אסטרולוגיה סינית: שנת הדרקון 

מאת: טאנאז

תרגום: סמדר ברגמן

כאשר השנה הלונרית החדשה תתחיל ב-10 בפברואר, 2024, אנו נעבור לשנת הדרקון (ין, עץ).

מזל הדרקון הוא מבין מהמזלות שנחשבים בני מזל בגלגל המזלות הסיני, בשל יכולתו לשחות, לעוף, להלך על האדמה ולנדוד בין הממדים. הדרקון מייצג כוח ואומץ, אבל הוא גם סמל של שלום והצורך להתאחד.

נאמר על שנת הדרקון שהיא שנה מבשרת טובות, שבה המצאות ועסקים יכולים לשגשג, ואנו יכולים לאמץ עוצמה ואותנטיו רבות יותר.

האמונה אומרת שהאנרגיה של הדרקון יכולה לחדד את האינטלקט, השנינות וההבנה שלנו ביחס לעולם הסובב אותנו, ולכן צפו להתממשות של התעוררות גדולה יותר, לרגעי הבנה פתאומית ולחכמה עמוקה יותר בחודשים הבאים.

אלמנט העץ מסייע לרכך ולהאט את האנרגיה של הדרקון. דרקונים עלולים להיות נמהרים ועזים למדי. הכעס שלהם יכול להתעורר בקלות, להוביל להתפרצויות או לפעולה של האגו במקום זו של הלב.

דרקון העץ מכיל ביטחון עצמי שקט ועושה דברים בצורה מאורגנת וקפדנית. הדרקון הוא בעל יכולת המצאה מצויינת וביטחון עצמי, אבל אלמנט העץ מאפשר לדרקון להקדיש זמן ולהתמקד בבניית בסיס איתן.

אנרגיית העץ מאפשרת לנו לצמוח, להתרחב ולהתמקד בנתיב לאורך זמן. עונת האביב משוייכת לאלמנט העץ, ולכן שנת הדרקון הזאת תעזור לנו ליצור התחלות חדשות, לזרוע זרעים חדשים ולאפשר לגן שלנו לשגשג.

האנרגיה מתאימה ובשלה להתחלות חדשות וליוזמות מתהוות חדשות, אבל עלינו ליצור יציבות ולעבוד מהלב.

הצבע הירוק קשור לאלמנט העץ ולצ׳אקרת הלב, ולכן בשנת הדרקון, נקבל תזכורות קבועות לחזור אל הלב, ולפתוח את עצמנו לקבלה.

נושאים של מערכות יחסים יכולים לצוץ השנה לאור סמל הדרקון, והדבר משתקף השנה גם באסטרולוגיה המערבית. אנו יכולים למצוא את עצמנו נדרשים לאזן את מערכת היחסים שלנו עם תחושת העצמאות והאותנטיות שלנו. אנו יכולים למצוא את עצמנו תוהים כיצד נוכל להיות מי שאנו באמת במידה רבה יותר, גם במסגרת מערכות יחסים עם אחרים ועם העולם בכללו.

איכות הין שמצטרפת לדרקון העץ מצביעה על החלטיות, נקיטת פעולה והיותנו איתנים ונועזים בעת ההתקדמות שלנו. אנרגיית הין יכולה להיות כוחנית, ולכן עלינו לשים לב שלא לדחוף יתר על המידה כדי לקבל את מה שאנו רוצים.

אנו צריכים לתרגל סמכות רגועה ולכבד את הגבולות שלנו וגבולות של אחרים.

כיצד להשתמש באנרגיה של דרקון העץ והין

השנה של דרקון העץ והין היא זמן נהדר להתחיל עסק חדש או לפתח ולהרחיב את החלומות והתקוות שלכם. זוהי שנה מתאימה לדחוף את האופקים שלכם ולהיות מעט יותר נועזים. הביטחון העצמי יעמוד לצדנו, ובייחוד אם אנו מתנהלים מהלב, קרוב לוודאי שנזכה בהצלחה רבה. 

נושאים גדולים השנה יהיו היכולת שלנו לפתוח את עצמנו לקבלה ולהכיר בערך שאנו מעניקים לאחרים. דומה שההדרכה שאנו מקבלים היא לאהוב את עצמנו באופן עמוק יותר ולחגוג את כל שביכולתנו להעניק.

השנה אנו נמצאים באביב חיינו, ובנוכחות הדרקון, אנו יכולים לחדד את המיומנויות שלנו, להתחבר לחכמה גדולה יותר ולמצוא את הגבורה הדרושה כדי לחיות את חיי החלומות שלנו.

תחומי הטכנולוגיה, האינטליגנציה המלאכותית ותעשיות יצירתיות יפיקו את המירב מהאנרגיות של השנה הזאת.

טיפים בתחום הפאנג שווי לשנת הדרקון:

החל מה-23 בינואר, נקו את ביתכם מכל הדברים הלא נחוצים.

עטרו את ביתכם באדום, ירוק וצהובאלה הם צבעים בני מזל לשנת הדרקון.

לבשו אדום בתחילת השנה החדשה.

סיימו כל מיני פרוייקטים ועניינים בלתי גמורים, כדי שתוכלו ליצור מרחב לחדש.

הוסיפו כמה חפצים ודברים חיוביים לצד המזרחי של ביתכם, כגון צמחים, קריסטלים וכדומה.