ארבעת השלבים של ההתעוררות הרוחנית

מלאני בקלר

יוני 2017

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

האם אתם חווים התעוררות רוחנית?

כאשר מדברים על התעוררות רוחנית, בדומה לרוב החוויות הרוחניות, כמעט בלתי אפשרי לתאר באופן מלא את משמעותה בעזרת מילים. זאת משום שחוויות רוחניות הן מעצם טבען לא הגיוניות או נתונות למגבלות השפה. לא ניתן לראות או לתאר במדויק הרבה ממה שמתרחש בעת שאתם מתעוררים רוחנית. לעומת זאת, ניתן להרגיש את ההתעוררות, לחיות ולחוות אותה, להיות עדים לה.

כאשר אנו מדברים על התעוררות רוחנית – למה הכוונה?

יש שמתארים התעוררות כרגע שבו אתם פותחים את לבכם לאלוהים, מאפשרים לרמת אור חדשה להיכנס ומתחילים לראות ולחוות הבנה עמוקה יותר לגבי מהות החיים האמיתית. אחרים אומרים שזהו הרגע שבו אתם נוטשים את הסיפורים שלכם, את התניות העבר ואת האמונות המגבילות ומאפשרים לעצמכם להתחיל לחוות באופן ישיר את התשובה לשאלה: ״מי אני?״ אין זה משנה באילו מילים אתם משתמשים, התעוררות רוחנית היא רגע נשגב, ובשילוב מודעות, רגע זה יכול להתרחב ולגעת בכל תחומי החיים שלכם.

התעוררות רוחנית משנה את הדרך שבה אתם מתנהלים בעולם, ומאפשרת לתחושת שלווה ושקט פנימית למשול בפעולות ובתגובות שלכם. לפני שאתם ״מתעוררים״, החיים דומים לרצף של צירופי מקרים או לסדרת אירועים שהייתה לכם יד בתזמונם. דומה שהחיים הם דבר מה שנתון לרצונכם ולהשפעתכם.

לפני ההתעוררות, אף על פי שאפשר ששמעתם על כך קודם לכן, תכופות קשה להבין שכל מה שקורה בחיים מתחולל באופן מושלם כפי שהוא צריך להתחולל. הנטיה שלנו היא להאמין שדברים רעים ״קורים לנו״ ושדברים טובים מתרחשים ״בזכותנו״. אבל כאשר אתם מתחילים להתעורר, מיישמים מעט נוכחות בחייכם ובחוויה האוניברסלית שלכם כבני אנוש, אתם מתחילים להבין, וחשוב יותר, להרגיש, את זרם החיים.

הנוכחות שלכם מאפשרת לכם להירגע ולהבין שאתם תמיד מחוברים לאנרגיה האלוהית של היקום. אתם מפסיקים להתייחס לדברים שמתרחשים כאל דברים אקראיים והאינטואיציה שלכם מתחזקת. על אף היותה שונה מאדם לאדם, התעוררות רוחנית מתרחשת כהרף עין.

התעוררות רוחנית היא הרגע שבו אתם מוכנים ונכונים להתנתק מהאגו שלכם, ומבינים שהאני הקטן שלכם, המפוחד והמבולבל, אינו באמת מי שאתם. למרבה המזל, רגעים אלה הם עוצמתיים, מהווים נקודת מפנה, ושינוי זה בהבנה יכול להימשך רגע אחד, כמה שעות או ימים. לרוע המזל, אצל אנשים מסוימים, זהו רגע שאתם חייבים ללמוד לייצב כדי לחיות במצב נשגבות זה.

התעוררות רוחנית לא מחייבת מאמץ, עבודה או תרגול. התעוררות רוחנית פתוחה לכל מי שמוכן לשחרר אמונות מוטעות – בין אם נדרשו שנים כדי להגיע לנקודה זו או רק רגע משמעותי אחד. מה שדרוש כדי לייצב נשגבות זו הוא לחזור שוב ושוב לנוכחות; להשקיט את המחשבות, להתכוונן למרכז הלב שלכם.

התעוררות רוחנית היא חוויה נפלאה, אבל היא יכולה להיות גם רכבת הרים לפעמים, בעת שאתם נעים בין מצבי דיכאון, מצבים של רוממות רוח ומצבים יציבים. כדי לשפוך מעט אור על התהליך הזה, הנה מבט על השלבים שרוב האנשים חווים בנתיב ההתעוררות הרוחנית.

ארבעת השלבים של ההתעוררות הרוחנית

שלב ראשון: קריאת ההשכמה

קריאת ההשכמה הרוחנית מגיעה בצורות רבות. זו אשר מובנת באופן השכיח ביותר היא חוויה של אובדן, משבר או טרגדיה כלשהי. בין אם זהו מוות, קשיים כלכליים, תאונה או פציעה, גירושים, אסון טבע או בריאות ירודה, קריאת השכמה זו היא תמיד לא צפויה ומשתקת.

לנוכח משבר אתם עשויים להפסיק לתפקד באופן רגיל ולהיכנס למוד הישרדות, תכופות אינכם מסוגלים לחשוב על שום דבר מלבד המשבר. אינכם מסוגלים להטמיע את המתרחש, ואתם מרגישים מאותגרים ברמה עמוקה מאוד. סוג זה של קריאת השכמה מכונה תכופות ״הלילה האפל של הנשמה״.

קריאת השכמה זו יכולה גם להיות תקופה ממושכת של תסכול ביחס לחיים. זו תחושה בלתי מוגדרת שמשהו חסר. משהו גדול.

קריאה זו יכולה גם להיות רגע של הבנה או היזכרות. הדברים הופכים ברורים יותר ומתחילים לזרום בקלות רבה יותר ואנו זוכים בתחושה של מטרה. הדבר יכול לנבוע משיחה, מספר, מתרגול רוחני או מאירוע מפתיע.

אין זה משנה כיצד מגיעה אליכם קריאת ההשכמה הרוחנית, היא משגרת אתכם אל תוך שלב של למידה, חיפוש וגילוי. כאשר היא מתרחשת, לפתע עליכם לדעת, להבין ולחוות עוד מהדבר שאליו התחברתם לרגע. אתם רוצים לקרוא על כך, לשוחח על כך ולהרגיש זאת באופן עמוק יותר. ככל שחולף הזמן, אתם מרגישים דחף גדול יותר להבין ולשלב את מה שמתרחש.

שלב שני: בריאה

בסופו של דבר, בעקבות חיפושים אחר מידע נוסף וחוויות נוספות, אתם מגיעים לנקודה שבה אתם מבינים שלא ניתן למצוא את המידה המלאה של מה שאתם מחפשים בספרים או אפילו באמצעות מורים רוחניים. אתם מבינים שאת הדבר שאותו אתם מחפשים ושאליו אתם עורגים ניתן למצוא רק בפנים.

אם אתם מחלימים ממשבר או מאובדן, אתם מתחילים להרגיש שאולי, רק אולי, הייתה שם מתנה עבורכם. אתם מתחילים לראות את הצד החיובי ומבינים שהלילה האפל של הנשמה שחוויתם היה בגדר מתנה, ביקש למשוך אתכם מעלה, אל משהו גבוה יותר.

מתנה זו מתגשמת תחילה כיכולת לראות את היופי והחסד של היקום כפי שהם מתממשים בחייכם. תכופות, עלינו להיזכר בדבר מה כדי לראות כיצד הוא סייע לנו, אבל בשלב הבריאה, אתם ״זורמים״ ומצליחים יותר ויותר לראות את השלמות בכל הדברים; הצורך שלכם לתייג דברים כנכונים או כשגויים, כטובים או כרעים – פוחת.

עכשיו אתם מתחילים לחוות נוכחות וסינכרוניות רבות יותר. אין הכוונה בכך שהסבל פוסק. אתם עשויים עדיין להתעצבן כאשר הילדים שלכם משאירים בלגן במטבח או אתם עשויים להרגיש חסרי סבלנות בעת שאתם עומדים בתור בחנות, אבל אתם גם לומדים להפסיק להזדהות עם התחושות הללו, לחזור לעמדת המתבונן ולהישאר במרכז שלכם, בטוחים שהכול מתממש כפי שהוא צריך להתממש.

שלב שלישי: חיבור

אתם שבים שוב ושוב לנוכחות ומתחילים לחוות שאתם לא מי ומה שחשבתם שאתם. זהו זמן של דואליות ואחדות גם יחד. אתם יכולים לראות שהמחשבות והתחושות שלכם באות והולכות, התגובות שלכם באות והולכות, אך דבר מה מהותי תמיד נוכח.

אתם יכולים להזדהות עם המחשבות והתחושות שלכם או אתם יכולים להתרחק ולראות שלמעשה אתם לא מה שאתם חושבים ומרגישים. אתם נצחיים. אתם תמיד נוכחים, אינכם באים והולכים. אתם מקורקעים בחוזקה בחיבור שלכם לעצמי הגבוה שלכם, לממלכות הרוח ולאלוהים.

דברים מפסיקים להיות מכשולים ומתחילים להיות פשוט אירועים שנכנסים לשדה המודעות שלכם ואז עוזבים. במקום לשקוע בתחושות ובחוויות מאתגרות, אתם מסוגלים פשוט להתבונן בהן בעת שהן מופיעות בעולם הפנימי או בעולם החיצוני שסביבכם.

אתם לא הופכים לרובוטים. אתם ממשיכים לחשוב ולהרגיש. אתם אוהבים, צוחקים, מתעצבנים, אבל אתם יודעים שאתם יותר מכל הדברים הללו. אתם מזדהים יותר עם העצמי הגבוה שלכם. במצב זה, אתם הופכים רגועים, מאושרים וממורכזים יותר.

שלב רביעי: אינטגרציה של האמת שלכם

בשלב זה חוויית המהות האמיתית שלכם היא קבועה ויציבה יותר. אתם מזדהים פחות ופחות עם היותכם אנשים עם בעיות שאותן יש לפתור ויותר כישויות רוחניות שבעיות הן חלק מההתנסות שלהן – בעיות שהן לא באמת בעיות אלא פשוט משהו שמתרחש.

זהו זמן של שמחה גדולה, כיוון שאתם מחוברים חיבור עמוק עם אלוהים ועם כל היקום. ברור לכם שאתם מאוחדים עם כולם ועם הכול, מחוברים עמוקות עם כל החיים וארוגים אל תוכם.

בשלב זה, האנשים בחייכם עשויים להתחיל לשים לב לזוהר ולשלווה שעל פניכם. אתם עדיין אותם אנשים שהייתם בעבר, אבל אתם גם מישהו חדש לחלוטין, כיוון שההבנה שלכם גדולה הרבה יותר. למדתם סוף סוף לשכון בלבכם במקום בראשכם. אף על פי שקשה לתאר התעוררות רוחנית, אנשים נוטים לדעת מתי הם חווים אותה.

האם אתם מרגישים שאתם עוברים התעוררות רוחנית? אז קרוב לוודאי שזה נכון…

יכול להיות שקדם לה הלילה האפל של הנשמה או אולי היא התרחשה כהרף עין.

אבל דבר אחד בטוח, כאשר אתם מתעוררים רוחנית, אתם חשים בכך. אתם מרגישים שונים מעט ואתם לא בטוחים האם להמשיך בנתיב זה או לסגת.

דעו שאינכם מוזרים ושאינכם לבד. אתם נמצאים במקום שבו אתם אמורים להיות, וכאשר תמשיכו להתחבר לאור ולחוכמה הפנימיים שתמיד היו ברשותכם, אך שרק עתה אתם לומדים כיצד להתחבר אליהם… החיים יתחילו לעטות הרגשה קסומה אף יותר.

התעוררות רוחנית אינה נתיב קל, אבל הוא מלא בברכות, בקסם ובהזדמנויות לחיות מתוך אהבה, שמחה והגשמה גדולות יותר מאי פעם.

התעוררות רוחנית משמעותה היערכות עם התכלית הנעלה ביותר שלכם וידיעתה, והבאת עצמכם לכדי היערכות עמה כאן ועכשיו. כמובן, הדבר מתרחש שלב אחד בכל פעם, לכן היו עדינים וחביבים כלפי עצמכם, כבדו את המקום שלכם, והישארו חיוביים לגבי היעד שלכם.

כאשר אתם מפקפקים, שבו בשקט והשקיטו את המחשבות, פיתחו את לבכם והתחברו למלאכים שלכם, הם יסייעו לכם להתחבר לאור הבהיר ולחוכמה שאתם נושאים בתוככם.

התמלאו בידיעה שהכול מתרחש כפי שהוא אמור להתרחש.

באהבה ובאור,

מלאני

מלאני בקלר היא סופרת, מתקשרת ומייסדת אתר www.Ask-Angels.com

https://theangelsolution.com/