בריאת המציאות

לזקק את האנרגיה דרך החושים

יערה בויום-קפלן

אוקטובר 2016

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

כל דבר בעולמנו בנוי מאנרגיה, אנרגיה הנהפכת לחומר. גם תודעתנו היא סוג של אנרגיה ההופכת לחומר. היא מתאפיינת באמצעות שפה, מחשבה ועולם דימויים המושתת על סך רגשותינו וחוויותינו.

אנו מאמינים שאנו בוראים מציאות שרירה וקיימת. אנו אכן בוראים את המציאות, אנו בוראים את האופן שבו נגיב למציאות. ככל שתודעתנו מורכבת, מסועפת ותת קרקעית כך התוצאה הנגלית על פני השטח, הקורמת עור וגידים, תתהווה במציאות עם פער. פער בין מה שהאדם חווה בתודעתו פנימה, לבין מה שהוא חושב שהוא מבקש לעצמו, ומשם התוצאה הפוכה ולעתים נחווית כשלילית וכמאכזבת.

אומנם יש לסייג דברים אלו, משום שבאותה מידה שביכולתנו לברוא מציאות, כך הכל פתוח ובלתי תלוי בדבר.

העולם בנוי מאיזון עדין שבין היוצר (הפן הבורא מציאות) לבין הנוצר (הפן הנברא). איזון בין שני אלו חי וקיים בכל אחד ואחת מאתנו.

כל עוד נחזיק בדעה שעלינו ללמוד טכניקות ושיטות כדי לשלוט על המציאות, הרי שאיבדנו את האיזון העדין שבין שני הכוחות הללו: בורא ונברא; הפכנו להיות חולי שליטה, ללא ענווה, צניעות ולמידה מתוך גמישות; ללא יכולת התמסרות.

כדי למצוא את האיזון העדין, שבו אדם לוקח אחריות על החלק הפעיל שלו בבריאת המציאות, עליו להכיר את הכוחות התת-קרקעיים שמניעים את התודעה ממקום למקום, שיוצרים מאותה אנרגיה חומר – תוצאה במציאות.

היבטי הנפש והתובנות, התחושות, שלעתים רבות מוטים ביחס לאמת, נוצרו מאותן מנהרות רגש עוצמתי.

לקיחת אחריות של האדם על תהליך הבריאה של עצמו, מבקשת הסכמה פנימית למעבר בתוך כל מנהרות הרגש הללו. בדומה לעלייה על רכבת תחתית וחקירה של נימי נוף הארץ הפנימית של נפשו. אלו רכבות רגש, שחלקן נעות בזרמים תת-קרקעיים וחלקן יוצאות אל מרחב הנוף המודע.

לעתים נגלה בחקר זה שעל פני מנהרה רחבה במיוחד, עוצמתית, נבנתה עיר גדולה, בניינים על גבי בניינים, הרחוקים מרחק רב מפני האדמה, כך שהמנהרה תחתם יוצרת ריק ולא מאפשרת לבסס את יסודות המבנים, כך שלימים עלולים מבנים אלו להיסדק ולקרוס אל תוך עצמם, ליצור רצף של מפולות.

ההסכמה להיכנס פנימה לתוך מנהרות הרגש מאפשרת לשוב אל הרגשות שיצרו תחושות.

תחושה היא תולדה של רגש שנחווה בעוצמה כה רבה עד שהוא מייצר תפיסת עולם שלמה ודרכו אדם חווה את העולם: דרך עדשה מסוימת, דרך תחושות היוצרות אשליה של מציאות, שכך הם פני הדברים.

חשבו על הפעמים שבהם חשתם תחושה של חוסר אונים, שאין בידכם את הכוח לעשות דבר מה בקשר למציאות. תחושה והרגשה שמשתלטות על התודעה, פוגעות בערך ובאהבה העצמית, יוצרות מלכוד ומזמנות מציאות שתנציח תחושה זו. או על מספר הפעמים שחשתם תקיעות או החמצה.

תחושות הן פרשנות לחוויה. הן מדברות דרך החושים, דרך הגוף וההוויה והן אלה שממירות את האנרגיה לחומר, למציאות, מתוך רצף של נסיבות המונעות מדחפים תת-קרקעיים.

דחף הוא כוח שדוחף אותנו, שאנו מגיבים אליו, לעתים מתוך חוסר מודעות עד שללא משים אנו מאבדים את הבחירה החופשית.

לעומתו התשוקה היא בקשת הלב. היא כוח שרבים אינם חשים בו משום שהוא שוכן בתוך מנהרות הרגש, תחת ערים סואנות של תחושות ודחפים, שמייצרים רעש ואי הקשבה פנימית.

על מנת לברוא מציאות שאינה תוצאה של נסיבות, עלינו לשוב אל עומק המנהרות ולבחון את מקור הרגש המייצר תחושות ומערך אמונות. תחושות המייצרות מציאות שאיננו מודעים שנפשנו היא זו שיצרה אותה. ככל שנחשפים המקורות התת קרקעיים שייצרו תודעה זו, כך ניתן לזקק את הכוונה.

מחשבה ותחושה הן אנרגיה היוצרת תודעה. אנרגיה היוצרת מרחב של זמן ומקום.

במקביל עלינו גם להבין כי כל דבר בעולם בנוי מהפרייה. הפרייה שנוצרת במפגש בין זרע לביצית. התודעה כביצית מופרית מן המפגש עם המציאות. טעות היא לחשוב שאנו לבדנו משפיעים על יצירת המציאות בחיינו. גם במפגש בין אדם לזולתו ישנם שני מרחבי זמן ומקום הנפגשים יחדיו ומאפשרים מציאות חדשה.

אם אנו מכוונים את עצמנו לבריאת מציאות כשאנו תלויים במבחן התוצאה, אין אנו מאפשרים לזרע המציאות להפרות את ביצית התודעה שבנו.

עלינו ללמוד אפוא לזקק את תודעתנו מתוך המניעים התת קרקעיים על ידי הקשבה לרגשות ולמכאובים שיצרו תחושות ואמונות. לאפשר לעבד ולעכל בחמלה את החוויות, את הכאבים הגלויים והחבויים, להכיר את פנימיותנו, את קולותינו, על סך כל גווניהם.

כיצד נברא ממקום של אהבה, של תודעה חופשית, שאינה מותנית בנסיבות מכאובינו אם לא נאפשר לאותם מכאובים להישמע ולהירפא?

האטומים שבונים את העולם הם חלקיקים שבהם מתקיימת החוקיות שהם בכל מקום ובשום מקום בו-זמנית. הם אלו שמלמדים שהכל אפשרי, הכל פתוח ועם זאת מבקשים גם ענווה. לראות בעצמנו את הבוראים והנבראים, היוצרים והנוצרים, מרכז העולם והשוליים בו-זמנית.

היו מכוונים וגמישים בו-זמנית.

 

בשאיפה צבעוני

יערה בויום-קפלן – מרפאה בתקשור, מטפלת בריברסינג (נשימה מעגלית), מכשירה ומנחה מרפאים בתקשור ובפתיחת תדרים.

ליצירת קשר: 0526770273

yaarabk@gmail.com

https://yaara-buium-kaplan.co.il/