זה סוף נתיב האנרגיה

ג׳ניפר הופמן

ינואר 2016

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

יכולתי לקרוא למאמר הזה ״עשר דרכים בעזרתן תדעו שלחיים שלכם נגמר הדלק״, כיוון שזו התחושה שמקבלים בסופו של נתיב האנרגיה – כמו מכונית שנגמר לה הדלק והיא אינה נוסעת לשום מקום. המשמעות הפשוטה של הדברים הללו היא שלנתיב שבו אתם הולכים אין עוד אנרגיה עבורכם ואין לכם עוד מה לברוא במרחב אנרגטי זה, כיוון שאתם נמצאים עכשיו ברמה אנרגטית שונה. אם אתם נוהגים לקרוא את דף הפייסבוק שלי, כתבתי כיצד אנו פותחים ומפעילים שער (פורטל) אנרגיה בחודשים האחרונים. השערים היו כאן, אך רדומים, במשך עידנים. עם שער אנרגיה חדש זה, יש לנו גישה לתדרים חדשים ושונים רבים כל כך; אתם הופכים מודעים למגבלות של הנתיב הנוכחי שלכם, ומבינים שהרבה כל כך נגיש לכם. אתם נמצאים בסופו של נתיב האנרגיה שלכם והגיע הזמן לשקול לעבור מדלק נטול עופרת לדלק סילוני.

הדבר דומה במקצת למגורים בבית רגיל ונוח וביקור באחוזה ענקית. כאשר אתם שבים לביתכם, לפתע הוא נראה קטן מאוד ולא מפואר כל כך. כאשר אנו ניצבים למול תדרים חדשים שיכולים להרחיב את חיינו בדרכים כה רבות, לפתע החיים שלנו נראים קטנים ומוגבלים מאוד, אנו יכולים לראות היכן ניתן לבצע שינויים ותוהים מדוע לא ראינו הזדמנויות אלה קודם לכן. השיפוט אינו יעיל כאן, כיוון שהן לא היו נגישות לנו בנתיב האנרגיה הנוכחי שלנו, אך עם התדרים החדשים, הפוטנציאלים החדשים אפשריים עתה.

אבל איך נדע שמה שאנו רואים הוא אפשרי ואיך נוכל להתחבר אליו ולהגשימו? האם אנו חכמים, עוצמתיים, כשרוניים ומסוגלים מספיק כדי לברוא אפשרויות חדשות למען עצמנו? כן – אם נתחבר לאנרגיות החדשות. אבל תחילה, אנו חייבים להתנתק מנתיב האנרגיה ששוב לא משרת אותנו, כיוון שאין לו את התדר או הרטט שיאפשרו לפוטנציאלים החדשים הללו להתגשם. כל תדר אנרגטי הוא בעל פוטנציאל מוגבל וכאשר אתם מגיעים לרמה זו, אין לו עוד מה להציע. זה סוף הדרך של האנרגיה הזאת והיא לא יכולה עוד לשרת אתכם בעת שאתם בוראים היבטים חדשים לחייכם. הדבר כולל גם מערכות יחסים, מצבים ואנשים בחייכם.

הנה עשר הדרכים העיקריות שבעזרתן תוכלו לדעת שנתיב האנרגיה שלכם הגיע לסופו, שהאנרגיה בחייכם שוב לא משרתת אתכם, ושאתם בסופו של נתיב אחד, מוכנים להתחיל לצעוד בנתיב אחר:

  1. אינכם אוהבים יותר את חייכם, הם מרגישים מוגבלים וקטנים ואתם יודעים שמשהו מספק יותר נמצא שם עבורכם, גם אם אינכם יודעים עדיין מה הוא.
  2. אינכם אוהבים את מה שאתם עושים בחייכם, והדבר יכול לכלול את עבודתכם, את הקריירה שלכם, את המצב הכלכלי שלכם, את מערכות היחסים שלכם, מקום המגורים שלכם.
  3. דברים שפעם גרמו לכם אושר הם עכשיו דברים שאין בהם שמחה עבורכם. ייתכן אפילו שאינכם מסוגלים כלל לזכור כיצד זה מרגיש להיות מאושרים.
  4. אתם מנותקים מהאנשים סביבכם ואפשר אפילו שכלל אינכם מחבבים אותם יותר. אולי הם מתרחקים מכם מעט (או הרבה) או כאשר אתם נמצאים בחברתם, השיחה מורגשת מאולצת ואתם מתקשים לתקשר איתם.
  5. אתם מרגישים תקועים, לא מסוגלים לנוע בשום כיוון ואפשר שאתם משתוקקים מאוד לשינוי ומוכנים לנוע בכל כיוון שהוא רק כדי לחולל שינוי, או שאתם כה מבולבלים שאינכם יכולים לשקול לעשות שום דבר עכשיו.
  6. אתם מרגישים חסרי מוטיבציה ואיבדתם את היצירתיות והאמביציה שלכם. ביצוע פעולות פשוטות מרגיש כמו הליכה בבוץ טובעני.
  7. אתם מרגישים ״אפופים״, מבולבלים והחשיבה שלכם מעורפלת. אתם מתקשים להתרכז ולהתמקד בדברים הקטנים ביותר, ודומה שכל פעולה לוקחת לכם זמן רב.
  8. אתם חולמים הרבה בהקיץ על היותכם בכל מקום אחר חוץ מאשר בחייכם ברגע זה.
  9. קיים פיתוי חזק להסתלק, לברוח, להיעלם למקומות לא ידועים ולעזוב את חייכם העכשוויים כדי לגלות מה יגרום לכם אושר.
  10. יש לכם דחף לנקות את מרחב החיים שלכם, להיפטר מדברים שאינכם רוצים עוד, וכאשר אתם ממיינים את החפצים שלכם, אתם מופתעים לגלות מכמה דברים אתם מוכנים להשתחרר.

ומה הלאה? איך תתגברו על היעדר המוטיבציה והאומללות הכללית שמכריעים אתכם עתה? אף על פי שייתכן שאתם חשים שזהו הסיוט הנורא ביותר שלכם, למעשה זהו הרגע העוצמתי ביותר שלכם, כיוון שהפחד מפני שינוי עלול להיות קטן בהשוואה לרצון שלכם בשינוי ולנכונות שלכם לאפשר אותו. ואז הוא יכול להתרחש. אין זה משנה כמה עוצמתי ומבטיח הוא פוטנציאל האנרגיה, עד אשר נבין שלנתיב שבו אנו הולכים אין עוד אנרגיה עבורנו ונסכים לשקול נתיב חדש, כל הפוטנציאלים נותרים בגדר פוטנציאלים טהורים.

השלב הבא הוא לשקול איזו פעולה נוכל לבצע. אל מה היינו קשורים שאנו יכולים עכשיו לשחרר? לאילו תוצאות אנו יכולים להתחיל לברוא עתה את היסודות? החלומות שלכם מספקים את התשובות לשאלה ״מה אני רוצה״, לכן שימו לב לתשוקות הסודיות שלכם, לדברים שבאים אחרי הצהרות ״הלוואי ש…״ שלכם. אנו יכולים לנוע מאומללות ודיכאון לפעולה רבת השראה כאשר אנו יודעים שדיכאון ואומללות הם סימן שהגענו לסוף נתיב אנרגטי. על ידי צעידה בנתיב החלומות והתקוות שלנו, נתיב חדש יכול להתגלות. על ידי נקיטת פעולה רבת השראה, אנו מרחיבים את פוטנציאל האנרגיה החדשה לכדי מציאות חדשה לחיינו.