דוח אנרגיה לחודש אפריל 2020

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

האם שמעתם את צלילי ה״פוף, פוף, פוף״ של מיליוני בועות מציאות שהתפוצצו בסוף חודש מארס? בעת שהמציאות המתפכחת של מגפה גלובלית משתרשת בראשיהם של מִילְיַארְדי אנשים ברחבי העולם, הרעיון של חיים ״נורמלים״ מתפוגג לפתע ועלינו להתמודד עם הבלתי נתפססגר, בתי ספר ועסקים סגורים, הגבלת נסיעות וריחוק חברתי. אם מישהו תהה האם ״ההתעוררות הגדולה״ הגיעה, יש מעט מאוד ספק בכך עכשיו. אולם אפריל מביא הקלה, וכמה הזדמנויות לחשוב מחדש על העתיד בעת שאנו מתארגנים מחדש, בונים מחדש ומתמירים את הרטט שלנו מבחינה אישית וקולקטיבית.

אין זה הזמן לפחד, אף על פי שזהו אירוע מפחיד למדי בעודנו מתמודדים עם אויב בלתינראה ולאידוע. מי נושא את הנגיף, במי הוא יכה, איך נוכל להימנע ממנו? לא חשבתי על כך רבות באופן אישי עד אשר בתי התקשרה אליי בשבוע שעבר ואמרה ששניים מילדיה אובחנו כחולים בנגיף הקורונה, אחד מהם אושפז בבית החולים. אף על פי שמצבם השתפר בהרבה עכשיו, היה זה רגע התעוררות ממשיזה אמיתי וזה פוגע באנשים אמיתיים, ובכלל זה במשפחה שלי.

אבל יש צד חיובי במציאות של עולם שעוצר לגמרי ובכך שכל האנשים ״מנוערים״ אל מחוץ לחיים ולסגנון החיים שלהם של הסחות הדעת. הביטו סביב היום, מה אתם רואים? כולם בתוך הטלפונים שלהם, דעתם מוסחת על ידי המסרון הבא, ההודעה הבאה, הציוץ הבא או הפוסט הבא בפייסבוק. אנו מתנהלים במוד של טייס אוטומטי והסחת הדעת היא הדרך שבה אנו נמנעים מלראות את הכאב והאומללות שלנו או מלהתמודד עם העובדה שאנו רוצים משהו חדש ושונה.

עברנו ניעור שהוציא אותנו אל מחוץ לבועת המציאות של הסחת הדעת ואל המודעות הברורה שהמציאויות הללו לא קיימות עוד. אם עבדתם במסעדה או בעסק ״לא חיוני״, קרוב לוודאי שאין לכם עבודה עכשיו. רוב האנשים עובדים מהבית והתלמידים לומדים עכשיו באופן מקוון. אם ישנו קודם לכן, אנחנו כבר לא ישנים.

קרוב לוודאי שהמצב מעורר פחד רב באנשים, בייחוד באלה שיש להם זכרונות חזקים מתקופות חיים אחרות שבהן התרחשו אסונות גלובליים, בייחוד מאטלנטיס, מלמוריה ומפנגיאה. זהו תוצר לוואי נוסף לאינטגרציית ההתעלות בעת שתקופות חיים של זכרונות וחותמות אנרגטיים מנוערים לחופשי מתוך שדה האנרגיה שלכם, כדי שתוכלו לשחרר אותם ואת כל הפחד, האשמה, הבושה, החרטה והתקווה האבודה שמלווים אותם.

חשוב להתיר אנרגיה זו עתה, לכן שחררו אותה במטרה לברוא מרחב אנרגטי לכניסת אנרגיה חדשה. כן, עליכם להיות מקורקעים בגופכם, אבל בדרך ״רבממדית״ יותר ובדרך שתאפשר לכם להפוך נפרדים מאנרגיות התדר הנמוך יותר שמכילות חותמות של פחד עז, כדי שתוכלו לשחרר אותם.

האנרגיות של אפריל הן הבטחה של תוהו ובוהו ופוטנציאל, והדבר תלוי באופן שבו נבחר להשתמש באירועים שעמם עלינו להתמודד. דבר אחד בטוח, היה עלינו להחליף את היותנו עסוקים וטרודים במודעות עצמית, ובמקום שבו החיים שלנו התכווצו, יש לנו הזדמנות להתרחב אל תוך פוטנציאלים חדשים.

אם המוגנות וצרכי הביטחון שלכם מאותגרים עכשיו, ראו זאת כהזדמנות להיפתח לבחירות חדשות. האם הגיע הזמן לכתוב את הספר, לפתוח את העסק, להשתמש בכישורים היצירתיים שלכם, לחקור את החלומות שהחיים העמוסים והמלאים בהסחות דעת שלכם לא השאירו לכם זמן לעשות? אם אתם בהסגר ומצווים לצאת החוצה ״לצורך חיוני בלבד״, כמו מיליונים ברחבי העולם, עכשיו יש לכם זמן.

אפריל מתחיל בצמידות חזקה של מאדים ושבתאי, במעלה אפס בדיוק, במזל דלי. שבתאי נכנס למזל דלי ב-22 במארס, זו הפעם הראשונה מאז יוני 1991. מה התרחש אז? סין התחילה בנתיב שלה לשליטה גלובלית. בעברה הייתה שרשרת האספקה של העולם, ועכשיו סר חִנּה במהירות. מחזור שבתאי בן 29 שנים בפעולה. צמידות מאדים ושבתאי מבקשת מאיתנו לחשוב לפני שאנחנו פועלים, לשקול את האופציות שלנו בזהירות, ולארגן את סדר העדיפויות שלנו.

אז, ב-9 לחודש, חל ירח מלא במזל מאזניים, מזל האיזון, אבל בזווית קשה לנפטון ולמרקורי, שניהם במזל דגים. האם אנו נמצאים במצב של אשליה? האם אנו שולטים באשליות (מציאות) שלנו או האם אנו נשלטים על ידן? האם נעשה שימוש בעוצמה היצירתית שלנו כדי להגשים את חיינו באמצעות כוונה, או האם איננו משתמשים בעוצמה היצירתית שלנו? זהו הנכס הגדול ביותר שלנו והוא יהיה יעיל מאוד עכשיו בעודנו בוראים את השלום, השמחה, האהבה והשפע שאנו רוצים בחיינו ובעולם.

ישנם שני היבטי אנרגיה נוספים החודש, המיוצגים על ידי הירח החדש במזל שור שיחול ב-23 לחודש, שמקיים זווית ריבועית עם שבתאי. האם אזור הנוחות שלנו מעט נוח מדי? האם אנו יושבים על הספה במקום לפעול? היבט זה עשוי לנער אותנו מעט ואפילו להפיל אותנו מהספה.

בנוסף, מתקיימת צמידות נדירה בין צדק לפלוטו במזל גדי, שהחלה בשבוע האחרון של מארס אך שתמשיך עד יולי, כיוון שהן צדק והן פלוטו נסוגים בתחילת מאי ובסוף אפריל, בהתאמה. צדק מרחיב הכול ופלוטו מכווץ ומנקה את המשקעים והפסולת. זה אמור להיות היבט מעניין מאוד, בזוכרנו שאנו צופים בהסתלקות שלטון רשע, שחיתות, חשכה והרס בן מאות שנים, שגרם לסבל בל יתואר לאנושות.

האם זהו ניקוי וסילוק החשכה והתרחבות האור? האם עבודת ההתעלות שלנו מניבה סוףסוף פירות שאותם נוכל לראות מתגשמים בעולם? נצטרך לחכות ולראות, אבל זוהי צמידות נדירה מאוד משום שהיא מתרחשת במזל גדי והביקור האחרון של פלוטו במזל הזה היה בשנת 1762, כאשר העולם החל להתמרד כנגד עריצות המלוכה.

הוא נכנס למזל גדי בשנת 2008 כאשר העולם החל להתמרד כנגד עריצות הגלובליזציה. הוא יעזוב את מזל גדי בשנת 2024 וכיצד יראה אז העולםכל אחד יכול לנחש, אבל אני מאמינה שהוא יהיה שונה בהרבה מכפי שהוא היום.

אנו צופים באינטגרציית ההתעלות של הממדים השלישי והחמישי המתרחשת ממש עכשיו בקנה מידה גלובלי. מודעות מגיעה לפני התעוררות וההיערכויות שלנו מוסרות כדי שנוכל להתחבר מחדש בדרך מכוונת, הולמת ומספקת יותר. אין זה זמן להודייהכפי שכתבתי, לא מציאותי לחשוב שאנו יכולים לומר תודה לאתגרים שלנו, בייחוד כאשר הם גורמים לתוהו ובוהו כלכלי, רגשי וחברתי. אך אנו יכולים לבחון את האפשרות להוקיר אותם לכדי מציאויות גדולות יותר וטובות יותר.

שיהיה לכם חודש נהדר.