דוח אנרגיה לחודש מרץ 2022

מאת: ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

ברוכים הבאים למרץ! אני רואה סימני אביב וזה שינוי מבורך לאחר קור החורף. הכול פורח עכשיו, וגם אנו יכולים. היו אלה כמה שנים קשות והדברים משנים כיוון. אני אומרת כבר כמעט שנה שהחיים יחזרו לשגרה בחודש מרץ ואני עומדת מאחורי הדברים הללו. דברים משתנים ואף על פי שישנם עדיין אתגרים בעולם, איננו צריכים לאפשר להם להציף, לזעזע או ״למחוץ״ אותנו. האור תמיד מגרש את החשכה, אז המשיכו להאיר.

במרץ אנו מרגישים את השינוי באוויר. זה החודש שבו אנו חוגגים את הצמיחה החדשה של האביב ואת סוף החורף. מרץ זה מגיע בתרועה רמה של אנרגיה חדשה שהופכת לגל שיישא מעלה את הספינות, או לכל הפחות את אלה שרוצות לעלות. אם אתם מוכנים ״לצעוד קדימה״, זה החודש בשבילכם, ואם לא, יכול להיות שתגלו סיבות רבות לשקול זאת. מרץ הגיע והוא חודש מלא פעולה.

אני אוהבת את מרץ כיוון שזה החודש היחיד ששמו הוא גם מילת פעולה (march – לצעוד, באנגלית). ה-4 במרץ הוא התאריך האהוב עליי, כיוון שבכל שנה אני אומרת שהוא מזכיר לי שלא משנה מה אירע בעבר, הדרך לצאת מאתגר היא לצעוד צעד אחד קדימה לכיוון התחלה חדשה. אומרים ש״מרץ מגיע כמו אריה״ וחודש זה בהחלט עושה זאת עם פיצוץ של מולד ירח ב-2 לחודש והיבטים של אנרגיה חזקה שיגרמו לנו להתקדם באומץ, בבהירות ובביטחון במשך החודש כולו.

הנושאים של מרץ כוללים מודעות, היערכות, קבלה והכרה. זהו חודש של אנרגיה גדולה, אבל זה מה שדרוש לנו עכשיו. אם אנו מוכנים לפעולה, מרץ יספק אותה בדרכים גדולות מאוד.

מרץ מתאפיין באנרגיה של הספרה 9, מספר של השלמה וסיומים שמכין אותנו גם להתחלות חדשות. אנו יכולים להיתקע בסיומים על ידי כך שנתבונן בערגה על מה ששוב לא חלק מחיינו ונשכח שמשמעות הסיומים היא פשוט שהגענו לסופה של דרך האנרגיה של מצב מסוים, כפי שאני תמיד אומרת.

אחרי כל סיום מגיעה התחלה, אלא אם אנו מושכים את הסיום כיוון שאנו מרגישים את האובדן יותר משאנו רואים את הרווח. היו לנו סיומים רבים כל כך בשנים האחרונות, אל רבים מהם התלוו אכזבות שמישהו מסוגל להתנהג בדרכים כה לא מתחשבות. אבל מה שהשנים האחרונות הראו לנו הוא מה שקיים באמת בלב לבו של אדם, מה הוא מרגיש באמת ויותר מכול, ממה הוא מפחד יותר מכול. קשה לצפות באנשים שפעם החשבנו לרציונליים, פועלים באופן כה לא רציונלי, אבל הפחד הוא מניע עוצמתי.

אם אתם זוכרים לפני כמה חודשים אמרתי כיצד מחזור האנרגיה שחשבנו שהסתיים בשנת 2012 החל למעשה, כך ששנת 2021 הייתה סופו של המחזור הזה. ואמרתי גם שאנו נמצאים עכשיו ב״התעלות 2.0״, מחזור התעלות חדש, מאז ינואר 2022 כאשר הסתיים מחזור ההתעלות שהתחיל באפריל 2003.

האנרגיה נעה במחזורים ובחינת התזמון של המחזורים יכולה לעזור לנו להבין היכן אנו נמצאים בתהליך וכיצד אנו עוברים אותו. כיוון שאנו נוטים לחפש אחר נקודת הסיום של כל התנסות, בייחוד התנסות מאתגרת, ומקדישים זמן רב ״בתקווה שהיא תסתיים בהקדם״, אנו מפספסים הזדמנויות להכיר בכל צעד בהתקדמות שלנו, משום שאנו חושבים שהתהליך עדיין לא ״הסתיים״. מה בדיוק אנו מפספסים? היכן אנו אמורים להיות ומה אנו אמורים לעשות?

כפי ששמעתם אותי אומרת פעמים רבות בעשר השנים האחרונות או יותר, אני מאשימה את האנשים שעטפו את התנסות ההתעלות ב״רוחניותיתר״ והובילו אנשים רבים לשאננות ולשלווה של אמונה מזויפת שהדבר נעשה לטובת התנסותם, ושכל שעליהם לעשות הוא לחשוב על אושר ההתעלות והם יגיעו לארץ הפיות וחדיהקרן, יהיו אלופים בהגשמה, עושר עצום יפול לידיהם והם יחיו חיי חסד וקלילות לנצח. 

התקליט הזה שרוט ומה שנוצר כאן היה שאנשים רבים ישבו והמתינו שדברים יתרחשו כיוון שהם לא הבינו שההתעלות היא לא אירוע פיזי, אלא מחזור אנרגיה שיש לו השלכות ותוצאות פיזיות. ואין ״סוף״ להתעלות, יש מעברים אל מחזורי התעלות חדשים כפי שחווינו בינואר 2022. 

אם אתם שייכים לאותה קבוצת אנשים שממתינים שההתעלות תסתיים כדי שתוכלו להמשיך בחייכם הקלילים בממד החמישי, ייתכן ויהיה עליכם להמתין זמן רב וקרוב לוודאי שלא תחבבו כל כך את האנרגיה של מרץ, כיוון שבחודש זה ששמו (באנגלית) הוא מילת פעולה, המרכיב החשוב הוא פעולה ויהיה הרבה ממנה. 

לפני שנבחן את הנושאים, ברצוני לבחון את האירועים האסטרולוגים, כיוון שהם חשובים. זוכרים שיש לנו זווית ריבועית בין שבתאי לאורנוס, שפועלת כל השנה, וזאת אנו רואים באמצעות כל האתגרים בנוגע לסטטוס קוו, לתנועות העממיות, למחאות העממיות, לאתגרים מול המערכות, ולצמיחה הגוברת בחוסר שביעות הרצון של הקהילה האנושית (המיוצגת על ידי אורנוס), המבינה שהיא נשלטת ומתופעלת על ידי הכוחות של הממד השלישי (שבתאי).

המרכיב המעניין הוא שהדבר מתרחש כאשר אורנוס נמצא במזל שור (מזל שעוסק כולו בהנאה עצמית וביופי) ושבתאי במזל דלי (המזל שמייצג את הממד החמישי, את הקהילה וחשיבה נעלה). זוהי סתירה מסוימת אבל הכול היום נראה כמו סתירה, אמת היא שקר, מעלה הוא מטה, ימין הוא שמאל והאשליה היא לא המציאות. אנו מתקרבים להארה כאן, רגע התעוררות אחד בכל פעם.

אנו גם מתקרבים לצמידות המדויקת של צדק ונפטון ב-12 באפריל, לקו פרשת המים במסע ההתעלות והמודעות הרוחנית הקולקטיבי שלנו. זהו היבט שקרה בפעם הקודמת בשנת 1856 והוא תמיד מגיע עם התעוררות רוחנית חדשה. בשנת 1856 הייתה זו התנועה הרוחנית, בשנת 2022 מדובר במודעות אנרגטית ובריבונות אנרגטית. האם אתם רואים כיצד הריבוע בין שבתאי לאורנוס מאפשר להתעוררות להתרחש ומנסה גם למנוע אותה בעת ובעונה אחת?

מרץ כולל גם צמידות יפהפייה ומתמשכת בין מאדים לנגה במזל גדי שתקיים צמידות מדוייקת עם פלוטו במזל גדי ב-4 במרץ וזוהי עדות לעוצמת האנשים, להתאחדות הקולקטיב, להתגלמות ההיבטים הנעלים והמספקים ביותר של העצמיים האלוהיים והחומריים שלנו. זהו העצמי האמיתי, האנושי והרוחני, הביטוי הרוחני והחומרי, ובמזל גדי הוא מייצג את הניצחון על הממד השלישי ואת שילוב ההתעלות המתמשך בין הממד השלישי לממד החמישי. 

אין זה סיום, זוהי התעצמות.

המאבק שלנו עם האלוהות והאנושיות שלנו הוא שתופס את קדמת הבמה ובקנה מידה רציונלי יותר, זהו מאבק בין האנרגיה הגברית לאנרגיה הנשית. צמידות מאדים ונגה, שתהיה קרובה מאוד עד ה-19 במרץ, היא ההזדמנות שלנו לבחון כיצד אנו מאוזנים, מקורקעים וממוקדים בשני ההיבטים הללו.

מה שאף אחד לא מזכיר בנוגע לצמידות הזאת, בייחוד הצמידות של פלוטו ב-4 במרץ, הוא שמאדים במצב מרומם במזל גדי, ומשמעות הדבר היא שהוא נמצא בביטוי הנעלה ביותר שלו במזל זה. ולכן הוא עוצמתי במיוחד ופעולתו חזקה הרבה יותר, אפילו יותר משל פלוטו, שנמצא במצב נחות מעט במזל הזה. 

מולד הירח ב-2 במרץ היה פרץ אנרגיה מלא עוצמה, יחד עם צמידות צדק במזל דגים וצמידות מאדים, נגה ופלוטו במזל גדי, וממש ביניהם נמצאת צמידות מרקורי ושבתאי במזל דלי. איזו מסיבה! מרקורי לא מקבל הרבה תשומת לב עד שהוא נסוג ומשבש נסיעות ותקשורת והוא הפלנטה הקטנה ביותר ולכן נוטים להתעלם ממנו (עד אשר הוא נסוג), אבל הוא מושל בקרמה.

כאן יש לנו את שתי הפלנטות שמושלות בקרמה, שבתאי ומרקורי, בצמידות במזל גדי, המזל שמושל בממד החמישי ובאנרגיות שלו, כמו גם בחשיבה הנעלה ובהארה. הגיע הזמן שנקבל כמה החלטות רציניות בנוגע למסע הקרמתי שלנומה הוא כולל, מדוע אנו חווים אותו, ומה אנו מתכננים לעשות לגביו בעתיד. האם נמשיך את המחזורים הקרמתיים האינסופיים או האם נשחרר ונתחיל לחיות את החירות היצירתית של הממד החמישי במקום זאת?

קרמה שואבת את השמחה והחיים מתוכנו, גוזלת מאיתנו את השלווה, את השקט הנפשי ואת הביטוי המלא של האנרגיה שלנו. הקרמה מותירה אותנו שקועים במחזורים אינסופיים של ענישה, מהפכה, פיצוי ונקמה. אנו חושבים שאנו ממלאים את תפקידנו על ידי ריפוי אחרים או רדיפתם, אבל זה רק ביטוי נוסף של האנרגיה הקרמתית שלנו המחפשת אחר גאולה, הכרה, אישור או רמת היערכות חדשה. מתי אנו יורדים מהסחרחרה הקרמתית? בכל פעם שאנו מוכנים לעצור ולהתקדם. אנו נקבל הזדמנות לכך במרץ, אבל רק אם אנו מוכנים לנצל אותה. 

הנושאים של מרץ, מודעות, היערכות, קבלה והכרה, הם חלק מתהליך קבלת ההחלטות הקרמתי.

מודעות היא מה שאנו מאפשרים לעצמנו לראות ולדעת. איננו רואים את מה שניצב לנגד עינינו, למעשה אנו רואים את מה שערוך אנרגטית, שנוח ושתואם לאמת שאנו מאפשרים לעצמנו לדעת לאור הנסיבות שמתלוות לאמת זו.

היערכות היא הדבר עימו אנו ״מיישרים קו״ מבחינה אנרגטית. אזהרת ספויילראין זה היבט היערכות של נתיב חיינו. אנו תמיד ערוכים עם מה שמתרחש בחיינו בכל רגע. כאשר אנו מוכנים לרמת היערכות חדשה, נרצה משהו חדש ונחפש אחריו. אין שום דבר מיוחד בנוגע להיערכות, אף על פי שאנשים רבים מלמדים היערכות ואומרים לכם שזוהי רמה גבוהה של צמיחה רוחנית. אין זה כך. היא פשוט מייצגת את התדר והרטט האנרגטיים התואמים לכם. 

קבלה היא האתגר הקשה ביותר שלנו, כפי שכתבתי מתחילת עבודת התקשור שלי בשנת 2004. באותו זמן, המלאך הנעלה אוריאל, המדריך אותו תקשרתי, אמר לי שזהו השיעור הקשה ביותר שלנו בתקופת החיים הנוכחית והוא צדק. הוא קשה כיוון שאנו חושבים שאנו כאן כדי לפתור את המסע הקרמתי שלנו עם אנשים אחרים, לרפא ולשנות אותם, כאשר רוב הזמן השיעור נועד לנו. אנו אמורים ללמוד שעלינו לקבל בחירות והחלטות של אנשים אחרים, ואין זה משנה עד כמה שגויות או מוטעות אנו חושבים שהן, כיוון שזה הנתיב שבו הם בחרו ללכת.

גלגולים רבים שבהם היינו המרפאיםהקדושיםמעונים הניעו אותנו לתקופות חיים מאתגרות אף יותר עם מישהו, כיוון שחשבנו שעלינו לרפא אותו כאשר האמת הייתה שונה לחלוטין. השיעור הוא שעלינו לקבל את הבחירות שלו ולהמשיך הלאה. שיפוט הוא ההפך מקבלה, ולכן אם איננו מקבלים החלטות של אדם מסוים, אנו שופטים אותו בהתבסס על מה שאנו חושבים שנכון עבורו, ולאף אחד מאיתנו אין את הסמכות לעשות זאת, אלא אם אנו מטפלים בתינוק או בילד קטן.

נושא ההכרה של מרץ קשור לנושא הקבלה, כיוון שמדובר בקבלה ובפעולה המבוססת על ידע, לראות את הקיים ולקבלו מבלי להרגיש שעלינו לשנותו בדרך כלשהי. מה שאנו רואים כטעות של מישהו יכול להיות, ותכופות כך הוא, נתיב החיים שלו. מה שאנו רואים כחוסר הבנה רוחנית, יכול להיות הרגע העוצמתי ביותר שלו של צמיחה רוחנית בתקופות החיים הרבות שלו. הכרה אינה שיפוט, היא קבלה. היא חלק מהקבלה שאומרת: ״אני רואה, אני יודע ואני מאפשר לך להיות כפי שאתה״.

דברים נוספים מתרחשים בחודש מרץ, ב-21 חל יום ההיפוך (היום הקצר/הארוך ביותר בשנה), מבשר על בוא האביב וירח מלא חל ב-18 לחודש, מביא לנו הרבה אנרגיה מקרקעת ומרפאה משום שהוא חל במזל האדמה של המרפאמזל בתולה. הוא גם מרחיב את האנרגיה של מולד הירח של ה-2 במרץ, כיוון שהוא מחובר גם לפלוטו.

לא אופתע אם נראה אירוע מאחד גלובלי או אירוע שיאלץ את האמת להתגלות בסביבות ה-7 במרץ, הזמן שבו מאדים ונגה נכנסים למזל דלי, כמעט באותו זמן. אם אתם זוכרים, בדצמבר 2020, צדק ושבתאי נכנסו יחד למזל דלי. מה התרחש באותו זמן ועד כמה הרחקנו לכת מאז? 

אם התעייפתם מהאנרגיה האיטית או הרגשתם שדברים צריכים לזוז מהר יותר, מרץ הוא החודש שלכם, אבל זכרו שככל שאנו נעים מהר יותר קדימה, כך אנו משחררים ומחליפים את האנרגיה במהירות רבה יותר. לכן, אם אתם מוכנים להכניס את התהליך הזה להילוך גבוה, זה נהדר. פשוט אל תופתעו אם תרגישו שהדברים נעים מהר מדי או ללא שליטה לפעמים, כיוון שהמסלול המהיר של ההתעלות (וקיים אחד כזה) עוסק בשחרור כמו גם בקבלה ובנכונות לקחת סיכונים גדולים לטובת תוצאות גדולות. אנו נמצאים שם עכשיו, מסכימים?

אני מתחילה את השנה העשרים לעבודתי ולמסע שלי יחד איתכם. היה זה מסע ארוך, מלא אירועים ולעתים קשה מאוד. עברנו רבות יחד ולאלה מכם שהיו עמי למן ההתחלה, תודה לכם על המחוייבות, האמון, הנאמנות והידידות שלכם. התחייבתי להיות אור זוהר במסע הזה, אף על פי שלפעמים חשבתי שזה יהיה תהליך בן שישה חודשים ולא יותר. לכבוד רב הוא לי להיות עדיין במסע הזה יחד איתכם ואם הצטרפתם אליי זה עתה, ברוכים הבאים לקהילה. אם הייתם כאן הרבה זמן, אנו נמשיך בדרך יחד. אנו מגשימים נצחונות משמעותיים בכל יום וההצגה עדיין לא הסתיימה.

שיהיה לכם חודש נהדר. 

תזכורת: תמיכתכם חשובה ביותר.

לחצו על הקישור.