסם שאתם. ניתן ורצוי לעבוד עם יסודות האוויר, המים, האדמה והאש המרכיבים את גופכם הפיזי, לניקוי, לריפוי ולבריאה מודעת.

 פרח החיים ~ שזירה קוונטית

פעימת היחסים בין הזכר לנקבה, הגבר והאישה, הפנימיים והחיצוניים היא מחזורית. הגבר עובר דרך מנהרת החושך אל רחם החומר השחור, האין סוף, הפוטנציאלים של התמצית הנשית הלא מודעת שלו, אליה הוא נמשך ובה הוא נכנע כדי להזין את עצמו באמברוזיה של החיים. הוא מתגבר על פחדיו הקמאיים להיבלע, לאבד את מהותו וייחודו, להשתנות באין סוף הרחמי. נכנע למתח ונבלע יחד עם הפחד מהתמסרות, הוא זה אשר בזכות ההסכמה שלו להשליך את עצמו אל החשכה, מצליח למצוא את אורו קורן מתוכו במעמקי החשכה ומגלה את האוצר. ודאי שהוא משתנה, הוא הופך לדבר מה אחר שלא הכיר לפני המפגש. גם היא משתנה, משום שהוא השליך עליה את אורו.

סיפור ההתעוררות הוא סיפור של מיזוג, של נישואים בין הרוח לחומר, האור והחושך, הזכר והנקבה הפנימיים, בין הפנים והחוץ. הצפרדע הופך לנסיך. לוחם האור מנכס את הקונפליקט החיצוני לו, לעצמו. הוא רואה את המאבק מונח בקרקעית תהום הדעת שלו, זו שצלל לתוכה ונלחם בדרקונים ובמפלצות. הראיה הברורה והבהירה נוסכת בו שלווה והוא משתנה. מתקרב אל מי המעיין, שותה לרוויה, ויודע שלנצח דבר לא ישוב להיות כפי שהיה.

כוחות הכישוף של המכשפה פועלים מתחת לפני הדעת, הישן מת ומקריב את קרביו אל תבשילה המהביל של כוחות הריקבון שבחשכת האדמה, ממנה יצמחו חיים חדשים. אבוקת החיים הנצחית ניצתת מהזיווג בין המכשפה והמכשף, כיצירת יחסי אמנות. המכשפה נותנת לקוסם לשתות ממי הגביע הקדוש ומעבירה אליו את לפיד אש החיים. כמו במרוץ שליחים, אש היצירה מועברת מההשראה אל הפעולה. בטקס כלולות חגיגי. הקוסם אינו פוחד להיטמע בחשכת מערת רחמה של הקדרה המתמירה, אלא יודע שבזכות האינטימיות וההתמסרות שלו אליה, הוא יולד אל חיי יצירה חדשים.

המכשפה מפתה אל החיים, כמו חווה המפתה את אדם מסביבו של עץ הדעת החליפו, המזמין להתחלפות ומחזוריות במקום קיבעון וסטאטיות, תוך שהיא מגישה אל פיו התם את עסיסו הניגר והמתוק של התפוח. היא משקה אותו בלשד החיים.

החיים הם מעגל שזור של תודעה יצירתית, מערכות השראה המוזנות האחת מהשנייה, שזירת ניגודים של שישה זוגות: היבטים, חושים, יסודות, טונים, גוונים, ממדים, דנ”א, מרכזים אנרגטיים, פלנטות, גלקסיות. פרח החיים, שתי וערב, אחורה וקדימה, פנימה והחוצה, למעלה ולמטה, קליטה ושידור, קבלה ונתינה. בכל ממד מתקיימים שאר הממדים. זהו יופייה של השזירה. כך גם כל ממד של תודעה מכיל את כולם.

העניקו לעצמכם טבעת של נישואים עם עצמכם, חותם זהב, חגיגה של כלולות פנימיים בין ההיבטים המנוגדים הפועמים בפסטיבל של הדדיות והרמוניה. יש לכם את הידע, קיימים ברשותכם הכלים להם אתם זקוקים כדי ליצור לעצמכם חיים בריאים ויצירתיים.

דעו את עצמכם, את רצונכם, את האמת והתשוקה שלכם, התעוררו אליכם ואז השליכו את תשוקתכם אל הכלי, אל החומר השחור, חזרה אל הרוח, שדה הפוטנציאלים הממתין להגשמה, להוראות ההפעלה שלכם. זו מערכת אוהבת המשתוקקת לתנועות אהבה ויצירה מודעות שלכם. חזרו הביתה, לא אל כוכב אחר בקצה היקום, אלא אל תשוקתכם, כיוון שזו היא הרוח וכזה הוא הבית.

 שלכם, תמר קפואנו