דוח אנרגיה לחודש נובמבר

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

האם אתם מוכנים לסיומה של שנת 2019? יש לנו רק עוד חודשיים בשנה זו ואני מזמינה אתכם לבחון מה התרחש מאז תחילת השנה הזו, בשעה שאנו קרבים להיבטים ההיסטוריים, הנדירים והעוצמתיים של החודש הזה ושל דצמבר וינואר 2020. מה למדתם מאז ינואר 2019? מה שונה עתה בחייכם? כיצד השתניתם והאם אתם מודעים יותר, שלווים יותר, שמחים יותר ומרגישים ביטחון עצמי, בהירות והולמות רבים יותר? אין זה משנה עד כמה קשה הייתה השנה הזאת עבורכם, כל מצב הכיל ברכה והחודש הזה אנו יכולים לחשוף את הברכות ולהשתמש בהן כבסיס לנתיב האנרגיה החדשה אשר מתחיל בדצמבר ושבונה בסיס חזק לשנת 2020.

בעודנו מתחילים את נובמבר, אנו מעוכבים מעט על ידי נסיגת מרקורי במזל עקרב, שלוקחת אותנו חזרה לנסיגת שבתאי במזל עקרב שהתרחשה בשנת 2015, תקופה ארוכה ומאתגרת מאוד שזעזעה אותנו עד ליסוד הווייתנו, שעה שנאבקנו עם מציאות קשה של שניים מהמורים הקשוחים ביותר שלנו. וכך אנו חוזרים וחווים זאת עכשיו כדי לקבל את השאריות האחרונות של מה שלמדנו באותו מחזור.

וב-11 בנובמבר, מרקורי יעבור מול השמש, היבט נדיר למדי שמתרחש כ-13 פעמים בתקופה של מאה שנים. היו לנו ארבעה מעברים עד כה, בשנים 1999, 2006 ו-2016. מרקורי מושל בקרמת החיים שלנו, ולכן הדבר אמור להפגיש אותנו פנים אל פנים עם הזדמנות נוספת להתמודד עם העבר הקרמתי שלנו בעודנו ממשיכים בניקוי הבית האנרגטי שעסקנו בו כל השנה.

בחודשים הקרובים, יועיל מאוד אם נתמקד בתנועה קדימה תוך שאנו משתמשים בעבר כבאבן דרך להתעצמות, במקום כתזכורת למה שאיבדנו או לא יכולנו להשלים. אנו משתמשים בעבר בדרך הטובה ביותר כאשר אנו מתמקדים באופן שבו התנסויות העבר שלנו העצימו אותנו, כך שהתאפשר לנו להותיר מאחור אמונות ישנות ודפוסי אנרגיה ישנים, במקום להתמקד בכמה קשה היה העבר.

האנרגיה של נובמבר עלולה לעורר בנו כעס רב וזהו רגש שאל לנו להתעלם ממנו. לא ״לא-רוחני״ לכעוס, זוהי אמונה שמאלצת אותנו להדחיק את הכעס שלנו. לכעס תועלת רבה, ובכלל זה הוא מראה לנו היכן אנו מוגבלים ומפחדים והוא גם מאיר באור גדול את המקור והתכלית של הקרמה שלנו. תכעסו וצעדו את הצעד הבא, שאלו את עצמכם על מה אתם כועסים, מדוע אתם כועסים, ואיזה מסר יש לכעס שלכם עבורכם. התשובה עשוייה להיות מאירת עיניים ביותר.

זה יהיה הנושא של חודש נובמבר – לעשות ״לימונדה מלימונים״. כן, העבר היה אולי קשה, אבל אם נתמקד רק בעובדה זו, נאבד את התועלת של החוויות הללו ואת מה שהן יכולות ללמד אותנו, כמו גם את היכולת להשתמש בהן כדי להימנע מלשחזר את העבר, בעתיד.

בנוסף לדחיפה ולמשיכה של נסיגת מרקורי, אנו חווים את ההשלכות של הכוחות המתמשכים של הטרנספורמציה, המושכים אותנו אל תוך ההתעוררות הגדולה ומחזור ההתעלות של שנת 2020. אין לנו שליטה על תנועת האנרגיה הזאת, זהו כוח בלתי נמנע שאנו יכולים או להצטרף אליו ברצון או להילכד במערבולת שלו. התנועה נבנתה לאיטה במשך כל השנה ועכשיו היא כאן. מה יתרחש בהמשך?

אחד מהכלים העוצמתיים ביותר שלנו הוא הריבונות האנרגטית שלנו אשר מכוננת את השליטה שלנו בתנועות האנרגיה בחיינו. איננו יכולים לשלוט במה שמתרחש אצל אנשים אחרים או במה שקורה לאנשים אחרים, אבל אנחנו יכולים לשלוט במה שאנו עושים עם האנרגיה בשדה האנרגיה האישי שלנו. כאשר אנו בונים גבולות אנרגיה איתנים המבוססים על הריבונות האנרגטית שלנו, אנו יכולים לנהל את זרימת ותנועת האנרגיה בחיינו, כמו גם לקבוע את האופן שבו אנו משתמשים בה, אבל יש שינוי קל שעלינו להיות מודעים אליו.

הריבונות האנרגטית שלנו גם מוציאה אותנו מהתגובה הרגשית ומכניסה אותנו אל תוך הזרם האנרגטי, כך שאיננו יכולים להתעסק בדרמה, בטראומה ובתוהו ובוהו של הרגשות שלנו. בעיות החיים נראות מבעד לעדשות של איך ומה אנו מגשימים באמצעות האנרגיה שלנו, במקום כיצד אנחנו מרגישים לגבי מה שמישהו אחר עשה או אמר, או מה שקרה. החיים שלנו זורמים עתה בעקביות במקום בתנודות מעלה מטה של ההתעסקות הרגשית והכאב והדרמה שלה.

אף על פי שאנו חושבים שזו אופציה נהדרת, אם השתמשנו באנרגיה הרגשית שלנו כדי להעניק לחיינו עומק ומשמעות, אנו עשויים לחשוב שחיים המוגדרים על ידי עקביות אנרגטית, גבולות אנרגטיים וריבונות אנרגטית עשויים להיות מעט משעממים. אך זה משהו שאנו צריכים לחשוב עליו, כיוון שהוא חלק משמעותי מחותם האנרגיה היצירתית של נובמבר שיכין את הבמה לאופן שבו נתמודד עם האנרגיה של 2020.

הירח המלא של נובמבר, ב-12 לחודש, חל במעלה 16 במזל שור ומאיר בזרקור זוהר את התהוות הצמידות בין שבתאי לפלוטו. זכרו שהצמידות הזו, במזל גדי, לא התרחשה מאז שנת 1516 ולכן זוהי אבן דרך חשובה ביותר בהתפתחות הקולקטיבית שלנו. עם הירח המלא הזה, מתרחשת גם נסיגת מרקורי והמעבר שלו מול השמש. היו לנו ארבעה מעברים שכאלה בעשרים השנים האחרונות – בשנים 1999, 2003, 2006 ו-2016. אלה היו שנים עוצמתיות ומאתגרות מבחינתי – מה בנוגע אליכם?

מולד הירח ב-26 בנובמבר, במעלה 4 במזל קשת, עשוי להרגיש מעט לא נוח, משום שאין לו היבטים עיקריים כלשהם. אף על פי שירחים חדשים מייצגים בדרך כלל התחלות חדשות, אני חושבת שירח חדש זה, במזל אש, יהיה הקריאה האחרונה לבצע ניקוי כללי אנרגטי כהכנה לאירועים הגדולים של דצמבר וינואר.

ולבסוף, צדק מסיים את חודש נובמבר במעלה האחרונה של המזל שלו, מזל קשת, לפני שהוא נכנס למזל גדי כדי להפוך לחלק מההרכב הגדול של צמידות שבתאי ופלוטו. כדי לדעת כיצד הדבר ישפיע עליכם, חזרו 12 שנים לאחור לזמן הקודם בו שהה צדק במזל גדי – יש לו מחזור בן 12 שנים. צדק מביא ברכות ותועלת, אבל אינכם יכולים לשפוט אותן כטובות או כרעות, ברכות יכולות לכלול מודעות בהירה והתעוררות ולפעמים אלה יכולות להיות מאתגרות.

אנו נמצאים בנקודת מפנה עיקרית עבור האנושות ובמחזור ההתעלות שלנו. השתמשו באנרגיה של החודש הזה כדי לנקות את שדה האנרגיה שלכם מדברים ששוב לא משרתים את השלב הבא בנתיב שלכם, הניחו לדברים, התמודדו עם העבר שלכם, עם האבל שלכם, עם הכעס שלכם, עם החרטות שלכם. הניחו להם לבעור על מדורת הטרנספורמציה בעודכם בוראים מרחב לאינטגרציה המלאה של הממדים השלישי והחמישי ולשלבים הבאים בהתעלות שלכם.

שיהיה לכם חודש נהדר.