אתגר אהבת השונות

 מאת עמיר כהן

מסר שהתקבל במהלך מבצע ״צוק איתן״

(22.7.14)

 

אהובינו היקרים, בימים אלו הינכם מצויים בעיצומה של מערכה צבאית, אחת מני רבות, שכמותן חוויתם בשנים האחרונות באזור זה. העימות ביניכם לבין אחיכם הפלסטינים איננו  חדש ומקורו עוד מימים ימימה. בעבר כיניתם את האזור “פלשת” ואת תושביו “פלשתים” וכיום מדובר בפלסטינים העזתים, אלא שמדובר באותם ניצוצות נשמה המגיעים שוב ושוב לאזור זה של העולם, מתמודדים עימכם ואגב כך מעניקים לכם שיעור יקר ערך.

שימו לב לדרך שבה אתם תוקפים את אחיכם (ארגון החמאס) – אינכם מבקשים במערכה זו לרוצץ את ראשו של הנחש, אלא לתקוף את זנבו, ולא בכדי, שכן הדבר מסייע לכם בהבנת שיעור חשוב העוסק בקבלת השונות.

כאז כן עתה אתם חווים את מגבלות הכוח הפיסי, ומשעה שאתם תוהים מהו אותו הדבר שמעכב אתכם מלכבוש את עזה כולה ולמגר את ה”אויב”, נאמר לכם שהשיעור שבחרתם אינו עוסק בכיבוש פיסי, אלא בכיבוש לבבות.

השיעור שבחרתם כקולקטיב עוסק בקבלת השונות, באהבת האחר, בהבנה שאתם מהווים חלק ממערכת גדולה יותר שבה הכל שלוב בכל, בהבנת עקרון זרימת האנרגיה.

הבינו, אהובים, עד שלאחֵר לא יהיה טוב – גם לכם לא יהיה טוב, שכן לאנרגיה יש נטייה טבעית להגיע לכדי איזון. כשם שבמערכת של כלים שלובים המערכת כולה נוטה להגיע לכלל איזון, כך גם “האביב הערבי”, שאותו אתם חווים באזורכם, מקורו זהה – אי שוויון קיצוני בין אלו שיש להם לאלו שיש להם יותר. והדרך לשוויון עוברת דרך קבלת שונותו של האחר. ברגע שאתם מקבלים את השונות אתם שונאים פחות, אוהבים יותר.

כשאתם מקבלים בהבנה את השונות, אתם מבינים שבלתי אפשרי שהאחר יהיה זהה לכם, ומגיעים למסקנה ש”צדק” הוא עניין יחסי תלוי תרבות. כולכם ממוסכים במידה זו או אחרת מהאמת הקוסמית ולכן כולכם מחזיקים בצדק סובייקטיבי. למרות הקושי שבעניין, קבלו את ההנחה שגם שכניכם צודקים באופן כלשהו בתפיסת עולמם.

בימים אלו שני הצדדים לומדים את כוחה של האהבה דרך הבנת השנאה, שני הצדדים למדים מהלאו להגדיר את ההן, מהחושך לדעת מה היא עוצמתו של האור,שכן רק משעה שאתם מחזיקים בחושך, האור ברור יותר.

שני צדי אותו מטבע נלחמים על המטבע; שני צדי המתרס נלחמים כדי להוכיח שהם-הם הצד היחיד במתרס, אלא שלמטבע ולמתרס שני צדדים. הדואליות שלטת בעולמכם, ולכן השאלה היא באיזה אופן תחכימו לתפוס את השלם המכיל את הדואליות.

האם יכולים אתם לאהוב את זה השונה מכם? האם יכולים אתם לקבל את זה ששונא אתכם? שונה פעמים רבות הוא גם שונא, אך המסר אינו משתנה –  אהבת הזולת באשר הוא מסייעת לחיים טובים יותר. ברגע שאתם מקבלים את האחר כאלוהי בדיוק כמוכם, נפתח צוהר לעתיד טוב יותר.

ואתם שואלים כיצד ניתן לאהוב את זה הקם להורגנו? ובכן, נמליץ לכם קודם כל לקבל בהבנה מלאה את שונותו, את שנאתו לכם, וזה איננו מובן מאליו. נמליץ לכם להגן על עצמכם, שכן חפֵצֵי חיים אתם, אך יחד עם זאת דאגו לשלוח לאויב טילים עם פרחים. מגרו את הרע, אך בו-זמנית קבלו ואהבו אותו.

אל תפחדו להתאהב ברע, בשונה, באחר. הוא חלק מכם בדיוק כשם שהטוב הוא חלק מכם. כשתהיו מודעים לכך שאתם חיים בעולם דואלי, שההפרדה הקיימת בו הינה לצורכי המשחק שאתם חווים בעולם זה, כשתקבלו את השונות באופן טבעי, תטפחו אותה ואף תתאהבו בה, ייפתח צוהר לעתיד טוב יותר.

ככל שאתם חומלים יותר, אור ואהבה רבים יותר שרויים בכם. ככל שאתם משדרים רמת אהבה גבוהה יותר, אתם מוארים יותר, טוב לכם יותר. ככל שאתם רוצים יותר בטובתו של האחר, חייכם קלים יותר.

אנא אהובים, קבלו את כל חלקי השלם, גם את אלו השונים מכם. ראו את השלמות שבדואליות, התאהבו בפחד כדי לגלות שהוא אהבה. עיזרו לאויב כדי יהפוך לאוהב.

משעה שאתם מגישים יד אוהבת, נפתח דבר-מה בצד השני, שכן אור חזק מחושך ורטט גבוה עוצמתי יותר מרטט נמוך.

לא ירחק היום בו תגלו את האלוהי באויביכם, תגלו את הזהות הקיימת ביניכם, תגלו שהאויב אוהב כמוכם. נמליץ לכם להעביר רגשות של אהבה לאויב כדי שערב יתקרב למערב, ולזכור שחושך לעולם לא ינצח חושך אחר, אלא יתערב בו, אור לעולם ינצח חושך וייבדל ממנו.

תודה לכם, הבית