דוח אנרגיה לחודש נובמבר 2021

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

אם לא הבנתם עדיין שזוהי שנה מכרעת בחשיבותה בהיסטוריה של האנושות, יכול להיות שהייתם בחופשה במקום כלשהו מחוץ לכדור הארץ. בשנה שהנושא העיקרי שלה הוא ריבונות אנרגטית, בהחלט למדנו את משמעות העניין, קרוב לוודאי שלא באופן שבו דמיינו שנלמד. האם זה באמת תהליך ההתעלות והאם נצליח להתעלות? התשובה לשאלות הללו היא ״כן״ ו״כן״, ויש כמה דברים מעניינים שמתרחשים החודש, כמו גם שאריות מהחודש הקודם.

נובמבר מבשר על כניסת האנרגיה של המספר שבע (2021+1+1), שהוא מספר הרוחניות, חשבון הנפש, חשיבה נעלה ומודעות. אוקטובר נשא את האנרגיה של המספר שש, שהביאה אנרגיה של תהליך ״הירידה״ (מהשמים ואל הארץ), ועם הרטט של שבע בנובמבר, אנו יכולים לחשוב כיצד נשתמש באנרגיה הזאת ומה המשמעות שלה עבורנו. הדבר יתחבר באופן טוב למדי לאנרגיה של נובמבר, יעניק לנו ארגז כלים אנרגטי שיעזור לנו לקבל החלטות ובחירות נאורות, מכוונות ומודעות יותר הניצבות בפנינו לאחר התוהו ובוהו של אוקטובר. ארחיב על כך בהמשך.

החדשות הגדולות ביותר החודש, גדולות אף יותר מהליקויים, הן שה-1 בנובמבר החל עם מאדים במעלה אפס במזל עקרב והוא נכנס למזל בו הוא מושל מבחינה היסטורית. לפני שפלוטו התגלה בשנת 1930, מאדים היה המושל של מזל עקרב. כפי שנכתב בדוח האנרגיה של אוקטובר (לא תורגם), הירח המלא שחל ב-20 באוקטובר התרחש במעלה 27 במזל טלה, ואלה היו המעלה והמזל בהם שהה מאדים ב-1 בינואר 2021. מאדים משמעותי מאוד השנה והתנועות שלו מעניקות תובנה רבה למה שמתרחש סביבנו. הכול משמעותי עכשיו והכול קשור זה לזה, ולכן איננו יכולים להתעלם מאף סימן ורמז שמכוונים אותנו אל עבר ההישגים וההצלחה במסע הזה.

פלוטו הפך למושל של מזל עקרב בתחילת העידן האטומי, בראשית שנות השלושים. אף על פי שהפצצה האטומית הוטלה בשנת 1945, כבר בשנות השלושים נעשתה עבודה מוקדמת בתחום מדע הגרעין. ואני יודעת זאת כיוון שהאיש שכתב את הספר The Making of the Atomic Bomb – ריצ׳ארד רודסהיה השכן שלי בקנזס סיטי והוא שכר אותי כדי שאתמלל את הראיונות שעשה עם כל המדענים שהיו מעורבים ב״פרוייקט מנהטן״ ובפרוייקטים הגרעיניים המוקדמים. בעודי יושבת ליד שולחן המטבח שלי ומתמללת מאות שעות של ראיונות, רכשתי השכלה רבה בנוגע להיסטוריה של הגרעין.

קודם לגילוי פלוטו ולצמיחת התעשייה הצבאית, שהתרחשה בעת מלחמת העולם השניה, לא היו היבט של השמדה ההדדית מובטחת וגלובליזם במידה שבה הם קיימים היום. השיוך של פלוטו למזל עקרב, מזל המוות והלידה מחדש, העניק לו משמעות מאיימת יותרמוות והרס. ובשל היות מאדים המושל של מזל עקרב, הייתה לפחות אפשרות של שליטה מסוימת בתהליך. אבל עם פלוטואין שום סיכוי. פלוטו מייצג צ׳ונאמי של טרנספורמציה שאיננו מסוגלים לעצור, כל שאנו יכולים לעשות הוא לברוח ולהסתתר ולקוות שנצליח להתגבר על הנזק. האם איננו רואים זאת בעולם היום? צ׳ונאמי ההרס מצד כוחות שדומה שנמצאים מחוץ לשליטתנו, מעל לחוק, ללא שיקול או אכפתיות לגבי מה שנהרס.

מאדים גם שולט במזל טלה, המזל הראשון, מזל הפעולה, המוטיבציה וההתחלות החדשות. עם מאדים השולט במזל עקרב, אנו מובילים את ההרס או לכל הפחות תורמים לאופן ההתרחשות שלו ויש לנו קצת שליטה בכמות הנזק שנעשה. מזל עקרב הנשלט על ידי מאדים ממוקד יותר בהתחלה בחדשה מאשר במוות ובהרס.

אני חושבת ששיוך פלוטו בישר על המוות וההרס שתאגיד התעשיה הצבאית תכנן עבורנו במאה השנים הבאות, ולכן שנת 2030 היא משמעותית כל כך. אבל החודש יש לנו מאדים עוצמתי התופס מקום החל המ-1 בנובמבר ומזכיר לפלוטו הרשע שהיה זה דוד שניצח בקרב את גוליית. הזכרתי זאת בדוח של אוקטובר ואנו רואים זאת שוב בנובמבר.

כמו בכל חודש השנה, הנושאים של חודשי שנת 2021 מהדהדים עם הנושא הכללי של השנה כולהריבונות אנרגטית.

כל הדברים שאירעו השנה מלמדים אותנו את נושא הריבונות האנרגטית, כיצד לאמץ אותה, להילחם עבורה ולחיות אותה. אף על פי שהדבר לא התרחש בכבוד ובחן כפי שציפינו, הוא התרחש בקנה מידה גלובלי שגם הוא חסר תקדים בהחלט. והוא מאחד את האנושות לצעוד בנתיב המקבל את השראתו ממאדים, השראה של פעולה, מודעות והתחלות חדשות, במקום בנתיב בהשראת פלוטו, של מוות, הרס והשמדה.

ולכן המיקום של מאדים במעלה אפס במזל עקרב בתחילת החודש, והכניסה שלו אל עקרב ב-31 באוקטובר, יום בו חוגגים את ליל כל הקדושים או את סאמהיין, פסטיבל הקציר האחרון, הם משמעותיים מאוד. והדבר מצביע על שינוי במסע שלנו בתחום הריבונות האנרגטית של משפחת האנושות הקולקטיבית, כמו גם בקרב שבין החושך והאור.

כאשר התחלנו לראשונה במסע ההתעלות הזה, היו רק כמה אנשים שהחזיקו באור עבור ההתעלות והם עמלו קשות במסגרת המשימות שלהם לעגן את האור והאנרגיה עבור האנושות. תכופות הם עבדו לבד, במקומות מבודדים מבחינה אנרגטית, בהם התדר שלהם היה שונה ולפעמים לא זכה לקבלת פנים כלל. תהליך ההתעוררות התרחש לאט במשך עשרות שנים עד 2020 ואז הוא עבר להילוך גבוה. בשנת 2021 הגשמנו מסה קריטית ומומנטום קריטיהתנועה מתקדמת עכשיו במהירות רבה ואנו עדים לאינטגרציית ההתעלות של הממדים השלישי והחמישי בכל יום.

החסרון הוא שעם אור רב יותר, אנו גם מודעים לרמות החשכה הגדולות יותר וקשה להתמודד עם מודעות זו. אך עלינו להכיר את העומד מולנו לפני שנדע כמה אור אנו צריכים כדי לגבור עליו וזה היה המיקוד שלנו בכינון הריבונות האנרגטית שלנו גם כן.

הנושאים של נובמבר תואמים אף הם לנושא ״הריבונות האנרגטית״ של 2021. הראשון הוא נושא הקצירסאמהיין חוגג את הקציר האחרון כהכנה לחורף, אשר המשמעות שלו לפני מאות שנים הייתה שונה מאוד מכפי שהיא היום. באותם ימים, משמעות הקציר האחרון הייתה קציר השורשים האחרון, אותם שותלים אחרונים, קוצרים אחרונים ומכינים אותם לאחסון כדי שניתן יהיה לצרוך אותם במשך החורף. בחברה שבה לא היו מרכולים, אנשים שלא נהגו כך, רעבו במשך החורף.

עבורנו, קציר אחרון זה משמעותו שאנו מלקטים את הלמידה והשיעורים ולוקחים מהם את הדרוש לנו, שומרים את מה שמועיל ומותירים את השאר בשדה, כדי שיהפוך לקומפוסט עבור עונת השתילה הבאה. מה נרצה לקחת איתנו שיזין אותנו בשלב הבא בצמיחה שלנו בעודנו מתכוננים לאביב? החורף אינו עונה ״מתה״, צמחים רבים משתמשים בזמן הזה כדי לפתח את השורשים שלהם, לאגור אנרגיה לעונת הצמיחה הבאה, ואם אתם גננים, אתם יודעים שהפקעות מהן אנו נהנים באביב, כגון צבעונים ונרקיסים, יוצרות את הפרחים שלהן בחודשי החורף הקרים.

הנושא הבא הוא נושא האתחול מחדש, השיקול המחודש והחלוקה המחודשת. כפי שחלקתי במאמרים ובפודקסטים קודמים, בהחלטה לוותר על דברים ולשחררם יש יותר מכפי שנאמר לנו. אני סבורה שלומר לאנשים לשחרר או לוותר היא אמירה פשטנית באופן לא הגיוני. אני יודעת שבחיי, בהתחשב במצב, בהקשר ובנסיבות, אני שוקלת היטב האם לשחרר, כיוון שברגע שבו אני משחררת משהו, אני לא חוזרת בי, זוהי החלטה סופית עבורי שאינה נתונה עוד למשא ומתן.

אני חושבת שאת ההחלטה לשחרר יש לשקול בקפידה רבה יותר, בייחוד עכשיו כאשר אנו חווים פערי אנרגיה עצומים ומבצעים קפיצות גדולות בתדר האנרגטי שלנו. ברגע שבו אנו משחררים דברמה או מוותרים עליו, איננו יכולים לחזור בנו ואיננו יכולים לחזור בנו משום שאיננו יכולים לחזור לאותו טווח של רטט ותדר אנרגטיים. עלינו להיות שלמים עם ההחלטה הזאת, ומשמעות הדבר היא שההחלטה חייבת לכלול השלמה, סגירת מעגל ותאימות.

האם אנו יכולים לאתחל את האנרגיה במצב? הדבר תלוי באנשים המעורבים, אך לעתים זוהי אפשרות. אם מערכת יחסים או אדם חשובים לכם, אתחול אפשרי אולי. אין משמעות הדבר שתחזרו למקום בו הייתם קודם לכן, דבר זה אינו אפשרי קרוב לוודאי. אבל אתם יכולים לקבל רמת הבנה חדשה אליה תוכלו להגיע יחד ושבה תוכלו להשתמש כבנקודת התחלה חדשה. אל תשכחו את הציפיות האישיות שלכם גם כן. לפעמים, במסע הריפוי שלנו, יש לנו ציפיות גדולות מאנשים ומההתפתחות שלהם, ציפיות גדולות הרבה יותר מכפי שהם מסוגלים להגשים.

שיקול מחדש הוא נושא נוסף בחודש נובמבר והגיע הזמן לשקול מחדש את תפקידנו בעולם, בחיינו, את חזון האנרגיה, הכוונות, את המהות שלנו ואת מה שאנו עושים וכיצד אנו חיים. החדשות הגדולות של היום הן שמיליוני אנשים מאבדים את מקום עבודתם משום שהם מסרבים לציית להנחיות הרפואיות. אני רואה גם שרבים בוחרים לשקול מחדש את אפשרויות הקריירה שלהם. אני חושבת שנהיה עדים לחזרה למרכזי בריאות, הפצת מזון ומסחר המבוססים על הקהילה, כפי שהיה בעבר. אני נהנית מהמגוון שמעניקים מרכזי הקניות העצומים, אבל הייתי מעדיפה ללכת לרופא מקומי ולא למרכז רפואי גדול, עבורו אני רק מספר ושם בדפי המאזן.

הייתי מעדיפה לתמוך בחקלאים ובמגדלי מזון מקומיים מאשר לתת את הכסף שלי לרשת מרכולים גדולה שמחזיקה בבעלותה גם את רשת הפצת המזון. ואם אנו רוצים לבנות קהילות, עלינו לעודד את היצירתיות והתושיה של הקהילות שלנו, כך שצרכנות מקומית תהיה דבר שבשגרה.

לפעמים אנו חושבים שרק דברים ״טובים״ הם חלק מתהליך ההתעלות, אבל התפוררות גם היא חלק מהתהליך, וכך גם התוהו ובוהו, אשר מובילים לתנועה ולמעבר על פני גשר הממד הרביעי. כל הבלגן הזה ושינויים במקומות העבודה והקריירה הם חלק ממחזור ההתעלות.

אחר כך מגיע נושא החלוקה המחודשת, היבט אנרגטי נוסף שהוא אלטרנטיבה לשחרור, בו אנו שוקלים האם אנו יכולים להשתמש בשיעורים או במצבים מסוימים במקום אחר. האם יש לכם מגירה במטבח שמלאה בדברים אותה אתם פותחים כאשר אתם זקוקים לכלי כלשהו או לתקן דבר מה? לכמה מכם יש ארגז כלים בו אתם מאחסנים מסמרים מגדלים שונים, מברגים, ברגים או חלקי חילוף אחרים הנחוצים בבואכם לתקן משהו? לי יש ואני תמיד מוצאת שם את מה שאני צריכה.

כולנו צריכים מגירה של ״חלקי חילוף״ אנרגטיים, בהם נוכל להשתמש כאשר אנו רוצים להתקדם מבלי ללמוד שיעור מקיף. אנו יכולים לזכור שבחירה או החלטה ספציפית, או אדם מסוים, יוצרים בעיות או אתגרים ולהימנע מהם בעתיד. אנו יכולים תמיד לשקול מחדש האם החלטה או בחירה תביא אותנו למקום שבו עלינו להיות, האם הן משקפות במדויק ובאופן מלא את הרצון, הכוונה, החזון והשאיפות שלנו. או אנו יכולים לשקול מחדש את הבחירות שלנו בנוגע למערכות יחסים, למקום העבודה ולגורמים אחרים בחיים, כך שתמיד נקבל החלטות שמעניקות לנו שמחה, שפע, שלווה שגשוג ואהבה רבים יותר.

בנובמבר יש לנו מולד ירח ב-4 בחודש, שמדגיש את חתימת האנרגיה של אורנוס. זכרו שיש לנו זווית ריבועית בין שבתאי לאורנוס שפעילה כל השנה ובשנה הבאה. ההיבט הריבועי האחרון של שבתאי ואורנוס יתרחש בספטמבר 2022, ולכן זה אירוע ארוךטווח שימשיך לזעזע את הסטטוס קוו למשך שנה נוספת. ומולד הירח הזה מזכיר לנו שזה לא נגמר עדיין. אורנוס במזל שור מטלטל את הגישה השאננה, בעלת האינטרס האישי של מזל שור ומאלץ שינויים בתחומים שבהם אנו מתנגדים לשינוי יותר מכול.

ליקוי הירח המלא במעלה 27 במזל שור, ב-19 בנובמבר, מרוחק מרחק של מעלה אחת מהכוכב הקבוע אלגול, המכונה גם ״כוכב ביש המזל ביותר בשמים״. אך כמו בכל הדברים האוניברסלים והרוחניים, ישנם היבטי אור וחושך לכל הדברים. הצד האפל של אלגול הוא מוות, הרס ורודנות. הצד המואר הוא התעצמות, מודעות וחירות.

האם אתם יכולים לראות חיבור בין מה שראינו בעולם בשנתיים האחרונות לבין תפנית הקשורה לליקוי הזה? מה דעתכם?

ויש היבט נוסף בנובמבר, היבט אנרגטי שנמשך כל החודש ואני חושבת שקשור לליקוי ולהתעוררות הגדולה המתמשכת. נפטון היה בנסיגה מאז יוני, הוא נעצר לאיטו בנובמבר ונע קדימה בדצמבר. הוא נמצא באותה מעלה בה שהה במרץ 2021 כאשר התחלנו לחזור מעט לשגרת החיים הרגילה. הדבר יבשר על התעוררות גדולה נוספת ועל עוד אנשים שיאמצו את הריבונות האנרגטית, את הזכויות ואת החופש שלהם. כאשר מומנטום קריטי מושג, דבר לא יכול לעצור את הבאות ולקולקטיב אנושי מאוחד יש הרבה יותר אנרגיה יצירתית, פוטנציאל וכוח מאשר לכמה תריסרי רודנים.

הנה אנו אפוא על סף חודש נוסף ואם אתם תוהים מתי הכול יסתיים, הוא יסתיים כאשר נגיד שהוא מסתיים. הריקוד הקרמתי בין האור והחושך, הטוב והרע, החירות והרודנות, נמשך מזה אלפי שנים. הוא יותר מאשר מעבר מהממד השלישי לממד החמישי, זהו שינוי במישור הקיום הממדי שלנו. ברגע שנשלב את פרדיגמת הממדים השלישי והחמישי, פרדיגמת הממד השלישי תחדל להתקיים כפי שהתקיימה בעבר. היא כבר מתפוררת לנוכח זעקה גוברת לחירות.

נובמבר הוא זמן לקציר, להתכונן לחורף ולשבח את עצמנו על עבודה שנעשתה כהלכה. זה גם זמן עבורנו לחשוב על האופציות במקום פשוט לשחרר הכול, לאתחל, לשקול מחדש ולארגן מחדש את שלמדנו, כדי לעשות בו את השימוש הטוב ביותר. איננו צריכים לחזור על השיעור בכל פעם שאנו פוגשים בו.

אנו יכולים להשתמש במה שלמדנו בעבר כדי לקבל החלטות שונות, לבחור באופן שונה, ולהעניק לעצמנו אפשרויות שונות. יש לנו החודש אנרגיה וכוח רוחניים רבים יותר מכפי שהיו לנו באוקטובר, ועם ההתפרצויות הסולריות העוצמתיות שהתרחשו בשבוע האחרון של אוקטובר, יש לנו אנרגיה רבה לעבוד עמה. קבלו אפוא בחירות והחלטות עוצמתיות, אל תגבילו את עצמכם להיאחזות או לשחרור כקריטריונים המנחים את ההחלטות שלכם, ראו אם אתם יכולים לאתחל, לשקול מחדש ולארגן מחדש את מה שנמצא בארגז הכלים האנרגטי שלכם, בעודכם לוקחים בחשבון גם את השמחה האישית שלכם.

וזכרו לחגוג את הקציר שלכם עכשיו, את כל שהגשמתם והשגתם. הדבר יוצר את הבסיס לאנרגיה החדשה שתביאו ויזכיר לכם שאתם מקור השמחה שלכם ושאתם יכולים לקחת בעלות על הריבונות האנרגטית שלכם, לתבוע אותה לעצמכם ולעשות בה שימוש בחיי היוםיום שלכם.

שיהיה לכם חודש נהדר.

לחצו למתן תמורה