מהי נשמה תאומה והאם לכולם יש אחת כזו?

אלת׳יאה לונה

www.lonerwolf.com

אוקטובר 2015
מאנגלית: סמדר ברגמן

 

מהי בדיוק נשמה תאומה והאם נכון שלכולנו יש נשמה תאומה שכזו שאנו אמורים לפגוש?

כאשר רובנו מדמיינים זוג נשמות תאומות, אנו נוטים לחשוב על רומיאו ויוליה, טריסטן ואיזולדה או אליזבת׳ בנת ומר דרסי, ועל הרומן האינטנסיבי, מלא התשוקה ורב התהפוכות שהגדיר את מערכת היחסים שלהם (ושהותיר אותנו עם לבבות פועמים ודואבים). אך בשעה שסיפורי אהבה מרגשים ותכופות טרגיים אלה העניקו לנו שבריר של תקווה שסיפורי האהבה האישיים שלנו יהיו קסומים לא פחות, במציאות אנו מתמודדים עם קשרים רומנטיים שהם משעממים במקרה הטוב וחסרי התאמה לגמרי במקרה הרע.

בשעה שלחלקנו היו מערכות יחסים כמספר הטישו בקופסה, לאחרים מאיתנו היו מערכות יחסים מעטות אך ממושכות שהסתיימו בסופו של דבר; ולבסוף, לחלקנו מעולם לא היו מערכות יחסים, בכלל. אז מה הסיפור עם הנשמות התאומות הללו? ומדוע כה מעטים מאיתנו מוצאים שותף ״מושלם״ או חיבור נשמה?

מהי נשמה תאומה (באמת)?

קיימות תפיסות מוטעות רבות מאוד לגבי נשמות תאומות שקשורות למשאלות לב ולאידיאליזם. לדוגמה, בואו נשחק במשחק. הנה הוא: ברגעים הבאים אני רוצה שתעצרו לרגע ותנסו להגדיר מהי ״נשמה תאומה״…. אחת, שתיים, שלוש…. הפסקה… חשבו.

כיצד אתם מגדירים נשמה תאומה?

עבור רוב האנשים (וקרוב לוודאי שגם עבורכם), נשמות תאומות נחשבות בדרך כלל לאנשים שעומדים לצדכם לנצח – למשך כל ימי חייכם. הם גם נחשבים לאנשים שמשלימים אתכם ושמשפרים את חייכם במידה רבה מאוד. אף על פי שייתכן והדבר נכון במובנים מסוימים, במובנים אחרים הוא אינו נכון.

אז מהי נשמה תאומה? מניסיוני אלה הם הדברים שבאמת מגדירים נשמה תאומה:

נשמות תאומות הן החברים הכי טובים שלכם. הם גם השותפים הרומנטיים והמיניים שלכם. (כמו כן, יכולים להיות לכם גם חיבורים עמוקים מאוד עם ידידים, קרובי משפחה ובעלי חיים – אני מתייחסת לאלה כאל ״ידידי נשמה״ – אבל אנשים אחרים מתייחסים גם אליהם כאל נשמות תאומות).

נשמות תאומות הן המראה שלכם. אנשים אלה משקפים אליכם את הפגמים, את חוסר הביטחון, את החלומות ואת העוצמות שלכם, כדי לסייע לכם להתפתח לפוטנציאל המלא ביותר שלכם. אתם יכולים לסמוך עליהם שיהיו כנים איתכם, כנים לחלוטין, אפילו במידה שבה הם לא חסים על רגשותיכם, כיוון שאכפת להם כל כך מכם.

נשמות תאומות הן זרזים רוחניים. אנשים אלה לא משלימים אתכם, אלא עוזרים לכם להפוך לגרסה הטובה ביותר האפשרית של עצמכם. מדוע הם לא משלימים אתכם? כיוון שאתם כבר שלמים במהותכם, ובמהלך כל חייכם אתם נמצאים בתהליך של גילוי מחדש של עובדה זו.

נשמות תאומות הן אנשי הסוד והמורים שלכם. לפעמים השיעורים שאנשים אלה מלמדים הם מכוונים, אך תכופות השיעורים שהם מלמדים אינם מכוונים והם תוצר לוואי של מערכת היחסים שלכם עמם. כיוון שהן מבינות אתכם באופן עמוק כל כך, נשמות תאומות גם משמשות כאנשי סוד עוצמתיים, מסייעות לכם בזמנים קשים ומאיצות בכם להיות ולעשות כמיטב יכולתכם.

נשמות תאומות משרות תחושת ״היכרות״ עמוקה. הדבר אפשרי כיוון שביליתם תקופות חיים רבות יחד עמן. משהו ביניכם פשוט עובד, כאילו הייתם ידידים ואוהבים מאז ומעולם.

תכופות נשמות תאומות מכירות אתכם יותר טוב משאתם מכירים את עצמכם. לכן, הן יכולות להזדהות איתכם ברמת הליבה.

נשמות תאומות רוטטות באותו תדר. זו רק דרך מיופייפת לומר שנשמות תאומות לא רק אוהבות את אותם הדברים שאתם אוהבים, ושיש לכם מטרות דומות, אלא שהן גם חולקות את ערכי החיים, האמונות והחלומות העמוקים ביותר שלכם. אתם ״מבינים״ אלה את אלה ברמת הדנ״א.

נשמות תאומות אוהבות אתכם אהבה ללא תנאי. גם אתם אוהבים אותן אהבה ללא תנאי. אף על פי שלעתים נשמות תאומות לא תוכלנה להיות יחד לתמיד, נשמות תאומות לא יכולות לשנוא זו את זו למשך תקופות זמן ממושכות. למרות כל מה שהן עושות, אתם עדיין אוהבים אותן, והן עדיין אוהבות אתכם.

נשמות תאומות אינן מושלמות. יש להן פגמים מעצבנים, הרגלים מגעילים ותופעות מוזרות, אבל הן עדיין אנשים מדהימים עמוק בפנים.

נשמות תאומות לא תמיד מזוהות באופן מיידי. אהבה ממבט ראשון אינה מיתוס, אבל היא גם לא הדרך היחידה שבה תוכלו לגלות מי היא הנשמה התאומה שלכם. תכופות נשמות תאומות מופיעות ב״תחפושות״ שונות בחיינו.

נשמות תאומות לא תמיד נשארות עמנו למשך כל תקופת חיינו. זהו מיתוס פוגעני ביותר שהייתי שמחה לבטל פעם אחת ולתמיד! נשמות תאומות לא תמיד נשארות עד הסוף, אבל זה לא דבר רע. אנו אוהבים לחשוב שאהובינו יהיו עמנו לעד, כיוון שזו מחשבה מנחמת וסנטימנטלית. אבל לפעמים לחיים יש תוכניות אחרות עבורנו. לרוע המזל, הרס האידיאל הזה גרם לסבל רב בחיי אנשים, לו הייתי עדה ממקור ראשון. לפעמים נשמות תאומות מגיעות לתקופה קצרה בלבד ולפעמים הן נשארות לתמיד. יהיה המקרה אשר יהיה, נסו ליהנות מהחוויה.

אפשר למצוא נשמות תאומות רבות – אף על פי שרוב האנשים נוטים למצוא אדם אחד עמו יש להם התאמה עמוקה. לי באופן אישי לא הייתה מעולם יותר מנשמה תאומה/להבה תאומה אחת, ולכן איני יכולה לדבר מניסיון. אבל הכרתי אנשים שטענו שהיו להם מערכות יחסים עמוקות רבות.

האם לכולנו יש נשמות תאומות?

זו שאלה שקשה לענות עליה כיוון שהדבר תלוי ברמת הבגרות הנשמתית שלכם. האם אדם חומרני, תגובתי, ששונא את עצמו, שתקוע בדפוסים ישנים של אמונה והשקפות עולם המבוססות על פחד יכול למצוא נשמה תאומה? אין זה סביר. מדוע? כיוון שכדי להעניק אהבה באופן אותנטי, אתם חייבים תחילה להיות מסוגלים לאהוב את עצמכם במידה מסוימת. וכדי לקדם בברכה את השינויים המטרידים והתפוגגות האגו שנשמות תאומות מביאות, עליכם להיות במקום פתוח, מקבל ובוטח.

אני מאמינה שלכל אדם יש לפחות ידיד נשמה אחד בחיים, ולכולנו יש מורי נשמה רבים, אבל נשמות תאומות…? משיכת אדם אל חייכם, שבאמת תואם לכם, מחייבת עבודת נשמה. איך תוכלו לגלות מי היא הנשמה התאומה שלכם מבלי שתכירו תחילה מי אתם באמת ומה באמת אתם רוצים מהחיים עמוק בתוך נשמתכם? תמיד תגששו באפלה.

זוהי בדיוק הסיבה מדוע אנשים רבים כל כך מתקשים למצוא את ״האחד״ בחייהם: בדיוק בגלל שהם לא מכירים, מבינים ואוהבים את עצמם. כה רבים מאיתנו מחזיקים באמונה שמישהו או משהו אחר שמחוץ לעצמנו ״ישלים אותנו״, כאשר מאז ומעולם התשובה טמונה בתוכנו. נשמות תאומות פשוט מסייעות לנו להבין זאת על ידי פתיחת הלבבות שלנו באמצעות כוח האהבה.

ולכן התשובה שלי היא זו: לכולנו יש הזדמנות למצוא נשמות תאומות, אבל לא תמיד יש לנו את היכולת לכך. איך אוכל להבין מהי נשמה תאומה אם איני מבינה עדיין מהי נשמה? איך אוכל לחוות אהבה ללא תנאי של איחוד נשמה תאומה כאשר אני ממשיכה לשנוא את עצמי ואנשים אחרים?

כמובן שאיני אומרת שאתם חייבים להיות מושלמים או נאורים כדי למצוא את הנשמה התאומה שלכם, אבל אתם כן צריכים להשתתף באופן פעיל בתהליך ההתפתחות הרוחנית. הלך הרוח והערכים שלנו קובעים את המציאות שלנו. אם הלך הרוח שלי מתמקד בהיותי ענייה מרודה, חיי הרגשיים ישקפו זאת. אם אני מעריכה תהילה, מעמד וכסף, המציאות שלי תשקף זאת, בין אם באמצעות אחוזת מיליון הדולר שלי או מערכות היחסים המרוששות שלי – או שתיהן.

סיכום

אפשר שיש לכם או שאין לכם את היכולת למצוא נשמה תאומה ברגע זה, אני לא יודעת. אבל אם אתם בטוחים למדי שיש לכם את היכולת – המשיכו לדבוק באמונה זו. לפעמים החיים מאלצים אותנו לחכות מסיבות שאיננו מבינים, אבל הסיבות תמיד חכמות ולטובתנו. מצד שני, אם אינכם מרגישים שאתם מסוגלים למצוא נשמה תאומה ברגע זה, אל תלחצו. כפי שאמרתי כבר, אתם יכולים להתבגר נשמתית באמצעות תהליך של פיתוח אהבה, הבנה וקבלה עצמית. תהליך זה יפתח את הדלת לאפשרויות מרגשות רבות בחייכם.

לבסוף, אל תתעלמו מהאפשרות שייתכן וכבר מצאתם נשמה תאומה! הכרתי די הרבה אנשים שבמשך שנים רבות היו עיוורים לגמרי לעובדה שהם כבר מצאו את ״האחד״. לרוע המזל, הם המשיכו לרדוף אחר אידיאלים לא מציאותיים וחסרי תועלת שהסתירו מעיניהם את היופי שהיה בידם. לכן זכרו לבדוק האם הנשמה התאומה שלכם כבר נמצאת בחייכם עכשיו, ממש מתחת לאפכם!

הביוגרפיות שלנו

אלת׳יאה לונה

אלת׳יאה לונה היא כותבת רוחנית רבת השפעה שעבודתה שינתה את חייהם של אלפי אנשים ברחבי העולם. לאחר שנמלטה מכת דתית בה גדלה, לונה חוותה משבר קיומי עמוק שהוביל להתעוררותה הרוחנית. כיועצת פסיכורוחנית וסופרת מקצועית, המשימה של לונה היא לסייע לאנשים אחרים להפוך מודעים למלכודת בה הם חיים, ולמצוא שמחה, התעצמות וחירות בכל הנסיבות. ראו עוד מעבודתה באתר: www.lonerwolf.com

מטאו סול

מטאו סול הוא יועץ ומנטור פסיכורוחני ידוע שעבודתו השפיעה על חייהם של אלפי אנשים ברחבי העולם. משום שנולד למשפחה בעלת היסטוריה של התמכרות לסמים, סכיזופרניה ומחלת נפש, מטאו למד על קשיי המצב האנושי מגיל צעיר. כיועץ ומנטור רוחני, משימתו של מטאו היא לסייע לאנשים אחרים לחוות חופש, שלמות ושלווה בכל שלב בחיים. ראו עוד מעבודתו באתר: www.lonerwolf.com