אנרגיה נשית ואנרגיה גברית

פמלה קריב מתקשרת את ישוע

תקשור זה נכלל בעבר באתר

מאנגלית: סמדר ברגמן

ידידים יקרים, בהנאה רבה אני נפגש איתכם שוב. אני כה שמח להיות בחברתכם. אתם נוטים להתייחס אליי, ואל ישויות שכמותי, כאל מאסטרים, אך אני איני רואה זאת כך. אני רואה אתכם צועדים בנתיב שלכם על כדור הארץ בזמנים מאתגרים, זמנים שבהם משתנים דברים רבים, ואני רואה אתכם גדלים והופכים למאסטרים. אני רואה אתכם הופכים למאסטרים אליהם אתם מתייחסים עדיין ביראת כבוד. ובכך מדוברבמציאת המאסטריות שלכם! אל תנהו בעקבות המאסטרים שמתוארים במסורות או בספרים שלכם. מצאו את המאסטריות שלכם, בכך מדובר.

היום ברצוני לדבר על נושא ששורשיו נעוצים בהיסטוריה שלכם, על אנרגיות הגבר והאישה. אלה הן אנרגיות עתיקות, והרבה מתרחש סביבן עכשיו.

תחילה ברצוני לומר משהו על טבע הגבר והאישה. האנרגיות הללו הן שני היבטים של האחד. אי לכך, הן אינן באמת מנוגדות או דואליות, הן אחד; הן שני צדדים של אנרגיה אחת.

האנרגיה הגברית היא ההיבט שהמיקוד שלו הוא כלפי חוץ. זה החלק של האלוהים או הרוח שמניע התגשמות חיצונית, שגורם לרוח להתגשם וללבוש צורה. האנרגיה הגברית מאופיינת אפוא בכוח יצירתי חזק. באופן טבעי, האנרגיה הגברית ממוקדת מאוד ובעלת אוריינטציה למטרה. בדרך זו, האנרגיה הגברית בוראת באופן אינדיבידואלי. האנרגיה הגברית מאפשרת לכם להפריד את עצמכם מהאחד, מהשלם, ולהיות אינדיבידואל.    

האנרגיה הנשית היא אנרגיית הבית. היא אנרגיית המקור הראשוני, האור הזורם, הישות הטהורה. זו האנרגיה שעדיין לא התגשמה, ההיבט הפנימי של הדברים. האנרגיה הנשית היא חובקתכול ורחבה כאוקיינוס, היא אינה מבדילה או מייחדת.

כעת, דמיינו שהאנרגיה הנשית הופכת מודעת לתנועה מסוימת בתוכה, לאינוחות קלה, לתשוקה לצאת החוצה אל מחוץ לגבולות שלה, לצאת אל מחוץ לעצמה במטרה לחוות. יש בה ערגה למשהו חדש, להרפתקה! אז מגיעה אליה אנרגיה שעונה על ערגה זו. זו האנרגיה הגברית, שרוצה לעמוד לשירותה ולעזור לה להתגשם בחומר, בצורה. האנרגיה הגברית מגדירה ומעצבת את האנרגיה הנשית, ועלידי שיתוף הפעולה שלהן, הסך הכולל של האנרגיות יכול לפנות בכיוון חדש לגמרי. מציאות חדשה יכולה להיווצר, מציאות שבה ניתן לחקור ולחוות הכול, בצורות משתנות של התגשמות.

ריקוד האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית יוצר את מופע המציאות הנבראת, את הבריאה שלכם. זהו מופע בעל יופי רב, שבו האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית סוגדות זו לזו, וחוגגות את שיתוף הפעולה שלהן ומיזוגן השמח. כך צריך להיות. האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית נועדו זו לזו, הן שני היבטים של האחד ויחד הן חוגגות את ההתגשמות השמחה שהבריאה אמורה להיות.

נאמר שבהבנה הסופית של מהותכם, האמת היחידה החשובה היאאני הנני“. בתוך מנטרה מיסטית זו, שני ההיבטים הללו מתמזגים. האניהוא האנרגיה הגברית, ההנניהוא האנרגיה הנשית. האנימצמצם, מבחין, מעניק מיקוד, כיוון, ייחודיות: אני, לא אחר, אני. ההננירחב כאוקיינוס, חובקכול, הוא משקף את הבית, את האנרגיה הנשית, את המקור הבלתי נדלה וחסר הגבולות, ללא כל הבדלה. ההיבט הזורם והממזג נמצא בלב האנרגיה הנשית. באני הנני“, האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית מתמזגות ומתאחדות בשמחה.

כעת, בהיסטוריה של האנושות, ואפילו לפני שהאנושות התקיימה, התחולל קונפליקט בין האנרגיה הנשית לאנרגיה הגברית. לא אפרט את מקור הקונפליקט עתה. אך בהיסטוריה שלכם, חלה התרחקות בין האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית, כך שהן נתפסות עתה ככוחות מנוגדים. סמל הין והיאנג מדגים היטב את המצב האמיתי. באנרגיה הגברית תמיד קיים לב של האנרגיה הנשית, ובאנרגיה הנשית קיים לב של האנרגיה הגברית, ממש כפי שהנקודה הלבנה נמצאת בשחור והנקודה השחורה, בלבן. אך במהלך ההיסטוריה, איחוד מיסטי זה של האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית נשכח והאנרגיות הללו הפכו מנוגדות זו לזו כשחור ולבן. האחדות הבסיסית נעלמה.

בימים אלה, אתם נמצאים בשלב האחרון בקונפליקט היסטורי זה, שבו האנרגיה הגברית מילאה תפקידעברייניבמשך מאות שנים רבות. במשך תקופה ארוכה מאוד האנרגיה הגברית מילאה תפקיד שבו דיכאה, השחיתה והרסה את האנרגיה הנשית. בעבר היה המצב שונה. היו זמנים שבהם האנרגיה הנשית הייתה בעלת היתרון, תפעלה את האנרגיה הגברית ומשלה בה שלא כהלכה. אך זמן זה חלף עבר. הקונפליקט השתנה ובנקודה מסוימת תפקידי הפוגע והקורבן הוחלפו. האנרגיה הגברית החזיקה בשלטון מזה זמן רב ועשתה שימוש לרעה בכוחה, באופן שכזה שהאנרגיה הנשית נחלשה ולא הגשימה עוד את שלמות ישותה. בכל פעם שהאנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית מצויות בקונפליקט, התפוררות שתיהן היא תוצאה בלתי נמנעת. כאשר האנרגיה הנשית נופלת קורבן שוב ושוב ואובדת בהכחשה עצמית, האנרגיה הגברית מאבדת את עצמה באלימות חסרת רחמים ובתוקפנות המוכרת לכם ממלחמות רבות בעברכם.

האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית תלויות זו בזו. כאשר הן נלחמות זו בזו, התוצאות הן הרות אסון. אולם הזמנים משתנים. מאז המאה ה-19 והמאה ה-20, האנרגיה הנשית מחזירה לעצמה את כוחה ומתעלה מעל לתפקיד הקורבן. תחייה זו נובעת ממקום עמוק בתוך האנרגיה הנשית. היא הגיעה סוףסוף לגבול ההכחשה העצמית שלה. היא בחנה את עצמה היטב והכריזה, עד כאן.

דרך אגב, כך קורה תמיד בדינמיקה של קורבן ופוגע. השינוי מתחיל כאשר הקורבן מסרב להמשיך להיות קורבן. הפוגע יכול להיאחז בתפקידו למשך זמן רב, כיוון שאין לו סיבה להפסיק. המהפכה מתחילה כאשר הקורבן מסרב להמשיך בתפקידו ומחזיר לעצמו את עוצמתו. בכל מצבי הדיכוי של נשים במסגרת המשפחה או החברה, למשל, רגע השינוי האמיתי מתחולל כאשר האישהאו האנרגיה הנשית שבאדםמחליטהלא אסכים לכך עוד“. אז השינוי מתחיל להתרחש באמת. עד לרגע זה אמצעים חיצוניים הם חסרי תועלת.

האנרגיה הנשית התעוררה וכוכבה זרח. למעשה, העניין הדחוף ביותר בזמן ובעידן אלה הוא הטרנספורמציה של האנרגיה הגברית! הגיע הזמן להגדיר מחדש את האנרגיה הגברית. יכולתי בקלות לקרוא לתקשור זהלידתה מחדש של האנרגיה הגברית“. אך ברצוני להדגיש שרק באמצעות איחוד מחודש עם אנרגיה גברית בוגרת ומאוזנת, האנרגיה הנשית תוכל לשגשג שוב.

האנרגיה הנשית השיבה לעצמה כוח ועוצמה במאה האחרונה. היא החלה לשגשג בדרך חדשה ומאוזנת יותר. על אף חוסר השוויון שבין המינים ששורר עדיין בחברה שלכם, לא ניתן לעצור את עליית האנרגיה הנשית. אולם האנרגיה הנשית לא יכולה להגיע למלוא כוחה וחיוניותה ללא שיתוף פעולה עם האנרגיה הגברית. הדבר נכון ברמת הקולקטיב כמו גם ברמת הפרט. האנרגיה הנשית אינה יכולה לבצע את פריצת הדרך הסופית שלה ללא תמיכת האנרגיה הגברית והחיבור אליה. לא בשל חולשה מולדת של האנרגיה הנשית, אלא בשל הטבע המהותי של האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית, העובדה שהן שלובות ויכולות להגשים את הפוטנציאל המואר ביותר שלהן רק באמצעות שיתוף פעולה. לכן חשוב עכשיו מאוד שהאנרגיה הגברית תעצב את עצמה מחדש ותעז להיוולד אל מהות חדשה!

כאשר אתם בוחנים את היחסים שבין הגבר והאישה ברמה הקולקטיבית, האנרגיה הנשית נמצאת כעת בעמדת המתנה. היא מחכה. בזמן הזה מתרחש מאבק בתוך האנרגיה הגברית הקולקטיבית, בין הישן והחדש. גל אנרגיה חדש מפציע בתוך האנרגיה הגברית הקולקטיבית שמכבד ושמוקיר את האנרגיה הנשית. גל חדש זה של אנרגיה גברית רוצה להתאחד עם האנרגיה הנשית ולצעוד יחד אל העידן החדש. אך בובזמן, גל ישן יותר של אנרגיה גברית פעיל עדיין ומנסה להיאחז. אנרגיה זו פעילה באופן ברור במתקפות הטרור שהתרחשו בכל רחבי העולם. האנרגיה הגברית בתפקידה הישן של תוקף אכזר, מפגינה כאן את צדה המרושע. באנשים שמבצעים מתקפות נוראות אלה קיימים רגשות אפלים מאוד, תוקפנות וכעס, ובובזמן חוסר אונים וחוסר ישע מוחלטים. מתוך חוסר ישע מוחלט זה הם פונים לביטויים ההרסניים והאכזריים ביותר של הפגנת הכוח. האנרגיה הגברית עליה אנו מדברים חווה עתה פרפורי מוות. היא חשה ששינויים חשובים מתרחשים בקולקטיב ושהאנושות עומדת על סף תקופה חדשה.

אחת הבעיות שעמה אתם מתמודדים כעת, שעה שאתם מתקדמים לקראת שיתוף פעולה מאוזן יותר בין האנרגיה הנשית לאנרגיה הגברית, היא כיצד להתמודד עם סוג זה של אנרגיה אכזרית. אתם תוהים, מה עלינו לעשות בקשר לאנרגיה הגברית הישנה שמנסה ליצור תוהו ובוהו והרס רבים ככל האפשר בנפילתה? הרשו לי לומר לכם את הדברים הבאים, נפילה זו היא עובדה. האנרגיה הגברית הפסידה במאבק, אך היא לא תיכנע בקלות ותמשיך להתנגד עד הרגע האחרון בתוקפנות ובשתלטנות חסרות רחמים.

הרבה יהיה תלוי באופן שבו הגישה הקולקטיבית הפנימית תתייחס לתוקפנים הללו. האם תאפשרו לכעס ולחוסר האונים להיכנס אל תוך שדה האנרגיה שלכם בתגובה למעשי האלימות? אתם נפתחים אז לשדה האנרגיה של התוקפים. ברגע שבו אתם מוכרעים עלידי כעס וטינה כלפיהם, הם השיגו את מטרתם. אתם נשאבים אז אל תוך הרטט האנרגטי שלהם ואתם תהיו מוכנים להרוג גם כן, להרוג את רוצחי החפים מפשע. כל זה מובן מאוד, אך חשוב שתבינו מה מתרחש כאן. ברגע שהרגשות האינטנסיביים הללו עולים, טוב תעשו אם תנהגו בחוכמה ותעצרו לרגע, בדממה. חזרו אל החלק השקט והיודע שבכם ושאלו, מה באמת קורה כאן? הכול קשור לחוכמה ולהבחנה שלכם, ליכולת שלכם לראות מבעד לדברים ולהרגיש מה באמת עומד על הפרק. כוחות הטרור לא ישתלטו על העולם, תם זמנה של האנרגיה הגברית הישנה ומותה קרב.

המסר החשוב ביותר שיש לי לגבי הטרור, לגבי התגשמות זו של אנרגיה גברית תוקפנית ישנה הוא זה: הישארו מודעים! אל תניחו לרגשות חוסר הישע לערער אתכם עלידי כך שתאמצו גישה של קורבן. דעו שהאנרגיה התוקפנית לא תיגע באף אחד שלא מאפשר לה להיכנס לשדה האנרגיה שלו. אם אינכם מגיבים בשנאה או בכעס, אתם לא תמשכו אותה אליכם. האור שלכם יגן וישמור עליכם.

כעת ברצוני להעניק תשומת לב לרמה האינדיבידואלית הארצית יותר, לרמה בה אתם מתמודדים עם האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית הפנימיות. כיוון שגם ברמה האישית התרחש מאבק בין האנרגיות הללו. כל דבר שקורה באופן קולקטיבי משקף תהליכים המתרחשים ברמה האישית.

כדי להדגים את חשיבות האיזון שבין האנרגיה הגברית לאנרגיה הנשית ברמה האישית, אדבר על מרכזי האנרגיה שבכל אדם, המכונים גם בשם צאקרות. קיימים שבעה מרכזי אנרגיה המוכרים לכם, והם ממוקמים לאורך עמוד השדרה, מעצם הזנב ועד לכתר. אדון בצאקרות הללו בקצרה, כדי להראות לכם שכולן מאופיינות עלידי אנרגיה דומיננטית נשית או גברית.

צאקרת עצם הזנב (השורש) היא מרכז האנרגיה שמחבר אתכם לכדור הארץ. האנרגיה בצאקרה זו זורמת אל האדמה ומאפשרת לכם להגשים את אנרגיית הנשמה שלכם בצורה הפיזית, ברמת מציאות חומרית ודחוסה זו. לאור חיבורה לאדמה ולאנרגיה המגשימה שבצאקרת עצם הזנב, ניתן לומר שבמהותה היא אנרגיה גברית. צאקרה לעולם אינה גברית או נשית לחלוטין, אולם ניתן לומר שהאנרגיה הגברית שבה רבה יותר.

הצאקרה השנייה מכונה צאקרת הטבור והיא מרכז הרגשות. מרכז זה מאפשר לכם לחוות רגשות, מצבי רוח, ובקצרה את כל העליות והמורדות בחיים הרגשיים. זהו מרכז פתוח של אנרגיה נשית, צאקרה שבה האנרגיה הנשית שולטת.

כעת בחנו את הצאקרה השלישית, המכונה צאקרת מקלעת השמש, מרכז הפעולה והבריאה. זהו בבירור מרכז שמאפשר לאנרגיה להתגשם במציאות הפיזית. תוכלו להשוות אותו לשמש, לזרימת הקרניים ולעוצמת אור השמש הצהוב (הצבע הטבעי של הצאקרה השלישית הוא צהוב). במקלעת השמש המניעים הפנימיים שלכם הופכים להתגשמויות חיצוניות. זוהי צאקרה של פעולה והגשמה. היא גם מושב האגו, משמע האישיות הארצית, ללא משמעות שלילית. האנרגיה השלטת היא גברית.

צאקרת הלב היא מרכז קולט, כמו צאקרת הטבור, ויש לה יכולת מיוחדת כיוון שהיא מחברת זרמי אנרגיה שונים. זה המרכז שבו שלוש הצאקרות התחתונות (המציאות הארצית) ושלוש הצאקרות העליונות (המציאות הקוסמית) מתחברות. הלב הוא הגשר שבין השכל (הראש) והרגש (הבטן). מהלב אתם יכולים להתחבר לאנשים אחרים ולהתעלות מעל לעצמכם. הלב מתעלה מעל גבולות האגו ומאפשר לכם לחוות אחדות עם מה שנמצא מחוץ לכם, עם כל היש. צאקרת הלב היא השער לאנרגיית הבית. זהו בבירור מרכז של חיבור ואי לכך הוא נשלט בעיקר עלידי האנרגיה הנשית.

צאקרת הגרון היא גברית. ממרכז זה רעיונות ורגשות פנימיים עוטים צורה פיזית באמצעות דיבור, צחוק, שירה וכן הלאה. כאן החיים הפנימיים יוצאים החוצה באמצעות תקשורת בקול ובשפה. באמצעות מרכז זה אתם הופכים את החיים הפנימיים שלכם גלויים לאחרים, באמצעות ביטויים פיזיים כגון מילים, צלילים, תפיסות. זהו מרכז של התגשמות שמאפשר לכם למקד את האנרגיה שלכם כלפי חוץ אל המישור הפיזי. זה גם מרכז של יצירתיות.

הצאקרה השישית, המכונה גם העין השלישית, הממוקמת באמצע המצח, היא נשית גם כן. היא מקבלת רשמים עלחושיים ואינטואיטיביים ומתעלה מעל גבולות הפיזי (חמשת החושים הפיזיים). זהו מושב הראייה העלחושית, החישה העלחושית וכדומה. באמצעות מרכז זה אתם יכולים להרגיש באנרגיה של אדם אחר, ברגשות, בכאבים, בשמחות, כאילו היו שלכם. באמצעות יכולת אמפתיה זו, אתם מתעלים מעל גבולות האגו ומתחברים לכל שאינו אתם.

לבסוף, צאקרת הכתר נמצאת בקצה הראש. צאקרה זו אינה גברית ואינה נשית או תוכלו לומר שהיא מיזוג של שתי האנרגיות. בצאקרה הזאת אתם מתעלים מעל לדואליות של הגבר והאישה. צאקרת הכתר היא שילוב מעניין של שתי האנרגיות. כאשר צאקרה זו מאוזנת, התודעה נמצאת במצב של קבלה כמו במצב של נתינה. קיימת זרימה כלפי מעלה, לממדים האחרים, שם היא מחפשת משמעות או תמיכה רוחניות, או חודרת לרבדים עמוקים יותר של העצמי. בובזמן, קיימת פתיחות שקטה ושלווה, ידיעה שהתשובות תגענה בזמן הנכון. זו תודעה ממוקדת במידה רבה כמו גם פתוחה וקולטת ביותר. בהלך רוח זה אתם קרבים מאוד לאחדות שנמצאת בבסיס האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית, האנרגיה של הרוח או האלוהים.

תיארתי בקצרה את זרימת האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית דרך הגוף האנרגטי של האדם. כעת ברצוני לדבר בעיקר על שלוש הצאקרות התחתונות. אלה הן צאקרות שמחוברות במידה הרבה ביותר לאדמה, והן קשורות במידה הרבה ביותר להוויה בממלכה הארצית. אזור זה של שלוש הצאקרות התחתונות הוא בעל חשיבות רבה לנתיב הפנימי שלכם לריפוי, כיוון שבאזור זה שוכנות הטראומות והצלקות הרגשיות העמוקות ביותר.

לעתים קרובות אתם מרגישים שאתם ישויות ארציות המתפתחות לישויות רוחניות. אך אני רואה זאת בצורה הפוכה. אתם ישויות רוחניות הצומחות לישויות ארציות. כדור הארץ הוא יהלום נסתר שעדיין לא התגלה במלוא יופיו. כדור הארץ הוא הארץ המובטחת!

גן העדן הוא מקום הלידה שלכם. אך אתם לא תשובו למצב התודעה הזכור לכם כבית או כגן העדן, למצב של ישות רוחנית טהורה. הרפתקת הבריאה מביאה אתכם ליעדים חדשים, אתם תמיד מתרחבים ומתקדמים לקראת תודעה חדשה לגמרי. (דיברתי על כך בפרק האחרון של סדרת עובדי האור.) כדור הארץ הוא חלק מהותי במסע הזה.

אולם בהתגשמות שלכם על כדור הארץ ובניסיונותיכם לבטא את עצמכם, סבלתם כאב רב. כמעט לכולכם פצעים רגשיים עמוקים בשלוש הצאקרות התחתונות, פצעים שנגרמו עלידי חוויות של דחייה, אלימות ונטישה. אפשר שהדבר התרחש בתקופת החיים הנוכחית או בגלגולים קודמים. אך כמעט כל חסימות האנרגיה בצאקרות העליונות קשורות לפגיעות רגשיות בשלוש הצאקרות התחתונות.

אדבר תחילה מעט על צאקרת עצם הזנב. החיבור שלכם לאדמה הפך לנטל רגשי, בייחוד עבור עובדי האור. כיוון שנתקלתם בהתנגדות קשה במשך תקופות חיים רבות, יש בכם פחד והסתייגות רבים בכל הקשור לקרקוע ממשי שלכם. קרקוע משמעותו היותכם נוכחים לגמרי בגופים הארציים שלכם ומבטאים את ההשראה הפנימית ביותר שלכם במציאות החומרית. התנגדות זו לקרקע את עצמכם לגמרי נדונה בעבר (בסדרת עובדי האור). היא קשורה בעיקר להיותכם שונים, ולכך שחוויתם דחייה עקב כך.

הצאקרה השנייה, המרכז הרגשי, הושפעה עמוקות גם כן עלידי התנסות של איום או נטישה, פשוטו כמשמעו, או באופן רגשי, ועלידי היותכם מוגבלים מאוד בביטוי העצמי שלכם.

נטל טראומטי זה בשתי הצאקרות הראשונות משפיע במידה רבה על מקלעת השמש (הצאקרה השלישית). מקלעת השמש קשורה לכוח החיים, לאנרגיה ולעוצמה יצירתית. אתם מכירים דוגמאות מעטות ביותר לעוצמה אמיתית זו. כוונתי לעוצמה שאינה תוקפנית או הרסנית. בצאקרת מקלעת השמש אתם רואים לעתים קרובות כיצד אדם מגשים את עצמו בדרך שתלטנית ותוקפנית או בדרך כנועה וצייתנית מדי. שתי הדרכים הן תוצאה של תחושות בסיסיות של חוסר אונים, הנובעות משתי הצאקרות התחתונות הפגועות. בצאקרה השלישית הכול קשור למציאת דרך מאוזנת להתמודד עם עוצמה ושליטה, מדובר באגו מאוזן.

האגו אינו דבר שיש להיפטר ממנו! לאגו תפקיד הולם, הוא מעניק מיקוד לתודעה שלכם, אשר מאפשר לכם לברוא ולהגשים כפרט הנפרד שאתם. כן, אתם חלק מהשלם הגדול יותר, אך אתם גםאנינפרד ושונה מכל השאר. האגו הוא השלמה הכרחית לכוחות הרוחניים אשר מתעלים מעל לאני“. אנרגיית האגו זוכה לכבוד ולהצדקה מלאים במציאות האנרגטית שבה אתם חיים. עוצמה אמיתית היא שילוב מהנה של האגו והרוח.

אזור שלוש הצאקרות התחתונות הוא האזור החשוב ביותר בריפוי העצמי ובצמיחה הפנימית. האתגר הרוחני הגדול ביותר העומד בפניכם עתה הוא לטפל באזור פגוע זה שלכם. מדיטציה וההתחברות לרמות הקוסמיות שבכם ושמחוץ לכם אינן המטרה העיקרית שלכם. מטרתכם העיקרית היא להעניק את ההבנה העדינה ביותר ואת התמיכה האוהבת ביותר לילד הפנימי הפגוע שבכם, ולהשיב לו את יופיו ועליזותו. זו מהות המסע הרוחני שלכם, כאן טמון האוצר הגדול ביותר. מתן הוקרה וכבוד לחלק האנושי שלכם, לילד שבכם, הוא הנתיב שלכם לחמלה אלוהית ולהארה.

ברצוני להפנות את תשומת לבכם לעובדה שבאזור אנרגטי זה, שתיים מתוך הצאקרות הן גבריות. עובדה זו מציינת שיש לבצע עבודת ריפוי רבה באזור זה, ביחס לאנרגיות הגבריות שבתוך כל אחד מכם. לכן, המסר שלי אליכם עכשיו הוא זה: רפאו את האנרגיה הגברית הפנימית! בדרכים רבות, האנרגיה הנשית מחלימה עתה ורוכשת את העוצמה לבטא את עצמה באופן מלא ויפה. התכונות הנשיות של האינטואיציה, הרגישות ויכולת החיבור זוכות פעם נוספת להערכה, אינדיבידואלית כמו גם קולקטיבית. אך אין זה ברור לגמרי מה אופייה של אנרגיה גברית מאוזנת. האנרגיה הגברית הלכה לאיבוד, כך נדמה, בדימויים המזויפים של משמעות המיליםלהיות גבר“, בסטריאוטיפים שתמיד מצביעים על כוח תוקפני. חיוני להכיר בטבע האמיתי של האנרגיה הגברית ולבטא אותו. הצד הנשי זקוק עכשיו לאנרגיה גברית מאוזנת כדי שיוכל באמת למלא את תפקידו. האנרגיה הנשית ממתינה, לא רק בקנה מידה קולקטיבי אלא גם ברמה האינדיבידואלית. האנרגיה הנשית זונחת את תפקיד הקורבן, מחזירה לעצמה את הערכתה העצמית והיא ממתינה כדי להגשים את עצמה בעוצמה ובשמחה באמצעות איחוד מחודש עם האנרגיה הגברית.

מה כוחה של האנרגיה הגברית המאוזנת, בנשים ובגברים כאחד? בצאקרה הראשונה, אנרגיה גברית מאוזנת ובריאה מובילה למודעות עצמית. האנרגיה הגברית אינה צריכה עוד להילחם ולהיאבק, היא נוכחת באמצעות מודעות עצמית. “נוכחות“, כלומר היותה נוכחת לגמרי בכל נשמתכם, היא איכות מהותית של הצאקרה הראשונה. זהו מצב שבו אתם נוכחים ומודעים לעצמכם, נשארים ממוקדים ואינכם הולכים לאיבוד בדעותיו, בציפיותיו או בצרכיו של אדם אחר. יש למצוא את האיזון שבין חיבור לאנשים אחרים וביטוי המהות האמיתית שלכם. אנרגיה גברית מאוזנת בצאקרת עצם הזנב מאפשרת לכם להישאר ממוקדים ומודעים לעצמכם בעת האינטראקציה עם אנשים אחרים ועם העולם החיצון.

חיוני לפתח איכות זו של מודעות עצמית, כיוון שהיא תגן על האנרגיה הנשית שלכם ותדריך אותה. באופן טבעי האנרגיה הנשית נוטה ליצור קשר עם אחרים (ישויות חיות אחרות) ולהיות נוכחת עמם בדרך מזינה ואכפתית. האנרגיה הגברית שואפת ליצור גבולות ולמצוא איזון בין נתינה לקבלה. בכל הקשור לאנרגיות הנשיות הזורמות והמתחברות, האנרגיה הגברית בצאקרות הנמוכות מגשימה את תפקיד העוגן והנחישות. זו הנקודה שבה אתם שבים אל עצמכם, הנקודה של שחרור הקשרים לאנרגיות אחרות עמן התחברתם.

מקלעת השמש או הצאקרה השלישית מגשימה תפקיד דומה אך בדרך שונה. צאקרה זו, כפי שאמרתי קודם, היא מרכז אנרגיית האגו. אתם מתקשים עדיין עם תפיסת האגו. בייחוד בקרב נשמות עובדי האור יש נטייה לתפוס את האנרגיות המעניקות שמתעלות על העצמי שבאדם כאנרגיותגבוהות יותר“. אולם אין זה כך. אתם חיים בעולם שבו שתי האנרגיות משחקות יחד ויוצרות את אבני הבניין של הבריאה. לאחת נטייה להתחבר ולחפש אחדות, והאחרת בוראת הפרדה ואינדיבידואליות. והאחרונה רבת ערך ממש כמו הראשונה.

חשוב שתתפייסו עם האנרגיה הגברית, שתאמצו את האינדיבידואליות שלכם, את הייחודיות שלכם, את האנישלכם. לעתים אתם לבד בחיים ואין הדבר קשור לבדידות אלא להיותכםאני“, אינדיבידואל ייחודי. כאשר אתם מאמצים את היותכם לבד בחיים אין משמעות הדבר שאימוץ זה עומד בדרכה של תחושת החיבור העמוקה לאחרים. אם אתם מאמצים באמת את האינדיבידואליות שלכם, אתם הופכים לפרטים עוצמתיים, עצמאיים ויצירתיים ואתם מסוגלים לחלוק את האנרגיה שלכם באופן מעמיק עם כל אדם או כל דבר, כיוון שאינכם מפחדים לאבד את עצמכם בתהליך או לוותר על האינדיבידואליות שלכם

האנרגיה הגברית של מקלעת השמש מסייעת לכם להפוך יצירתיים ועוצמתיים באמת. לכך ממתינה האנרגיה הנשית שבכם. ההשראה העמוקה שלכם רוצה להתגשם ברמה החומרית, היא רוצה לצאת החוצה בדרך ארצית ביותר ולהביא בשורות של אהבה והרמוניה לכדור הארץ. האנרגיה הנשית היא שנושאת את אנרגיית העידן החדש, אולם היא זקוקה לאנרגיה גברית מאוזנת כדי להגשים את עצמה ולהשתרש במציאות החומרית. לכן כה חשוב שתרפאו את אנרגיות הצאקרה הראשונה והצאקרה השלישית.

אנרגיה של אגו בריא, של מקלעת שמש בריאה מתאפיינת בביטחון עצמי. בצאקרה הראשונה, האנרגיה היא מודעות עצמית, בצאקרה השלישית זו אנרגיה של ביטחון עצמי. אין זה סוג היהירות שאתם רואים באגו מנופח אלא מצב שבו אתם בוטחים בעצמכם, מרגישים: “אני מסוגל לעשות זאת!” זהו מצב שבו אתם מודעים להשראה העמוקה ביותר שלכם, ליכולות היצירתיות שלכם ופועלים בהתאם. אפשרו לאנרגיות שלכם לזרום אל מחוץ לכם, ביטחו בכישורים ובכישרונות הטבעיים שלכם, ביטחו במי שאתם, וצאו אל העולם! אני אומר לכם, לעובדי האור שנושאים ידע וחוכמה פנימיים רבים כלכך, שעכשיו הוא הזמן להראות את עצמכם ולא להתחבא עוד. הגיע הזמן. זהו מחוז חפצכם ובו תמצאו את הסיפוק הגדול ביותר שלכם

התפייסו עם האנרגיה הגברית הפנימית. אל תהססו לעמוד על שלכם, לקבל שפע ולטפל היטב בעצמכם. היו אגואיסטים, במובן הטהור והניטרלי ביותר של המילה. אתם אגו, אתם אינדיבידואלים. אינכם יכולים או צריכים לסלוח ולהבין כל העת; לשאת הכול וכל דבר אינו אקט רוחני. יש רגעים שבהם עליכם לומרלאאו אפילושלוםולא להתפשר בכל הקשור למהות שלכם. עשו זאת ללא רגשות אשם או פחד והרגישו כיצד האנרגיה הגברית של המודעות העצמית והביטחון העצמי מעצימה אתכם, ומאפשרת לאנרגיה הנשית שלכם לפרוח ולזהור.

הכול קשור בשיתוף הפעולה שבין שתי האנרגיות. האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית הידרדרו במאבק ארוך וכואב. הן גם יעלו שוב יחד, כיוון שהאחת אינה יכולה להיות מאוזנת ללא השנייה. עכשיו כאשר האנרגיה הנשית מוכנה לקום מאפר ההשפלה והדיכוי, יש צורך דחוף בלידה מחדש של האנרגיה הגברית. בסופו של דבר, הלידה מחדש של האנרגיה הגברית תהפוך גלויה בקנה מידה קולקטיבי, אולם היא תתגשם תחילה בכל אחד מכם בנפרד, גברים ונשים. כולכם שומרי האנרגיות העתיקות האלה שבכם, וזכותכם להפוך את השותפות ביניהן לשווה ולמלאת שמחה.