האם זו אנרגיה או אנרגיה?

ג׳ניפר הופמן

פברואר 2018

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

לפעמים קשה לדעת מתי להישאר ולהמתין לתוצאה הסופית שאנו יודעים שהיא אפשרית, או לשחרר ולהסתפק בידיעה שעשינו כמיטב יכולתנו. כדי לדעת באיזו מן האפשרויות לבחור, עלינו לבחון את האנרגיה של הציפיות שלנו. אם התוצאה שאליה אנו משתוקקים מחייבת שאדם אחר ישתנה או יעשה משהו שונה, או ייתכן שאנו מצפים לסגירת מעגל, לקבלת אישור, לגמול על התרומה שלנו לחיי אותו אדם, או לתודה כלשהי. הדבר כרוך ב״אנרגיה״, ואף על פי שהוא עשוי להתרחש, הוא עשוי גם שלא להתרחש. האם נצליח לשחרר ולהמשיך הלאה, דבר שמחייב רמה גבוהה יותר של ״אנרגיה״? האם נוכל להעניק לעצמנו את סגירת המעגל שאנו רוצים, מבלי להתחרט, לנטור טינה או להרגיש מאוכזבים מהתוצאה? התשובה טמונה בהבדל שבין אנרגיה ואנרגיה (באנגלית, energy and Energy).

האנרגיה שאינה מודגשת היא האנרגיה האישית שלנו, שאנו שולטים בה ומכוונים אותה, המקור שלה נמצא בתוך הגוף והשדה האנרגטיים שלנו. היא מוכרת מאוד, כפי שצריך להיות, כיוון שבדרך כלל זוהי האנרגיה הממוחזרת שלנו ושאותה ירשנו. כל שאנו עושים עם האנרגיה הזאת – התחושות, המחשבות, האמונות והחוויות שלנו – הם חלק מדפוסים ישנים מאוד שעליהם חזרנו במשך תקופות חיים רבות. אם היא מתסכלת ומרגיזה, אם אנו עובדים קשה עמה אך לא מקבלים את התוצאות שאנו רוצים, הסיבה היא שאנו תקועים במחזור אנרגיה ואין שום דרך לפתור זאת אלא אם ועד אשר נהיה מוכנים להתאים את האנרגיה שלנו לאנרגיה חדשה.

האנרגיה המודגשת היא אנרגיית מקור ואנרגיה אוניברסלית. אנו מכנים אותה אהבה ללא תנאי (שהיא אנרגיה ולא רגש), אבל אני חושבת שהמילה ״אהבה״ אינה מתאימה כאן, עלינו לראות אותה כמודעות מתרחבת שנגישה לנו ברגע שאנו מסלקים את מסנני הפחד, הספק וההגבלה. זוהי זרימה של אנרגיה שעמה אנו יכולים להתחבר כל הזמן, אנו יכולים לכנותה ״אנרגיית מקור״.

אז אם היא תמיד נגישה, איך קרה שירדנו מהאנרגיה הנרחבת והגבוהה והפכנו לאנרגיה שאליה אנו רגילים בחיי היום-יום שלנו, ואם אנו תמיד מחוברים לזרם עוצמתי זה, מדוע איננו יכולים לבטא שמחה, שלווה, אהבה ושפע רבים יותר בחיינו?

התשובה היא פשוטה – אנרגיה קיימת בכל התדרים ויש לנו גישה לכולם, אבל איננו יכולים להתחבר לאנרגיה האוניברסלית, לקבל ולשלב אותה כיוון שהיא נמצאת בתדר שגבוה יותר מהתדר שלנו. אנו מודעים לתדר שתואם לתדר שלנו ויש לנו גישה אליו, ואנו יכולים להתחבר לתדר שתואם לרמת הרטט שלנו ושערוך עמה.

ביסודו של דבר, איננו יכולים להיות מודעים לתדר אנרגטי שהוא גבוה יותר מהתדר שאנו מגלמים עכשיו, ואין זה משנה כמה תדרים פוטנציאלים אחרים קיימים.

דמיינו שיש לכם ליטר מים וכמה כוסות בגדלים שונים. לא ניתן למזוג את הליטר כולו לכוסות בגדלים שונים. אנו זקוקים למיכל בגודל מסוים אם ברצוננו למזוג את כל המים ממיכל אחד לשני. כדי לקבל אנרגיה בתדר הגבוה ביותר, אנו חייבים להעלות את הרטט האנרגטי שלנו כדי שנוכל לשלב אותה. איננו יכולים לצפות להיות מיכל הולם לאנרגיה שאיננו מתאימים לתדר ולרטט האנרגטיים שלה.

קיימות דרכים רבות באמצעותן אנו מנמיכים את התדר שלנו, חוסמים זרימות של אנרגיה או מגבילים את התרחבות האנרגיה שלנו. אחת הדרכים העיקריות שבאמצעותה מתרחשים הדברים הללו היא הניסיון שלנו לרפא או לשנות אדם אחר. כאשר אנו עושים זאת, אנו חייבים להתאים את התדר האנרגטי שלנו לתדר האנרגטי של אותם אנשים כדי שנצליח להתחבר אליהם. אז אנו נמצאים בתדר האנרגטי שלהם ולא בשלנו ואנו ממחזרים אנרגיה, לא מזמינים פנימה תדרים חדשים. אנו מנסים אפוא לשנות אותם על ידי שיקוף האנרגיה שלהם, ומשמעות הדבר היא שאיננו יכולים לקבל גישה לאנרגיה שעמה אנו מסוגלים להתחבר, כיוון שנטשנו את התדר שלנו כדי לרפא מישהו אחר על ידי גילום התדר שלו.

לכן, ההחלטה להתרחק ממצב כלשהו עלולה להיות קשה כל כך, כיוון שהקרבנו רבות כדי לצעוד בנתיב עם אותו אדם או לשהות במצב זה. יש לנו השקעה אנרגטית רבה ואנו רוצים לראות שההשקעה שלנו מניבה פירות, פירות אלה יכולים להיות טרנספורמציה של אדם כלשהו או זכייה באהבה, בקבלה ובאישור שלו. אנו רוצים שההשקעה שלנו תהיה מוצדקת ושהריפוי שלו ישחרר אותנו. אולם תכופות מדובר במחזור אנרגיה ארוך, והשלווה והאישור שלנו מגיעים כאשר אנו מבינים שאנשים אלה לא רוצים להירפא, להיוושע או להפוך מוארים – הם מרגישים בסדר גמור במקום שבו הם נמצאים, ללא קשר לכך שאנו חושבים שמקום זה שגוי עבורם.

אבל בסופו של דבר, בחירת האנרגיה והתדר שאותו אנו רוצים לגלם היא שתסייע לנו להיערך עם האהבה, השלווה, השמחה והשפע שאנו רוצים לברוא בחיינו. זה המקום שבו אנו מציבים את הצרכים האנרגטיים שלנו במקום הראשון ואנו עושים זאת על ידי יצירת כוונות עוצמתיות לחיינו, שמאפשרות לאנרגיה להיכנס ולמלא את אותו מיכל אנרגיה. בחרו להוסיף אנרגיה מהתדר הגבוה ביותר לשדה האנרגיה שלכם. יש לכם את הכוח לעשות זאת ואתם יכולים לשנות את נתיב האנרגיה, את התדר והרטט שלכם בכל רגע. בחרו באנרגיה של השמחה, חפשו אהבה ללא תנאי ומודעות נרחבת, היו ברורים לגבי הכוונה שלכם לחייכם, לסוג החיים שאתם רוצים, ולדברים שאתם רוצים בחייכם והאנרגיה הדרושה כדי להגשים את הדברים הללו תהיה נגישה לכם.