אמונות מעצימות

30.00

פורמט המאמר הוא PDF.

המאמר נכתב במקור בשנת 2006. המאמר מכיל 8 עמודים ו-2155 מילים.

המאמר נשלח באמצעות המייל בלבד. המאמר לא יישלח באופן אוטומטילאחר קבלת ההזמנה והתשלום, אשלח לכם את המאמר לכתובת המייל שרשמתם בהזמנה.

ניתן לשלם באמצעות העברה בנקאית, אפליקציות ״ביט״ או ״פייבוקס״ בלבד.

לא ניתן לשלם באמצעות פייפאל.

אם ברצונכם לשלם באמצעות העברה בנקאית, יש לעשות זאת בבנק או דרך אתר הבנק שלכם. לאחר מכן, שלחו לי צילום מסך כאסמכתא.

יש לבצע תשלום בתוך שבוע מיום ביצוע ההזמנה.

ייתכן עיכוב במשלוח המאמר אם רכשתם אותו בסוף השבוע או בחג.

תיאור

מאמר מאת סטיב פאוולינה

קטע מהמאמר:

מה קובע את המטרות שאתם מציבים לעצמכם? התשובה היא ההקשר, שהוא האוסף המלא של האמונות שלכם ביחס למציאות. אתם תמיד מציבים מטרות שתואמות להבנה הנוכחית שלכם את היקום.

כיוון שאין שני אנשים בעלי אותו הקשר (כולם תופסים את העולם באופן שונה), לכולם יהיו מטרות שונות. במסגרת ההקשר המסוים שלכם, מטרות מסוימות תראנה חכמות, בעוד שמטרות אחרות תראנה מטופשות. ובמסגרת הקשרים מסוימים, הישארותכם נטולימטרות יכולה להיות המצב האידיאלי.

כפי שהוזכר ב״פודקאסט מספר 13 – מעבר לדת״ (באנגלית), אני לא מחזיק במערכת אמונה קבועה. אני סבור שהאמונות הן כמו תוכנה הרצה על מחשב. להזדהות עם אמונה מסוימת כלשהי ידמה בעיניי כהתייחסות למחשב הביתי שלי כאל מעבד תמלילים ותו לא. האמונות שלנו הן העדשות דרכן אנו תופסים את המציאות. כל עדשה (אמונה) מתאימה טוב יותר למצבים מסוימים מאשר למצבים אחרים.

מדע הוא עדשה. דת היא עדשה. פסימיזם הוא עדשה. בכל פעם שאתם תופסים את המציאות בדרך, בצורה או באופן כלשהו, נקודת המבט המסוימת שלכם היא העדשה שלכם.

אין צורך לציין שכמה אמונות הולמות כנראה למציאות יותר מאשר אחרות. באופן כללי, ככל שהאמונות מדוייקות יותר, כך הן גם מעצימות יותר. אם אמונה בכוח הכבידה מאפשרת לנו לשגר לוויינים למסלול כדור הארץ, בעוד שאמונות אחרות לא עושות זאת, אז האמונה בכוח כבידה היא אמונה מעצימה ואי לכך מדוייקת יותר מאשר החלופות.