האם אתם יכולים לגרום כאב למישהו?

ג׳ניפר הופמן

13 במארס, 2018

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

תכופות אני שומעת מהקוראים, מהלקוחות ומהתלמידים שלי שהם לא רוצים לגרום למישהו אחר כאב על ידי כך שיחוללו שינויים בחייהם. זו דאגה גדולה ודאגה תקפה, אבל האמת היא שאינכם יכולים לגרום למישהו כאב, ואין זה משנה מה תעשו. יש לכך שתי סיבות: הריבונות האנרגטית שלהם, והבעלות השווה שלהם על הקרמה, מחזורי הנשמה והדינמיקות של קבוצת הנשמה הקיימים ביניכם. קיים ויכוח מסוים לגבי נושא זה ולא קל להבינו באופן רציונלי, כיוון שהיקום אינו נחמד, הוא הוגן, ואין טוב ורע, הכול הוא חילופי אנרגיה.

כל אדם שיש לכם סוג מסוים של אינטרקציה איתו הוא חלק מקבוצת הנשמה שלכם ויש לו סוג מסוים של קרמה איתכם. חשוב לזכור זאת, כיוון שאם אתם מפחדים לגרום לאנשים אחרים כאב, הרי שקיימים ביניכם קרמה ישנה כלשהי או נושאים אנרגטיים בלתי גמורים, שאותם אתם מעלים לפני השטח. בדרך מסוימת, אתם חשים אחריות כלפי התחושות שלהם וכלפי האופן שבו הם יגיבו למה שאתם עושים. זוהי דרך אחת להישאר במחזורי הקרמה ולהמשיכם, במקום לאפשר להם להיסגר.

סיבה אחת מדוע אינכם יכולים לגרום לאנשים אחרים כאב היא שהם ריבונים מבחינה אנרגטית. לא משנה מה מתרחש ביניכם, הם בחרו להיות במצב זה איתכם למען ריפוי והתפתחות הנשמה שלהם. בין אם אתם הקורבן או התוקף, הכניסה אל תוך מצבים משני חיים נעשית, מנקודת מבטה של הנשמה, מתוך מטרה ברורה לרפא את פצעי הנשמה, להשיג היערכות אנרגטית מחודשת, לנקות את הקרמה ולהסיר אנרגיה דחוסה משדה האנרגיה שלכם. הדבר נכון לגבי כל אדם, בכל מצב.

ולכן אם אנשים כלשהם מציבים את עצמם בנתיב שלכם ואתם לא עושים את מה שהם רוצים שתעשו, למשל, שתטפלו בהם, שתאהבו אותם או שתתמכו בהם, יש להם ברירה, לחוש כאב בשל הבחירות שלכם או לקבלן ולהחליט מה ברצונם לעשות לגבי המצב. אם הם בוחרים לחוש כאב, אזי הם חוזרים על דפוסים קרמתיים ישנים. ואז עליכם לבחור האם ברצונכם להתנהל איתם ברמה זו או לא, שהיא בחירה להמשיך בדפוסים הקרמתיים הישנים יחד עמם, או לא.

סיבה נוספת מדוע אינכם יכולים לגרום לאדם אחר כאב, היא כיוון שכולם אחראים לרגשות שלהם. אף אחד לא יכול ״לגרום״ למישהו להרגיש משהו, כל הרגשות הם בחירה והם הדרך שבה אנו מעבדים אנרגיה. לדוגמה, אם החלטת ללמוד באוניברסיטה המרוחקת מרחק של אלף קילומטרים ולא להינשא לאהובתך מהתיכון, קיים שיעור קרמתי חזק מאוד שכרוך בכך שאתה חי את חייך בדרכך ולא מקריב את חלומותיך כדי למלא ציפיות של מישהו אחר. אולי היא תהיה שבורה בגלל הבחירה שלך וקרוב לוודאי שעשיתם זאת יחד פעמים רבות בעבר. ואם היא נכנסת להיריון כדי לאלץ אותך להינשא לה ולהישאר איתה, זה מחזור קרמתי אחר בפעולה.

להיות אחראי כלפי כאבו של אדם אחר דומה למצב שבו אתם נותנים לו פטיש ואז מרגישים רע כיוון שהוא השתמש בפטיש כדי להכות את עצמו בראשו, ואף יותר מכך, שאתם לוקחים אחריות מלאה כלפי הפעולות שלו משום שהוא פגע בעצמו.

העובדה היא שלכל אחד בעלות על החלק שלו בקרמה ושהחלוקה היא חצי-חצי – כן, כל אחד מאיתנו אחראי למחצית מהקרמה ולכן אנו מוגבלים לריפוי החצי שלנו, החלק שלנו. לאף אחד אין מאה אחוזים מאף קרמה כלשהי. זכרו את המראה הקרמתית, מה שאתם עושים בתקופת חיים אחת תזכו לראות מנקודת המבט המנוגדת בתקופת חיים אחרת. בשל כך, המתעלל הופך לקורבן, הרודן הופך למשרת, והעני הופך לעשיר.

אנו חייבים להפסיק לקחת אחריות כלפי דברים שלא שייכים לנו והמתנה הגדולה ביותר שאנו יכולים להעניק לאדם כלשהו היא להכיר בריבונות האנרגטית שלו. משמעות הדבר היא שאנו מתייחסים לעוצמה ולבחירות שלו בכבוד הגדול ביותר האפשרי. משמעות הדבר גם שאיננו לוקחים אחריות כלפי הבחירות של אחרים או סבורים שאנו הגורם לכאבם.

אני יודעת שזה נושא קשה, כיוון שאנו רוצים שכולם יהיו מאושרים ויסכימו במאה אחוזים לבחירות שלנו ואם הם לא עושים זאת, אנו יכולים לחשוב שאנו מתנהגים ברשעות, בחוסר התחשבות או שאנו גורמים להם כאב. אם אנו מאמינים בכך באמת ובתמים, האם אנו מוכנים לשנות את הבחירות שלנו כך שיתאימו להם? אבל אז, מי סובל ומתי זה נגמר, כיוון שמדובר פשוט בחזרה על מחזורים קרמתיים שיש לנו עם אנשים אחרים. אם לא נאפשר לעצמנו להיות אחראים כלפי הבחירות של אנשים אחרים, אז לא נוכל לאפשר להם להאשים אותנו בסבל שלהם (ולא נוכל גם להאשים את עצמנו).

המציאות היא שכל האנשים צועדים בנתיב האישי שלהם לכיוון ההתעלות, שהיא מסע שמוביל אותנו מריפוי המחזורים הקרמתיים לשלמות היותנו בעלי אינטגרציה אנרגטית, להולמות של היותנו באנרגיה האלוהית שלנו ולמצב שבו האנרגיה שלנו זורמת בהרמוניה. השאלה איך נגיע למצב של הולמות אלוהית תלויה בכל אחד מאיתנו באופן אישי, ולאף אחד אין את הכוח לעצור את ההתעלות שלנו או לחסום את ההתפתחות שלנו, אלא אם אנו מאפשרים לו לעשות זאת.

ידע זה מאפשר לכם לבחור מה נכון עבורכם ומה הדבר הטוב ביותר עבורכם, מבלי שתפחדו שאתם בוראים קרמה נוספת, גורמים כאב לאדם אחר, או שעליכם לשנות את התוכניות שלכם בגלל ציפיות של מישהו אחר. האירו באור בהיר והתאימו את האנרגיה שלכם לתוצאות שאליהן אתם מתכוונים כדי לברוא את השמחה שאתם רוצים בחייכם.

***

אתר זה קיים כבר כעשרים שנים. אין עוד כמוהו בארץ. הוא משמש כספריית עצומה של תרגומים וחומרים מקוריים, הנגישה לכל מי שמעוניין להיכנס ולקרוא. הכניסה חופשית. יכולתי לשים בכניסה עמדת תשלום, למכור מנויים… אבל זה לא מרגיש לי נכון. אולם, כדי להמשיך בעבודת התרגום אני זקוקה לתמיכה ולעזרה שלכם – הקוראים.
לחצו על הלב ותנו מהלב. ~ סמדר