זוגיות מאוזנת – חלק 2


מאת המתקשרת נועם קורל גלעד

בשיתוף עמיחי ים

תוכנית הרדיו “ערי האור והמאסטרים של החכמה”/רדיו “החיים הטובים”

(מתוך תוכנית מס’ 8 ששודרה ביום 21.4.11)

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

 נועם: היום נמשיך בחלק השני והמעמיק יותר של סוגיית הזוגיות המאוזנת, ובכך נסיים את הסדרה של מהות האנרגיה הנשית, האנרגיה הגברית והזוגיות המאוזנת.

עמיחי: נתחיל שוב במדיטציה שתחבר אותנו לפירמידה של מקדש האיחוד אשר נמצא בממד החמישי, בעיר טלוס, שמתחת להר שאסטה. מקדש זה הינו מקדש האיחוד של הנשמות התאומות והלהבות התאומות, והוא קשור גם לאיחוד עם העצמי האלוהי שלנו.

לשם כך נתכוונן בתוך הלב לצאת למסע אל תדר הממד החמישי, למקדש האיחוד בעיר טלוס. נפתח שער אנרגטי במרחב ובזמן שמאפשר לנו לעבור מסע בזמן ובמרחב המקדש הזה. נראה את המקדש עשוי מאבן רוז-קוורץ, לידו מפלי מים ומקהלות מלאכים ששרים שירים אשר פותחים את הלב. ניכנס למקדש ונראה במרכזו הלהבה הנצחית של האהבה, בוערת בצבע ורוד. תנו ללהבה לפתוח את לבכם.

נועם: ניתן ללהבה הזו להתמיר את כל הפחדים, הטראומות והזיכרונות מהעבר שלנו אשר קשורים לזוגיות ואינטימיות. נדמיין שהגופים שלנו הופכים נוזליים יותר ויותר, ושכל המחסומים בגוף הרגשי מתחילים להימס ולרדת במורד הגוף הרגשי לתוך האדמה. נזמן את העצמי הגבוה יותר שלנו, ונבקש להרגיש את אהבתו ולהיות מחוברים לאור הבורא ולאהבת הבורא. נבקש ללמוד מהי אהבה באמת, החל מהממדים הגבוהים ביותר ועד לממדי הגוף, נפש ורוח שנמצאים על פני שלושת הממדים.

עמיחי: כעת נזמין למרחב הזה מספר זוגות אלוהיים, שמימיים ורוחניים, של אלוהים, מאסטרים ומלאכים.

נועם: אני מזמינה בשמחה ובאהבה את כל הזוגות שהגיעו בחלק הקודם, וכל זוג קוסמי אחר שירצה להתייצב כאן.

מהי “התאהבות” ומה זו “אהבה”, וזאת מנקודת מבט גבוהה יותר, אך גם בהתייחסות לחוויה האנושית?

 ישוע בן יוסף: אנשים יקרים ואהובים, ברוכים הבאים. שמח אני כהרגלי לפגוש בכם. אכן, האהבה היא אחד הכוחות האדירים ביותר הקיימים בכל היקומים כולם. זהו הכח המתמיר והמחבר בין ניגודים. זהו הכח המשנה פחד, והופך אותו לאור ולשמחה.

לו יכולתי, הייתי פורש כעת משנה שלמה לגבי מהות האהבה, אך אתמקד בשאלה ששאלתם. שאלתם, יקיריי, מהי “התאהבות“? ובכן, כאשר אתם רואים בן אנוש, ומרגישים את רגש ההתאהבות, אינכם יודעים בדיוק מהו הדבר, אך אתם מרגישים תחושה של שמחה, התעלות, התרגשות. כאשר אתם מתבוננים באדם אשר בו התאהבתם, אתם רואים למעשה את אותו החלק האלוהי הקיים בו, ולכן מרגישים את אותה התפעמות, את אותו רגש נשגב, את אותו רצון להתחבר כל כך עם אותה מהות.

למעשה, כאשר הנכם מאוהבים, הנכם מתבוננים דרך משקפת המראה לכם תמונה מסויימת, אשר שמה דגש על חלק מסוים, ואינכם מבחינים בחלקים נוספים המנסים להיכנס לתמונה. למעשה, אנשים יקרים, עליכם להבין כי כל דבר אשר אתם רואים בשני, בין אם אתם שופטים אותו לחיוב או לשלילה, הרי הוא שיקוף של דבר הנמצא בכם. אך כיוון שאתם כה רגילים להיות נמוכים ושחוחים, וכה רגילים להיות תחת מעטה הצעיף, אינכם מזהים כי אותו חלק אלוהי אשר בו התאהבתם, משקף למעשה את החלק העמוק שבתוככם.

אתם מוצאים חלק זה בחוץ, באדם אחר, אך אינכם מבחינים כי חלק זה – בכבודו ובעצמו – קיים בתוככם, ולמעשה מחכה שתתבוננו בו ושתבחינו בו, ולמעשה מחכה שתתחברו אליו. במקום הזה תוכלו ליצור ולחבר את עצמכם למהות העמוקה ביותר והעוצמתית ביותר של האהבה, אשר תוכל לזרוח מכם והחוצה, ולהתפשט לכל גופיכם, בכל הממדים, החל מהרמות האלוהיות והגבוהות ביותר, ועד לרמות האישיות ביותר והמגושמות ביותר.

כאשר, אנשים יקרים, מדובר בהתאהבות, נקודת המבט היא חלקית בלבד, כיוון שהיא אינה משקפת את כל התמונה, את כל בן האנוש היקר העומד מולכם. לכן, לעיתים קיימת התפקחות מאותה התאהבות, כאשר למעשה נתקלים בחלקי האנוש של אותה הבריאה, אך לעתים הופכת גם ההתאהבות – לאהבה.

מהי אותה “אהבה” אשר עליה מדובר?

האהבה היא השלם הכולל בתוכו הן את החלקים השלמים האלוהיים שבאותו אדם, והן את מהותו האנושית, על כל רבדיו, על כל צורותיו, על חולשותיו ועל עוצמותיו, על קשייו ועל הצלחותיו. אהבה היא כאשר הנכם רואים את האדם כפי שהוא, כשלם, יחד עם החלק האלוהי ועם החלקים האנושיים, ועדיין הנכם אוהבים אותו. אהבה מחברת בין הרבדים הגבוהים לרבדים הנמוכים, כאשר היא מלאה ואמיתית. וכאשר היא מלאה ואמיתית, ההתאהבות תופסת את מקומה האמיתי בפרופורציה, ומאפשרת את המקום של הדברים אשר בחלקם מהווים עבורכם שיעורים בחיי היום-יום על פני כדור הארץ.

 מהם “נשמה תאומה” ו”להבה תאומה”, ומה קורה כששתי נשמות כאלה נפגשות בכדור הארץ?

אייזיס: שלום לכם אנשים יקרים. כאשר מדובר ב”להבה תאומה” וב”נשמה תאומה“, מדובר למעשה במהות דומה אך היא אינה זהה, כיוון שלהבה תאומה קיימת בממדים הגבוהים יותר, כאשר מדובר על מלאכים, כאשר מדובר על ייצוגים של האלוהות, אך כאשר מדובר בנשמה תאומה, מדובר יותר בבני האדם.

למעשה, הדוגמה הניתנת לתיאור על מנת להבין מהי נשמה תאומה, היא להתבונן במגנט שיש לו שני צדדים זהים, כלומר: מגנט חיובי מול מגנט חיובי. אמנם, לפי חוקי הטבע שלכם קיימת דחייה, קיימת הפרדה, כיוון שכוח זהה המושך כוח זהה, גורם להתרחקות לפי חוקי השדות המגנטיים, כפי שהם ידועים לכם כעת. אך, ברבדים העמוקים יותר אין פני הדברים כך. כאשר מדובר בנשמה תאומה, מדובר למעשה בנשמות אשר יצאו מאותו ניצוץ ואשר יש להם שיעורים דומים ביותר. מדובר בנשמות קרובות ביותר אשר משקפות האחת לשנייה את שיעוריהן בצורה העוצמתית ביותר הניתנת להיות.

למעשה, פעמים רבות לנשמות תאומות יכולים להיות תפקידים משותפים בעולם.

עלי להבהיר כי רווחת טעות מסויימת בעולמכם לגבי המושג הזה, כיוון שרבים מכם חושבים שנשמה תאומה יכולה להתקיים רק בתור בן/בת זוג, ולא כך הוא הדבר. ניתן לפגוש נשמות תאומות, כאשר כל הנשמות התאומות מקורן באותו מונאד, באותה קבוצת נשמות שכוללת את קבוצת הנשמות הספציפיות הזו. ניתן לפגוש נשמה תאומה גם בתור הורה, גם בתור מורה, גם בתור ילד, גם בתור אח, גם בתור שכן. כלומר, אין סוף לסוגי המפגשים שיכולים להיות בין נשמות תאומות. אין החיוב הוא דווקא להגיע בצורה של זוג.

יתר על כן, ברצוני להסביר קצת לגבי עניין הזוגיות, כי כאשר נפגשות שתי נשמות תאומות, הדבר מקשה על החיים לא מעט. כיוון שהנשמות התאומות כה דומות אחת לשנייה ולמעשה מהוות שיקוף כה עמוק,  עד אשר לעתים החיכוכים, הקשיים, הויכוחים, קשים וחזקים אף יותר מאשר בזוגיות אשר אינה כוללת נשמות תאומות.

אך זוהי מתנה ענקית, כיוון שאם בני הזוג מודעים להיותם נשמות תאומות, ואם הם מודעים לכך שהם משקפים זה לזו את הרמות העמוקות והקשות ביותר הקיימות בתוכם, או אז ישנה הזדמנות להתפתח ולצמוח מתוך מקום זה.

כאשר מדובר על “נשמות משלימות”, למעשה פעמים רבות מדובר בשני קטבים הפוכים. כלומר, כפי שאתם רואים במגנט: דומה מושך שונה. פעמים רבות נשמות משלימות הינן באמת משלימות האחת את השנייה אך – ושוב אומר זאת – אין הן חייבות להיוודע אחת לשניה בתוך מסגרת של זוגיות או של יחסי משפחה דווקא.

כאשר אדם פוגש נשמה תאומה או נשמה משלימה, זוהי מתנה עבורו, אם יודע הוא להעריך זאת, ואם יודע הוא כיצד להיעזר במתנה זו על מנת לצמוח ולהצמיח.

ברוכים תהיו.

מה גורם לכך שהמיניות במסגרת הזוגיות תהיה טובה או כרוכה בקשיים, ומה ניתן לעשות בקשר לכך?

אל מוריה: שלום לכם, הנני אל מוריה. ראשית, עליכם להבין כי המושג “טוב” או “לא טוב” הינו שיפוטי, כאשר למעשה השיפוט נמצא בתוך עיניכם, מחשבותיכם ואמונותיכם. למעשה, אין המדובר במערכת מינית “טובה” או “לא טובה”, אלא במערכת זורמת ומזינה לעומת מערכת שיש בה קשיים.

לעתים נובעים הקשיים ממקום בו אתם רגילים לראות את הדברים כמערכת זוגית אשר אינה זורמת בחיי היום-יום, ואז באים הקשיים לידי ביטוי גם בקשר המיני. אך לעתים קיימות סיבות עמוקות אף יותר.

לעתים כאשר יש קושי ברמה המינית, מדובר בקשיים ברמות שונות, החל מקושי ברמת האינטימיות, כאשר אינטימיות היא קירבה, חברות עמוקה ואמיתית, ואינה קשורה בהכרח למיניות. אך כאשר הקשר הוא אינטימי וקרוב, גם המערכת המינית תוכל להיות זורמת יותר.

ולעתים מדובר אף בגורם עמוק יותר. כפי שתואר קודם לכן, במערכות יחסים רבות בן הזוג משקף לבן הזוג השני את המקומות העמוקים והפגועים ביותר בתוכו. למעשה, פעמים רבות, כאשר קיים קושי כלשהו במערכת מינית מסויימת, למעשה קיים אצל בן הזוג קושי במקומות עמוקים מאד ואף מודחקים עם עצמו בדברים הקשורים למיניות שלו, לעתים גם לזהות המינית שלו. לעתים הדברים קשורים גם לקושי בלב אשר התכסה בשיריון מפאת כאב ומפאת פגיעות קודמות, ולכן אין האדם מסוגל לפתוח את רגשותיו, לחבר בין רגשותיו לבין מיניותו ואז הופכת המיניות למשהו אשר הינו מנותק מהאמת העמוקה.

כפי שתואר בעבר, מיניות מקודשת הינה מיניות המחברת בין הלב לבין איבר המין, כאשר מיניות זו מחברת את האהבה עם הרוח, עם הגוף ויוצרת מיזוג אנרגטי בין האנרגיה הגברית הגבוהה לאנרגיה הנשית הגבוהה. כאשר אחד מהצדדים אינו מחובר ללבו, או אינו מחובר למיניותו, או לגופו, הדבר ישפיע על מערכת היחסים המינית.

פעמות רבות גם קיים מצב בו יש מערכת זוגית קרובה, אך האדם אשר אצלו החסימות אינו מזהה אותן, ומשליך אותן על השני. ולכן, כאשר המיניות אינה זורמת, יש צורך לבדוק האדם את עצמו מבחינת החיבור שלו לעצמיות שלו, למיניות שלו, לגוף שלו, ולראות מה משקף לו בן הזוג בעצמו, שקשה לו עמו, ולעתים להתבונן היכן הקושי ברמה של הפתיחות, החשיפה, הפגיעות, והשיתוף, אשר גם הם פוגעים בזרימה של מערכת מינית.

מהי המהות של “אינטימיות”, להבדיל מ”מיניות”?

אל מוריה: ובכן, אנשים יקרים, אינטימיות היא פתיחה עמוקה של הלב ושל הרגש. אינטימיות היא חשיפת כל התוך החוצה, אל בן הזוג, מתוך אמון, מתוך אמונה שבן הזוג יהיה מסוגל לקבל ואף לתת את המקום הפגיע, החשוף. אינטימיות היא הסרת כל המסכות המפרידות בין בני האדם, בתוכם פנימה, לבין החוץ. אינטימיות היא היכולת וההסכמה להיות אמיתי, להיות עמוק, להיות פגיע, ולהיות חשוף מול בן הזוג, מתוך הבנה וידיעה שהמקום הזה מחבר באהבה.

רק כאשר אדם מאפשר לעצמו להגיע למקומות של אינטימיות עמוקה עם בן הזוג, נוצר הבסיס העמוק ביותר ליצירת קשר עמוק וטוב בין כל הרבדים והמימדים כולם באותה זוגיות.

פעמים רבות אנשים טועים ומבלבלים בין “אינטימיות” לבין “יחסים אינטימיים”. פעמים רבות אתם אומרים “יחסים אינטימיים” ומתכוונים ל”יחסי מין”, כאשר פעמים רבות יחסי מין אינם אינטימיים כלל בעולמכם בן שלושת הממדים, כפי שהדברים קיימים כיום. על מנת ליצור ולבנות אינטימיות, יש לבנות אמון, ולהעמיק את האמון ולהעמיק את הקשר.

נכון, קיימת פגיעות גדולה וקיים סיכון בעצם החשיפה להיות פגיע ולהיפגע עוד יותר. אך רק כאשר אתם מרשים לעצמכם להיות במקום כזה מול בן הזוג, ולקבל אותו במקום הזה בדיוק כפי שהוא, והייתם רוצים שהוא יקבל אתכם, או אז נוצר החיבור העמוק והאמיתי.

 כיצד בונים אמון, מדוע קשה לתת אמון, ומה קורה כשהאמון נשבר?

אייזיס: אנשים יקרים, שוב אייזיס כאן. אתחיל דווקא בשאלה מדוע אמון קשה לכם כל כך. עליכם להבין, נשמות יקרות, כי בחרתם שיעורים מסוימים בעולמכם, כאשר חלק מהשיעורים הבסיסיים ביותר קשורים לעניין של אמון והפרת אמון, ביטחון, יציבות, אהבה, נטישה ובגידה. כל אלה הם הנושאים העמוקים אשר בחרתם להתנסות בהם בחיים על פני שלושת הממדים.

כאשר בחרתם לרדת כנשמות בגופים לכדור הארץ, אחד מהשיעורים העמוקים של מערכות יחסים בכלל שבחרתם הוא אמון. למעשה, כאשר ילד נולד, הוא מתחיל ליצור אמון בכל הסובב אותו: ראשית בהוריו, ולאחר מכן בסביבה הרחוקה יותר. ופעמים רבות, על מנת ללמוד את השיעור הזה, חווה הילד חוויה של שבירת האמון באמצעות הסביבה הקרובה לו.

לעתים, אתם כאנשים מבוגרים מתבוננים בכך ושופטים זאת כדבר “רציני” או “לא רציני”, “מהותי” או “לא מהותי”, אך מבחינת אותה נשמה אשר עברה את ההתנסות נוצרה שריטה רגשית מסויימת בגוף הרגשי שלה, ואותה שריטה מהווה מגנט אשר מושכת לתוכה עוד ועוד התנסויות אשר מחזקות דבר זה.

פעמים רבות לאורך חייכם מצאתם את עצמכם נותנים אמון באנשים, בין אם מדובר היה בהורים, בני משפחה, חברים, מורים, בני זוג, ופעמים רבות נפגע האמון הזה. ולכן כה קשה לכם לתת אמון ולבנות אמון מחדש כאשר הוא נשבר, כיוון שכאשר חוזרים על אותה התנסות שוב ושוב, נוצרת אמונה מגבילה מסויימת, ואותה אמונה היא זו שיוצרת את המציאות שלכם.

כאשר האמון שאותו נתתם נשבר שוב ושוב, נוצרת בכם האמונה כי לא ניתן לתת אמון: לא בבני האנוש האחרים, לא בעולם ולא בבורא. ומכאן גם מקור תחושת הניכור והבדידות העמוקה כל כך אשר רובכם מכירים בתוככם.

אמון הוא רגש גבוה בעל רטטים של אהבה ורוך. אמון הינו למעשה יצירת קשר, הן ברובד הרגשי והן ברובד האנרגטי, בין לב של אדם אחד ללבבות של אדם אחר. כאשר נשבר האמון, נוצר שבר, נוצר קרע, באותה מערכת  צינורות אנרגיה גבוהה המקשרת ומחברת בין לבבות בני האדם. ולכן אותה חוויה קשה כל כך, כיוון שאדם החווה מעילה באמון חווה זאת כאילו לבו נשבר, ואכן מה שנשבר הם צינורות האנרגיה, ונשברים גם איזורים מסויימים בתוך האדם. ולכן גם פעמים רבות הכאב חוסם ומונע מהאדם לנסות וליצור את האמון מחדש.

לעתים דבר זה מהווה מתנה, כלומר: אם הקשר – כאשר מדובר במערכת זוגית או חברית או כל מערכת אחרת – במקורו עמוק ואמיתי, ניתן להיעזר ולהשתמש בשבירת האמון הזו על מנת להתקרב עוד יותר, על מנת לסלק עוד מסכות, על מנת להתפתח ולצמוח מתוך מקומות אלה, כאשר זוהי הזדמנות לבדיקת עומק, הן באותו אדם ששבר את האמון והן באותו אדם שחווה את שבירת האמון מהאדם שמולו.

כאשר מתרחשת בגידה בין בני זוג, האם ניתן עדיין לשקם את הקשר או שזהו סופו?

אייזיס: אדם יקר, שוכח אתה כי קיימת בחירה חופשית לכל אדם ואדם באשר הוא. כאשר קיים מצב של בגידה ונשבר האמון ברמה כה עמוקה, הדבר תלוי במספר ממדים ובמספר רבדים, מכיוון שלעתים ברמה הגבוהה ביותר יכול הדבר להיות זרז לסיום חוזה נשמתי שנעשה בין שני בני זוג למטרה מסויימת, ולאחר שמולא החוזה הספציפי שהיה אמור להתגשם, קרה האירוע אשר אמור היה להביא לפרידת בני הזוג. אך לעתים קיימת גם האפשרות לצמוח מתוך אותו מקום, אך שוב עלי להדגיש כי הדבר תלוי מאד בבחירה החופשית של בני הזוג.

אתן דוגמה: אם בני הזוג אמורים להיפרד, יכולים הם לנסות שוב ושוב, אך הדברים לא יעבדו ביניהם. וכאשר מנסים שוב ושוב ואין הדברים עובדים, רמז הוא לכך שנגמר והסתיים השיעור, ויש לשחרר ולהמשיך הלאה. יש להודות על המתנות שניתנו, יש ללמוד את הלקחים שנלמדו, ולהמשיך במהלך החיים בהתאם לבחירה הנשמתית שנעשתה.

אך, לעתים, אם אמורים בני הזוג להתמודד עם המשברים ולצמוח מהם – יצליחו. אם הקשר ביניהם במקור עמוק, אכן הכאב עמוק יותר, ואכן קשה יותר לבנות את האמון. אך אם קיימות כנות ואמת, ניתן יהיה לצמוח מאותו המקום, שוב כאשר מדובר בשילוב בין הבחירה החופשית לבין התוכנית האלוהית.

עלי להזכירכם כי הבחירה החופשית, כך או כך בסופו של דבר, מתואמת, בצורה כזו או אחרת, עם התוכנית האלוהית, ולכן אם בני הזוג אמורים להיפרד וליצור מערכות אחרות, הדברים יתרחשו, אך תמיד קיימת האפשרות לנסות ליצור מחדש ולבנות מחדש את האמון.

אצל רובינו קיימים בתוכנו ילד/ה פגוע/ה. מה קורה כאשר נפגשים שני בני הזוג שבתוכם קיימים ילד/ילדה פגועים?

ליידי ונוס: שלום לכם, אנשים יקרים ואהובים. כאן ליידי ונוס. שולחת אני לכם ברכות אהבה, ברכות אור ושמחה. ברוכים אתם וברוכה האהבה אשר בלבכם. ברצוני לענות על השאלה הנשאלת כאן. תחילה ברצוני לציין מספר דברים חשובים, ולאחר מכן להגיע לחיבור בין שתי הנשמות אשר בחרו להתחבר ביניהן.

ראשית, עליכם להבין כי הילד הפגוע או הילדה הפגועה מסמלים למעשה את הגוף הרגשי של האדם. הגוף אשר צבר את כל הפגיעות, הכאב, הטראומות, והתסכולים, מגלגול חיים זה, ופעמים רבות נוספות גם מגלגולים אחרים נוספים. כאשר הפצעים נמצאים בילד הפגוע וטרם הגלידו, כאשר אין מטפלים ברגשות הקשים – הם אינם נעלמים, הם אינם מותמרים, ולכן הם הופכים להיות לחסימות אנרגטיות, הן בגוף הרגשי והן בגוף השכלי. למעשה, הן יוצרות אמונות שליליות אשר משחזרות את המציאות שלכם שוב ושוב ושוב.

מדוע מדובר על “ילד” או “ילדה”?

אתם יודעים זאת, כיוון שנשמות הילדים רכות הן, ולכן כל דבר אשר מתרחש, קולטות הן בצורה עמוקה ביותר, עד כי הדבר נחרת בתוכם בעוצמה, ומתוך מקום פגיע זה הם מתכנסים וצוברים עוד ועוד טראומות. לכן מדובר על “הילד הפגוע” או “הילדה הפגועה”.

כאשר נפגשות שתי נשמות אשר נמצאות כילדים פגועים בגופים של בוגרים במערכת זוגית, האינטראקציה שיכולה להתקיים ביניהם מאד תלויה במודעות הקיימת אצל בני הזוג. כיוון שאם בני הזוג מודעים למערכת היחסים הפנימית שלהם עם הילד הפגוע בתוכם, הם יכולים לדעת ולהבין מתי הילד הפגוע פועל, ומתי הבוגר. הם יכולים להבין מתי הדפוסים והכאב מדברים באמצעות הילד הפגוע, ומתי המקום המאוזן יותר. כאשר הם מודעים הן לעצמם והן לבני הזוג העומדים מולם, קל יותר להתמודד עם הפגיעות ועם הלחיצה על הכפתורים הקיימת באופן טבעי.

אך במידה עמוקה יותר, כאשר מדובר בילדים פגיעים, ברוב המקרים בני הזוג בוחרים זה את זו, וזו את זה, או בכל צורה אחרת, בהתאם לפצעים המניעים אותם ובהתאם לדפוסים הקיימים בהם, כאשר במקרים רבים הדפוסים והפצעים הנמצאים הן בילד הפנימי והן בילדה הפנימית, תואמים זה את זה, ולכן באופן בלתי מודע זהו המקום אשר מושך אותם פעמים רבות לפגוש זו בזה ולבחור לחיות ביחד. אך אם אין מודעות הקיימת לגבי הילד הפנימי ותפקידו בתוך כל אחד מבני הזוג ובאינטראקציה, עלול הדבר להביא למלחמות עולם.

ולכן, יקרים ואהובים, עליכם להבין, שוב, כי המתנה כאן היא מתנת המודעות והבחירה, כיוון שהשיעורים מתרחשים על מנת שתלמדו ותצמחו מהם, והשאלה היא: מהי בחירתכם?

כאשר קורים דברים כאלה, זוהי קריאה פנימית לכל אחד מבני הזוג לבחון את הילד הפנימי שלו, את כאביו, את פצעיו, ולעבוד איתו, לטפל בו, ולרפא אותו. זוהי האחריות של אותו בוגר המכיל את הילד. וכך, כאשר שני בזוג פועלים ועובדים על החיבור העמוק אל הילד הפנימי בתוכם, יוכלו הם יותר ויותר להתחבר אל הילד האלוהי, הקיים גם הוא כחלק מהם, ובדרך זו להפוך את החיבור לעמוק ועוצמתי אף יותר.

מהי החשיבות של המטרה המשותפת של בני הזוג, ושל המימוש העצמי של כל אחד מבני הזוג?

קוואן-ין (אלת החסד והחמלה): שלום לכם. אכן, כאשר קיימת מטרה משותפת במערכת הזוגית, כאשר קיים יעוד אשר חותרים אליו שני בני הזוג במסע אותו בחרו לעבור יחדיו, הופך המסע למתגמל, מלמד, מעניין, ולמרומם אף יותר. כאשר קיימת מטרה משותפת לבני הזוג בנוסף למערכת הזוגית שביניהם, הדבר הופך את החיים למסע מרתק, אשר שני בני הזוג כאחד יכולים לצמוח מתוכו.

יחד עם זאת, יש לזכור כי כל אחד מבני הזוג הוא קוטב בפני עצמו. כל אחד מבני הזוג הינו בעל יעוד ייחודי משלו, ואין הדברים סותרים זה את זה. למעשה, הדבר השלם ביותר הוא זרימה בין שני הקטבים, כאשר קיים מימוש בפועל הן של היעוד המשותף והן מקום שווה לכל אחד מבני הזוג להגשים את היעוד שלו, בדרך, בצורה, ובאופן בו בחרה נשמתו. אין הדברים סותרים זה את זה. פעמים רבות הם מזינים, ומשלימים, ומעמיקים זה את זה.

כאשר מתבוננים בכל הדברים מנקודה של אהבה, אכפתיות, וחמלה, מתוך המקומות הגבוהים שבלב, או אז השיתוף והמימוש הופכים להיות אמיתיים ועמוקים הרבה יותר, ומצליחים לחבר בין הממדים הגבוהים בשלושת הממדים הקיימים בעולמכם.

ברוכים תהיו.

מדיטציה

אנשים יקרים ואהובים, הרגישו כיצד נופלים עליכם פתיתים של אור קריסטלי זוהר, הנוצצים ככוכבים, ואשר נכנסים לתוככם דרך צ’אקרת הכתר, היורדים אט אט בגופכם, ומגיעים אל לבכם.

הרגישו כיצד הם מהדהדים בתוך לבכם, נמסים לתוכו, ומתחילים להאיר אותו באור עוצמתי ועדין.

בקשו לראות בעיני רוחכם את הילד האלוהי שאתם, ובקשו ממנו לשלוח מתוך לבו אהבה אינסופית אל לבכם.

ראו כיצד כל צבעי הקשת יורדים אליכם, ועוטפים אתכם ואת לבכם בצבעים זוהרים ומרקדים.

בקשו את המשאלה העמוקה ביותר שעולה בלבכם, אך זכרו כי משאלה זו צריכה להיות מחוברת וקשורה אליכם בלבד, למהותכם בלבד, מכיוון שאינכם יכולים להשפיע על שיעוריו של אדם אחר.

הרגישו כיצד כל הטוב יורד אליכם, ממלא את לבכם, וחובק אתכם.

הרגישו את אור השכינה עוטף אתכם כאם, מחבק אתכם, ומנענע אתכם רכות, כמו בעריסה.

ממקום זה חיזרו לאט לאט אל הכאן ואל העכשיו, עם כל חלקי נשמתכם ועם החוויה שחוויתם.

תודה.