אחריות, מעורבות וריבונות אנרגטית

ג׳ניפר הופמן מתקשרת את המלאך אוריאל

פברואר 2018

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

ריבונות אנרגטית היא עקרון מאסטריות שכולל אחריות. היא לא אימוץ הנטל הכבד של הקרמה או הריפוי או כל שהוא נכון או לא נכון. מדובר בהחלטה כיצד תגיבו לאנשים ולמצבים אחרים וכיצד תקיימו עמם אינטראקציה. מה משמעות לקיחת אחריות כלפי דבר מה עבורכם? האם המשמעות היא שאתם שולטים בתוצאה, שעליכם לתת דין וחשבון ביחס לתוצאות, שאתם הנושאים באחריות?

ומה המשמעות של אותן תפיסות עבורכם – שאתם תסבלו אם הביצועים שלכם אינם טובים מספיק? כנגד מה אתם מודדים את הביצועים שלכם? כאשר דבר מה מצוי בתחום האחריות שלכם, האם קיימת מחוייבות לגרום לדברים לעבוד, לוודא שהם בסדר, לתפקד על פי סטנדרט מסוים, ללא קשר למחיר שאתם עלולים לשלם? האם אתם מתייחסים לתפיסת האחריות באופן אישי ומשקיעים את כל האנרגיה שלכם כדי לשלוט בתוצאה, גם אם היא לא מועילה לכם? אם הדברים לא מתרחשים בדרך שחשבתם שהם צריכים להתרחש, האם אתם חושבים שאתם חסרי יכולת?

חשבו על המילה ״אחריות״ ועל המשמעות שיש לה עבורכם, כיוון שההגדרה המקובלת היום אינה קשורה כלל וכלל לתפיסת האחריות. זאת משום שאין לה שום קשר ליכולת לברוא את התוצאה שאתם רוצים על ידי בחירת רמות התגובה והמעורבות שלכם, להבדיל מאימוץ נטל העולם. אחריות היא הבחירה כיצד תגיבו למצב, באמצעות תהליך של היערכות, מעורבות וריבונות אנרגטית.

תוכלו לשאול את שלוש השאלות הבאות כדי לקבוע את יכולתכם להגיב:

  1. האם המצב הנוכחי תואם לגמרי לכוונה שלי לחיי, לפוטנציאלים שלי ולתוצאות שהן לטובתי הגבוהה ביותר?
  2. האם אני רוצה לערב את האנרגיה שלי במצב זה או עם אדם זה והאם אני יכול להיות מעורב בדרך מעצימה, ששומרת על ההולמות האנרגטית שלי עם עצמי?
  3. האם התגובה שלי תואמת לריבונות האנרגטית שלי? האם אני נאמן לכוונות, לפוטנציאל ולהוויה האנרגטית האישית שלי?

הדרך שבה אתם מגיבים למצבים ולאנשים בחייכם מבוססת על ההבנה שלכם את העוצמה האישית ואת הריבונות האנרגטית שלכם. לעתים קרובות מדי, לקיחת אחריות מתבצעת בדרך שמצמצמת את העוצמה שלכם, זאת בשל הפיכתכם ל״מרפאים קדושים מעונים״ והפיכתכם אחראים לבעיות, לנטל ולרווחה של אנשים אחרים. לקיחת אחריות כלפי דברים שאינם בשליטתכם, כגון ריפוי של אדם אחר, היא ניסיון לשלוט בדבר מה שלא מצוי בשליטתכם.

הנתיב האישי שלכם מריפוי לשלמות ולהולמות מקבל עוצמות מהבחירות כיצד להגיב ולהתערב בדרך מאוזנת והולמת, והתשוקה שלכם לרפא אחרים ולהיות אחראים כלפי הרווחה שלהם מגבילה אותו. כל מצב וכל אדם בחייכם מעניקים לכם הזדמנויות ללמוד, להירפא, להשתנות ולהיערך עם רמה גבוהה יותר של התעצמות, מודעות ותדר אנרגטי. בידכם הבחירה כיצד להגיב ולהתייחס לכל מצב, לכן בחרו בנתיב שמביא לכם את השמחה הגדולה ביותר. כאשר אתם משלבים אנרגיות רבות יותר של הממד החמישי אל תוך שדה האנרגיה שלכם, שמחה היא התדר שאתם מגלמים.

מחזור ההתעלות פותח פוטנציאלים אנרגטיים חדשים, באמצעותם תוכלו לנוע לכיוונים נרחבים, לקבל בעלות על העוצמה שלכם ולברוא דרכים חדשות להגיב למצבים. בכל פעם שאתם מרגישים שעליכם לקבל אחריות, בחנו את אפשרויות התגובה שלכם. כיצד תגיבו באופן שיאפשר לכם להישאר מקורקעים בעוצמה שלכם ולברוא תוצאות שמחות ושופעות במציאות שלכם. באיזו מידה תהפכו מעורבים במצב, מידה שתאפשר לכם לשמור על השלמות וההולמות האנרגטיות שלכם. זהו אחד מהשיעורים של ההתעלות  והמשמעות החדשה של האחריות.