תודעת הממד השישי – המשך

להיפתח אל הרטט דרך כל החושים

יערה בויום-קפלן

אוגוסט 2016

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 


תודעת המרחב השישי מבקשת מאיתנו מבט על, רב כיווני, מבט פתוח ואובייקטיבי הפועל דרך כל החושים, יכולת לראות את המרחב מכלל הזוויות בו-זמנית.

העין השלישית היא המרכז האנרגטי בגוף שקשור לתודעה זו הנפתחת בפנינו. העין השלישית שוכנת במרכז הראש, פנימה, על הציר האנרגטי-האנכי שנמשך מקרקעית האגן ועד לקדקוד הראש. מרכז זה פועל כמגדלור, עד אשר יאיר ויעורר את בלוטת האצטרובל מתנומתה, עד שהיא תתעורר ככדור בדולח ותאפשר את הראייה אל מעבר, דרך כמה ממדים ומרחבים בו-זמנית.

בלוטת האצטרובל ממוקמת בנטייה לאחורי הראש; ממש לפניה בקדמת המצח, באותו הגובה, ממוקמת תחנת החושים, מעל גשר האף.

חושינו מושפעים רבות מסך חוויותינו בעבר ואינם משדרים אותות אובייקטיבים למוחנו. במהלך שנותינו וחוויותינו, חמשת החושים עברו לשליטת מנגנוני ההישרדות, ובכך הם מעוורים ומסמאים את החוש השישי, היודע, המבין את מגוון האפשרויות הכרוך בכל צעד ושעל.

לאורך ההיסטוריה שלנו כבני אדם פרטיים וכאנושות קולקטיבית, נחרתו בראשינו תובנות ומסקנות לגבי העולם שנובעות מצרכי הישרדות. אירועים שונים במהלך חיינו נקשרו לחוויה החושית שלנו: ריח מסוים הגורם לדחייה או לתשוקה, טעם בלתי נסבל ועוד. חוויות טראומתיות נחרטו בתודעתנו ונוצקו אל תוכה לא רק דרך מסקנה, אמונה או תפיסת עולם שגויה, אלא גם דרך חושינו השונים.

השפעה זו על חושינו הותירה מרכז זה פועל דרך קבע בעמידה על המשמר, בערנות ובדריכות, כמו במצב לחימה. חושים דרוכים ללא הרפיה הם דרך בטוחה לשאיבת אנרגיה משאר המרכזים בגוף ולמתח מתמשך. ברבות הימים, תבניות הגוף מתחילות להתעייף והמתח הבלתי פוסק מביא לתשישות.

אך בנוסף ואולי בעיקר, הטיית נתיבי האנרגיה הללו לטובת דריכות בלתי פוסקת מייצרת תחושות שליליות ובלתי נעימות. לאורך הזמן, החושים הדרוכים יצרו מעקפים למרכז העין השלישית שמשפיעים על בדולח האצטרובל, כך שהיא לא תוכל להיות בתקשורת מלאה ומוארת עם כל השדות האנרגטיים בכלל המרחבים השונים.

תודעת הממד השישי היא שלב בהתפתחות המרחבית, המבקש החזרת מערך תחושות אובייקטיבי אל חושינו. כזה שיאפשר לחוש השישי להיפתח, לאינטואיציה המחוברת אל חוכמת העולם, אל חוקי הרוח, אל חוקי היקום הגבוהים, להשפיע על הווייתנו.

תודעה גבוהה זו משולה למבט על, גבוה, כמעוף הציפור, אך מבט שמסוגל לראות דבר מה במרחב מכל זווית אפשרית, גם תת קרקעית. דמיינו סלע ענק שצדו האחד תלול ואף צוקי ומקטע אחר מלא בצמחיה עבותה. והנה, מכיוון שונה מתקיים בו מדרון מתון שמאפשר מעבר. רק תודעה מרחבית שכזו תאפשר לראות את הסלע כשלם. כך גם תודעת הממד השישי, תודעה הרואה את כלל הזוויות, כלל התרחישים, כזו שמבינה את המכלול, את המורכבות, מאפשרת לחושיה הפתוחים לחוות את ההוויה.

אך כל עוד מרכז חושינו מופעל ומגיב מתוך מנגנוני ההישרדות, לא תוכל תודעה זו להיפתח במלואה בפנינו. מתבקשת כניסה עמוקה פנימה אל מרכז ההישרדות והסרת כל צווי המניעה שיצרנו לעצמנו, הן כפרטים והן כחברה. השפעות צווי המניעה במרכז ההישרדות הינן בעלות משקל עצום ביחס לתפקוד שלנו ולאופי מערכות היחסים שיצרנו מסביבנו. צווי המניעה משפיעים גם על מערך התחושות הפיזיולוגיות – כיצד נחווה מיניות ומגע, אכילה ושובע, טעמים ומרקמים.

החושים המייצרים תחושות שקריות, הפכו עם הזמן למציאות המגולמת והמוכרת. על מנת לאפשר חזרה למצב אובייקטיבי באופן יחסי, נדרש האדם לחקר פנימי מעמיק של נבכי נפשו, על מנת להתיר את אותם צווי מניעה פנימיים. מסע התרה זה מבקש גילוי תודעה ומסקנות מושתלות בבינתנו, בדרך שבה אנו מבינים וקוראים את המציאות.

האותות המכוונים יהיו גילוי הרצונות והצרכים הכמוסים, מהווי הנפש שלא קיבלו מענה. עד כמה רצון וצורך שלא מומשו, ואף שנרמסו, הן כתודעה קולקטיבית והן כסיפור פרטי, השפיעו עלינו ויצרו צווי מניעה פנימיים מתוך הנחות יסוד בעלות פרשנות מוטה.

הדרך לתודעת העל מבקשת פרימה של הפרשנויות הללו. היא מבקשת את היכולת לנקות את מחסני הכאב הרגשי שיצרו זוויות ראיה חד-כיווניות, לאפשר נגיעה בכאב העתיק על מנת לעכל אותו, על מנת לשחרר אותו מגופיכם. לגלות שוב את מאוויי הנפש, את אלה שאינם ילדותיים, אלא את הגבוהים, את תשוקת הנשמה, זו שבאה לכאן כדי לחולל את מחול החיים.

ככל שיתקיימו עיבוד רגשי וחקירה מתוך התבוננות והכלה, מחילה וחמלה, כך תתאפשר החוויה של ראייה אובייקטיבית, דרך כל החושים, מבט וראייה אל קשת האפשרויות הבלתי מוגבלות הנפתחות בכל רגע ורגע.

כל רגע הינו רגע חדש ועמו שלל אפשרויות.

אפשרו לעצמכם לחוות את צבעי העולם על גווניו הרבים דרך כל החושים.

בשאיפה צבעוני

יערה בויום-קפלן – מרפאה בתקשור, מטפלת בריברסינג (נשימה מעגלית), מכשירה ומנחה מרפאים בתקשור ובפתיחת תדרים.

ליצירת קשר: 0526770273

yaarabk@gmail.com