אינטגרציית הנשמה עם עצמיים רבים

ג’ון פאיין מתקשר את אומני

מאנגלית: סמדר ברגמן

כדור הארץ עובר כעת שינויים עצומים. שינויים אלה נדחפים על ידי מודעות האחדות הצומחת כעת בקרב האנושות. מודעות זו משולבת עם אנרגיות ותדרי אור מעודנים וגבוהים יותר. ותדרי אור אלה נושאים עמם את אותם רטטים אשר יסייעו לנשמות שעל כדור הארץ הזה להשיג את תחילת מודעות המשיח [Christ-consciousness]. מודעות המשיח היא אך ורק אותה קבלה של העצמי, וברגע שיש קבלה של העצמי, אזי קבלה של אחרים ושל “מה שיש” מתהווה בקלות. דבר זה כונה אהבה ללא תנאי. ניתן לראות את השינויים במודעות משתקפים בהתפתחויות הטכנולוגיות שהתפתחו במאה הזאת. היו יותר התפתחויות טכנולוגיות במאה השנים האחרונות מאשר בכל ההיסטוריה הקודמת בתקופה הנוכחית של האנושות. כוונתי היא שהיו תרבויות וחברות ותקופות אחרות שעברו סוגי שלבים זהים או דומים לאלה שהאנושות עוברת בזמן הזה. העולם המודרני החדש בעל האוריינטציה לטכנולוגיה אינו חדש לכדור הארץ הזה, שכן היו תרבויות אחרות, כגון למוריה, מו ואטלנטיס שהיו להן התפתחויות דומות, שחלקן יחשבו למפותחות יותר מאשר ההישגים הטכנולוגים הנוכחיים שלכם.

לטכנולוגיה שפיתחתם עד עתה הייתה השפעה של “כיווץ” העולם, או לכל הפחות, היא שינתה את תפיסתכם בכל הקשור לגודלו של העולם. בימים עברו, אם אדם רצה לנסוע מאירופה לאוסטרליה, למשל, המסע ארך שבועות רבים על פני הים או היבשה. אם אדם רצה לנסוע מאירופה ליבשת דרום אמריקה, המסע ארך ימים רבים על פני הים. ואז הגיע המטוס. וכעת אדם יכול לעלות למטוס ובתוך שעה או שעתיים, או חמש או שש, למצוא את עצמו בתרבות שונה לחלוטין, על יבשת שונה, עם שפה שונה. ולכן יש תחושה שהעולם נעשה קטן יותר. בעבר, המסע מארץ אחת לאחרת היה תהליך הדרגתי, והיה עליכם להתרגל לשינויים בטמפרטורה, לשינויים התרבותיים ולנוף השונה. כעת זוהי התנסות מיידית. אתם נכנסים לתוך גליל המתכת, טסים באוויר במהירות גבוהה מאוד ולפתע אתם מגיעים, כאילו ממד אחד לאחר. בנוסף לספינות המתכת שעפות בשמיים יש לכם גם את הטלפון, וכעת, בתוך מספר שניות אתם יכולים להרים את הטלפון ולדבר עם ידיד בצד האחר של העולם. אין לכם הוכחה שידיד זה אכן קיים, אך הנה יש לכם קול בטלפון המדבר על הדברים שהוא עושה הבוקר ואילו אתם יושבים בנוחות בביתכם החם בשעת ערב. ולכן קל לכם יותר ויותר לקבל שישנן ישויות אחרות החוות את חייהן באופן שונה משלכם ואף על פי כן יש קשר, יש אחדות, יש תקשורת. אתם מתרגלים לרעיון שאף על פי שייתכן שזהו יום שני בערב חמים במקום שבו אתם נמצאים, זהו גם יום שלישי בבוקר קר במקום שבו נמצא ידידכם בצד האחר של העולם. וכן קיים גם הדבר המכונה בפיכם “אינטרנט”. השימוש במחשבים גובר באופן דרמטי ביותר על כדור הארץ שלכם. ובמהרה בתים רבים מאוד יתחברו, ואי לכך התקשורת עם אנשים מארצות ומתרבויות רבות ושונות תהפוך לחוויה אינטראקטיבית מיידית. ומכיוון שתקשורת זו יכולה להתרחש תוך הוצאה קטנה מאוד במונחים שלכם, היא מגבירה את ההזדמנות להתהוות של תחושה: אומה אחת, עם אחד ומשפחה אחת.

אך כל הדברים שדיברתי עליהם עד כה הם סמליים ותו לא. הם דרך שבאמצעותה הטרנספורמציה הרוחנית, הטרנספורמציה והצמיחה של המודעות באות לידי ביטוי במונחים פיזיים. הצמיחה בשימוש במחשבים, באינטרנט ובטלפונים לא מהווה ציון למרחק שהרחקתם ללכת, שכן הביטוי החומרי של ההתפתחות הרוחנית נוטה לארוך זמן רב יותר קודם שהוא בא לידי ביטוי. אך קחו זאת כסימן לרצון, לתשוקה לאחדות בתוך האנושות. אף על פי שכולכם רואים בעת הזאת ביטויים להיעדר אחדות, שכן ישנן ארצות החוות מלחמות ומאבקים אזרחיים, מדינות שמוכנות וממתינות להילחם זו בזו, פילוגים פוליטיים, ויכוחים בין קבוצה דתית אחת לשניה. אך גם אלה הם סימנים של העת הזאת. אלה הם סימנים שנושאים ישנים, שתחושות ישנות של נקמה וצדק, רגשות ישנים של פחד ותוקפנות צצים ועולים כעת כדי שניתן יהיה לראותם ולרפאם. האנושות לא למדה עדיין שלעולם אין זה הפתרון. אך אתם מתעוררים ורבים מכם רואים שישנם רק שני רגשות אמיתיים וששני רגשות אלה הם אהבה ופחד. ושכל המריבות והבעיות והאתגרים שדיברתי עליהם מדברים בדרך כלל על פחד. ועל הפתרון לפחד הזה, והטרנספורמציה של הפחד הזה לאהבה.

השינוי במודעות שמתרחש מביא לשינוי פיזי בקרב האנושות. רבים מכם שמו לב לכך שדומה שהצעירים גבוהים יותר. דומה שהם רזים יותר. הסיבה היא שהגופים הפיזיים שלהם עשויים מחומר קל יותר. כמה מהם הביעו חששות לגבי חורים בשכבת האוזון שלכם. אך אני אומר לכם שהחור בשכבת האוזון הוא פשוט התגשמות פיזית של מה שמתרחש מבחינה רוחנית על הפלנטה. שכן בעוד ששכבת האוזון מאפשרת לסוגים רבים יותר של אור להיכנס אל תוך הפלנטה, זהו גם ביטוי של עד כמה איכות שונה של אור מסוגלת לחדור מבעד לאטמוספירה של הפחד והאשמה שעל הפלנטה הזאת, במטרה להעלות את הרטט התאי וכן גם את המודעות של האנושות. כולכם מפתחים גוף של אור. ההילה שלכם מקבלת זוהר רוחני. אתם הופכים מודעים יותר לעצמכם כישויות רב-ממדיות ואי לכך גם לגופים שלכם כפי שיהיו בממד הרביעי, בממד החמישי ובממדים הגבוהים יותר.

חלק מהתפתחות זו היא התפתחותה של צ’אקרה חדשה. צ’אקרה זו נמצאת בעורף ובצדו האחורי של הראש. יש המכנים אותה “מרכז הליבה”. זהו המרכז שבו משתמשים מתקשרים רבים כדי להביא את החכמה של העצמי הגבוה ושל המדריך שלהם. אך זהו גם מה שאני מכנה בשם “צ’אקרת האחדות”. וגירוי הצ’אקרה הזאת הממוקמת בעורף ומצדו האחורי של הראש גם מסייע לתחושה זו של אחדות, של משפחה אחת, עם אחד, גזע אחד ואלוהים אחד.

אז מה משמעות כל זה עבורך, הקורא? זה נשמע מעניין למדי, נכון? אך מה הם היישומים המעשיים של המידע הזה בחייך? ואילו השפעות יהיו לשינויים הללו על הקיום היום-יומי שלך? אלה הן שאלות תקפות. ואני אנסה לענות עליהן כאן. רבים מכם קראו חומר מתוקשר, ואולי את החומר של נוסטרדמוס ושל נביאים, של מגידי עתידות ושל חכמים אחרים. ורבות מהמילים הללו, רבים מהכתבים הללו דיברו על תקופה של שינוי גדול שתתרחש על פני הפלנטה. רוב החומר הזה פורש והובן מתוך נקודת מבט העוסקת יותר בפחד מאשר באהבה ובאחדות. רבים מכם ראו את המילים שניבאו קטסטרופות פיזיות גדולות, אסונות טבע, רעב, מגפות ומלחמה – סוף העולם כפי שהכרתם אותו. אולם ברצוני לומר לכם שרוב הדברים שנכתבו היו סמליים בהחלט. שכן זהו סמל למה שמתרחש מבחינה פנימית בתוך נפש האנושות. רבים מכם הבחינו שדומה שבשנים האחרונות אתם עסוקים במלחמות פנימיות, במאבק פנימי, ומתמודדים עם מגפות פרטיות של גופכם והכרתכם, וכן גם של רגשותיכם. רבים מכם ציפוי לסוג תרחיש של יום הדין שבו יופרדו הרוחני והלא-רוחני, ושהרוחני יובא לתוך גן עדן חדש או לפלנטה חדשה או לממד חדש. כמה מכם כינו התרחשות זו בשם “התעלות”. אך אני אומר לכם שפחות “התעלות” היא שמתרחשת, ויותר “ירידה”. זוהי נחיתת האור, זוהי הורדה של אנרגיות מעודנות וגבוהות יותר של מודעות המשיח, זוהי התגלמות האחדות, של מודעות דמוית-משיח. שכן רבים מכם שעסקו רבות בהתעלות, כך רבים גילו שזוהי שטות. שכן באמצעות העיסוק שלכם בצמיחה הרוחנית כפי שאתם תופסים אותה, משמעות הדבר היא שאתם מאלצים את עצמכם ללבוש את מסיכת החביבות, העדינות, הרכות והרוחניות, דבר שהוביל אתכם להכחשת האנושיות שלכם עצמכם. אך הצורה האנושית, הצורה של גופכם היא צורה, או תרשים שנעשה בו שימוש לא עבור הממד השלישי אלא גם עבור כמה מהממדים הגבוהים יותר. לכן יש לומר שלא ניתן להתכחש לגוף, שכן צורת הראש ושתי הזרועות ושתי הרגליים שלכם היא צורה שתמשיכו ללבוש עד אשר תנועו לתוך עולמות המהות והיעדר הצורה.

ניתן לאנושות סמל. סמל שניתן לעם היהודי, שמילא תפקיד מפתח יחד עם המצרים ואנשי בבל והאינדיאנים, בהבאת אמיתות רוחניות אלה לפלנטה הזאת. הסמל שניתן להם היה הסמל של מגן דוד. משולש אחדות אחד המצביע מעלה ומשולש אחדות אחר המצביע מטה. בביטויו התלת-ממדי הוא מכונה “מרכבה” – כלי של אור. הסיבה מדוע הוא ניתן לעם היהודי הייתה תזכורת שהצמיחה הרוחנית היא דו-כיוונית. כמו כן משמעותו: כפי שלמעלה, כך למטה. ולכן, ככל שאתם עסוקים בהעלאת עצמכם מעלה לרמות מודעות גבוהות יותר, תהליך זה הוא דו-כיווני, שכן באותה מידה הוא עוסק בהורדה מודעת של אור מטה. שכן המשימה שלכם כאן על הפלנטה אינה רק ללמוד את מה שרבים מכם מכנים בשם השיעורים הקרמתיים שלכם, להפוך לישות מוארת ואז להיעלם מעל פני האדמה – חלק מהמטרה המקורית לבריאת עולם החומר הייתה להביא אור ואהבה לכל מולקולה ומולקולה בקיום תוך שימוש ברצון החופשי. שכן כדור הארץ הוא אכן פלנטה של רצון חופשי, ואתם בחרתם מרצונכם החופשי לקחת חלק בניסוי של הבאת האור מטה לרמת הקיום הזאת ביקום.

אז איזו השפעה יש לשינויים הללו עליכם? רבים מכם הבחינו שנושאים, פחדים, חרדות ואתגרים ששורשיהם נעוצים במה שאתם חווים כחיים קודמים צצים ועולים בעת הזאת כדי שניתן יהיה לבחון אותם, לחקרם ולשלבם בתוך חייכם. ולכך ברצוני להתייחס כאשר אני מדבר על האינטגרציה של הנשמה עם העצמיים הרבים. המאסטר ישוע, כאשר צעד על פני הפלנטה הזאת, דיבר על חיי נצח. חיי הנצח שעליהם הוא דיבר בלבלו אתכם וקשה היה לכם להבינם ולכן רבים מכם הסיקו שהיה זה תרגום שגוי או אולי רמייה שהוחדרה על ידי ארגון דתי זה או אחר. אך הוא דיבר באופן סמלי, ידידי היקרים, שכן רבים מכם, אף על פי שאתם ישויות נצחיות, נשמות נצחיות בעלות חיי נצח, שכן זוהי זכותכם מלידה, אינכם תופסים את עצמכם כבעלי חיי נצח, שכן יש שכחה מתקופת חיים אחת לשניה. אתם זוכרים שהייתם אשת אופה או חייל או מרפא בסין לפני עשורים רבים, אבל אלה הם זיכרונות עמומים, ובמה שקשור אליכם, שוב אינכם אותו אינדיבידואל. אך ברמת הנשמה אתם כן, שכן בכל מה שקשור אל הנשמה שלכם, אתם אשת האופה והחייל והמרפא מסין, ממש כפי שאתם מי שאתם עכשיו. חיי נצח משמעותם ששוב אין אתם מאבדים את הזהות הנוכחית שלכם ועוברים לזהות אחרת. חיי נצח משמעותם שילוב [אינטגרציה] של כל אחד מתת-העצמיים שלכם לתוך מודעות-נשמה אחת, כך שהזיכרון שלכם וחוויית העצמי שלכם היא חוט מתמשך, ללא האשליה של נקודות חיתוך והתחלות. אני אומני, אני הנני סך כל ההתנסות שלי, ממש כפי שאתם. אולם, ישנם צעיפים של אשליה בין התנסות אחת לאחרת. כך שעם התפתחות גופי האור שלכם, ההולכת יד ביד עם התפתחות צ’אקרת האחדות, אתם תהפכו מודעים יותר ויותר להיבטים האחרים של עצמכם ולעצמיים אחרים שלכם מגלגולים קודמים. לדור זה של האנושות יש את ההזדמנות להפוך למגן דוד. לשלב, לשאת, למזג יחד, ולאחד שמיים וארץ. משמעות הדבר היא שאתם תהפכו לנשמות שלכם, החיות באופן מודע על הפלנטה. עבור כמה מכם תהליך זה יהווה אתגר, שכן רבים מכם נמצאים במצב של התכחשות לגוף הפיזי, ועבור רבים מכם המניע לצמיחה רוחנית הוא תשוקה לעזוב את המישור הזה ולהגיע למקום אחר , שדומה שהוא טוב יותר, אוהב יותר, מהנה יותר, ושמח יותר. אך יש טיפשות ברעיון זה, ידידי האהובים, מכיוון שאתם בוראים את המציאויות שלכם, ולכן אם תעזבו ותלכו לבית חדש זה, למקום חדש זה שאתם חשים שיהיה שמח ואוהב יותר, אתם תיקחו את עצמכם אתכם, ולכן תבראו את אותה מציאות שממנה אתם מבקשים להימלט עתה.

לכן יש כאן עניין של בחירה. והבחירה היא באופן מהותי זו: האם תבחרו לעשות את העבודה העצמית ולקבל את אנושיותכם עכשיו, או מאוחר יותר. שכן זה מה שעומד בפני האנושות בעת הזאת. האם האנושות עומדת להמשיך להציב את אלוהים מחוץ לעצמה, או האם האנושות עומדת לחוות את האלוהים בתוכה? האם האנושות עומדת להמשיך להאמין במחסור ושפלנטה זו היא אך ורק עמק בכא? או האם האנושות פעם אחת ולתמיד תתייצב מול האתגר של ההתמודדות עם הפחדים שלה ותחליף את הפחד באהבה? שכן הכל מבוסס על כוונה והכל מחייב החלטה. רבים מכם עשויים לומר שדבר זה אינו אפשרי שכן אם אנסה לעשות את הדברים הללו, אז הממשלות יעשו כך וכך, והאנשים יעשו כך וכך והשכנים שלי לא יסכימו אתי, ואני אצור בעיות במקום העבודה וכן הלאה. אך גם זו החלטה, וזו בחירה יסודית. בחירה זו היא פשוטו כמשמעו בחירה בין אהבה לבין פחד. כלים רבים ניתנו וניתנים לכם בעשרים השנים האחרונות. קיים חומר מתוקשר רב. לכולכם ניתנה הבמה שעליה אתם יכולים לצמוח. וכעת הגיע הזמן שתקבעו את הכוונה שלכם ותקבלו את אותה החלטה פנימית עמוקה להתמודד עם האתגר שהעתיד שלכם מציע לכם. ואתגר זה הוא לאהוב את עצמכם, לחלוטין, בשלמות, ללא ספק וללא תנאי. וכדי לעשות זאת, עליכם להתמודד עם בחינת כל היבט שלכם ואימוצו. ובעשותכם כן, משמעות הדבר שעליכם לקבל שהמקום שבו אתם נמצאים הוא המקום הנכון עבורכם. שכן לא באתם לכאן כדי להציל את הפלנטה כמורה רוחני, לא באתם לכאן בגלל שרכשתם קרמה רעה במקום אחר, לא באתם לכאן כדי להתכחש לבשר ולהתכחש לשמחה ולהנאה במטרה לשמח דימוי מעורפל כלשהו של מהו האלוהים. באתם לכאן מתוך אהבה ומתוך בחירה ללמוד את שיעור האהבה. שכן אני אומני רואה פלנטה זו כפלנטת האהבה.

מדוע שאומר דבר שכזה, שכדור הארץ הוא פלנטת האהבה? מכיוון שבלבי אני יודע שזוהי אמיתה עמוקה. שכן זוהי הפלנטה שבה נלמדת האהבה. זהו אכן בית הספר לאהבה. ולכן אתם כאן, ולכן המישור הארצי הוא הפנינה היפהפייה ביותר ביקום. זו הסיבה מדוע מדריכים גבוהים רבים כל כך נמשכים לפלנטה זו בזמן הזה, שכן היא תכשיט יקר-ערך. זהו בית ספר שופע לאהבה, וזהו מקום המעניק לכולכם את ההזדמנות לראות את הבריאוֹת שלכם מתגשמות באמצעות תפיסת הזמן שלכם, כך שאתם יכולים לראות ולבחון ולחקור את רמת האהבה במה שאתם בוראים. אין זה מקום של שיפוט. לא באתם לכאן כדי להוכיח את עצמכם לסמכות גבוהה יותר כלשהי. באתם לכאן כדי ללמד את עצמכם את שיעור האהבה. אין כל שיפוט, אין כל גינוי – לא מצדנו. שכן כאשר אתם בוחנים את אותה התנסות אחת או תקופה אחת בחייכם, אזי הנשמה שלכם מסוגלת למדוד את איכות האהבה ותפעל כדי להעלות את האיכות בהתנסויות עתידיות.

האינטגרציה של הנשמה והעצמיים הרבים לתוך מציאות הממד-השלישי שלכם תחייב אתכם לעבוד באופן מודע ובנחישות על הנושאים הרגשיים שלכם. רבים מכם אמצו בשנים האחרונות אמונות חדשות וחיוביות לגבי עצמכם והעולם שלכם. אתם השתמשתם במחייבות [היגדים חיוביים]. אתם אמצתם את האמונה שזה נכון וטוב לאהוב את עצמכם. אתם אמצתם את האמונה שעוני הוא אך ורק אמונה ושנכון וטוב לעבוד על נושאים של שפע, ולמשוך שפע אל עצמכם. אלה הן אמונות חדשות והן אמונות המשתרשות בתוך המין האנושי כולו. אולם, האמונות החדשות שקיבלתם כאמת ושקיבלתם כטובות לעצמכם רק יצרו במה שממנה אתם יכולים לעבוד כדי לפתוח את עצמכם ברמה עמוקה יותר. רבים מכם חוו בשנים האחרונות דבר שהייתי מכנה אותו בשם “עייפות רוחנית”. מכיוון שאמונות חדשות אלה הובאו לתוך האישיות הנוכחית והעצמי הנוכחי שלכם, שהם ביטוי הנשמה שלכם על כדור הארץ בזמן ובמקום הנוכחיים. אולם אמונות חדשות אלה לא שולבו לתוך כל היבט והיבט של הישות השלמה שלכם. אף על פי שנשמת הנשמה שלכם, כבר מחזיקה באמונות הללו ולמעשה אינה זקוקה לדבר, וחווה נפרדות מוחלטת מצוּרָה, ישנם היבטים של הנשמה שלכם, במה שאתם עשויים לכנות הגלגולים הקודמים שלכם, שעדיין לא אמצו אמונות אלה. כדי להבין באופן מלא יותר את דבריי, טוב יהיה אם תניחו לתפיסה שלכם של גלגולים קודמים ותראו את כל ההתנסויות או ביטויי העצמי האחרים שלכם כמקבילים למעשה בכל הקשור לנשמה. לכן ניתן לומר שאם אתם משנים את עברכם אתם משנים את עתידכם. אני הייתי אומר שאם אתם משנים את עברכם, אתם משנים את ההווה שלכם. מכיוון שכל אמונה מגבילה שיש לעצמי מגלגול קודם, היא אמונה העוברת כחוט בתוך החיים הנוכחיים שלכם. באופן מהותי אין זה הכרחי לחלוטין לבחון את העצמיים מהגלגולים הקודמים שלכם כדי לגלות אמונות מגבילות כלשהן שייתכן שיש לכם. אין זה הכרחי אפילו לחוות היפנוזה או מדיטציה עמוקה, שכן רבות מהאמונות הללו פשוט מסתתרות מתחת לפני השטח. תוכלו לכתוב על פיסת נייר: אני מאמין שכסף הוא… וברגע שפתחתם את עצמכם והתחלתם לכתוב, אתם תגלו את כל האמונות שלכם לגבי כסף, או לגבי כל נושא שברצונכם לחקור.

אז מה המשמעות של אינטגרציה זו של העצמי עבורכם? האם המשמעות היא שכאשר תחוו את עצמכם כביטוי אישיות של נשמתכם על פני האדמה, שהעצמי הזה יעלם? שתיעלמו לתוך תפיסה מעורפלת כלשהי של עצמי-נשמה, שתתפוגגו כביכול? לא! המשמעות היא שעם התגברות רמת האור המגיעה למישור הארצי בעת הזאת, יש לכם הזדמנות לשלב את כל ההיבטים הללו של עצמכם פעם אחת ולתמיד, ליחידה אחת. רבים מכם התנגדו לעבודה זו, בגלל שבאופן מהותי, כפי שאמרתי פעמים רבות, ישנם רק שני רגשות ושני רגשות אלה הם אהבה ופחד. ולכן, רוב העבודה הדרושה כדי להביא לאינטגרציה מלאה של העצמי כרוכה בחקירת הפחדים שלכם ובהתמודדות עמם. כמה מכם חווים את הפחד כמתחולל מעצמו, שברגע שאתם מביטים לתוך פחד דומה שאתם נשארים בתוך אותו פחד למשך מספר שעות או ימים, כאילו עוררתם משהו וכעת אתם עטופים לפתע באותו פחד, באותה אנרגיה. אך ברצוני לומר לכם שאנרגיה או פחד אלה מתחוללים מעצמם בכל מקרה – הם פשוט קיימים ברקע. מעט דומה למחשב שיכול לבצע פעולות רבות: תוכנה אחת פועלת בראש וכמה תוכנות אחרות פועלות ברקע. האדם המביט במסך המחשב אינו מסוגל לראות את התכונות הפועלות ברקע, אבל הן שם, ויש להן השפעה על תפקודו של המחשב. אז אם יש לכם אמונות ורעיונות ופחדים המוחזקים על ידי אישיות שמיקודה בעיקר בגלגולים קודמים, אזי חוטים אלה של אמונות ישפיעו עדיין על העצמי הנוכחי ועל חווית העצמי שלכם – שכן אינכם מנותקים כלל מאותם עצמיים של גלגולים קודמים. חלק זה שבכם אינו מת, קבור ואיננו. הוא חלק מכם ואתם ישות נצחית. אתם סך-כל כול ההתנסויות שלכם. כך שאם הייתם נזירה או כומר או נזיר, או קבצן או מלח או חייל בגלגול קודם, אתם עדיין אותה נזירה, אותו כומר, אותו קבצן ואותו חייל. חלק זה שלכם לא נעלם – הוא חי, הוא נושם, הוא חושב, הוא מרגיש, הוא עושה. ולמחשבות ולאמונות שלו יש השפעה ישירה על חוויית העצמי שלכם בממד הזה ובתקופת החיים הזאת. אך בתקופה זו בהיסטוריה האנושית, לכם כביטוי של אישיות של הנשמה שלכם, יש את ההזדמנות למשוך אל תוככם את כל חלקי העצמי האחרים ולהתאחד עמם.

כמה מכם עשויים לחשוב על תסמונת של ריבוי אישויות כאשר אני מדבר על ההיבטים הללו של נפש האדם. אנשים מסוימים הלוקים בבעיה זו פוחדים מהאינטגרציה, מכיוון שהאישויות הנפרדות הפכו כה אינדיבידואליות בתפיסתם עד שתת-האישויות הללו או עצמיים-אחרים פוחדים מן המוות כביכול. הם פוחדים לחדול מלהתקיים. אך לא כך הוא המקרה בכל הקשור לאינטגרציה שיש לכם הזדמנות לברוא עבור עצמכם בבניית גוף האור שלכם. ניתן להבין זאת באופן סמלי על ידי סיפורה של שלגיה ושבעת הגמדים. את שבעת הגמדים ניתן לראות כשבעה היבטים שונים של אישיותה של שלגיה ואילו שלגיה מייצגת את הנשמה, את הליבה הפנימית הטהורה של בן האנוש. שלגיה לא תרצה “לחסל” את ישנוני או את רגזני, אלא היא תרצה לשלב את רגזני בתוך עצמה ולסייע לחלק הזה שלה לצמוח לרמת האור והאהבה שיש לה.

המשמעות היא גם שתקופת זמן זו שאתם נמצאים בה היא מאתגרת יותר. מכיוון שעדיין לא דיברנו על תת-אישויות. כמה מתת-האישויות שיש לכם, כמה מהיבטי העצמי שהתחלתם להכיר הם היבטים שפיתחתם בתקופת החיים הזאת, ואחרים הם ביטויים של גלגולים קודמים שלכם. כל אחד מהעצמיים של הגלגולים הקודמים שלכם קיים עדיין בתוך הנפש היום-יומית הנוכחית שלכם. לכן דרכים מסוימות שבאמצעותן אתם מגיבים לדברים מסוימים קשורות קשר הדוק לדפוס שקיים עדיין בעצמי מגלגול קודם. ככל שאתם לומדים ומתקדמים כך גם עושים שאר ההיבטים של עצמכם. ובדיוק באותה דרך: אם אתם יודעים שאחד מהעצמיים שלכם מגלגול קודם היה בעל מיומנות מסוימת, סופר, צייר, מרפא, אזי אתם יכולים להתכוונן לחלק הזה של העצמי מגלגול קודם במטרה ללמוד יותר על היבט זה של עצמכם. עבור רבים מכם, חוויית המדריכים היא עניין זה בדיוק. אתם מתכווננים להיבט של העצמי, לנשמה. עבור אנשים אחרים זהו צירוף של היבט זה בנוסף לישות חיצונית שהסכימה לעבוד עם המתקשר האינדיבידואל.

אז כיצד תתרחש האינטגרציה הזאת? זהו שינוי אנרגטי, מכיוון שכאשר הנשמה שלכם עוזבת את הגוף בעת המוות הפיזי, אתם נעים לתוך מה שמכונה הממד הרביעי. כמה נשמות אכן מגיעות גבוה יותר, אך הרוב מגיעות לממד הרביעי. כאשר הנשמה, או המודעות, מגיעות לממד הרביעי הן הופכות בהדרגה מודעות יותר לסך-כל העצמיים שלהן, והן הופכות מודעות בו-זמנית לזהות שלהן בחיים שזה עתה עזבו, לעצמן כנשמה, וכן גם להיותן ישות בעלת פנים רבות. במילים אחרות, הנשמה/מודעות הופכות מודעות להרפתקות האחרות שלהן לתוך המודעות: לעצמיים שלהם מגלגולים קודמים. אך בעבר היה צורך במוות של הגוף הפיזי ובמסע של המודעות מהממד שלכם לממד אחר כדי שהנשמה תהפוך מודעת לעצמיים הרבים. בממד הרביעי נשמה זו לא הופכת מבולבלת עקב כך, שכן הם [העצמיים] הופכים לנשמה עצמה. ייתכן שאם בחיים שזה עתה נעזבו היו נושאים מסוימים ובעיות מסוימות שעמם היה צורך להתמודד, למשל, אם הנשמה/מודעות מתה בתחושה עזה של אומללות או שחוותה אלימות רבה, או התנסות עוצמתית אחרת כלשהי בתקופת חיים זו, אזי אישיות זו תהפוך לאישיות הדומיננטית בעודה בממד הרביעי. בדרך כלל במקרים אלה כמה מאותן נשמות יגיעו כמדריכים מרמות נמוכות. מכיוון שהיבט זה של האישיות שלהן עדיין לא הניח למישור הארצי. לכן איננו מעודדים סיאנסים או תקשור של ישויות ברמה נמוכה יותר. מכיוון שהאישויות עצמן אינן שלמות לחלוטין ובדרך כלל מתמודדות עם אותם נושאי פחד שאתם על המישור הארצי מתמודדים עמם.

כאשר המודעות נעה לתוך הממד הרביעי, היא הופכת מודעת לעצמיים האחרים שלה. אך היא הופכת מודעת לחלוטין לעצמיים האחרים שלה. אין זו צורה של סכיזופרניה קוסמית כלשהי. מכיוון שהפרעות נפשיות אלה מוגדרות בדרך כלל באופן זה כאשר האינדיבידואל מבצע פעולות כאישיות אחת ולאחר מכן אינו זוכר את הפעולות הללו כאשר אישיות חלופית אחרת חוזרת לתוך המודעות פעם נוספת. אפשר שקשה להבין זאת, אבל הנשמה הופכת מודעת לכך שהיא מספר אינדיבידואלים והן עצמה בו-זמנית, ולכן היא הישות המוחלטת והשלמה.

בבחירת החיים הבאים או השלכת המודעות הבאה לתוך התנסות חדשה, הנשמה בוחנת את האישויות האינדיבידואליות, והיא תימשך אנרגטית לאותו תחום שזקוק להתפתחות ולצמיחה הרבות ביותר. הנשמה יכולה אז לבחור לפתח שניים או שלושה היבטים בעת ובעונה אחת. דבר זה הוא שמתרחש כעת על המישור הארצי שלכם. שכן בעוד פעימות האנרגיה המגיעות לכדור הארץ שלכם מלבה של הגלקסיה הזאת גוברות ופעימות האנרגיה אלה נושאות עמן את אור המשיח, קו הגבול שבין הממד שלכם, העולם התלת-ממדי והממד הרביעי הופך ברור פחות ופחות. דומה שהממד השלישי והרביעי מתמזגים. יש לכך השפעה ישירה על הגופים הפיזיים שלכם. מכיוון שמשמעות הדבר היא שהעצמיים הרב-ממדיים שלכם הופכים ברורים יותר על פני המישור הארצי. גוף האור המתפתח בקרב האנושות הוא גוף של הממד הרביעי והחמישי, ומשמעות הדבר שהוא נושא עמו באופן אוטומטי את הידע ואת המודעות של העצמיים האחרים, שאתם הייתם מכנים התנסויות של גלגולים קודמים. זו הסיבה מדוע בזמן הזה, הצמיחה הרוחנית שלכם עוסקת לא רק באותם נושאים שעמם התמודדתם במשך השנים, הנובעים מחוויות הילדות שלכם, אלא גם בהתנסויות מגלגולים קודמים. מכיוון שככל שגוף האור שלכם מתעורר, אתם מתכווננים לרמות הרביעית והחמישית של המציאות, ואי לכך יש לכם קשר ישיר יותר לעצמיים שלכם מגלגולים קודמים. ולכן דומה שכל הנושאים הללו צצים ועולים כדי שניתן יהיה להתמודד עמם.

תהליך זה של התעוררות גוף האור שלכם ובו-זמנית הפיכתכם מודעים לעצמיים מגלגולים קודמים יכול לגרום לבלבול בהתחלה. אך דעו זאת, ידידי היקרים: שבאופן מהותי, בכל הקשור לעצמי הנשמה שלכם, העצמיים מגלגולים קודמים אינם קיימים באמת על פי המונחים שאתם מבינים כגלגול קודם. שכן בממלכות הגבוהות יותר כל הזמן הוא בו-זמני והמרחב גם הוא אשליה. שכן אם ברצוני לנסוע מקצה אחד של הגלקסיה לקצה אחר, כל שעליי לעשות הוא לחשוב, ואני שם. בעוד שבממד השלישי יש לכם אשליה של מרחק במונחים אמיתיים בין אובייקט אחד למשנהו. אבל בממלכות הגבוהות יותר הכל מחובר. כל אזור, כביכול, הוא מחשבה שונה או צורת מחשבה או קבוצה של מחשבות. ולכן הזמן והמרחב שאתם חווים קשור לממד שבו אתם מוצאים את עצמכם בעת הזאת. המשמעות עבורכם היא שכל נושא שאתם הופכים מודעים אליו קשור לעצמי מגלגול קודם או נובע ממנו וזהו נושא שהנשמה שלכם מתמודדת עמו כישות. המשמעות היא שנושאים אלה מחיים קודמים אינם דברים מן העבר שלכם, אלא חוטים עכשוויים. הסברתי שחוטים הם נושאים שאתם בוחרים לעבוד אליהם בגלגול מסוים אחד, או במילים אחרות: כהשלכה מסוימת אחת של מודעות נשמתכם בממד השלישי. לאחדים מכם יש אכן חיים מקבילים. אפשרי שתחיו חיים כעובד במפעל בארץ אחת וכרופא או כפוליטיקאי בארץ אחרת. רוב הנשמות בוחרות להשליך/להקרין חלקים אלה של המודעות שלהן לתוך מסגרת זמן והיסטוריה שונה על המישור הארצי, כדי להבהיר לעצמה את הדרמות או התיאטראות השונות שאליהן נכנסה כדי לפתור נושאים מסוימים.

נחזור לתפיסת חיי הנצח כפי שהובעה על ידי המאסטר ישוע, זהו תהליך שאתם עוברים כעת – של שילוב (אינטגרציה) העצמיים שלכם, באמצעות האישיות הנוכחית שלכם. שכן בהתנסות זו של נשמתכם במסגרת הזמן המסוימת או הדימוי ההולוגרפי או ביטוי מודעות ההמונים שמאכלס את המרחב של כדור הארץ, אתם החלטתם לנוע אל מעבר לממד השלישי. המעבר אל מעבר לממד השלישי מחייב לא רק אינטגרציה מנטלית ורגשית ובתוך שדה ההילה שלכם אלא גם מטה אל הרמה התאית. אתם מחוברים באמצעות שדה ההילה שלכם לכל הזמנים ולכל הגלגולים האחרים שלכם. המשמעות היא שבזמנים שונים בחיים שלכם אתם תתחילו “להדהד” יותר עם התנסות אחת של עצמי הנשמה שלכם מאשר עם אחרת. משמעות אפשרית לכך היא שעם התעוררות גוף האור שלכם, תוכלו לפתח תסמינים פיזיים בתוך גופכם המהווים השתקפות גדולה יותר של עצמי מגלגול קודם מאשר של עצמכם כפי שאתם מכירים את עצמכם.

הסיבה היא צמצום הצעיפים שבין התנסות אחת של הנשמה לאחרת. שכן קווי הגבול שמפרידים את הממדים השלישי והרביעי הופכים דקים יותר ויותר. לכן כמה מכם עשויים לחוות משברים מזעריים. משברי זהות, שבהם אתם תוהים מי אתם בדיוק. שכן הזיכרונות ודפוסי ההתנהגות והרגשות מחיים אחרים עשויים להפוך בולטים יותר, או לעתים אפילו להיראות דומיננטיים יותר בהתנסות הנוכחית שלכם. לכן מהותי שכאשר אנו מדברים על תהליך ההתעלות, שתחשבו למעשה על תהליך של ירידה. והמשמעות היא הבאת אהבה ואור מטה אל הרמה התאית. כל אחד מהגופים הפיזיים שבהם התגלגלה נשמתכם הוא תוצאה של מסה מחשבתית, ונושא עמו טביעת-אצבע אלקטרו-מגנטית שאותה ניתן לתאר כטביעת-אצבע אתרית גנטית. ככל שתנועו יותר ויותר לתוך גוף האור שלכם, כך תערכו יותר את כל ההיבטים של עצמכם. ואי לכך, כל נושא שהוא שהעצמיים האחרים שלכם מתמודדים עמו, יכול לעבור שינוי על ידכם.

כל זה עשוי להישמע כעבודה קשה, אבל אני מבטיח לכם שאתם בחרתם להיות בעמדה זו, שכן זהו זמן האינטגרציה, האיחוד והאחדות. ואתם הם אלה המסוגלים להתגלגל לחלוטין, כביכול, לתוך הממד השלישי במטרה להרים את הביטוי של הפלנטה הזאת בממד השלישי לתוך רטט או ממלכה גבוהים יותר של אהבה ואור. אלמלא תהיו מוכנים לעשות את העבודה הרגשית ברמה העמוקה והביא לכדי הרמוניה את ההכרה, הגוף והרוח, תגלו שקשה, אם לא בלתי-אפשרי, לצעוד בנתיב ההתעלות. רבים מכם מדברים על ההתעלות כאילו הייתה סוג מסוים של הצלה. כאילו אתם עומדים להינצל מהפלנטה שאין בה אהבה או אור ושזהו נתיב שבו יכולים ללכת רק הרוחניים. אך מיהו רוחני, ומי אינו רוחני? כל האנשים על הפלנטה הזאת הם ישויות רוחניות, שכן אתם אינכם בני אנוש אלא נשמות, כולכם בני אנוש החווים את חוויית הנשמה. ולכן בין אם אדם מודע לרוחניותו או לא, ברמת הנשמה, יש סיבה להיותו מי שהוא ומה שהוא ומתי שהוא.

תהליך האינטגרציה של הגוף והנשמה הולך יד ביד עם תהליך ההתגלמות. בדיוק בכך עוסק תהליך ההתגלמות. הוא עוסק בהתגלמות מלאה, מוחלטת ומודעת של הנשמה בתוך הגוף הפיזי. רבים מכם אינם נוכחים לגמרי בתוך הגוף הפיזי שלכם. ברמה האנרגטית משמעות הדבר היא שלעתים קרובות האור של נשמתכם אינו נוכח בצ’אקרות הנמוכות. הוא נוטה להיעצר בסביבות אזור הבטן, מתחת ללב.

חלק מהניסוי, שאנו הגדרנו אותו כניסוי הרצון החופשי להביא אהבה ואור באמצעות השימוש ברצון החופשי לכל פינה ביקום, כולל הבאת אור בשלמות לעולם החומרי. משמעות הדבר היא שאתם הסכמתם להביא אור לכל היבט של העולם החומרי – ולכן אתם נוטלים חלק בניסוי הזה, בדימוי ההולוגרפי הקולקטיבי הזה, שכיניתם אותו בשם כדור הארץ. זאת אומרת שאתם הסכמתם להביא בשלמות את אור נשמתכם לתוך גופכם. לכן, אינכם מפתחים גוף אור כדי שתוכלו לעבור מגופכם הפיזי ולתוך גוף האור שלכם, אלא אתם ממזגים את גוף האור שלכם עם הגוף הפיזי. דבר זה יביא כמובן בתורו לשינויים בגוף הפיזי: תהיה לכך השפעה ישירה על הדרך שבה פועלים המרידיאנים וכן גם על פעולת הצ’אקרות.

בזמן הנוכחי, הצ’אקרות שלכם פועלות בדרך כלל על פי האמונות של עצמי-האישיות וצריכות עדיין להתמלא בתכונות עצמי-הנשמה. אף על פי שבלב כל צ’אקרה קיים קשר לנשמה, מודעות-נשמה אינה נוכחת לעתים קרובות בכל רובד ורובד של הצ’אקרה. זוהי המשמעות הכללית של “ההארה”. כך קורה כאשר כל אחת מהצ’אקרות שלכם וכל אחד מהרובדים של שדה ההילה שלכם רווי באור נשמתכם בקבלה מוחלטת. רבים מכם הצועדים בנתיב הרוחני מתקשים עם תפיסה זו. אתם מדברים על היותכם מקורקעים ועם זאת אתם מתמקדים באותם דברים המרחיקים אתכם מהאנושיות שלכם וכן גם מארציותכם.

לכן, ככל שאנרגיית המשיח גוברת וככל שגלי האנרגיה המגיעים לכדור הארץ הופכים עוצמתיים יותר, יקל עליכם להתגלם באופן מלא יותר. יקל עליכם להביא את אור נשמתכם לתוך שלושת הצ’אקרות התחתונות (הראשונה, השניה, מקלעת השמש). בעשותכם כן אתם תערכו תכנית רוחנית לפעולת הצ’אקרות כישות רוחנית על פני המישור הארצי. זאת אומרת שאתם תערכו תהודה עבור צ’אקרות הממד הרביעי הקיימות מעבר לתפיסת הממד השלישי שלכם, שבתורן יעוררו את הצ’אקרות של העצמיים האחרים שלכם. כשכל מודעות ביקום תבנה בתוכה את להבת התשוקה האלוהית הפועלת כמגנט, המושכת אותה באופן אוטומטי אל האור, משמעות הדבר שהעצמיים האחרים שלכם, ההיבטים האחרים של העצמיים שלכם שאתם תופסים כגלגולים קודמים, נמשכים אז באופן אוטומטי אליכם. יש לכך ההשפעה של שילוב פעולת הצ’אקרות של ההיבטים האחרים שלכם לתוך המערכת האנרגטית שלכם עצמכם. משמעות הדבר קבלת השיעורים ומערכות היחסים הקרמתיות של העצמיים האחרים שלכם. שכן משמעות הדבר היא שאתם הופכים לנשמה שלכם. כך שבעוד שבזמנים עברו השארתם את גופכם הפיזי ואת עצמי-האישיות שלכם והגעתם רק עם מודעותכם לרמה של הנשמה שלכם, שם התמזגתם עמה, כעת אתם מביאים את נשמתכם מטה למישור זה ואי לכך אתם הופכים לנשמה שלכם. משמעות הדבר היא, שאף על פי שכמה מכם עשויים להיות מודעים לכך שיש לכם שם נשמה              (soul name) ושהוא יכול להיות שונה למדי משם האישיות שלכם בתקופת החיים הזאת, משמעות הדבר היא ששניכם הופכים לאחד, באופן מודע, ושההיבטים האחרים של העצמי מתמזגים לתוך השלמות שאתם יוצרים. תהליך זה יכול להיות מאתגר מאוד. כמה מכם חשו בכך. כמה מכם לא היו מסוגלים לזהות במדויק מה מתרחש, אחרים חשדו שאולי אתם סובלים מתסמונת של ריבוי אישויות, מסכיזופרניה או מהפרעה מנטלית אחרת, שכן חשתם בגלים של אישויות או היבטים שונים של עצמכם שדומה שהשתלטו עליכם למספר ימים או למספר שבועות בכל פעם. ואתם תוהים האם זה באמת חלק מכם ואתם תוהים מדוע עליכם להתמודד עם נושא מסוים, שכן דומה שאין זה נושא שנתקלתם בו בחיים האלה. הסיבה היא שזהו ביטוי אחר של עצמי-הנשמה שלכם במישור השלישי, בממד השלישי.

התעלות אפוא, ידידי היקרים, עוסקת למעשה בירידה, בהבאת האור מטה – בהנחתת האור.

משמעותה התגלמות של מאה אחוזים כעצמי-הנשמה שלכם.

 

כך יובא גן העדן לכדור הארץ. אינכם ממתינים למציל או לגורו או למשיח או לחלליות מפלנטה נאורה זו או אחרת. אתם ממתינים להגעת הנשמה שלכם. אך זו אינה המתנה, ידידי היקרים, זוהי בחירה. וזוהי בחירה שאתם עשיתם קודם לתקופת החיים הזאת. שכן בתקופת החיים הזאת, בתקופה הזאת בהיסטוריה האנושית, אפשרי יותר להפוך לנאורים, בהמוניכם, מאשר אי פעם. זוהי אפשרות ממשית. והיא נשארת בגדר אפשרות ולא התרחשות ברורה, מכיוון שהמגמה של האנושות יכולה להשתנות בכל עת אם כולכם באופן קולקטיבי, כנשמות, תחליטו שאינכם רוצים להרים את החרב ולקחת על עצמכם את האתגר.

אך יש לכם עמוק בתוככם תשוקה לעבור תהליך זה, שכן משמעותו עבורכם חיי נצח, משמעותו סוף לשכחה שבין קיום אחד לאחר, משמעותו קץ ההפרדה, משמעותו תחילת האיחוד, האחדות, החיות, האור, האהבה, הנצחיות כנשמה ממוזגת. אין זה סופו של מסע, זוהי רק ההתחלה, התחלה של פוטנציאל אינסופי, של הרפתקה, יצירתיות, אהבה, שפע, סיפוק, ועושר אינסופיים. אפשרויות פוטנציאליות בלתי-מוגבלות. עולם וקיום שבו אתם עשויים לבחור להיכן ללכת, מה לעשות, מה לברוא מתוך אהבה בכל עת שתרצו.

שכן החיים על פני הפלנטה הזאת הם החניכה שלכם. זוהי החניכה שלכם למעמד של אלוהים-בורא. שכן זהו היעוד הסופי שלכם: להפוך לאלוהים בורא. ברגע שבו אתם בוראים את המציאות שלכם, אך במה שאתם מכנים העתיד שלכם, אתם תהיו מסוגלים לברוא מציאויות, עולמות, חלקים של היקום שלכם. ולכן כדור הארץ אהוב כל כך ומדוע הוא נברא מתוך אהבה. לא עבורנו, לא עבור האלים, לא עבורנו כדי שנוכל לשחק עמו כבמשחק בובות ולהתבונן פשוט מתוך עניין. אלא הוא נברא עבורכם. נאמר באחד מהספרים הקדושים שלכם: “כי כה אהב אלוהים את העולם עד כי נתן את בנו יחידו (למען לא יאבד כל המאמין בו, אלא ינחל חיי עולם)”. ואנו אוהבים עולם זה כל כך, אכן כן, עד כי נתנו את המשיח (the Christ). מכיוון שזוהי הפלנטה של המשיח. הפלנטה הזאת היא המקום שבו אתם לומדים לנוע לתוך לבכם, זוהי הפלנטה שבה אתם לומדים כיצד לאהוב, כיצד לברוא מאהבה.

אתם יכולים לבחור לעשות במידע זה כרצונכם. אתם יכולים כעת לבחור לבחון את היצירות שלכם ולבחון את הפלנטה ולומר: ‘נכשלנו’. או אתם יכולים לבחור ולהביט בהיסטוריה האנושית ולהחליט שכן, הניסוי מצליח. אנו לומדים כעת לברוא מתוך אהבה רבה יותר. ראו כיצד ההיסטוריה השתנתה מאז ימי הביניים החשוכים שלכם. ראו כיצד ההיסטוריה השתנתה מאז מלחמת העולם השניה. אף על פי שהדברים שאתם תופסים כנוראים מתרחשים בחלקים אחרים של העולם, באופן כללי יש שינוי לכיוון של שלום והבנה, לכיוון דאגה לסביבה שלכם, לכיוון הבנה שהכל הוא אחד. האנושות מתחילה כעת להבין שלמתרחש בארץ האש יש השפעה על החלקים הצפוניים של נורבגיה ואלסקה. ומה שמתרחש במזרח נוגע במערב. ומה שקורה בדרום, קורה בצפון. וששכנים אינם רק האנשים הגרים בדירה או בבית השכנים, אלא גם האנשים ברחוב השכן, בעיירה השכנה, בעיר השכנה, בארץ השכנה. ובמהרה האנושות תלמד ששכנים הם גם אלה שעל הפלנטה השכנה.

אך המטרה העיקרית של הבאת מידע זה אליכם אינה כדי לומר לכם מה עומד להתרחש, אלא גם כדי ליידע אתכם לגבי התהליך שאתם עוברים, וששיאו של תהליך זה הוא הקבלה שלכם את עצמכם בדיוק כפי שאתם. שכן זהו המפתח לאהבה, קבלה היא אהבה, ואהבה היא קבלה מוחלטת. הפגנת חיבה ורגש של חמלה הם תכונות אחרות של האהבה. אך אהבה ללא תנאי היא הקבלה המוחלטת, המושלמת של מה שקיים. לכן התחילו בכך, ידידי היקרים, התחילו בכך שתקבלו את עצמכם במקום שבו אתם נמצאים ואז תדעו יותר על המקום שאליו אתם הולכים. אך אני אומר לכם עכשיו שהמקום שאליו אתם הולכים הוא מקום של שמחה גדולה ושפע אדיר ושזהו יעד המתחיל מבפנים ולא מבחוץ.