דוח אנרגיה לחודש מאי 2022

מאת: ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

מודעות עצמית, ביטחון עצמי והסתמכות עצמית יהיו חשובים כדי לנווט מבעד לימיו של חודש מאי, שבו החלטות קשות, החלטות חדשות, סיומים וסגירות מעגל עובדים יחד כדי לברוא טרנספורמציה.

מאי מתחיל עם הדים מליקוי החמה בעת מולד הירח של ה-30 באפריל, שנשא חתימות של רוחניות וריפוי. איזון זה של שלמות רוחנית וריפוי מצבים בהם קיימת אישלמות אנרגטית יהווה נושא בחודש מאי, ואנו נמצא את עצמנו הולכים הלוך ושוב בין חגיגת ניצחון לבין תזכורת לגבי המחיר ששילמנו במונחים של כאב, סבל ואובדן. אין זה משנה עד כמה נחושים, ברורים ומכוונים אנו בצורך שלנו לשחרר, להתקדם ולהתחיל מחדש, כל דבר אותו אנו משחררים מלווה במידה מסוימת של חרטה ורצון לתוצאה שונה.

האם לא זה הדבר עמו עלינו להתמודד עם כל טרנספורמציה? כדי לקבל משהו עלינו לוותר על משהו אחרעלינו לוותר על הרצון שלנו לרפא את כולם, כדי לצעוד בעוצמה בנתיב האישי שלנו. עלינו לוותר על הציפיות שלנו לאהבה, כדי לשחרר מישהו שלא יכול לאהוב אותנו באופן זה. עלינו לוותר על האמונה שאת הכול ניתן לשנות ושכולם רוצים להיות שמחים, כדי לשחרר את עצמנו מנטל התחושה שאנו לא ראויים לשמחה כאשר יש אנשים אומללים בעולם.

החודש הקודם היה קשה והיה מלווה אולי בכעסים ובדמעות שיאלצו אתכם לברוא טרנספורמציה פורחת בחודש מאי. מה אתם רוצים שיפרח בחייכם ואיזה חלק מהעבר יכול לשמש כקומפוסט כדי לדשן את ההתחלה החדשה שלכם?

עם כל מודעות עצמית מתעצמת ובהירות גוברת, אנו מתחילים לראות אנשים כפי שהם ולא כפי שבחרנו לראותם או כפי שאנו מקווים שהם יהיו. משמעות הדבר היא שאנשים מסוימים בחייכם, שחשבתם שאתם ״עוזרים״ להם, עלולים להפוך מעצבנים ולנטל, בייחוד אלה שדורשים, שנזקקים ושלעולם לא מרוצים. האם העליתם בדעתכם שכך הם בוחרים להיות ולהתנהג ושזו דרכם לשלוט באנרגיה שלכם ולתפעל אותה?

קשה להאמין שאנשים מסוימים נהנים להיות אומללים, אבל זו האמת. אנשים מסוימים הם ״דרמה קווינס״ שנהנים ליצור דרמה, טראומה ותוהו ובוהו סביבם וככל שהם מצליחים לערב אנשים רבים יותר בדרמה שלהם, כך הם מרוצים יותר.

אנשים שמכורים לדרמה, ניזונים מהדרמה שבחייהם והיא מעודדת אותם. הם מחפשים אחריה, יוצרים אותה ומשגשגים בזכותה. הם מספרים לאחרים את הבעיות שלהם ומבקשים עצה, אבל כל שהם באמת רוצים הוא להרחיב את הדרמה ולהכניס עוד אנשים אל תוכה. אז הם משתמשים באנרגיה הזאת כדי ליצור עוד דרמה שמתדלקת סיבוב נוסף במעגל הדרמה שלהם.

הדרך היחידה לצאת מעגל הדרמה היא לעזוב את ה״דרמה קווינס״ מאחור (נשים וגברים כאחד). הם לא רוצים ריפוי או עצה, הם רוצים להתבוסס בדרמה שלהם. הדרך היחידה להגן על עצמכם היא להתרחק ממערכות היחסים הללו רחוק ככל האפשר, בייחוד מבחינה אנרגטית, על ידי שימוש בגבולות אנרגיה חזקים. מפתה לנסות לעזור להם אבל הם לא רוצים בכך, הם רוצים את תשומת הלב שלכם, את זמנכם ואת האנרגיה שלכם.

כאשר הם יהיו מוכנים לוותר על הדרמה, הם ימצאו אתכם, אבל עד אז, הם ימשיכו ליצור חיים מלאידרמה כרצונם ויחפשו אחר כל אדם שיהיה מוכן להסתחרר במעגל הדרמה שלהם יחד איתם.

אתם מכירים מישהו כזה? קרוב לוודאי שהתעייפתם לשמוע את אותם סיפורים, לתת את אותן עצות ולראות כיצד הם מתעלמים מהן בעוד הדרמה ממשיכה וממשיכה.

בחודש מאי אתם יכולים להתחיל לנתק את קשרי האנרגיה הללו ולשחרר את מלכי ומלכות הדרמה מחייכם, ונסיגת מרקורי שתתחיל ב-10 במאי במזל תאומים, המזל בו מושל מרקורי, תסייע לכם בכך.

יש לנו שלוש או ארבע נסיגות מרקורי בשנה והנסיגות של השנים האחרונות היו קשות. נסיגת מרקורי של חודש זה במזל תאומים תעניק לנו פרץ נוסף של אנרגיה כדי לנקות עניינים קרמתיים שכאלה, כיוון שמרקורי ומזל תאומים מושלים בקרמה. אתם עשויים לקבל החודש כמה ברכות של סיומים קרמתיים ולקבל את האנרגיה שסוףסוף תאפשר לכם לשחרר ולהעניק לעצמכם את מתנת סגירת המעגל.

אף על פי שאנו נוטים לחשוב שקרמה כרוכה באנשים אחרים ושהם אלה שצריכים להירפא ולחוות שינוי, תכופות השיעור הקרמתי מצוי שם עבורנו, ואנו אלה שצריכים לשחרר את הרצון לרפא ולשנות מישהו אחר, להראות לו את ״הדרך״ ולאפשר לו לחיות את חייו על פי האמת שלו.

אך לאחר שחיינו תקופות חיים עם אותן נשמות ואותן קבוצות נשמה, מחוייבים לריפוי שלהן, קשה לשחרר וקשה אף יותר להעניק לעצמנו את מתנת סגירת המעגל במצבים הללו, לסגור לתמיד את הדלת על אותה תקופת חיים, כדי שנוכל להתקדם לתקופת חיים אחרת. אף על פי שאנו מרגישים שקיימים עניינים בלתיפתורים שלא תומכים בהגדרה שלנו של סגירת מעגל, עלינו לסגור את הדלת ולהתקדם.

מדוע אני אומרת ״מתנת סגירת המעגל״, כיוון שזו מתנה שמשחררת אותנו מהריקון האינסופי של האנרגיה שגורמים לנו המחזורים הקרמתיים עמם חיינו במשך תקופת חיים רבות. אולם זוהי מתנה שאנו חייבים להעניק לעצמנו, אף על פי שאנו חושבים לעתים קרובות שזוהי מתנה שמישהו אחר מעניק לנו, ומחכים במשך זמן רב מאוד להופעתה של המתנה הזאת.

מהי סגירת מעגל? זוהי סגירה של כוונת אנרגיה, ניתוק מציווי אנרגטי שנתנו לעצמנו. המילה החשובה ב״סגירת מעגל״ היא ״סגירה״, זאת אומרת, להביא לכדי סיום, גמר וסוף.

קשה לסגור מעגל כיוון שהדבר משוייך לכישלון, אם איננו מקבלים את הסיום שהאמנו שיתרחש. זהו השלב האחרון במחזור הריפוי והוא הכרחי לחלוטין כדי לשחרר ללא תנאי קשר קרמתי בינינו לבין מישהו אחר.

שאפו לסגור מעגלים בחודש מאי וזכרו שקרוב לוודאי שהתחושה לא תהיה טובה כל כך, אבל הכרחי לסיים את קשרי האנרגיה הזאת כדי להביא לפתרון קרמתי.

מאז אמצע ינואר 2022, כל הפלנטות נעו קדימה ולא היו כלל נסיגות. פלוטו נכנס לנסיגה בימים האחרונים של אפריל והחודש מרקורי מתחיל בנסיגה שלו. מאי הוא החודש האחרון בשנה שבו נראה תנועה זו קדימה, ובכנות, אני שמחה לקבל קצת הקלה מהפעילות התְּזָזִיתִית הזאת.

עם אנרגיה רבה כל כך שנעה ועם דחיסות שנחשפת, פעולת הנסיגה שמתחילה במאי ושמתעצמת ביוני תהווה הקלה. אמרתי שנהיה עדים לשינויים גדולים החל מהחודש הזה, והנסיגות שמתחילות עכשיו ושתמשכנה במשך השנה תהיינה הזרז לכך.

זה המקום שבו הנושאים של מאימודעות עצמית, ביטחון עצמי והסתמכות עצמיתנכנסים לפעולה.

מודעות עצמית משמעותה להיות מודעים לאנרגיה שלכם ולריבונות האנרגטית שלכם, הסתמכות עצמית היא מצב של הולמות אנרגטית, ללא צורך במישהו אחר שימלא את פערי האנרגיה שלכם, ירפא או ייתקן אתכם, או יפתור את כאבכם.

וביטחון עצמי קשור לשלמות אנרגטית, כאשר ההיערכות והאינטגרציה שלכם יוצרות זרם חלק של הגשמה. אם אינכם חיים את חייכם באופן זה, התחילו לבחון היבטים אלה בחודש מאי, האנרגיה נמצאת כאן כדי לתמוך בכך.

זכרו גם שאנו חווים עדיין את הזווית הריבועית שבין שבתאי לאורנוס מהשנה שעברה ונקבל עוד התנסות ארוכה שכזאת מספטמבר ועד אמצע נובמבר 2022. זהו היבט משבש ביותר והוא מביא את פרדיגמת הממד החמישי, משום שהוא גם מפרק את דחיסות הממד השלישי. זה היבט שיכול, פשוטו כמשמעו, ״לטלטל את הסירה״ והוא עושה את עבודתו. נסו לא לאפשר למה שמתרחש בעולם להסיח את דעתכם וזכרו שהתפוררות הממד השלישי יוצרת תוהו ובוהו.

ליקויים מגיעים בזוגות ולכן לאחר ליקוי החמה בעת מולד הירח ב-30 באפריל, יגיע ליקוי ירח מלא ב-16 במאי. ליקוי זה מתרחש במזל עקרב והוא מזכיר לי את השהות הממושכת של שבתאי במזל עקרב, נסיגה שהייתה מיוני עד ספטמבר 2015. אני זוכרת שכתבתי על כך, כיוון שדומה שהיא נמשכה לנצח. ליקוי זה גם יפעיל את האנרגיה הרוחנית הרבה שהייתה לנו בחודשיים האחרונים, בשל הפעולה של צדק, נגה ונפטון במזל דגים, והדבר יגביר אף יותר את כמות הורדות האנרגיה שנקבל. אם אתם רגישים לאנרגיה, תרצו אולי לטפל בעצמכם מעט יותר ב-16 במאי.

כל הליקויים והפעילויות הללו מעלים מחזורים ישנים, מהשנים 1957, 2003 ו-2014. מה עשיתם אז שיכול לחזור עכשיו לשם בחינה, שחרור וחשבון נפש? מה תעשו היום באופן שונה? לא מדובר בחזרה אלא יותר כהזדמנות לקבל החלטות שונות וליישם סגירת מעגל אנרגטית, ממנה יש לנו בשפע במאי.

אני חייבת לציין את צדק שמחליף מזל ועובר ממזל דגים למזל טלה ב-16 במאי, במקביל לליקוי הירח שיחול בתאריך זה. צדק מחליף מזלות כל שנה, חוזר זמנית למזל חדש לפני שהוא נסוג במשך כמה חודשים. הוא ישהה במזל טלה חמישה חודשים ואז יסיים את השנה במזל דגים, ישלים את ההיבט הרוחני הנדיר והמיוחד עם נפטון, שלא יקרה שוב עד שנת 2188. למרות ההתרחשויות העצובות והאפלות מאוד שקורות סביבנו, יש לנו ניצוץ אור נדיר זה התומך בנתיב ההתעלות המתמשך שלנו.

האם אתם יכולים להאמין שחלפו כבר חמישה חודשים בשנת 2022 והתוהו ובוהו והחשכה דומה שגוברים בכל יום, בצירוף הבזקי אור קצרים? זו לא טעות וזה לא עונש. הדחיסות והחושך הרבים להם אנו הופכים מודעים הם סימן לכמות האור הקיימת, ולא לכך שהחושך והדחיסות מנצחים. זכרו שהאור תמיד גובר על החשכה ולא משנה עד כמה חשוך, האור תמיד בולט. נסו להתמקד באור במקום במה שדומה לחושך שגובר.

הסיבה היחידה מדוע אנו מסוגלים לראות את הדחיסות והחשכה בעולם עכשיו היא משום שאיננו נמצאים עוד בפרדיגמה הזאת ושיצאנו מקו הזמן הזה. המשיכו להאיר והשתמשו באנרגיה של החודש כדי ליצור התחלות חדשות למען עצמכם, על ידי כך שתעניקו לעצמכם את מתנת סגירת המעגל. סיימו את הקשרים הללו עם דברים ששוב לא משרתים אתכם, שמרוקנים את האנרגיה שלכם ושמבזבזים את זמנכם, שהם מקור לסבל ושאתם יודעים עכשיו שאינם באחריותכם. הביעו כוונה חדשה לחייכם, היו נכונים לתת לעצמכם את החמלה, ההבנה ואת חמת הספק שאתם מעניקים בנדיבות רבה כל כך לאחרים.

שמחה היא התכלית והאלוהות היא גורלכם, לכן התמקדו בהן והצהירו על חירותכם במאי.

שיהיה לכם חודש נהדר.

קראת? נהנית? נתרמת? אהבת? נתת תמורה?