ירח מלא במזל שור

12 בנובמבר 2019

אלכס מיילס

מאנגלית: סמדר ברגמן

ב-12 בנובמבר חל ירח מלא במזל שור המקורקע, הרציונלי והשליו, אשר יביא לשינוי כיוון. כל המזלות יושפעו מהאנרגיה הזאת, משום שירח במזל שור מעצים את מאפייני השור שבתוך כולנו. אולם, אלה שנולדו במזל שור ירגישו בהשפעות באופן אינטנסיבי יותר מאשר האחרים.

הירח מועצם כאשר הוא במזל שור, ומשמעות הדבר היא שהירח ומזל שור חולקים זיקה חושנית ומהדהדים באופן עמוק והרמוני זה עם זה. הדבר גורם לאנרגיה הלונרית להיות עזה במיוחד בתקופה זו, אשר מגבירה את האינטואיציה והאמפתיה שלנו והופכת אותנו רגישים הרבה יותר מהרגיל.

הירח המלא הזה יהיה עדין, אבל הוא גם יהפוך את חיינו מהקצה אל הקצה וינער אותם מעטרק במידה מספקת כך שנבין כיצד אנו מנהלים תקשורת, ולמי או למה אנו מעניקים עדיפות. בחינת החיים שלנו עוזרת לנו למצוא פשרה ולהשיג איזון, וכמו לכל הדברים הקשורים לירח, יכול להיות שהוא יערער את האיזון שלנו למשך כמה ימים, אבל הדבר יהיה למען התפתחות הנשמה ולטובתנו הגבוהה ביותר.

יכול להיות שכמה מאיתנו סבלו מכאבי גרון לאחרונה, משום שמזל שור מושל בצ׳אקרת הגרון והאנרגיה של נסיגת מרקורי מחזירה אותנו חזרה בזמן, כדי שנוכל לבחון את העבר שלנו וללמוד מטעויות ומפגמים בתקשורת שלנו (ושל אנשים אחרים). צ׳אקרת הגרון אחראית לביטוי וקשורה הן לדיבור והן להקשבה, ואנו עשויים להבין שהסיבה לרבים מהמכשולים עמם אנו מתמודדים היום היא שאיננו מתקשרים באותנטיות את הצרכים העמוקים ביותר שלנו, וכמו כן, משום שאנו, או אנשים אחרים, לא הקשבנו בפתיחות.

הירח במזל שור הוא זמן אידיאלי לנקות חסימות אנרגטיות כלשהן שיש לנו סביב צ׳אקרת הגרון, ואנו יכולים לעשות זאת על ידי הקשבה לאינטואיציה שלנו וביטוי האמיתות שלנו, כך שבאומץ ובפגיעות נאמר כיצד אנו מרגישיםבמיוחד על ידי כך שנספר לאנשים על החשיבות שלהם עבורנו

חשוב להיות זהירים בכל הקשור לצ׳אקרת הגרון, משום שכאשר היא לא באיזון, אנו עלולים ליישם סגנון תקשורת חלש ומבולבל, או ההפך מכךאנו מבטאים את עצמנו באגרסיביות מוגזמת מאוד. כמו כן, כאשר צ׳אקרת הגרון לא מסונכרנת, סביר שלא נקשיב לקול הפנימי שלנו, ולא נחוש אמפתיות וחמלה כלפי אנשים אחרים. הדבר יכול לגרום לכל מיני בלבולים ובעיות, ואנו עלולים להבין שמפרשים את דברינו באופן לא נכון או שאנו משחקים שלא מדעת במשחקי כוח פסיבייםאגרסיביים הבאים לידי ביטוי באמצעות שתיקה רועמת.

לכן הכרחי להבטיח שנחשוב לפני שאנו מדברים; ושנקדיש זמן כדי לאזן את צ׳אקרת הגרון שלנו לפני שאנו חושבים, בייחוד משום שאנו נמצאים באמצע נסיגת מרקורי שידועה בבעיות התקשורת שלה.

כדי להפיק את המירב מהירח המלא הזה, ישנם שלושה דברים עיקריים שכולנו (ללא קשר למזל שלנו) נרגיש צורך לעשות בעת שהירח נמצא במזל שור:

1. להעניק עדיפות למערכות יחסים מסויימות או לשחררן.

נרגיש בצורך לומר את האמת לאנשים הקרובים ביותר אלינו; אולם נעשה זאת רק אם אנו מרגישים בטוחים ומוגנים לעשות זאת. לכן, ננהל את סוג השיחות שמהן אנו נמנעים בדרך כלל, והכוונה מאחוריהן היא להעצים את מערכות היחסים שלנו עם אנשים וליידע אותם על החשיבות שיש להם בחיינו. אם לא נרגיש בטוחים, נמצא את הכוח לשחרר בשקט את אלה שאנו יודעים שכבוד הדדי אינו אפשרי מצדם או שלא בריא לנו להיות בסביבתם.

נמצא את עצמנו מנקים את חשבונות הרשתות החברתיות ואת רשימות הטלפונים שלנו, וכמו כן נעריך מחדש מדוע אנו משמרים קשרים מסויימים שאינם רצויים עוד מזה זמן רב, משום שהדבר מאפשר להעניק עדיפות גבוהה יותר למערכות יחסים אותנטיות ומשמעותיות. אף על פי ששלב ״שריפת גשרים״ זה נשמע אכזרי, זוהי דרכו של מזל שור להבטיח שאנשים בעלי חשיבות יקבלו זמן, התייחסות ותשומת לב שווים, במקום שנלכד בדינמיקות עם אלה שלא רוצים בטוב ביותר עבורנו.

האינטואיציה שלנו תגיע לשיא בימים ספורים אלה, ובעודה נמצאת בשיא של כל הזמנים, אנו נתחיל להבין מדוע הכנסנו את עצמנו שוב ושוב לדרמות, על ידי כך ששחזרנו תרחישים מבלי להבין לגמרי את השיעורים הטמונים בהם. הערכה זו תעניק לנו את התובנות ואת הריפוי שחיפשנו ותניע אותנו בעוצמה להסיר את עצמנו בחמלה מסביבה שיש בה ויכוחים, תוקפנות, מניפולציה, רמייה או שיפוט. ביסודו של דבר, נרצה להסיר מחיינו כל דבר לאבריא או מעייף ולסגור את הפרקים ההרסניים הללו שאליהם המשכנו לחזור שוב ושוב.

2. הרצון לארגן ולהגשים רכוש חומרי.

בעת שהירח מתרוקן ואז מתמלא בזוהר השמש, גם אנו יכולים לרוקן את עצמנו מכל רכוש חומרי ששוב לא מהדהד עם המקום שבו אנו נמצאים בחיינוהדבר בורא מקום לכניסת הגשמות של רכוש חדש.

כאשר נשחרר פריטים ששוב איננו ערוכים עמם, נחוש מיידית קלים יותר, חופשיים יותר, וחפצים מיותרים ובלגן שוב לא יכבידו עלינודברים שחלקם מחזיקים אולי בזיכרונות לאשמחים או באנרגיה שלילית. נשחרר לא רק חפצים מיותרים, נשחרר גם מטען רגשי שהתתמודע שלנו נאחז בו, כיוון שלא הבנו אולי את הכבדות האנרגטית שרבים מהדברים הללו נושאים.

אם ישנם פריטים רבים שברצוננו להיפטר מהם, אך שיש להם ערך רגשי חזק, אנו יכולים לבצע טקס קטן בליל הירח המלא, שבו נעטוף את הפריטים ונניח אותם במקום בטוח ומקודש בתוך האדמה.

3. נסו להפסיק להיות עקשניים.

אלה שנולדו במזל השור עקשניים מאוד לעתיםובמשך הירח המלא הזה, ללא קשר למזל שבו נולדנו, נבחין כולנו בנטיות העקשנות שלנו העולות לפני השטח. זוהי דרכו של היקום להפנות את תשומת הלב שלנו לתכונה זו, כדי שנוותר על דפוסי התנהגות ישנים ונלמד מטעויות העבר.

האנרגיה של מזל שור ידועה לשמצה ביכולתה לשחק את המשחק הארוך; לכן, מצבים שאותם לא הצלחנו להבין מזה זמן מה, יעלו עכשיו לפני השטח. אפשר שהצד העיקש והלאגמיש להחריד של מזל שור עיכב אותנו וגרם לנו לפספס כמה הזדמנויות יקרותערך לאחרונה, בעיקר בשל גאווה ויהירות. אנו יכולים לפספס הזדמנות לחוויות ולמערכות יחסים המזינות בעוצמה את הנשמה רק בשל היותנו תקועים בדרכים מיושנות של חשיבה, הרגשה והתנהגות.

דרך הוויה עיקשת ונוקשה זו מעייפת, ולכן יש לבצע עבודה פנימית כדי שנוכל להתקדם בחופשיות. הדבר כרוך בלמידה ובמחיקה של כל הסיפורים הישנים המבוססים על פחד שגרמו לנו להקריב את הדברים שאנו רוצים יותר מכולולהחליף אותם בגרסאות חדשות ומעודכנות שערוכות עם האופן שבו אנו מעדיפים לקיים אינטראקציה (ומשמעות הדבר בעיקר התמודדות עם האגו העיקש שלנו וסירוב לאפשר לו לשלוט בנו).

כאשר אנו מוותרים על העקשנות שלנו, אנו עשויים למצוא את עצמנו רוצים ליצור קשר עם אלה שמהם התרחקנו זמנית, משום שהירח מעודד אותנו ברכות לפתוח את הלבבות שלנו, לסלוח ולתקשר באופן אותנטי.

פגישה זו בין הירח למזל שור יוצרת שלב מעבר בלתי רגיל ודרמתי לכל אדם שהוא בדרך כלל זהיר, עומד על המשמר, עקשן מטבעו ושלא סביר שיאמץ שינוי פתאומי.

אם נכנע לירח המלא הזה על ידי כך שנתכוונן לאנרגיה השמיימית שלו, נזכה בחלון הזדמנויות של אומץ עצום, באמצעותו נוכל לנפץ קירות רגשיים, להסיר שריון מגן, לאמץ פגיעות, ולנקות את עצמנו מכל דבר (או כל אדם) שמעייף אותנו ושמעכב אותנו בחיינו.

הדבר מעניק לנו את הנחישות והאמונה להצהיר בדיוק מי, מה והיכן אנו רוצים להיות בחיינו. אנו עשויים גם לגלות רבות מהתשובות לשאלות ״למה״ שהדהדו בלבבות ובמוחות שלנו מזה זמן ממושך מדי.

כאשר אנרגיה לונרית מהפכנית זו נמצאת בשיאה, היא תפעיל את הרגשות הנסתרים והפנימיים ביותר שלנו, בין אם הדבר ימצא חן בעינינו או לא, וצפוי לנו מסע חלק והרמוני הרבה יותר אם ניפתח, נשים לב ונקשיב קשב רב למנטור שלנו שבשמיים.

באופן כללי, הירח במזל שור הוא שלב טרנספורמטיבי עז ביותר עבור כולנווזמן שבו אנו מתמודדים, קולקטיבית, עם צד הצל שלנו.